داغ ، داغ و جدي جدي(خواهشاً روشنفكرانه جواب بده و يا سئوال كن)آيا از طريق اينترنت مي توان اعتماد كرد و به ازداوج رسيد؟

داغ ، داغ و جدي جدي(خواهشاً روشنفكرانه جواب بده و يا سئوال كن)آيا از طريق اينترنت مي توان اعتماد كرد

• فقط آيتم2

رای: 0 0.0%
  • فقط آيتم5

• فقط آيتم6

• فقط آيتم7

• مجموع رای دهندگان
    23
  • نظرسنجی بسته .

mos_sadeghi

عضو
من كه با اين جمله شروع مي كنم:
آشنائي كه به ازدواج ختم ميشه:
1-يا فاميله
2-يا همسايه است
3-يا همكاره
4-يا همكلاسي
5- يا با يك نگاه تو بازار و تقيب و گريز و آدرس پيدا كردن و..
6- يا مشتريتت يا مشتريشي
7-يا با يك گفتگوي تلفني و شروع جرقه اي و...
8-يا از طريق اينترنت(ايميل-چت و ...
9-يا از طريق sms
10-يا ازطريق همسفري(تو قطارو هواپيما و اتوبوس و..
تو با كدام يك از اينها موافقي-بنظر من هر كدام از اين روشها اگر در آينده در هر يك از طرفين منطقي وجود نداشته باشه با شكست مواجه ميشه - نميشه گفت كه ارزش وزني همه يكسانه ولي درجه اهميت اعتماد است كه هر يك از آنها را اولويت بندي ميكنه - در اظهار نظر مختاري ولي بعد از انتخاب گزينه ات يك استدلالي ارائه بدهيد.

آخرین ویرایش:

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اون بازار و هم قطاري و مشتري تو آشنايي خياباني دسته بندي ميشه من گزينه ي آخر
به نظر من بهترين مدال آشنايي اينه كه يه نفر رو خيلي قبل تر از اينكه به فكر ازدواج باشي يا بهش حسي داشته باشي بشناسي مثل همكلاسي يا همكار و فاميل و همسايه
چون آدما واقعا خودشونو عوض ميكنن تو اين دوره زمونه هم آدم صادق مثل الماس كميابه
پسنبايد به آشنايي هايي كه صرف دوستي و ازدواج ايجاد ميشن اعتماد كرد

rozan

عضو جدید
از هر طریقی باشه باید شناخت حاصل بشه
معمولا ازدواجهای اینترنتی پایان خوشی نداشته
عقل خودت رو قاضی کن ببین واقعا این ادمو میشناسی و میتونی اعتماد کنی یانه والا خودت رو گول نزن

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
تجربه نشون داده که معمولا از این طریق نمیشه ازدواج موفقی داشت
چون معمولا ادما تو فضای مجازی خود واقعیشون نیستن.

soutedelan

عضو جدید
ای کاش اینجا هم می شد مث اونور یه رابطه سالم با جنس مخالف داشت بدون حاشیه های همیشگی اینجا تا راحت بتون طرفتو بشناسی ،ولی اگه دوستی نباشه واسه شکل گیری یه ازدواج ؛ بهتره طرف هم کلاسی ، همکار ، همسایه یه چیزایی تو این مایه ها باشه نه خیلی نزدیک مث فامیل بودن نه خیلی دور و غریبه ، چون تو همچین حالتایی که بالا گفتم میشه واقعاً طرفو شناخت ، که توی موقعیتای مختلف خودشه ، از بس که آدمای این دوره زمونه ، مث بوقلمون رنگ عوض می کنن ، به هیش کی نمیشه اعتماد کرد!!:surprised::surprised:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا مکان و نحوه آشنایی هیچ اهمیتی نداره؛ شما هر جایی ممکنه از یکی خوشت بیاد و قضیه رو مطرح کنی، حالا چه دانشگاه، چه کتابخونه، چه جاهای دیگه ..

درباره اینکه میگن ازدواج اینترنتی عاقبت خوشی نداره چون طرف خودش نیست و ... خب این میتونه هر جای دیگه هم اتفاق بیافته اگر طرف آدم خالی بندی باشه ممکنه توی دانشگاه برای هم کلاسی هاش دروغ ببافه و ...

متاسفانه ما ایرانی ها همیشه دنبال حواشی قضیه هستیم اصل قضیه رو ول میکنیم میچسبیم به این که مثلا کجا با هم آشنا شدن! اصلا این هیچ اهمیتی نداره، خیلی چیزهای مهمتر دیگه ای هم هست ;)

روياي ماه

عضو جدید
همشون یه جورایی یه مشکلی داشت باید بیشتر موضوع گزینه هارو باز میکردی اما ممنون دوست عزیز

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه ازدواج که فرمول نداره.هرکدم از اینا ممکنه به طلاق برسه.
ولی من شخصا با فامیلیش واینترنتیش مخالفم!

vleila

عضو جدید
فک میکنم بهترین نوع ازدواج انتخاب یه هم کلاسیه یا اقلا" کسی که یه مدت طولانی قبل از شروع یه ارتباط عاطفی میشناسیش.توی فضای مجازی یا حتی با یه نظر دیدن توی کوچه و خیابون اصلا" نمیشه شریک یه عمر زندگی رو پیدا کرد

mos_sadeghi

عضو
به نظر من نوع آشنایی مهم نیس که از چه طریقی اتفاق بیفته مهم اینه که طرفت چقد صادق باشه و تو تا چه اندازه بتونی روش شناخته درست و صحیحی پیدا کنی!! :victory:
نظرت خيلي روشنفكرانه است ، كاش متدهايي و راهنمائييهاي لازم را براي دوستان ارائه مي داديد.

mos_sadeghi

عضو
اگه اون بازار و هم قطاري و مشتري تو آشنايي خياباني دسته بندي ميشه من گزينه ي آخر
به نظر من بهترين مدال آشنايي اينه كه يه نفر رو خيلي قبل تر از اينكه به فكر ازدواج باشي يا بهش حسي داشته باشي بشناسي مثل همكلاسي يا همكار و فاميل و همسايه
چون آدما واقعا خودشونو عوض ميكنن تو اين دوره زمونه هم آدم صادق مثل الماس كميابه
پسنبايد به آشنايي هايي كه صرف دوستي و ازدواج ايجاد ميشن اعتماد كرد

بله مسلماً شناخت بسيار مهمه ولي بايد يك محدوده زماني براي آن قائل بشيم و همچنين انتظاراتمان در حد معقول باشند ، خيلي ها هستند خودشون بد اخلاقند و انتظار دارند كه هيچ كس با آنها بد اخلاقي نكنه و ... زيبا نيستند بدنبال زيباها مي گردند و...

mos_sadeghi

عضو
از هر طریقی باشه باید شناخت حاصل بشه
معمولا ازدواجهای اینترنتی پایان خوشی نداشته
عقل خودت رو قاضی کن ببین واقعا این ادمو میشناسی و میتونی اعتماد کنی یانه والا خودت رو گول نزن

تشكر مي كنم از نظر هوشمندانه ات.

mos_sadeghi

عضو
تجربه نشون داده که معمولا از این طریق نمیشه ازدواج موفقی داشت
چون معمولا ادما تو فضای مجازی خود واقعیشون نیستن.

بله خوب نظرتون محترمه در آينده اي نزديك هم ممكنه مكاتبه هاي اينترنت هم صوتي و هم تصويري بشوند و ما مجبوريم در جهت رودخانه علم شنا كنيم نه در خلاف اون - مثل قديميها كه در اوائل اختراع tvحتي فتوي به حرام و نگاه كردن به آن را دادند و اكنون اين جمله براي ما مضحكه است از هر وسيله اگر با عقل و تدبير استفاده بشه مزاياي مربوط به خودش را داره ولي در هر صورت رتبه بندي آيتمهائي كه در سئوال عنوان شدند فكر كنم هر كسي با روشهاي متفكرانه اي كه انتخاب مي كنه مي تونه آنها را جابجا كنه - در همين باشگاه مهندسان چقدر نفراتي هستند كه به مطالب بيخود مي پردازند و وقت گرانبهاي خود را هدر مي دهند ، از چاقو هم در آشپزيو در راه صحيح مي شود استفادهد كرد و هم با انساني را كشت پس چاقو بد نيست بلكه استفاده كننده است كه آنرا بد و يا خوب جلوه مي كند.

Al Pacino

عضو جدید
بحث جالبيه!!!
مسلما در انتها نميشه به اين نتيجه رسيد كه مثلا بهترين راه شروع ارتباط چيه؟!
بهتره بگيم بهترين راه شناخت فرد مورد نظر قبل از تعميق رابطه چيه؟
يعني تو چه موقعيت هايي افراد ماهيت واقعي خودشونو نشون ميدن؟(ولي به نظرمن قطع به يقين! ؛ اينترنت نميتونه به عنوان ابزار تو اين زمينه استفاده بشه)

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
طریقه آشنایی مهم نیست هر کدوم از گزینه ها میتونه باشه ولی باید زود به طرف مقابلت اعتماد نکنی و بعده اینکه همه چیز رو با چشات دیدی و لمس کردی بپذیری من خودم تجربه سخت و عذاب اوری به خاطر اعتماد بی جا داشتم واسه همین از همتون میخوام قبل احساس برید سراغ عقلتون و از همه چیز مطمئن بشین بعد احساس رو وارد ماجرا کنین ازدواج بدون احساس بی فایدست ولی قبل از اون باید عقل تائید کنه.
امید وارم همتون خوشبخت و شاد زندگی کنید.

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من گزينه هاي شما كامل نبود بايد يكدونه هم همه موارد ميذاشتيد
از نظر من نحوه آشنايي مهم نيست چه توي
  1. بانك
  2. كتابخونه
  3. نت
  4. همسايه
  5. فاميل
  6. دوست
  7. همكار
  8. ...............
باشه هيچ فرقي نميكنه دوست عزيز درست فكر كن و تصميم بگير ديگه اون دوره گذشته كه دختر تو خونه بشينه تا مادر پسر بره ببينه نه ديگه دنيا تغير كرده نت هم جاي مناسبي مگر ما كم شاهد اين بوديم كه طرف با پسر همسايشون ازدواج كرده و طلاق گرفته مگر كم ديديم كه طرف با اقوام نزديكش ازدواج كرده و تازه بعد از عمري فهميده طرف معتاده
نحوه آشنايي مهم نيست مهم شناختيه كه طرفين از هم پيدا ميكنند
دوستاني كه نوشته بودنند نت جاي مناسبي نيست چون طرف خودش رو نشون نميده من يه سوال دارم
مگر ما همه اخلاقياتمون رو در محل كار نشون ميديم ؟
جز اينه كه همه ما اخلاقيات گلچين شده خود را به نمايش ميذاريم
اگر دادگاه بريم ميبينيم كه جز اندكي از طلاق ها مربوط به نت ميشه
ديگه دوران ازدواج هاي سنتي به پايان رسيده
البته اگر از طريق نت هم آشنايي باشه بهتره كه بزرگتر ها هم تا حدودي در جريان باشند
اما در آخر گاه فرصت ها به آرامي به صدا در مي آيند

mos_sadeghi

عضو
از نظر من گزينه هاي شما كامل نبود بايد يكدونه هم همه موارد ميذاشتيد

از نظر من نحوه آشنايي مهم نيست چه توي
  1. بانك
  2. كتابخونه
  3. نت
  4. همسايه
  5. فاميل
  6. دوست
  7. همكار
  8. ...............
باشه هيچ فرقي نميكنه دوست عزيز درست فكر كن و تصميم بگير ديگه اون دوره گذشته كه دختر تو خونه بشينه تا مادر پسر بره ببينه نه ديگه دنيا تغير كرده نت هم جاي مناسبي مگر ما كم شاهد اين بوديم كه طرف با پسر همسايشون ازدواج كرده و طلاق گرفته مگر كم ديديم كه طرف با اقوام نزديكش ازدواج كرده و تازه بعد از عمري فهميده طرف معتاده
نحوه آشنايي مهم نيست مهم شناختيه كه طرفين از هم پيدا ميكنند
دوستاني كه نوشته بودنند نت جاي مناسبي نيست چون طرف خودش رو نشون نميده من يه سوال دارم
مگر ما همه اخلاقياتمون رو در محل كار نشون ميديم ؟
جز اينه كه همه ما اخلاقيات گلچين شده خود را به نمايش ميذاريم
اگر دادگاه بريم ميبينيم كه جز اندكي از طلاق ها مربوط به نت ميشه
ديگه دوران ازدواج هاي سنتي به پايان رسيده
البته اگر از طريق نت هم آشنايي باشه بهتره كه بزرگتر ها هم تا حدودي در جريان باشند
اما در آخر گاه فرصت ها به آرامي به صدا در مي آيند

متشكرم از اظهار نظرتون:
اتفاقاً در نظر هاي قبلي من عنوان نمودم چه بسيار مطالب بيخودي كه توسط بعضي از كاربرها عنوان ميشه و اين طرز فكرشون كه در يك چهار ديواري هستند و هر مطلبي كه دلشون مي خواهد تايپ مي كنند و ديدگاهشون اينه كه كسي كه ما را نمي شناسه - و اين بنفع نفرات عاقل وبالغ هستش چرا كه اونها بدون اينكه خودشون بدونند دارند هويت اصلي خودشون نشون مي دهند چه كسائي كه تا طرف با اينترنت گفت سلام حالت خوبه فوري مي خواهند كار به آدرس ويا چيزهاي ديگه كه بدون شناخت ميسر نيست دست پيدا كنند - ولي از همين طريق اينترنت ميشه مطلب علمي ارائه داد و انجمني تشكيل داد ودر هر سال يكبار كاربراني كه شركت كردند مثلاً با هماهنگي در دانشگاه تهران مقاله ارائه بدهند ودر آنجا هركسي كه مايله نام كاربري خودش را به ديگران ارائه بده و... خيلي روشهاي ديگه ولي خوب بايد با زمانه پيش رفت همانطور كه مي گويند قبلاً ويدئو جرم بوده و حالا يك كالاي عاديه شايد بعدها اصلاً آشنائي با اينترنت جزء مسائل پيش پا افتاده بشه.

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله مسلماً شناخت بسيار مهمه ولي بايد يك محدوده زماني براي آن قائل بشيم و همچنين انتظاراتمان در حد معقول باشند ، خيلي ها هستند خودشون بد اخلاقند و انتظار دارند كه هيچ كس با آنها بد اخلاقي نكنه و ... زيبا نيستند بدنبال زيباها مي گردند و...

دقيقا;)

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشكرم از اظهار نظرتون:
اتفاقاً در نظر هاي قبلي من عنوان نمودم چه بسيار مطالب بيخودي كه توسط بعضي از كاربرها عنوان ميشه و اين طرز فكرشون كه در يك چهار ديواري هستند و هر مطلبي كه دلشون مي خواهد تايپ مي كنند و ديدگاهشون اينه كه كسي كه ما را نمي شناسه - و اين بنفع نفرات عاقل وبالغ هستش چرا كه اونها بدون اينكه خودشون بدونند دارند هويت اصلي خودشون نشون مي دهند چه كسائي كه تا طرف با اينترنت گفت سلام حالت خوبه فوري مي خواهند كار به آدرس ويا چيزهاي ديگه كه بدون شناخت ميسر نيست دست پيدا كنند - ولي از همين طريق اينترنت ميشه مطلب علمي ارائه داد و انجمني تشكيل داد ودر هر سال يكبار كاربراني كه شركت كردند مثلاً با هماهنگي در دانشگاه تهران مقاله ارائه بدهند ودر آنجا هركسي كه مايله نام كاربري خودش را به ديگران ارائه بده و... خيلي روشهاي ديگه ولي خوب بايد با زمانه پيش رفت همانطور كه مي گويند قبلاً ويدئو جرم بوده و حالا يك كالاي عاديه شايد بعدها اصلاً آشنائي با اينترنت جزء مسائل پيش پا افتاده بشه.
بله شما درست ميگيد از نظر من چون هنوز فرهنگش بينمون جا نيافتاده اگر دقت كنيم ميبينيم خيلي چيزا مثل نت بود كه تازه كه امده بود فرهنگش هنوز بين مردم جانيافتاده بود و به مرور زمان جا افتاد
به قول شما يه روزي داشتن ويدئو جرم بود و طرف رو ميگرفتند اما الان ديگه داشتن ماهواره هم عادي شده
يه روزي همه موبايلشون رو روي كمربندشون ميبستند اما حالا كمتر كسي اين كار رو ميكنه و ديگه كمتر ميخواييم صداي موبايلمون بلند بشه بيشتر روي ويبره ميذاريم چون داراي فرهنگ شديم
من مطمئنم كه در چند سال اينده نت هم جاي خودش رو بين مردم پيدا ميكنه و يه چيز عادي ميشه
چرا نت بده جز اينه وقتي تنهاييم مياييم نت (مثلا باشگاه وانجمن .كلوب .....)و از تنهايي در مياييم يا وقتي دلتنگيم مياييم و درد دل ميكنيم يا توي شادي براي هم جشن ميگيريم
پس مكانيه كه ميشه شناخت پيدا كرد

MaC_MaC

عضو جدید
ای کاش اینجا هم می شد مث اونور یه رابطه سالم با جنس مخالف داشت بدون حاشیه های همیشگی اینجا تا راحت بتون طرفتو بشناسی ،ولی اگه دوستی نباشه واسه شکل گیری یه ازدواج ؛ بهتره طرف هم کلاسی ، همکار ، همسایه یه چیزایی تو این مایه ها باشه نه خیلی نزدیک مث فامیل بودن نه خیلی دور و غریبه ، چون تو همچین حالتایی که بالا گفتم میشه واقعاً طرفو شناخت ، که توی موقعیتای مختلف خودشه ، از بس که آدمای این دوره زمونه ، مث بوقلمون رنگ عوض می کنن ، به هیش کی نمیشه اعتماد کرد!!:surprised::surprised:
چه فرمایششیه مهندس؟..اشما بعیده..اونا گفتن رابطه سالم واس آشنایی و یو باور کردی؟...نه مزاح میفرمایین.به قول یه بزرگی اگه دوتا جنس مخالف جفت هم باشن نفر سوم شیطونه.من مخالف آشنایی نیسم ولی بهترین چیز وجود محدودیت تو هر چیزیه.نه اینکه کسی برات این محدودیت رو تعیین کنه.تویی که برا خاطر ارزشی که به شخص شخیص خودتون میدی واسه گلیم خودتو طرفت مرزی قائل میشی..آره بابا جان.)البته من کوچیک شما..:D:redface:

nena_129

عضو جدید
چه فرمایششیه مهندس؟..اشما بعیده..اونا گفتن رابطه سالم واس آشنایی و یو باور کردی؟...نه مزاح میفرمایین.به قول یه بزرگی اگه دوتا جنس مخالف جفت هم باشن نفر سوم شیطونه.من مخالف آشنایی نیسم ولی بهترین چیز وجود محدودیت تو هر چیزیه.نه اینکه کسی برات این محدودیت رو تعیین کنه.تویی که برا خاطر ارزشی که به شخص شخیص خودتون میدی واسه گلیم خودتو طرفت مرزی قائل میشی..آره بابا جان.)البته من کوچیک شما..:D:redface:

یعنی چی؟ یعنی دو تا آدم عاقل و بالغ نمی تونن یه رابطه سالم باهم داشته باشن؟ حتما رابطشون میکشه به فساد و گناه و...؟ مطمئنا هرکسی در حد شان و اصالت خودش و خانوادش رفتار میکنه و با داشتن یه رابطه سالم می تونه طرفشو خیلی بهتر بشناسه و انتخاب کنه.