جنون زیبایی در ایران ( اکیدا توصیه میکنم دخترا بخونن )

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست بزرگوارم.
نميدونم قبول دارين كه ايران از جامعه اي با بافت سنتي تشكيل شده يا نه؟!
توي بافتهاي سنتي معمولا اعتقادات دير عوض ميشن و خرافات دير به فراموشي سپرده ميشن.
مثلا ما هنوز داريم كسايي كه حرفايي مزنن كه ادم ميشنوه خندش ميگيره ..
حالا هدفم از گفتن اين حرفها چي بود.
جامعه ي ما داراي يك دوگانگي ارزشي شده و بس.
از يك طرف دين و اعتقادات به يك جوون ميگه ساده گشتن پسنديده تر از زيبايي مصنوعي است و از يك طرف جوون جامعه رو ميبيه كه كلمه ي مد در اون بيداد ميكنه!
در واقع كسي كه ژل به سر نماله يا كسي كه موهاشو رنگ نكنه خودتون ميدونيد چه اسمهايي براش گذاشته ميشه!
الان توي جامعه ي ما چشم هم چشمي بيداد ميكنه كه من به عنوان يك جوون شاهد و ناظر اون هستم.
صغري خانم ميره مانتو ي تنگ و شلوار كوتاه و تيغ خورده ميخره پس همسايه ي بغلي جا مونده از اين مسابقه...
از يك طرف نميتونه از زيبا گشتن (كه اهدافي داره براي خودش) بگذره و از طرفي دينش و آئينش بهش ميگه نبايد اينكارارو كرد.
اين يعني دوگانگي ارزشي كه دليلي بر بي ديني جووناي ما نداره.
اينكه اين چيزا توي جامعه تبليغ ميشه و مد ميشه فكر نميكنم دليلي بر بي ديني جوونا باشه بلكه ايراد از مبلغان اونه و كسي كه به فكر فرهنگ سازي نيست.
من نميدونم از نظر شما دوست خوبم توهين به مقدسات چي تلقي ميشه اما من فكر ميكنم و ميبينم كه اعتقادات جووناي ما هنوز وجود داره و هنوز دخترا و پسراي ما با ارايشهاي غليظ در مراسم هاي مختلف كه يكيش شب قدره شركت ميكنن..

سلام به شما
درسته
من هم دلیل بی دینی رو اگر دقت کنید غیر مستقیم همین چیزی که شما گفتین ذکر کردم (معتقدین ...)

اگر بخوام یکی دو مثال علی رغم میلم بزنم یک موردی که در کلاس فارسی عمومیمون پیش اومد رو می گم
دکتر قیصری استاد ادبیاتمون در عین جدی بودن بسیار شوخ هستن
یه لحظه برای اذیت کردن دخترای کلاس گفتن که توی قرآن اومده که ... تا اسم قرآن اومد تقریبا نصف کلاس شروع کردن به مسخره کردن که من واقعا جا خوردم
یا خیلی ها رو در اطرافم می بینم که با عصبانیت و شدید منکر امام زمان می شن و .
..

نکته ی بسیار مهم یا یک مسئله ی گیج کننده برای من هم همینه
کسایی که 9 ماه سال رو عیش و نوش می کنن و هفته ای دو هفته ای در مهمونی ها مشروب می خورن ولی توی ماه محرم و صفر یا رمضان می گن نه نخوریم گناه داره
من به اینجور آدم ها می گم راه راهی!
خوب اگر می گید دین گفته گناه داره اصلا نخورید حالا که این کار رو نمی کنید چرا می گید توی این ماه ها رعایت می کنید
شاید به این دلیل هست که فکر می کنن گناهش بیشتر هست یا خوردن مشروب و کار خلاف دین انجام دادن توی این ماه ها بد یمن هست!

در مورد فرهنگ سازي و كوتاهي ها كه ميفرماييد حق كاملا با شماس .
در مورد ايجاد كردن حساسيت در يك موضوع خاص هم با شما موافقم اما الان مگر حساسيتي وجود دارد؟!
به خدا ديگه چيزي از حجاب نمونده!
روسري كه عرضش به 5 سانت و طولش به 8 سانت نميرسه روسريه؟!
شلواري كه اقصي نقاطش با تيغ صورت زني پدر دختران گرامي تيكه تيكه شده شلوار حساب ميشه مگه؟!
مانتويي كه فقط تا روي شيكم اونهم به زور پايين مياد و قطرش نصف قطر شيكم دختران گراميست مانتو حساب ميشه مگه؟!
كفش هم كه نگم بهتره چون هر روز در حال توسعه و به روز شدنه!
خوب اينا حجاب نيس و اصلا حساسيتي وجود نداره كه بخواد اين موضوع وخيم تر بشه ... پس چرا اين چند سال اين رويه متوقف نشده ؟!
كودوم كشوري توي دنياس كه اينقد مردمش بد بگردن؟!
ولله من جوامع اروپايي رو و حتي امريكايي رو ميبينم اينقد بي حجابي نميبينم تا توي خيابوناي وطن!!
توي جوامع اروپايي خيلي كم پيش مياد لباسهاي كوتاه پوشيده بشه و اغلب خانوماي 30 سال به بالا هم كه كاملا پوشيده تردد ميكنن اما متاسفانه در ايران مسابقه ي رواج پيدا كرده كه فوقولاده در بالارفتن امار فحشا در جامعه كمك كرده!

خوب ظاهرا در جریان برخورد های نیروی انتظامی و طرح ارتقاء امنیت اجتمای نیستید
کافیه یه Search توی Youtube بزنید در این مورد
مواردی بوده که به خاطر حجاب نا مناسب سرباز مرد صورت دختر رو پر از خون می کنه (فیلم و عکساش رو راحت می تونید پیدا کنید)
این همون حساسیت هایی که هست که بدیهیست نتیجه ی معکوس داره (چیزی که امروزه شاهدش هستیم)
ولی این بدیهی بودن رو نمی دونم چرا متوجهش نیستن و فکر می کنن با زور همه کاری می شه کرد؟

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام به شما
درسته
من هم دلیل بی دینی رو اگر دقت کنید غیر مستقیم همین چیزی که شما گفتین ذکر کردم (معتقدین ...)

اگر بخوام یکی دو مثال علی رغم میلم بزنم یک موردی که در کلاس فارسی عمومیمون پیش اومد رو می گم
دکتر قیصری استاد ادبیاتمون در عین جدی بودن بسیار شوخ هستن
یه لحظه برای اذیت کردن دخترای کلاس گفتن که توی قرآن اومده که ... تا اسم قرآن اومد تقریبا نصف کلاس شروع کردن به مسخره کردن که من واقعا جا خوردم
یا خیلی ها رو در اطرافم می بینم که با عصبانیت و شدید منکر امام زمان می شن و .
..

نکته ی بسیار مهم یا یک مسئله ی گیج کننده برای من هم همینه
کسایی که 9 ماه سال رو عیش و نوش می کنن و هفته ای دو هفته ای در مهمونی ها مشروب می خورن ولی توی ماه محرم و صفر یا رمضان می گن نه نخوریم گناه داره
من به اینجور آدم ها می گم راه راهی!
خوب اگر می گید دین گفته گناه داره اصلا نخورید حالا که این کار رو نمی کنید چرا می گید توی این ماه ها رعایت می کنید
شاید به این دلیل هست که فکر می کنن گناهش بیشتر هست یا خوردن مشروب و کار خلاف دین انجام دادن توی این ماه ها بد یمن هست!

خوب ظاهرا در جریان برخورد های نیروی انتظامی و طرح ارتقاء امنیت اجتمای نیستید
کافیه یه Search توی Youtube بزنید در این مورد
مواردی بوده که به خاطر حجاب نا مناسب سرباز مرد صورت دختر رو پر از خون می کنه (فیلم و عکساش رو راحت می تونید پیدا کنید)
این همون حساسیت هایی که هست که بدیهیست نتیجه ی معکوس داره (چیزی که امروزه شاهدش هستیم)
ولی این بدیهی بودن رو نمی دونم چرا متوجهش نیستن و فکر می کنن با زور همه کاری می شه کرد؟
سلام بر شما.
درسته جووناي ما تا يه حدي دين گريز شدن كه همون بر ميگرده به سفاع اسلامي برخي اقايون كه دارن متدينهارو هم از دين فراري ميدن..
طرف از همسايه ي خودش خوشش نمياد ميره ميزنتش اونوقت ميگه اين مردك موسيقي گوش ميده توي خونش و منم چون موسيقي در اسلام جايز نيست ميزنمش!!
حالا بپرس مثلا ايت الله فلاني راجع به موسقي چي گفته بعدش به مانند يك 4 پا در گل فرو ميره!
متاسفانه انجام حركات سليقه اي اما با سپري چون دين اسلام جوونا زده شدن و حق هم دارن.
آدم نميتونه منكر بشه كه مسجدها خالي از جووناس.
مسجد محل ما كه جوون شايد 10 تا داشته باشه!
اما من باز هم نظرم به دانشگاهي هستش كه خودم توش درس ميخونم و قشر جوون داره توش زندگي ميكنه.
دانشگاه ما بزرگترين دانشگاه خاورميانس اگه اشتباه نكنم و من به چشم ميبينم كه پسرهاي ارزشي زياد داريم و هر كودومشون به پاي ائين و دينشون ايستادن و حالا ممكنه همين جوونا در مقابل سياستهايي مخالفت صريح داشته باشن.
متاسفانه الان توي جامعه ي ما همه چيز قاطي شده.
هركي دين داشته باشه يعني خشك و سياسيه!
همين باعث شده جووناي ما از دين فرار بكنن و هر كس از دين كه برنامه ي درست زندگي رو ميگه فرار بكنه به سمت خوبي پيش نميره.
حالا نميخوام بحث اينكه دين چيه و چطوريه رو وسط بكشم اما تجربه به من يكي ثابت كرده كه هرجا بر خلاف گفته ي دين جلو رفتم فوقولاده بد ضربه خوردم!
حجاب يكي از اين مسائله..
مست كردن...
خيلي چيزاي ديگه كه رعايت نميشه.
اگر جامعه ي ما پاك باشه حجاب درست ميشه..
مسئله ي دومي كه ذكر كردين گشتهاي ارشاد بود..
من مد نظرم اين چند سال اخير نيست.
مد نظر من سالهايي است كه گشتي وجود نداشت و جووناي ما ازادانه هر كاري ميكردن.
در اون دوره خدا وكيليش خودم توي شريعتي دختري رو ديدم كه با شلوارك بيرون اومده بود و ازادانه ميگشت..
خوب اون دختري كه با ارايش غليظ و شلوارك توي اون دوره ازادانه ميگشت چي؟!
بلخره چند وقت ازاد بوده ديگه نه؟!
ديگه كسي به قول شما بهش نگفته چراغ رو خاموش و روشن نكن.
اينا برميگرده به فرهنگ سازي ما و نه سخت گيري ما.
ما بايد در جامعه فرهنگ سازي بكنيم و اصلا حجاب رو تعريف بكنيم كه چيه!
در كل به نظرم ما ايرانيها هميشه تعريف نادرستي از ازادي داشتيم و اين تعريف رو در جامعه ي خودمون رواج داديم.

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
nazila_sh

nazila_sh

سالها دل طلب جام جم از ما میکرد
وانچه خود داشت زبیگانه تمنا میکرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است
طلب از گم شدگان لب دریا میکرد:cry:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم خداييش چه ربطي به محدوديت جامعه داره
قبول كنيد كه ايراني ها توي خيلي از مسائل فرهنگ درست و حسابي ندارن و چيزايي براشون ارزشه كه توي 99999999999999999999/99 درصد جهان درك كامل از مسائلي نظير اين وجود داره

توي كل جهان تمام زنان بعد از رسيدن به سن كهولت تازه شروع به آرايش مي كنن كه سعي كنن اينجوري نقايصشون رو بپوشونن ولي توي ايران ما دختره 10 ساله ( حالا سن پايينترش هم هست ديگه شما بفرماييد ) چنان آرايشي مي كنه كه بيا و ببين و نتيجه اش هم اين ميشه كه پوست زيباي دوران جواني سير نزولي خوشو طي مي كنه
تازه نكته ي جالب تري هم هست همين آدما وقتي يه كم سن ازشون گذشت آرايش بي آرايش چون اون پوست ديگه تاريخ مصرفش گذشته كاري هم نمي شه كرد باهاش :w15:
البته فكر كنم بيش تر از اينكه بگيد محدوديت جامعه بهتره بگيد سطح پايين فرهنگ مردممون و عدم اعتماد به نفس دخترا و پسرامون

خب دوست خوب فکر میکنی فرهنگ پایین از کجا نتیجه میگیره؟
یکیش محدودیت هایی که الکی گذاشتن
تو جامعه ما مخصوصا واسه خانما خیلی محدودیت زیاده
وگرنه انقدر همه سمت این طور مسائل نمیرفتن درصد دخترایی که اینجوری آرایش میکنن کم نیست تازه اصلا هم از این مساله ناراضی نیستن پای حرفشونم بشینی 1001دلیل دارن
مثلا میگم تو دانشگاه ما سر بگیر بگیرای اردیبهشت حراست میاد میگه خانم شما وقتی میشینی پاتو میندازی رو پات 1سانت از مچ پات دیده میشه ،رعایت کن وگرنه دفعه بعد کمیته میشی؟؟؟؟؟
شاید این مثالم به آرایش ربطی نداشته باشه اما خیلی از افرادی که من میشناسم میگن از لجشونم که شده اینطوری میپوشیم یا اونجوری میکنیم ما دلمون آزادی میخواد(دیگه معنیه آزادیم داره عوض میشه)

دردی کشان

عضو جدید
سلام:
با اجازه همگی می خوام باهاتون مخالفت کنم. با همتون.
پیش از هر چیزم بگم خدا رو شکر تا امروز نیازی به عمل زیبایی نداشتم و به نقل از افرادی که بدون آرایش دیدنم به اندازه کافی و مورد نیاز یک انسان زیبایی دارم. اینها رو گفتم که قبل از اینکه بخواید در جواب پست من توهین کنید کمی فکر کنید.
من به عنوان یک زن آرایش کردن رو بسیار دوست دارم و حتی به نظرم افرادی که این کار رو نمی کنن احساس زن بودن درونشون مرده.قصد توهین ندارم چون حتما از دیدگاه اونها هم امسال من که آرایش رو دوست داریم مشکل داریم. من معتقدم انسان دارای حق انتخاب هست و نه من که دوستدار رژیم و زیبایی اندام و آرایشم اشتباه می کنم و نه افرادی که خلاف عقاید من رو دوست دارند. این امری کاملا شخصی هست و ما اجازه نداریم دیگرون رو به خاطر علائقشون بیمار و دیوانه خطاب کنیم! من هم مثل شما معتقدم زیاده روی در هیچ چیز خوب نیست اما دوستم ندارم یک خبرنگار فرهنگ خوب ورزش کردن و رژیم غذایی صحیح داشتن ما رو به جای یک امر خوب بد جلوه بده و با کمال تاسف خود ما تائیدش کنیم! اینها حتما انتظار دارن ما مثل سوگولیهای ناصر الدین شاه قلقلی باشیم و با ابروهای پیوندیمون از اینور به اونور قل بخوریم. منم از برنزه و تیپ عجیب غریب و عمل بیش از حد و اینا خوشم نمیاد اما هرگز خبرنگاری رو تایید نمی کنم که کشور خودش سراپا عیبه. عقده برنزه کردن تو اروپاییها خیلی بیشتره و نمونش رو هم من هر روز دارم اطرافم می بینم. اما نه به اینها و نه به هموطنام نمیگم بیمار و دیوونه،شما هم نگید که حرفای ما بازتابش کوچیک کردن ایران و ایرانیه و خودمون داریم میگیم بی فرهنگیم!!!
خداییشم بخواین منم اگر دماغم جلوی همه صورتم رو گرفته بود عملش می کردم،خود شما نمی کردید؟
منصف باشید، ما همه از یه ملتیم و خوبه مای نسل جوون معنای ازادیه انتخاب رو درک کنیم.
و آقایون عزیز نگاه های شماست که به هر دلیلی باور زیبایی رو به دخترهایی با چهره یا تیپ عجیب میده. اول از خودتون شروع کنید!

آخرین ویرایش:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:
پیش از هر چیزم بگم خدا رو شکر تا امروز نیازی به عمل زیبایی نداشتم و به نقل از افرادی که بدون آرایش دیدنم به اندازه کافی و مورد نیاز یک انسان زیبایی دارم. اینها رو گفتم که قبل از اینکه بخواید در جواب پست من توهین کنید کمی فکر کنید.
من به عنوان یک زن آرایش کردن رو بسیار دوست دارم و حتی به نظرم افرادی که این کار رو نمی کنن احساس زن بودن درونشون مرده.
و آقایون عزیز نگاه های شماست که به هر دلیلی باور زیبایی رو به دخترهایی با چهره یا تیپ عجیب میده. اول از خودتون شروع کنید!
سلام بر شما.
متاسفانه با خيلي از حرفهاي شما مخالفم و بزرگترينشون رو پررنگ براتون قرار دادم.
از امار و ارقام شروع ميكنيم:
ما دومين وارد كننده ي لوازم آرايشي هستيم.
يعني طبق گفته ي شما كشوري مثل هلند-نروژ-دانمارك-المان-انگليس و.. كه لوازم ارايشي كمتري وارد و مصرف ميكنن همگي زنانشون روح زنانه ندارن ..!!!
دوست عزيز تمايل به زيبايي در هر انساني وجود داره و اين از اون ابتداي تاريخ بوده تا به حال اما به اندازش درسته.
شما تمايل به زيبايي دارين چرا جلوي شوهر خودتون زيبايتونو نشون نميدين و توي خيابون به رخ پسران ميكشين؟! (منظورم شما نيست جسارت نشه من منظورم خانومهايي از اين قبيل هستن)
اين چند وقته اونقد دخترها به هم شبيه شدن كه والا توي دانشگاه هم من تشخيص نميدم كودوم يكي كودوم بود كه ميبايست بهش سلام بدم.!!!
اين نشون از ارايش يكنواخت همه ي دخترا داره و پوستي كه روز به روز پيرتر ميشه.
نكته ي دوم اينكه شما ما رو متهم كردين كه چرا به خانومهايي با غلضت ارايش فوقولاده بالا نگاه ميكنيم.!
خانوم محترم كسي كه خلاف عرف جامعه عمل ميكنه مسلما مورد توجه جامعه قرار ميگيره!
شما انتظار داري اكثريت جامعه نيگاه نكنن اما اون يك نفر كه خلاف عرف رفتار كرده راحت بگرده؟!
حتي اگر كسي باهاش كاري نداشته باشه جامعه ي ما بصورتيه كه هضمش ميكنه..!
در كل من فكر ميكنم اين نشون از درك درست ما ايرانيها از لوازم مختلف داره.
ما فرهنگ هيچ چيزي رو نداريم.
تقصير خودمون هم نيست.
ماشين درست و حسابي وارد ايران شد بدون فرهنگ سازي و امار مرگ و مير رسيد به اندازه ي 8سال دفاع مقدس..
موبايل وارد مملكت شد بدون فرهنگ سازي و شد وسيله ي هتك حرمت خانواده ها و بي بندباريها!
يكي از نمونه هاي ديگشم لوازم ارايش..
به اميد بالاتر رفتن فرهنگ مردمي كه هنوز چراغ قرمز رد ميكنن و ماشينشونو توي پياده رو پارك ميكنن و ادعاي تمدن چند هزار ساله دارن!!!!.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام:
من به عنوان یک زن آرایش کردن رو بسیار دوست دارم و حتی به نظرم افرادی که این کار رو نمی کنن احساس زن بودن درونشون مرده.قصد توهین ندارم چون حتما از دیدگاه اونها هم امسال من که آرایش رو دوست داریم مشکل داریم. من معتقدم انسان دارای حق انتخاب هست و نه من که دوستدار رژیم و زیبایی اندام و آرایشم اشتباه می کنم و نه افرادی که خلاف عقاید من رو دوست دارند. این امری کاملا شخصی هست و ما اجازه نداریم دیگرون رو به خاطر علائقشون بیمار و دیوانه خطاب کنیم! من هم مثل شما معتقدم زیاده روی در هیچ چیز خوب نیست اما دوستم ندارم یک خبرنگار فرهنگ خوب ورزش کردن و رژیم غذایی صحیح داشتن ما رو به جای یک امر خوب بد جلوه بده و با کمال تاسف خود ما تائیدش کنیم! اینها حتما انتظار دارن ما مثل سوگولیهای ناصر الدین شاه قلقلی باشیم و با ابروهای پیوندیمون از اینور به اونور قل بخوریم. منم از برنزه و تیپ عجیب غریب و عمل بیش از حد و اینا خوشم نمیاد اما هرگز خبرنگاری رو تایید نمی کنم که کشور خودش سراپا عیبه. عقده برنزه کردن تو اروپاییها خیلی بیشتره و نمونش رو هم من هر روز دارم اطرافم می بینم. اما نه به اینها و نه به هموطنام نمیگم بیمار و دیوونه،شما هم نگید که حرفای ما بازتابش کوچیک کردن ایران و ایرانیه و خودمون داریم میگیم بی فرهنگیم!!!
خداییشم بخواین منم اگر دماغم جلوی همه صورتم رو گرفته بود عملش می کردم،خود شما نمی کردید؟
منصف باشید، ما همه از یه ملتیم و خوبه مای نسل جوون معنای ازادیه انتخاب رو درک کنیم.

چرا توهین کنیم نظر هر کسی کاملا محترمه . در مورد جمله ی آخرتون بگم که والا زیادم اینجوری نیست . بالاخره تو هر جامعه ای ی سری اراذل وجود دارن که به همچین دخترایی ( با اون آرایشای خفن و لباسای ناجورتر ) گیر میدن و تیکه میندازنو تیریپ لاو میزارنو ... ولی خوب اکثریت که نباید خودشونو به خاطر اون ی سری عوض کنن . ( چه دختر چه پسر )

سلام بر شما.
يعني طبق گفته ي شما كشوري مثل هلند-نروژ-دانمارك-المان-انگليس و.. كه لوازم ارايشي كمتري وارد و مصرف ميكنن همگي زنانشون روح زنانه ندارن ..!!!
دوست عزيز تمايل به زيبايي در هر انساني وجود داره و اين از اون ابتداي تاريخ بوده تا به حال اما به اندازش درسته.
شما تمايل به زيبايي دارين چرا جلوي شوهر خودتون زيبايتونو نشون نميدين و توي خيابون به رخ پسران ميكشين؟! (منظورم شما نيست جسارت نشه من منظورم خانومهايي از اين قبيل هستن)
اين چند وقته اونقد دخترها به هم شبيه شدن كه والا توي دانشگاه هم من تشخيص نميدم كودوم يكي كودوم بود كه ميبايست بهش سلام بدم.!!!
نكته ي دوم اينكه شما ما رو متهم كردين كه چرا به خانومهايي با غلضت ارايش فوقولاده بالا نگاه ميكنيم.!
شما انتظار داري اكثريت جامعه نيگاه نكنن اما اون يك نفر كه خلاف عرف رفتار كرده راحت بگرده؟!
تقصير خودمون هم نيست.
ماشين درست و حسابي وارد ايران شد بدون فرهنگ سازي و امار مرگ و مير رسيد به اندازه ي 8سال دفاع مقدس..
موبايل وارد مملكت شد بدون فرهنگ سازي و شد وسيله ي هتك حرمت خانواده ها و بي بندباريها!
به اميد بالاتر رفتن فرهنگ مردمي كه هنوز چراغ قرمز رد ميكنن و ماشينشونو توي پياده رو پارك ميكنن و ادعاي تمدن چند هزار ساله دارن!!!!.

ممنون موافقم :gol:

مهشید آرچ سبز

عضو جدید
سلام بر شما.
تقصير خودمون هم نيست.

منم مفاوخم :gol:
میسی :cap:

دردی کشان

عضو جدید
سلام بر شما.
تقصير خودمون هم نيست.

دوست عزیز اجازه بدید قدم به قدم جوابتون رو بدم.
اگر اروپاییها چندان توجهی به ارایش و صورتشون ندارن به این دلیل هست که اونها حجاب ندارند پس صورتشون تنها بخش قابل مشاهده نیست تا تمرکز روی بخش خاصی کنند ضمن اینکه ذاتا انسانهایی بی توجه به اطراف و سرد هستند و با شلوارک و تاپ توی خونشون هم بیرون میان.چرا از این دیدگاه نمی بینیدشون؟ شاید اگر زنهای ما هم انقدر راحت بودند هرگز درگیر بیش از حد صورتشون نمی شدند.
درباره زیبایی جلوی شوهرم هم هر وقت ازدواج کردم شما مطمئن باشید بیش از زیبایی که بیرون خواهم داشت جلوی شوهرم خواهم داشت.این قیاس کاملا فاقد معناست. مثل این میمونه که بگیم آقا شما بیرون میرید ادکلن نزنید و فقط در منزل برای خانمتون بزنید!!! شما به شخصه از اون ادکلن لذت می برید،چه ربطی داره به اون خانمهایی که امکان داره بیرون با حس بوی ادکلنتون به طرفتون برگردن؟
چرا اجازه میدید به زن ایرانی بگید برای مردهای بیرون ارایش میکنن؟فکر نمی کنید دارید با این کارتون زنهای ایرانی رو که شامل اقوام خودتون هم هستند به عنوان زنهای فاسد معرفی می کنید؟ چرا از دیدگاه علاقه زنانه به این مساله نگاه نمی کنید و حتما باید جنبه های بدی رو جلوه گر شید که زنها رو فاسد و مردها رو هرزه جلوه بدید؟
من هم قبول دارم که دخترهای امروز ایران همه از یک کارخونه بیرون اومدن اما باور بفرمائید تائید پسرها با رفتار و نگاه هاشون و تمایلشون به دوستی با این شکل دخترها انگیزه بیشتر میده تا حتی دخترهای ساده تر هم گرایش به اون شکل پیدا کنند.
از قدیم گفتن ادما به دو دسته نگاه می کنن: یا اونهایی که زیبایی خاص دارن و یا اونهایی که عجیب هستند. خوب اون دختر عجیب بیچاره با نگاه شما(نه شخص شما) فکر می کنه زیبا شده،چه میدونه جزو گروه دومه!
ما همیشه میگیم ما ایرانیها بی فرهنگیم، خوب همین من و شما این فرهنگ رو ساختیم و داریم نسل به نسل می چرخونیم. شما در اینده به خانمت میگی از اروپاییها یاد بگیرو ارایش نکن،اونم میگه از اروپاییها یاد میگیرم و لخت میرم وسط خیابون! قیاس دو نژاد کار درستی نیست.
ضمنا به عنوان یک زن به شما میگم که اروپاییها هم اهل ارایش هستند اما زنان شرقی به خاطر رنگ پوست و نوع چشم و ابروشون با کمترین ارایش توی چشم میان و به نظر ارایششون خیلی میاد.
من باز هم میگم که حرف شما رو تائید می کنم که دخترهامون زیاده روی می کنن اما بدون شک نگاههای ماست که حس ادامه این روند رو به اونها میده.
و در نهایت من معتقدم من و شمای نوعی تازمانی که فرهنگ دخالت نکردن تو کار هم رو پیدا نکنیم نمی تونیم انتظار رشد توی سایر موارد رو داشته باشیم. اگر خارجیها انقدر نسبت به ظاهرشون بی اهمیت هستند همه ناشی از اینه که هر کس سرش تو لاک خودشه و نه چهره و نه هیچ چیز دیگری براش مهم نیست.

آخرین ویرایش:

دردی کشان

عضو جدید
چرا توهین کنیم نظر هر کسی کاملا محترمه . در مورد جمله ی آخرتون بگم که والا زیادم اینجوری نیست . بالاخره تو هر جامعه ای ی سری اراذل وجود دارن که به همچین دخترایی ( با اون آرایشای خفن و لباسای ناجورتر ) گیر میدن و تیکه میندازنو تیریپ لاو میزارنو ... ولی خوب اکثریت که نباید خودشونو به خاطر اون ی سری عوض کنن . ( چه دختر چه پسر )

ممنون موافقم :gol:
ممنون از جوابتون اما اگر بخوایم اینطور فکر کنیم باید با کمال تاسف بگیم اکثریت جامعه ما رو اراذل تشکیل دادن که من اصلا دلم نمی خواد چنین برداشتی داشته باشم!

ozra.m

عضو جدید
مطلب خوبی بود;)
آرایش برای زیبا بودنه اما تو ایران واسه جلب توجه مخصوصا برا محیط دانشگاه که یه جایه علمیه:)

امیر Amir

عضو جدید
سلام.
چرا اینقدر با هم بحث میکنید.وضعیت اینه حالا باید قبول کنید یا مقابله بکنید.قبول بکنید اذیت نمیشید و برای مقابله هم چون قدرتی ندارید یا باید له بشید یا باید منتظر بشید معجزه ای بشه و تفکر افراد رو عوض بکنه.

امیر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
زن ايراني آرايش ميكند چون مرد ايراني طالب آن است.اگر نميخواست شايد برعكس ميشد.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام:

سلام
چند تا اشتباه فکر می کنم شما دارید
1.مطلب و پیام کلی و مهم بعضی پست ها رو متوجه نشدین
دلیلی که این حرف رو می زنم اینه که از نوشته هاتون معلوم هست به منظور و پشت پرده برخی پست ها توجه نکردین
2.همه ی پست ها رو با دقت نخوندین
دلیل این حرفمم اینه که نظری که الان شما دادید شاید با برخی نظرات اندکی در بیان و نظر متفاوت باشه ولی اینکه می گید با همه مخالفید درست نیست
شخصا پست های خودم رو می گم که شاید حرف های شما رو تایید نکنه ولی تضادی هم با حرف های شما نداره.
مطلب کلی که اغلب در موردش عقیده ی نزدیکی دارن اینه که هر چیزی حدی داره
من به هیچ وجه با آرایش کردن مخالف نیستم ،اصلا
ولی دارم می بینم که افراط خیلی زیاد شده
همین اندازه کافی هست ;)
موفق باشید

دردی کشان

عضو جدید
سلام
چند تا اشتباه فکر می کنم شما دارید
1.مطلب و پیام کلی و مهم بعضی پست ها رو متوجه نشدین
دلیلی که این حرف رو می زنم اینه که از نوشته هاتون معلوم هست به منظور و پشت پرده برخی پست ها توجه نکردین
2.همه ی پست ها رو با دقت نخوندین
دلیل این حرفمم اینه که نظری که الان شما دادید شاید با برخی نظرات اندکی در بیان و نظر متفاوت باشه ولی اینکه می گید با همه مخالفید درست نیست
شخصا پست های خودم رو می گم که شاید حرف های شما رو تایید نکنه ولی تضادی هم با حرف های شما نداره.
مطلب کلی که اغلب در موردش عقیده ی نزدیکی دارن اینه که هر چیزی حدی داره
من به هیچ وجه با آرایش کردن مخالف نیستم ،اصلا
ولی دارم می بینم که افراط خیلی زیاد شده
همین اندازه کافی هست ;)
موفق باشید
دوست من،من مطالب شما رو هم خوندم و به مراتب بیشتر از سایرین هم بهش توجه کرذم چون با یک نظر از سر بازکنی از موضوع نگذشته بودید اما با معذرت با شما هم که بحث رو به دین و اعتقادات کشیدید مخالفم،دلیلم هم دخترهای چادری هست که هفت قلم ارایش می کنند و به دلیل اینکه فقط گردی صورتشون بیرون هست خیلی هم بیشتر تو چشم میان و پسرهای ساده دل ما هم فقط به خاطر چادر اونها احساس می کنن که لبهای قرمز خدادادی نصیب خانمها شده.
به نظر شما اون دختر ادم خودنماییه؟ اگر اینطور بود بدون شک چادرش رو بر می داشت که بهتر خودنمایی کنه. فکر نمی کنید همین خانمها گواه کامل علاقه زن به ارایش و زیبایی هستند.
من در ایران روی ارایشم حساس بودم اما در خارج از ایران به خاطر بی تفاوتیه مردم کم کم ساده تر گرفتم و به جایی رسید که وقتی بدون ارایش می رفتم بیرون اطرافیانم همه با تعجب می گفتن که بدون ارایش خیلی زیباتر هستم و حتی یک مستثنی هم نداشت اما بنده هنوز هم ارایش می کنم چون من به عنوان یک زن این شیوه شرقی زنانه رو دوست دارم با اگاهی از اینکه بدون اون زیباترم. کسی هم نیست که بخواد نگاهم کنه که بگم برای جلب توجه ارایش کردم.
روزی که یک خارجی از من پرسید چرا مردم خاورمیانه انقدر اهل ارایشند،من هم گفتم چرا شما با شلوارک خونت اومدی سر کلاس درس؟ چرا ما باید به یک خارجی اجازه بدیم به داشته هامون (خوب و بد ) با تحقیر نگاه کنن؟
حرف من دو چیزه: یکی اینکه این مسائل رو با دین و اعتقادات مذهبی قاطی نکنید که کاملا بی ربطن و دیگه اینکه حق انتخاب برای مردم قائل شیم و اجازه بدیم زمانی که فهمیدن اشتباه رفتن خودشون برگردن نه با زور و تحقیر.
اولین فرهنگ سازی در هر ملتی اجازه تفکر آزاده.
و باز هم تاکید می کنم یادمون باشه این پسرها و دخترهایی که ازشون حرف می زنیم فامیل نزدیک و دور ما و هم وطن ما هستند پس مجنون و اراذل و فاسد خطابشون نکنیم!

دردی کشان

عضو جدید
زن ايراني آرايش ميكند چون مرد ايراني طالب آن است.اگر نميخواست شايد برعكس ميشد.
از یه دیدگاه موافقم،اونم دیدگاه دخترهایی که اصلا پسرها براشون مهم هستند.
آقایون حتی در اوج ادعای دینداری وقتی دختر زیبایی ببینند(زیبا به معنای عجیب نیست) جذبش میشن و براشون مهم نیست ارایش داره یا نه؛محجبه هست یا بی حجاب! ارامش خیالشونم اینه که بعد از اشنایی عوضش می کنن و به راه راستش میارن!!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اجازه بدید قدم به قدم جوابتون رو بدم.
اگر اروپاییها چندان توجهی به ارایش و صورتشون ندارن به این دلیل هست که اونها حجاب ندارند پس صورتشون تنها بخش قابل مشاهده نیست تا تمرکز روی بخش خاصی کنند ضمن اینکه ذاتا انسانهایی بی توجه به اطراف و سرد هستند و با شلوارک و تاپ توی خونشون هم بیرون میان.چرا از این دیدگاه نمی بینیدشون؟ شاید اگر زنهای ما هم انقدر راحت بودند هرگز درگیر بیش از حد صورتشون نمی شدند.
درباره زیبایی جلوی شوهرم هم هر وقت ازدواج کردم شما مطمئن باشید بیش از زیبایی که بیرون خواهم داشت جلوی شوهرم خواهم داشت.این قیاس کاملا فاقد معناست. مثل این میمونه که بگیم آقا شما بیرون میرید ادکلن نزنید و فقط در منزل برای خانمتون بزنید!!! شما به شخصه از اون ادکلن لذت می برید،چه ربطی داره به اون خانمهایی که امکان داره بیرون با حس بوی ادکلنتون به طرفتون برگردن؟
چرا اجازه میدید به زن ایرانی بگید برای مردهای بیرون ارایش میکنن؟فکر نمی کنید دارید با این کارتون زنهای ایرانی رو که شامل اقوام خودتون هم هستند به عنوان زنهای فاسد معرفی می کنید؟ چرا از دیدگاه علاقه زنانه به این مساله نگاه نمی کنید و حتما باید جنبه های بدی رو جلوه گر شید که زنها رو فاسد و مردها رو هرزه جلوه بدید؟
من هم قبول دارم که دخترهای امروز ایران همه از یک کارخونه بیرون اومدن اما باور بفرمائید تائید پسرها با رفتار و نگاه هاشون و تمایلشون به دوستی با این شکل دخترها انگیزه بیشتر میده تا حتی دخترهای ساده تر هم گرایش به اون شکل پیدا کنند.
از قدیم گفتن ادما به دو دسته نگاه می کنن: یا اونهایی که زیبایی خاص دارن و یا اونهایی که عجیب هستند. خوب اون دختر عجیب بیچاره با نگاه شما(نه شخص شما) فکر می کنه زیبا شده،چه میدونه جزو گروه دومه!
ما همیشه میگیم ما ایرانیها بی فرهنگیم، خوب همین من و شما این فرهنگ رو ساختیم و داریم نسل به نسل می چرخونیم. شما در اینده به خانمت میگی از اروپاییها یاد بگیرو ارایش نکن،اونم میگه از اروپاییها یاد میگیرم و لخت میرم وسط خیابون! قیاس دو نژاد کار درستی نیست.
ضمنا به عنوان یک زن به شما میگم که اروپاییها هم اهل ارایش هستند اما زنان شرقی به خاطر رنگ پوست و نوع چشم و ابروشون با کمترین ارایش توی چشم میان و به نظر ارایششون خیلی میاد.
من باز هم میگم که حرف شما رو تائید می کنم که دخترهامون زیاده روی می کنن اما بدون شک نگاههای ماست که حس ادامه این روند رو به اونها میده.
و در نهایت من معتقدم من و شمای نوعی تازمانی که فرهنگ دخالت نکردن تو کار هم رو پیدا نکنیم نمی تونیم انتظار رشد توی سایر موارد رو داشته باشیم. اگر خارجیها انقدر نسبت به ظاهرشون بی اهمیت هستند همه ناشی از اینه که هر کس سرش تو لاک خودشه و نه چهره و نه هیچ چیز دیگری براش مهم نیست.

ممنونم از پاسختون.
اولش يه نكته بگم و اونم اين هستش كه من هيچوقت جسارت نميكنم به شما و يا دختران و پسران اين مرز و بوم.
دليل نميشه دختري كه روسريش نازكه يا مانتوي رنگي ميپوشه فاسد باشه..
دليل نميشه كه پسري كه شلوار و تي شرت فلان ميپوشه فاسد باشه...
چه بسا ما در جامعه ي خودمون متاسفانه زنان محجبه اي داريم كه روي فساد رو سفيد كردن و اقايون ريش دار و استين بلند پوشي داريم كه روي شيطلان رو سفيد كرده اند.
من هميشه در جواب اقايوني كه شاكي هستن ميگم كه اقا ما بچه مسلمونيم و ما خيلي ادعا داريم جلو خودمونو ميگيريم و نيگاه نميكنيم!
حضرت علي ميگه اگه تو آدم باشي يه بار ديدي ديگه نميبيني نه اينكه خيره بشي و چشماتو از كاسه دربياري!!..
همين جا به دوستاني كه شمارو نقد ميكنن ميگم كه :
اگر ما بچه مسلمونيم و علي و فاطمه و محمد رو قبول داريم ميبايست ما نيگاه نكنيم..
چه بخوايم و چه نخوايم جامعه اينطوري شده پس ما اگر قبول داريم بايد خودمونو كنترل بكنيم.
اما حرف من به شما دوست عزيزم چيه..
ببينيد در اروپا يا كشورهاي اروپايي خانمها با حجابي كامل ظاهر ميشن و فقط موهاشون بيرونه.
خوب به نظر شما در كجاها ميتونن مانور بدن ؟!
پاها؟
مگر نه اينكه در حال حاضر انواع و اقسام سندل در بازار موجود است؟!
دستها؟!
مگر نه اينكه مانتوهاي دختران عزيز ما ديگه چيزي به عنوان آستين نداره؟! (اگر هم داشته باشه تا آرنج تا ميخوره مياد بالا!)
پس ميتونيم نتيجه بگيريم كه خانومي كه توي اروپا شاغله فقط ميتونه موهاشو ازادانه به نمايش بزاره. (البته فك نميكنم با روسري 2سانت طول و 1سانت عرض و يا از جنس تور نشه موها رو نشون داد!!)
حالا ميرسيم به جايي كه شما ميفرماييد اروپاييها سرد هستن.
درسته حرفتونو كاملا ميپذيرم اما باز هم نكاتي دارم ..
ببينيد جامعه ي ما سنتيه!
من توي پست قبل هم گفتم كه جامعه ي سنتي ما مشكل ماست و هيچ كاريش نميشه كرد.!
اين جامعه ي سنتي واقعا بعضي اوقات حتي حرص من رو هم در مياره بس كه خرافات رو ترويج ميكنه!
دختر عزيز ميهن , ما داريم توي مملكتي زندگي ميكنيم كه بر سر مسائل غيرتي در خوزستان دخترهارو ميكشن!!!
دختر خوب ما داريم جايي زندگي ميكنيم كه دخترها ختنه ميشن!!!
اونوقت شما ميخواي توي اين جامعه و اين طرز تفكر و سنت با تاپ بري بيرون؟!
من با يك متر ريش يكبار در يكي از محله هاي تهران با شلوارك رفتم دم در خونه شبش همسايه ها شاكي اومدن چقوليمو به بابام كردن!
شما نيگاه به محل خودتون نكن.
دوست عزيزم جامعه ي ما متاسفانه سنتيه و اين چيزا فوقولاده حساس!
چند روز پيش از دانشگاه برميگشتم كه يك خانم شلواري پوشيده بود كه تا زانو بود.
دقيقا حواسم بود...كل اتوبوس ناگهان به اين زن خيره شد و جالب اين بود كه همه خيره خيره نيگاه ميكردن و همه هم فحش مدادن و ميگفتن ببين مملكت چه خراب شده!!!!(حالا يكي نبود بگه بزغاله ها <ميبخشيد فحش ميدم> شما معتقدين اينطوري خيره نشين خوب!)
شايد بپرسين چرا در اين جامعه ي سنتي در زمان شاه حجاب ازاد بود..
حق با شماس اما من ميگم فرهنگها در اون زمان فرق ميكرد و خانواده در جامعه ي اون روز تعريف ميشد اما متاسفانه امروز ما در جامعه ي خودمون تعريفي از خانواده نداريم و چه بسا امار زنا زنان و مردان شوهر دار به شدت در حال بالا رفتنه!
بحث ادكلون رو كردين...
ببينيد من به شخصه اگر ببينم ادكلنم باعث ازار كسي ميشه نميزنمش .
من دوست ندارم با ادكلنم باعث ازار كسي بشم چون من بعد از 10 دقيقه حس بوياييم به اون بو عادت ميكنه و در واقع من اون عطر رو براي خودم نزدم بلكه براي ديگران زدم!(البته بارها پيغمبر اسلام مسلمونارو به خوشبويي و خوش پوشي تاكيد كرده )
همونطور كه دختران عزيز دوست دارن كه شيك بيان بيرون بايد بپذيرن كه پسرها هم بهشون نگاه ميكنن.
شما پسر نيستي مگرنه ميفهميدي جلوي غريزه ايستادن چه بسا سخته!!
سخته كه امامان معصوم ما جنگ با اونو جهاد دونستن يا اينكه پيغمبرمون بر ازدواج جوونا تاكيد داشته!
اين يك موضوع عاديه كه يك پسر به دختر خيره بشه پس اين دليلي بر زيبايي اون دختر نيست..
در اخر هم بايد بگم كه بنده هم معتقدم كه ما بايد ياد بگيريم سرمون به كار خودمون باشه و كمتر دختران و پسران رو بخاطر حجاب و با سپر اسلام مورد ازار و اذيت قرار بديم..
اگر منه نوعي ادم باشم هرگز به دختري بي حجاب چشم نميدوزم و هرگز هم به سمتش قدم برنميدارم پس اون ميفهمه وسيله ي جلب توجه اين نيست بلكه طرز رفتار اوست.
موفق باشيد..

آخرین ویرایش:

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام بدونم هدف این بحث چیه؟!؟!؟
من فکر میکنم مشکل اساسی ما اینه که پوششمون هویتمون و افکارمون نشر نمیده..به سختی و با درصدی پایینی میشه از روی پوشش فرد پی به افکارش برد....
هرکس باید مطابق اعتقاداتش بتونه لباس بپوشه..در این صورت همه چیز هویت پیدا میکنه...گاهی وقتا نگاه میکنم به آدما میبینم همه مثل همن..مدل مو - لباس - رنگ لباس - کوتاه بودن شلوار - یا آوردن بوت روی شلوار...واقعا به نظرتون همه این آدما آگاهانه دارن این لباسا میپوشن!!! یا فقط نوعی تبعیت محضه...
درصد افرادی که آگاهانه لباس می پوشن بسیار اندکه..

دردی کشان

عضو جدید
ممنونم از پاسختون.
اولش يه نكته بگم و اونم اين هستش كه من هيچوقت جسارت نميكنم به شما و يا دختران و پسران اين مرز و بوم.
دليل نميشه دختري كه روسريش نازكه يا مانتوي رنگي ميپوشه فاسد باشه..
دليل نميشه كه پسري كه شلوار و تي شرت فلان ميپوشه فاسد باشه...
چه بسا ما در جامعه ي خودمون متاسفانه زنان محجبه اي داريم كه روي فساد رو سفيد كردن و اقايون ريش دار و استين بلند پوشي داريم كه روي شيطلان رو سفيد كرده اند.
من هميشه در جواب اقايوني كه شاكي هستن ميگم كه اقا ما بچه مسلمونيم و ما خيلي ادعا داريم جلو خودمونو ميگيريم و نيگاه نميكنيم!
حضرت علي ميگه اگه تو آدم باشي يه بار ديدي ديگه نميبيني نه اينكه خيره بشي و چشماتو از كاسه دربياري!!..
همين جا به دوستاني كه شمارو نقد ميكنن ميگم كه :
اگر ما بچه مسلمونيم و علي و فاطمه و محمد رو قبول داريم ميبايست ما نيگاه نكنيم..
چه بخوايم و چه نخوايم جامعه اينطوري شده پس ما اگر قبول داريم بايد خودمونو كنترل بكنيم.
اما حرف من به شما دوست عزيزم چيه..
ببينيد در اروپا يا كشورهاي اروپايي خانمها با حجابي كامل ظاهر ميشن و فقط موهاشون بيرونه.
خوب به نظر شما در كجاها ميتونن مانور بدن ؟!
پاها؟
مگر نه اينكه در حال حاضر انواع و اقسام سندل در بازار موجود است؟!
دستها؟!
مگر نه اينكه مانتوهاي دختران عزيز ما ديگه چيزي به عنوان آستين نداره؟! (اگر هم داشته باشه تا آرنج تا ميخوره مياد بالا!)
پس ميتونيم نتيجه بگيريم كه خانومي كه توي اروپا شاغله فقط ميتونه موهاشو ازادانه به نمايش بزاره. (البته فك نميكنم با روسري 2سانت طول و 1سانت عرض و يا از جنس تور نشه موها رو نشون داد!!)
حالا ميرسيم به جايي كه شما ميفرماييد اروپاييها سرد هستن.
درسته حرفتونو كاملا ميپذيرم اما باز هم نكاتي دارم ..
ببينيد جامعه ي ما سنتيه!
من توي پست قبل هم گفتم كه جامعه ي سنتي ما مشكل ماست و هيچ كاريش نميشه كرد.!
اين جامعه ي سنتي واقعا بعضي اوقات حتي حرص من رو هم در مياره بس كه خرافات رو ترويج ميكنه!
دختر عزيز ميهن , ما داريم توي مملكتي زندگي ميكنيم كه بر سر مسائل غيرتي در خوزستان دخترهارو ميكشن!!!
دختر خوب ما داريم جايي زندگي ميكنيم كه دخترها ختنه ميشن!!!
اونوقت شما ميخواي توي اين جامعه و اين طرز تفكر و سنت با تاپ بري بيرون؟!
من با يك متر ريش يكبار در يكي از محله هاي تهران با شلوارك رفتم دم در خونه شبش همسايه ها شاكي اومدن چقوليمو به بابام كردن!
شما نيگاه به محل خودتون نكن.
دوست عزيزم جامعه ي ما متاسفانه سنتيه و اين چيزا فوقولاده حساس!
چند روز پيش از دانشگاه برميگشتم كه يك خانم شلواري پوشيده بود كه تا زانو بود.
دقيقا حواسم بود...كل اتوبوس ناگهان به اين زن خيره شد و جالب اين بود كه همه خيره خيره نيگاه ميكردن و همه هم فحش مدادن و ميگفتن ببين مملكت چه خراب شده!!!!(حالا يكي نبود بگه بزغاله ها <ميبخشيد فحش ميدم> شما معتقدين اينطوري خيره نشين خوب!)
شايد بپرسين چرا در اين جامعه ي سنتي در زمان شاه حجاب ازاد بود..
حق با شماس اما من ميگم فرهنگها در اون زمان فرق ميكرد و خانواده در جامعه ي اون روز تعريف ميشد اما متاسفانه امروز ما در جامعه ي خودمون تعريفي از خانواده نداريم و چه بسا امار زنا زنان و مردان شوهر دار به شدت در حال بالا رفتنه!
بحث ادكلون رو كردين...
ببينيد من به شخصه اگر ببينم ادكلنم باعث ازار كسي ميشه نميزنمش .
من دوست ندارم با ادكلنم باعث ازار كسي بشم چون من بعد از 10 دقيقه حس بوياييم به اون بو عادت ميكنه و در واقع من اون عطر رو براي خودم نزدم بلكه براي ديگران زدم!(البته بارها پيغمبر اسلام مسلمونارو به خوشبويي و خوش پوشي تاكيد كرده )
همونطور كه دختران عزيز دوست دارن كه شيك بيان بيرون بايد بپذيرن كه پسرها هم بهشون نگاه ميكنن.
شما پسر نيستي مگرنه ميفهميدي جلوي غريزه ايستادن چه بسا سخته!!
سخته كه امامان معصوم ما جنگ با اونو جهاد دونستن يا اينكه پيغمبرمون بر ازدواج جوونا تاكيد داشته!
اين يك موضوع عاديه كه يك پسر به دختر خيره بشه پس اين دليلي بر زيبايي اون دختر نيست..
در اخر هم بايد بگم كه بنده هم معتقدم كه ما بايد ياد بگيريم سرمون به كار خودمون باشه و كمتر دختران و پسران رو بخاطر حجاب و با سپر اسلام مورد ازار و اذيت قرار بديم..
اگر منه نوعي ادم باشم هرگز به دختري بي حجاب چشم نميدوزم و هرگز هم به سمتش قدم برنميدارم پس اون ميفهمه وسيله ي جلب توجه اين نيست بلكه طرز رفتار اوست.
موفق باشيد..
ممنون از توجهتون:
در مورد قسمت اول موافقم، دینداری در مسجد هنر نیست،اگر کسی تو می خونه هم دینش رو حفظ کرد مومن واقعیه. این رو در جواب افرادی میگم که میگن زن بدحجاب جوانها رو به بی دینی میکشه.
درباره قسمت بعدیه مطالبتون شما گفتید من طالب آزادی برای پوشیدن لباس بازم! عزیز من،من الانشم که ایران نیستم یاد ندارم تاپ و شلوارک پوشیده باشم اما نمی گم بقیه هم حق ندارن بپوشن. ممکنه ته دلم تعجب کنم که دختر ایرانی توی فرودگاه نرسیده از اینرو به اونرو میشه اما تعجبم رو ته گلوی خودم خفه می کنم و اجازه نمیدم به زبانم بیاد!
لطفا نگید اروپاییها پوشیده هستند،محل کار اونها قانون خودش رو داره اما در خارج از محیط کار از همه رقم ادم دارند.
اگر دخترهای ما مانتوی تنگ می پوشن و سندل،اگر مو میذارن بیرون چون مجبورن! اگر اونها هم آزادیه انتخاب داشتن شاید با یک تیشرت و جین ساده در جامعه ظاهر میشدن که جلوه گریش خیلی کمتر از مانتوهای امروزیمونه.اگر پوشش انقدر تحمیلی و فشرده نبود،توی اون همه پوشیدگی یک پای بیرون از سندل جلوه گری نمی کرد.
اگر تو جنوب سر ناموسشون رو می برن از سر تعصب کورشونه. اگر تو جامعه به جای تشویق پدری که سر دخترش رو می بره تنبیه کنند این عقاید کور کنار گذاشته میشه.
ما 30 سال قبل همین جامعه بودیم پس چرا کسی پسری رو که با شلوارک میومد جلوی در بدگوییش رو به باباش نمی کردن؟ چون چشمها سیر شده بود،اون جامعه هم همین جامعه سنتی بود؛مگه چند سال گذشته؟!
شما میگید ادکلن رو نمی زنید چون بوش ممکنه باعث آزار شامه کسی بشه اما ایا ممکنه ادکلن رو نزنید چون باعث تحریک دختری میشه؟:D
من پسر نیستم اما خیلی از پسرها رو میشناسم که این چیزها روشون اثر نداره و پاک پاکن.تازه اونجوری هم خدا پیغمبری نیستن.
من خودم برای ازدواج مردی رو انتخاب می کنم که تو اوج محیط کفر عابد باشه و به عنوان یک زن متنفرم از مردهایی که دلشون با یه چشم سرمه کشیده می لرزه. پس ما از نسل آریایی با اونهمه قدمت و فرهنگ چه فرقی با عربها داریم؟ مثل اونها دل و دینمون با یه نگاه می لرزه؟
به قول شما اگه هر کس بدونه کیه و از چه خانواده ایه خودش مسیرش رو مشخص میکنه و چه خوبه که کسی بالاتر از راهنمایی دخالتی تو مسیر دیگری نکنه!
من پسر نیستم اما ایمان دارم اگر پسر بودم غریزم دست خودم بود،اوناییم که وقتشون رو می ذارن سر ببخشید خاله زنک بازیهای دختر همسایه چی کار کرد صرف کار کردن روی خودشون و کنترل غرایزشون کنند.
راستی یه چیزی؛به همسایه هاتون بگید مسابقات کشتی و فوتبال هم نبینند.آخه لباس اونها به مراتب بدتر از شلوارک ساده شماست.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توجهتون:
در مورد قسمت اول موافقم، دینداری در مسجد هنر نیست،اگر کسی تو می خونه هم دینش رو حفظ کرد مومن واقعیه. این رو در جواب افرادی میگم که میگن زن بدحجاب جوانها رو به بی دینی میکشه.
درباره قسمت بعدیه مطالبتون شما گفتید من طالب آزادی برای پوشیدن لباس بازم! عزیز من،من الانشم که ایران نیستم یاد ندارم تاپ و شلوارک پوشیده باشم اما نمی گم بقیه هم حق ندارن بپوشن. ممکنه ته دلم تعجب کنم که دختر ایرانی توی فرودگاه نرسیده از اینرو به اونرو میشه اما تعجبم رو ته گلوی خودم خفه می کنم و اجازه نمیدم به زبانم بیاد!
لطفا نگید اروپاییها پوشیده هستند،محل کار اونها قانون خودش رو داره اما در خارج از محیط کار از همه رقم ادم دارند.
اگر دخترهای ما مانتوی تنگ می پوشن و سندل،اگر مو میذارن بیرون چون مجبورن! اگر اونها هم آزادیه انتخاب داشتن شاید با یک تیشرت و جین ساده در جامعه ظاهر میشدن که جلوه گریش خیلی کمتر از مانتوهای امروزیمونه.اگر پوشش انقدر تحمیلی و فشرده نبود،توی اون همه پوشیدگی یک پای بیرون از سندل جلوه گری نمی کرد.
اگر تو جنوب سر ناموسشون رو می برن از سر تعصب کورشونه. اگر تو جامعه به جای تشویق پدری که سر دخترش رو می بره تنبیه کنند این عقاید کور کنار گذاشته میشه.
ما 30 سال قبل همین جامعه بودیم پس چرا کسی پسری رو که با شلوارک میومد جلوی در بدگوییش رو به باباش نمی کردن؟ چون چشمها سیر شده بود،اون جامعه هم همین جامعه سنتی بود؛مگه چند سال گذشته؟!
شما میگید ادکلن رو نمی زنید چون بوش ممکنه باعث آزار شامه کسی بشه اما ایا ممکنه ادکلن رو نزنید چون باعث تحریک دختری میشه؟:D
من پسر نیستم اما خیلی از پسرها رو میشناسم که این چیزها روشون اثر نداره و پاک پاکن.تازه اونجوری هم خدا پیغمبری نیستن.
من خودم برای ازدواج مردی رو انتخاب می کنم که تو اوج محیط کفر عابد باشه و به عنوان یک زن متنفرم از مردهایی که دلشون با یه چشم سرمه کشیده می لرزه. پس ما از نسل آریایی با اونهمه قدمت و فرهنگ چه فرقی با عربها داریم؟ مثل اونها دل و دینمون با یه نگاه می لرزه؟
به قول شما اگه هر کس بدونه کیه و از چه خانواده ایه خودش مسیرش رو مشخص میکنه و چه خوبه که کسی بالاتر از راهنمایی دخالتی تو مسیر دیگری نکنه!
من پسر نیستم اما ایمان دارم اگر پسر بودم غریزم دست خودم بود،اوناییم که وقتشون رو می ذارن سر ببخشید خاله زنک بازیهای دختر همسایه چی کار کرد صرف کار کردن روی خودشون و کنترل غرایزشون کنند.
راستی یه چیزی؛به همسایه هاتون بگید مسابقات کشتی و فوتبال هم نبینند.آخه لباس اونها به مراتب بدتر از شلوارک ساده شماست.
سلام بر شما..
بنده طالب آزادي فردي هستم و البته تا جايي كه به كسي اسيبي زده نشه.
از لحاظ اجتماعي ما توي ايران خيلي خيلي مشكل داريم..اونقدي كه ادم ميمونه كودوم حل بشه و البته نبايد مخفي بكنيم كه براي جلوگيري از اين اسيبها دولت كاري فوقولاده غير كارشناسه كرده و اون ايجاد يگانهاي ارشاده.
توي ايران ما كلي مهاجر داريم كه اصلا هويتشون معلوم نيس و همين ها چنان نا امني هايي ايجاد كردن دختران اين مرز و بوم با ترس و لرز بيرون ميرن!
الان طبق امار 13 درصد قتلهاي اين مملكت زير سر همين افاغنه ي مهاجره!
زياد دور نميريم.
همين افغانيها بارها دختران ايراني رو ربودن و مورد ازار و اذيت قرار دادن ..
اين يك جنبه..
جنبه ي ديگه وضعيت معيشتي و اقتصاديه كه توي ايران روز به روز داره سخت تر ميشه و مهمترين اصل در اسلام يعني ازدواج داره زير سوال ميره كه اين در بالا رفتن امار فحشا كمك شاياني ميكنه...
مورد ديگه سنتي بودن خانواده هاي ايراني است.
اينكه دختران ايراني در فرودگاها حجاب رو كنار ميزارن يك موضوع عاديه چون تا حالا زندگي بدون روسري رو تجربه نكرده و حق هم دارن .
اما من از شما سوال ميكنم...با وجود مشكلاتي كه در بالا ذكر كردم الان وضعيت مساعد هستش تا حجاب در ايران ازاد بشه؟!
امار فحشا در كشوري اسلامي زير ذره بين قرار ميگيره كه البته الان هم انچنان پايين نيست.
من در خلاصه ي كلامم ميگم اگر هم قرار به بي حجاب شدن ايرانه بايد فرهنگ سازي بشه تا ما هرگز نبينيم كه در خيابون مزاحم دختران كه ناموس همه ي ما حساب ميشن بشن..!
مزاحمت حتي در زمان رژيم قبلي هم بود و اين نشون از فرهنگ پايين داره و اينكه حتي اونموقع هم فرهنگ سازي نشده بلكه عادي سازي شده!
فرهنگ سازي با عادي سازي خيلي فرق ميكنه.
يك كشور جون ميكنه و يك نسل فرهنگ سازي ميكنه و يك كشور هم روند عادي سازي رو در 2 سال پياده ميكنه اما اين كجا و ان كجا!
در مورد اروپاييها..
ببينيد من وقتي جامعه ي امريكا و حتي اروپا رو نيگاه ميكنم به شدت به با حجابي شون حسرت ميخورم!
موهاي ساده و صورتي ساده و دامني بلند و پيراهني استين كوتاه سبب جلب توجه نميشود بلكه مانتويي فوقولاده تنگ با باز بودن كامل يقه + شلواري فوقولاده تنگ و تيغ خرده با صورتي كه صد نوع آرايش روش انجام شده جلب توجه بيشتري ميكنه.!
شما ميگين پوشش تحميليه اما من ميگم الان اصلا پوششي وجود نداره كه بهش بگيم تحميلي!
حالا الان يگانهاي مسخره ي ارشاد مشغولن اما قبلش چي؟!
حجاب دختران ما شده حجابي بيمار گونه كه هيچ سود و منفعتي هم ندارد!
در كل من معتقدم كه الان جامعه ي ايران مثل رودخونه اي ميمونه كه معلوم نيس جهتش كودوم وري شده.
يك سري يك جهت ميرن و يك سري يك جهت ديگه كه اخرش ميشه درگيري بين اين دو و بهترين كار فرهنگ سازيه حجابه و بعدش هم ازاديش..
در مورد فرق ما با اعراب..
من ادم نژاد پرستي نيستم اما با نظر شما موافقم و اينو معتقد هستم كه ايرانيان يا پارسيان هيچوقت واسشون بن بستي وجود نداره چرا كه بن بست رو سوراخ ميكنن و راهي رو پيدا ميكنن!!!
در مورد جامعه ي زمان شاه هم در پست قبل توضيح دادم و يك نكته اي هم به اون توضيح اضافه بكنم و اون اينكه توي اون دوره اون وضع جامعه عادي سازي شد و فرهنگ سازي نشد و همين باعث اين شد كه حجاب در جامعه بعدش بصورت اجباري در بياد!
در مورد عطر هم بگم كه من اگر ببينم عطرم باعث تحريك دختري ميشه نميزنمش و يك عطر ديگه ميزنم!
شايد مسخره بشه اما اينكارو ميكنم چون به ازادي و تعريفي كه پيامبر ازش كرده احترام ميزارم.
در آخر هم چند عكس از دختران عزيز ميزارم كه در ايران هستن.
حالا اينا با حجابن!!!

ما نبايد انتظار امنيت اين دختران عزيز رو در ايران داشته باشيم و دلايلشم بالا گفتم..
متاسفانه اونقد وضع ايران با اين حجابهاي بي حجاب خراب شده كه ازدواج و جاري شدن صيغه منوط شده به تاييد پزشكي قانوني!!!

دردی کشان

عضو جدید
سلام بر شما..
بنده طالب آزادي فردي هستم و البته تا جايي كه به كسي اسيبي زده نشه.
از لحاظ اجتماعي ما توي ايران خيلي خيلي مشكل داريم..اونقدي كه ادم ميمونه كودوم حل بشه و البته نبايد مخفي بكنيم كه براي جلوگيري از اين اسيبها دولت كاري فوقولاده غير كارشناسه كرده و اون ايجاد يگانهاي ارشاده.
توي ايران ما كلي مهاجر داريم كه اصلا هويتشون معلوم نيس و همين ها چنان نا امني هايي ايجاد كردن دختران اين مرز و بوم با ترس و لرز بيرون ميرن!
الان طبق امار 13 درصد قتلهاي اين مملكت زير سر همين افاغنه ي مهاجره!
زياد دور نميريم.
همين افغانيها بارها دختران ايراني رو ربودن و مورد ازار و اذيت قرار دادن ..
اين يك جنبه..
جنبه ي ديگه وضعيت معيشتي و اقتصاديه كه توي ايران روز به روز داره سخت تر ميشه و مهمترين اصل در اسلام يعني ازدواج داره زير سوال ميره كه اين در بالا رفتن امار فحشا كمك شاياني ميكنه...
مورد ديگه سنتي بودن خانواده هاي ايراني است.
اينكه دختران ايراني در فرودگاها حجاب رو كنار ميزارن يك موضوع عاديه چون تا حالا زندگي بدون روسري رو تجربه نكرده و حق هم دارن .
اما من از شما سوال ميكنم...با وجود مشكلاتي كه در بالا ذكر كردم الان وضعيت مساعد هستش تا حجاب در ايران ازاد بشه؟!
امار فحشا در كشوري اسلامي زير ذره بين قرار ميگيره كه البته الان هم انچنان پايين نيست.
من در خلاصه ي كلامم ميگم اگر هم قرار به بي حجاب شدن ايرانه بايد فرهنگ سازي بشه تا ما هرگز نبينيم كه در خيابون مزاحم دختران كه ناموس همه ي ما حساب ميشن بشن..!
مزاحمت حتي در زمان رژيم قبلي هم بود و اين نشون از فرهنگ پايين داره و اينكه حتي اونموقع هم فرهنگ سازي نشده بلكه عادي سازي شده!
فرهنگ سازي با عادي سازي خيلي فرق ميكنه.
يك كشور جون ميكنه و يك نسل فرهنگ سازي ميكنه و يك كشور هم روند عادي سازي رو در 2 سال پياده ميكنه اما اين كجا و ان كجا!
در مورد اروپاييها..
ببينيد من وقتي جامعه ي امريكا و حتي اروپا رو نيگاه ميكنم به شدت به با حجابي شون حسرت ميخورم!
موهاي ساده و صورتي ساده و دامني بلند و پيراهني استين كوتاه سبب جلب توجه نميشود بلكه مانتويي فوقولاده تنگ با باز بودن كامل يقه + شلواري فوقولاده تنگ و تيغ خرده با صورتي كه صد نوع آرايش روش انجام شده جلب توجه بيشتري ميكنه.!
شما ميگين پوشش تحميليه اما من ميگم الان اصلا پوششي وجود نداره كه بهش بگيم تحميلي!
حالا الان يگانهاي مسخره ي ارشاد مشغولن اما قبلش چي؟!
حجاب دختران ما شده حجابي بيمار گونه كه هيچ سود و منفعتي هم ندارد!
در كل من معتقدم كه الان جامعه ي ايران مثل رودخونه اي ميمونه كه معلوم نيس جهتش كودوم وري شده.
يك سري يك جهت ميرن و يك سري يك جهت ديگه كه اخرش ميشه درگيري بين اين دو و بهترين كار فرهنگ سازيه حجابه و بعدش هم ازاديش..
در مورد فرق ما با اعراب..
من ادم نژاد پرستي نيستم اما با نظر شما موافقم و اينو معتقد هستم كه ايرانيان يا پارسيان هيچوقت واسشون بن بستي وجود نداره چرا كه بن بست رو سوراخ ميكنن و راهي رو پيدا ميكنن!!!
در مورد جامعه ي زمان شاه هم در پست قبل توضيح دادم و يك نكته اي هم به اون توضيح اضافه بكنم و اون اينكه توي اون دوره اون وضع جامعه عادي سازي شد و فرهنگ سازي نشد و همين باعث اين شد كه حجاب در جامعه بعدش بصورت اجباري در بياد!
در مورد عطر هم بگم كه من اگر ببينم عطرم باعث تحريك دختري ميشه نميزنمش و يك عطر ديگه ميزنم!
شايد مسخره بشه اما اينكارو ميكنم چون به ازادي و تعريفي كه پيامبر ازش كرده احترام ميزارم.
در آخر هم چند عكس از دختران عزيز ميزارم كه در ايران هستن.
حالا اينا با حجابن!!!

ما نبايد انتظار امنيت اين دختران عزيز رو در ايران داشته باشيم و دلايلشم بالا گفتم..​

متاسفانه اونقد وضع ايران با اين حجابهاي بي حجاب خراب شده كه ازدواج و جاري شدن صيغه منوط شده به تاييد پزشكي قانوني!!!​
من نظراتتون برام قابل احترامه و عکسهایی هم که گذاشتید قابل توضیح.
عکس اول که فوق العاده مضحک هست و من باور نمی کنم که کسی با این تیچ رفته باشه تو خیابون چون سوژه خنده(نه حتی تحریک) همه ملت میشه!
اما عکس دوم. شما فرض کنید که این مانتو تن دخترهای توی عکس نبود و جاش تیشرت تنشون بود،باز هم به نظرتون تیپشون عجیب میومد؟ اگر اون روسری نبود این هم یه تیپی بود مثل بقیه ادمهای دنیا البته یه خورده هفل هشت تر،چون اینها می خوان مد رو با حجاب مخلوط کنن و نتیجش میشه این تیپ عجیب.به خدا اگر اینها هم مجبور نبودن تیپ ذهنیشون رو با عرف و قانون جمع ببندن این نتیجه شیش و هشت رو بیرون نمیدادن.
شما میگید عادت سازی، باور کنید عادت سازی کم کم زمینه ساز فرهنگ سازی میشه،اول چشمها سیر میشه و بعد دلها.
تو امریکاشم اگر یه زن با اوضاع نامناسبی ظاهر شه نگاهش می کنن اما اگر همونها یه زن ایرانی رو البته بدون حجابش با همین تیپ به نظر من و شما عجیب نگاه کنن بی توجه رد میشن، این ما هستیم که تا ته دو تا خیابون پایینترم با نگاه دنبالش می کنیم.
فرهنگ سازی از من و شما شروع میشه. اولین راهشم اینه که عقده جوونها رو هر روز با زیر فشار گذاشتنشون گنده تر نکنیم،اگر سیر طبیعیه زندگی رو طی کنند و طی کنیم خودمون خسته میشیم. تو اروپا هم بچه ها تو هر سنی پیرو یه تیپ عجیب و گروه غیر قابل قبول میشن اما چون تجربش می کنن می فهمن اشتباهه و وارد سیر طبیعیه زندگی میشن،داشتن اون تیپ یا بودن با اون پروه براشون عقده نمیشه.
دختر و پسرهای من چون ازادیه انتخاب ندارند برای تطابق قوانین و خواسته هاشون به این شکل عجیب در اومدن. ما وقتی می تونیم دیگرون رو محکوم کنیم که در اوج ازادی و انتخاب مسیری رو انتخاب کنند.
و یک مطلبی، اگر ما ذره ای و فقط ذره ای ملتی درونگرا بودیم هیچیک از این مشکلات نبود.
خانواده های ظاهربین که فرزندانی ظاهربینم تربیت می کنند. زیبایی و ثروت و تمام چیزهای ظاهری ملاکشون هست. یه اروپایی براش چهره طرفش در اقلیت اهمیت هست اما یک ایرانی اولین معیار برای انتخابش چهرست،فکر نمی کنید این ظاهربینی همه رو به تکاپوی زیباتر شدن(جتی کاذب) میندازه؟!!! حاضرم شرط ببندم که 99 درصد افرادی که اینجا کامنت علیه ارایش و تیپ ضداسلامی میزنن دنبال دخترهای اینجوری میرن و چشمهاشونم خیره این ادمهاست.(سوء تفاهم نشه)
درباره مورد اخر و سلامت پزشکی هم باید بگم بیش از حد متاسفم برای ملتی که برگه ای قابل دستکاری و با هزار راه حل، جایگزین اعتماد طرفین به هم شده.متاسفم!!!!!!!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظراتتون برام قابل احترامه و عکسهایی هم که گذاشتید قابل توضیح.
عکس اول که فوق العاده مضحک هست و من باور نمی کنم که کسی با این تیچ رفته باشه تو خیابون چون سوژه خنده(نه حتی تحریک) همه ملت میشه!
اما عکس دوم. شما فرض کنید که این مانتو تن دخترهای توی عکس نبود و جاش تیشرت تنشون بود،باز هم به نظرتون تیپشون عجیب میومد؟ اگر اون روسری نبود این هم یه تیپی بود مثل بقیه ادمهای دنیا البته یه خورده هفل هشت تر،چون اینها می خوان مد رو با حجاب مخلوط کنن و نتیجش میشه این تیپ عجیب.به خدا اگر اینها هم مجبور نبودن تیپ ذهنیشون رو با عرف و قانون جمع ببندن این نتیجه شیش و هشت رو بیرون نمیدادن.
شما میگید عادت سازی، باور کنید عادت سازی کم کم زمینه ساز فرهنگ سازی میشه،اول چشمها سیر میشه و بعد دلها.
تو امریکاشم اگر یه زن با اوضاع نامناسبی ظاهر شه نگاهش می کنن اما اگر همونها یه زن ایرانی رو البته بدون حجابش با همین تیپ به نظر من و شما عجیب نگاه کنن بی توجه رد میشن، این ما هستیم که تا ته دو تا خیابون پایینترم با نگاه دنبالش می کنیم.
فرهنگ سازی از من و شما شروع میشه. اولین راهشم اینه که عقده جوونها رو هر روز با زیر فشار گذاشتنشون گنده تر نکنیم،اگر سیر طبیعیه زندگی رو طی کنند و طی کنیم خودمون خسته میشیم. تو اروپا هم بچه ها تو هر سنی پیرو یه تیپ عجیب و گروه غیر قابل قبول میشن اما چون تجربش می کنن می فهمن اشتباهه و وارد سیر طبیعیه زندگی میشن،داشتن اون تیپ یا بودن با اون پروه براشون عقده نمیشه.
دختر و پسرهای من چون ازادیه انتخاب ندارند برای تطابق قوانین و خواسته هاشون به این شکل عجیب در اومدن. ما وقتی می تونیم دیگرون رو محکوم کنیم که در اوج ازادی و انتخاب مسیری رو انتخاب کنند.
و یک مطلبی، اگر ما ذره ای و فقط ذره ای ملتی درونگرا بودیم هیچیک از این مشکلات نبود.
خانواده های ظاهربین که فرزندانی ظاهربینم تربیت می کنند. زیبایی و ثروت و تمام چیزهای ظاهری ملاکشون هست. یه اروپایی براش چهره طرفش در اقلیت اهمیت هست اما یک ایرانی اولین معیار برای انتخابش چهرست،فکر نمی کنید این ظاهربینی همه رو به تکاپوی زیباتر شدن(جتی کاذب) میندازه؟!!! حاضرم شرط ببندم که 99 درصد افرادی که اینجا کامنت علیه ارایش و تیپ ضداسلامی میزنن دنبال دخترهای اینجوری میرن و چشمهاشونم خیره این ادمهاست.(سوء تفاهم نشه)
درباره مورد اخر و سلامت پزشکی هم باید بگم بیش از حد متاسفم برای ملتی که برگه ای قابل دستکاری و با هزار راه حل، جایگزین اعتماد طرفین به هم شده.متاسفم!!!!!!!!
سلامي دوباره..
شما به عكس اول ميخنديد..جالبه بدونيد از اين سوژه ها به شخصه به وفور در پايتخت ايران ميبينم!
همين سوژه ي خنده دار خيليا رو خيره ي خودش ميكنه و نميدونم چرا اينكارو ميكنه..
نميدونم چه منفعتي ميبره چرا كه حتي خودش در خطر قرار ميگيره!
موضوع دوم:اينكه دختراي ايران ميخوان حجاب رو با مد مخلوط بكنن شكي نيست اما به چه دليل ميخوان اينكارو بكنن؟!
ما نبايد از مقوله ي بحثمون دور بشيم و بايد اين سوال رو خودمون مطرح بكنيم كه چرا اين دخترها ميخوان مد رو با مقوله ي مانتو و حجاب مخلوط بكنن؟!
اگر اينان دخترن و عاشق روز گشتن چرا دختران در شهرهاي ديگه كمتر به سمت مد كشيده ميشن؟!
جالب اينجاس كه همين الاني كه من با شما صحبت ميكنم با قطعيت ميتونم بگم توي بازار 10 درصد مانتوي بلند يافت ميشه يا اينكه كفشهاي ساده براي دختران بسيار كميابه..!
يعني اين وسط كسايي هم كه ميخوان قاطي مد نشن مجبورن قاطي بشن .!
شما در مورد حجاب قانون وضع ميكنيد.
هميشه و همه جا يك قانوني وجود داره به خصوص در كشورهاي كهن كه از سنت برخورداره..
توي كشورهاي اروپايي هم قانون وجود داره و بهش احترام گذاشته ميشه.
قانون حجاب در محل كار يا اماكن اداري.
هيچوقت شما اگه لخت باشين در فرودگاه نميتونيد بريد.
اگه لخت باشيد اجازه ي ورود به سوپر ماركتها رو نداريد.
شايد قانون نباشه اما عرفه و انجام ميشه!
الان توي ايران سر اينكه حتي چرا توي مدارس لباس وضع ميكنن يا توي ادارات قانون پوشش وضع ميكنن مردم شاكي هستن!
مردمي كه به قانون اهميتي قائل نيستن چه انتظاري دارن اخه؟!
من خودمم ميگم!
در ضمن عادت سازي هيچوقت به فرهنگ سازي تبديل نميشه و اين يك موضوع ثابت شدس.
ملتها كلي خرج ميكنن تا چيزي رو فرهنگ سازي بكنن..اگر عادي سازي همون فرهنگ سازي بود كه الان ما نسبت به حجاب معترض نبوديم چراكه اهميت حجاب به فرهنگ تبديل شده بود توي جامعه.
در ضمن چيزي كه من يادم رفت يك سوال از شماس..
چرا حجاب توي فرانسه ممنوعه؟!
چرا به مسلموناي با حجاب برخورد خوبي نميشه؟!
چرا دختران محجبه محدوديت دارن؟!
موضوع ديگه فرق بچه هاي ايران با اروپاس..
در حال حاضر توي همين ايران خودمون هم جوونا در اكيپهاي مختلف ميرن و با حجاب ها و موضوعات گوناگون اشنا ميشن.
من خودم جزو كسايي بودم كه رفتم و برگشتم !!
اما متاسفانه نميدونم چرا 95 درصد اين گروه ميرن اما ديگه برگشتي ندارن !
شايد اين بدليل فشاريه كه جامعه بر خوبيها داره چرا كه متاسفانه اونقد دين و مذهب كوبيده شده و اونقد با سپر اسلام و مسجد نا حقيها انجام شده كه جوونا فراري شدن!!
در اخر بحث رو طولاني نميكنم..
فرهنگ سازي يك مقوله ي مهم در اين امره مخصوصا براي جامعه ي ما بافت قديمي و سنتي.
در مورد مطلبي هم كه با رنگ قرمز نوشتين بايد بگم كه متاسف نباشين چون جووناي ما براي اون هم راه حل پيدا ميكنن و متاسفانه مادران اينده ي ما كساني ميشن كه بارها با معشوقه هاي مختلف بودن و بويي از خانواده و فضاي اون نبردن!( منظورم همه نيست جسارت نشه )

دردی کشان

عضو جدید
سلامي دوباره..
شما به عكس اول ميخنديد..جالبه بدونيد از اين سوژه ها به شخصه به وفور در پايتخت ايران ميبينم!
همين سوژه ي خنده دار خيليا رو خيره ي خودش ميكنه و نميدونم چرا اينكارو ميكنه..
نميدونم چه منفعتي ميبره چرا كه حتي خودش در خطر قرار ميگيره!
موضوع دوم:اينكه دختراي ايران ميخوان حجاب رو با مد مخلوط بكنن شكي نيست اما به چه دليل ميخوان اينكارو بكنن؟!
ما نبايد از مقوله ي بحثمون دور بشيم و بايد اين سوال رو خودمون مطرح بكنيم كه چرا اين دخترها ميخوان مد رو با مقوله ي مانتو و حجاب مخلوط بكنن؟!
اگر اينان دخترن و عاشق روز گشتن چرا دختران در شهرهاي ديگه كمتر به سمت مد كشيده ميشن؟!
جالب اينجاس كه همين الاني كه من با شما صحبت ميكنم با قطعيت ميتونم بگم توي بازار 10 درصد مانتوي بلند يافت ميشه يا اينكه كفشهاي ساده براي دختران بسيار كميابه..!
يعني اين وسط كسايي هم كه ميخوان قاطي مد نشن مجبورن قاطي بشن .!
شما در مورد حجاب قانون وضع ميكنيد.
هميشه و همه جا يك قانوني وجود داره به خصوص در كشورهاي كهن كه از سنت برخورداره..
توي كشورهاي اروپايي هم قانون وجود داره و بهش احترام گذاشته ميشه.
قانون حجاب در محل كار يا اماكن اداري.
هيچوقت شما اگه لخت باشين در فرودگاه نميتونيد بريد.
اگه لخت باشيد اجازه ي ورود به سوپر ماركتها رو نداريد.
شايد قانون نباشه اما عرفه و انجام ميشه!
الان توي ايران سر اينكه حتي چرا توي مدارس لباس وضع ميكنن يا توي ادارات قانون پوشش وضع ميكنن مردم شاكي هستن!
مردمي كه به قانون اهميتي قائل نيستن چه انتظاري دارن اخه؟!
من خودمم ميگم!
در ضمن عادت سازي هيچوقت به فرهنگ سازي تبديل نميشه و اين يك موضوع ثابت شدس.
ملتها كلي خرج ميكنن تا چيزي رو فرهنگ سازي بكنن..اگر عادي سازي همون فرهنگ سازي بود كه الان ما نسبت به حجاب معترض نبوديم چراكه اهميت حجاب به فرهنگ تبديل شده بود توي جامعه.
در ضمن چيزي كه من يادم رفت يك سوال از شماس..
چرا حجاب توي فرانسه ممنوعه؟!
چرا به مسلموناي با حجاب برخورد خوبي نميشه؟!
چرا دختران محجبه محدوديت دارن؟!
موضوع ديگه فرق بچه هاي ايران با اروپاس..
در حال حاضر توي همين ايران خودمون هم جوونا در اكيپهاي مختلف ميرن و با حجاب ها و موضوعات گوناگون اشنا ميشن.
من خودم جزو كسايي بودم كه رفتم و برگشتم !!
اما متاسفانه نميدونم چرا 95 درصد اين گروه ميرن اما ديگه برگشتي ندارن !
شايد اين بدليل فشاريه كه جامعه بر خوبيها داره چرا كه متاسفانه اونقد دين و مذهب كوبيده شده و اونقد با سپر اسلام و مسجد نا حقيها انجام شده كه جوونا فراري شدن!!
در اخر بحث رو طولاني نميكنم..
فرهنگ سازي يك مقوله ي مهم در اين امره مخصوصا براي جامعه ي ما بافت قديمي و سنتي.
در مورد مطلبي هم كه با رنگ قرمز نوشتين بايد بگم كه متاسف نباشين چون جووناي ما براي اون هم راه حل پيدا ميكنن و متاسفانه مادران اينده ي ما كساني ميشن كه بارها با معشوقه هاي مختلف بودن و بويي از خانواده و فضاي اون نبردن!( منظورم همه نيست جسارت نشه )
سلام:
دوست عزیز من حوصله دعوا کردن و بحثی که به سیاست بکشه ندارم. شما دارید به دخترهای ایرانی می گید معشوقه های دوره چرخیده؟ اگر ما مادران خوبی نمیشیم به نظرتون پسرهایی که حتی کنترل چشمشون دست خودشون نیست پدرهای خوبی میشن،این ادمها حتی برای بچه هاشونم امن نیستند!
من برای جامعه قانون حجاب نمی ذارم اما می تونم برای خودم و کسانی که با باور من زندگی می کنند قانون بذارم و یا حداقل قانونی رو که ارزوش رو دارم مطرح کنم.
کی از لخت بودن حرف زد؟ اون دختر بیچاره چون چکمه پوشیده با مانتوی کوتاه لخته؟!!
منم مثل شما تهرانیم اما اون مدلی که شما به وفور دیدید رو در اقلیت هم ندیدم!
می گید چرا می خوان دنبال مد باشن؟ این خنده دارترین سوال ممکن هست. اینا جوان هستند،متوجه هستید هر سنی اقتضای خاص خودش رو داره؟ جوانهای ما هم نمی خوان با بقیه دنیا فرق داشته باشن؟دخترهای ما نمی خوان ارزوی کلاه توی زمستون رو سرشون گذاشتن رو به گور ببرن،همینم اون شکل عجیب کلاه و مقنعه رو می سازه که سوژه خنده یه خارجی میشه!
هر کشوری یک سنتی داره اما سنت کشور ما این نبوده،من حوصله بحث سیاسی ندارم که بگم اینش کردن.
عادت هم کم کم میره تو خون ادمها،نمونش هم همه عادتهای غلط ماست که داره تبدیل به فرهنگمون میشه.
درباره کشور فرانسه هم موافق شمام! اون از حماقت انسانهاست که چه با حجاب و چه بی حجاب حق انتخاب رو از همدیگه می گیرن. فرانسه داره همون کاری رو می کنه که ایران می کنه فقط در جهت عکس.
من اصلا نمی خوام حجاب رو زیر سوال ببرم که این مساله کاملا شخصی هست و من هم کاملا بهش احترام میذارم اما اگر چیزی اجبار شه ارزشش رو از دست میده.
اما شما گفتید فشار جامعه بر خوبیها! معیار هر کس از خوبی و بدی متفاوت هست پس نمی تونید بگید ایا جامعه ما واقعا بر خوبیها تاکید داره یا نه.
راستی درباره شهرهای دیگه گفتید.فراموش نکنید محدودیت شهرهای دیگه بسیار بیشتر از تهران هست و تعصبات هم زیاد پس ترس رو به حساب عقیده نذارید، نمونش هم تفاوت دخترهای شهرستان در ترم اول و اخر هست!

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
به نظر من بي انصافي كه فقط دختر را رو مقصر بدونيم. الان ويترين همه بوتيك كا رو كه نگاه كنيد پر از لباساي خارجيه.تو شهر ما كه مرز تركيه است كل لباسا لباساي تركه.مدلاي لباسم دقيقا همون مدلهاي لباس تو ويترينهاي انكاراست.حتي مانتوهاي بدون آستينم كه جديدا مد شده همون پيراهن هاي تركيه هستن كه تو ايران به جاي مانتو استفاده ميشن.خود من داشتم تو تركيه دو تا از اين به اصطلاح مانتو ها رو رو هم پرو ميكردم (البته اونيكه يه وجب كوتاهتر بود به عنوان رو مانتويي ) فروشنده داشت شاخ در مي اوورد.گفت خانم چرا دو تا كت رو هم ميپوشي!در حاليكه تو ايران فروشنده ها دقيقا همين كارو ميكنن.كفشام همينطور ويترينا پر شده از كفشاي پاشنه بلند عجيب غريبي كه هنر پيشه هاي خارجي فقط تو فيلما ميپوشن.پس همه كاسه كوزه ها رو سر دختر راي بيچار نشكنين.

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:
دوست عزیز من حوصله دعوا کردن و بحثی که به سیاست بکشه ندارم. شما دارید به دخترهای ایرانی می گید معشوقه های دوره چرخیده؟ اگر ما مادران خوبی نمیشیم به نظرتون پسرهایی که حتی کنترل چشمشون دست خودشون نیست پدرهای خوبی میشن،این ادمها حتی برای بچه هاشونم امن نیستند!
من برای جامعه قانون حجاب نمی ذارم اما می تونم برای خودم و کسانی که با باور من زندگی می کنند قانون بذارم و یا حداقل قانونی رو که ارزوش رو دارم مطرح کنم.
کی از لخت بودن حرف زد؟ اون دختر بیچاره چون چکمه پوشیده با مانتوی کوتاه لخته؟!!
منم مثل شما تهرانیم اما اون مدلی که شما به وفور دیدید رو در اقلیت هم ندیدم!
می گید چرا می خوان دنبال مد باشن؟ این خنده دارترین سوال ممکن هست. اینا جوان هستند،متوجه هستید هر سنی اقتضای خاص خودش رو داره؟ جوانهای ما هم نمی خوان با بقیه دنیا فرق داشته باشن؟دخترهای ما نمی خوان ارزوی کلاه توی زمستون رو سرشون گذاشتن رو به گور ببرن،همینم اون شکل عجیب کلاه و مقنعه رو می سازه که سوژه خنده یه خارجی میشه!
هر کشوری یک سنتی داره اما سنت کشور ما این نبوده،من حوصله بحث سیاسی ندارم که بگم اینش کردن.
عادت هم کم کم میره تو خون ادمها،نمونش هم همه عادتهای غلط ماست که داره تبدیل به فرهنگمون میشه.
درباره کشور فرانسه هم موافق شمام! اون از حماقت انسانهاست که چه با حجاب و چه بی حجاب حق انتخاب رو از همدیگه می گیرن. فرانسه داره همون کاری رو می کنه که ایران می کنه فقط در جهت عکس.
من اصلا نمی خوام حجاب رو زیر سوال ببرم که این مساله کاملا شخصی هست و من هم کاملا بهش احترام میذارم اما اگر چیزی اجبار شه ارزشش رو از دست میده.
اما شما گفتید فشار جامعه بر خوبیها! معیار هر کس از خوبی و بدی متفاوت هست پس نمی تونید بگید ایا جامعه ما واقعا بر خوبیها تاکید داره یا نه.
راستی درباره شهرهای دیگه گفتید.فراموش نکنید محدودیت شهرهای دیگه بسیار بیشتر از تهران هست و تعصبات هم زیاد پس ترس رو به حساب عقیده نذارید، نمونش هم تفاوت دخترهای شهرستان در ترم اول و اخر هست!

سلام.
جالب اينجاس منم حوصله ي بحث سياسي رو ندارم اما نميدونم چرا همه چيز به سياست كشيده ميشه!!
باز شما مطلب بنده رو خوب نخونديد.
من دختران رو مثال زدم و منظورم فقط دختران نيستن.
پسران هم پدرها و سازندگان اين مملكت هستن كه متاسفانه اكثرشون فقط فكر و ذكرشون شده سيگار و قليان و تيكه انداخت به دختر مردم و نيگاهايي كه به هرزگي معروفه!
بهتره بحث رو طولاني نكنيم چون هم از حوصله من خارجه هم از حوصله ي شما و اينكه شما از بحثهاي سياسي فرار ميكنيد!
من مشكلي با نوع پوشش فردي ندارم و حتي خودم طرفدار ازادي حجاب در ايران هستم تا اين فضاحت و بي بند و باري جمع بشه و لا اقل بدونيم چي به چيه!
اطلاعات بسياري از بحث با شما بدست اوردم و ارزوي موفقيت براي شما هموطن عزيز دارم.

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ

پاسخ

با سلام
تنها جمله ای که می تونم بگم اینه که ایران در مصرف مواد آرایشی در جهان رتبه نخست رو داره. آفرین که حداقل در این مورد تونستیم رتبه اول رو کسب کنیم. در اقتصاد و علم و پزشکی که نمی تونیم:tooth:

دردی کشان

عضو جدید
سلام.
جالب اينجاس منم حوصله ي بحث سياسي رو ندارم اما نميدونم چرا همه چيز به سياست كشيده ميشه!!
باز شما مطلب بنده رو خوب نخونديد.
من دختران رو مثال زدم و منظورم فقط دختران نيستن.
پسران هم پدرها و سازندگان اين مملكت هستن كه متاسفانه اكثرشون فقط فكر و ذكرشون شده سيگار و قليان و تيكه انداخت به دختر مردم و نيگاهايي كه به هرزگي معروفه!
بهتره بحث رو طولاني نكنيم چون هم از حوصله من خارجه هم از حوصله ي شما و اينكه شما از بحثهاي سياسي فرار ميكنيد!
من مشكلي با نوع پوشش فردي ندارم و حتي خودم طرفدار ازادي حجاب در ايران هستم تا اين فضاحت و بي بند و باري جمع بشه و لا اقل بدونيم چي به چيه!
اطلاعات بسياري از بحث با شما بدست اوردم و ارزوي موفقيت براي شما هموطن عزيز دارم.
سلام:
من از بحث سیاسی فرار نمی کنم اما دنیای مجازی رو جاش نمی دونم چون ادم نمی دونه با چه شخص یا گروهی در حال بحث هست و متاسفانه اکثر مواقع هم به دعوا و توهین به عقاید هم ختم میشه که من نمی خوام بین من و شما چنین چیزی پیش بیاد.
به هر حال ممنون از پاسخ هاتون.
موفق باشید:smile:

آخرین ویرایش: