کتاب ها و برنامه های درخواستی هوافضا

damash78

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسین هوا فضای عزیز. بنده فیزیکی هستم و با استادمون داریم روی مکانیزم قالیچه پرنده کار می کنیم. یعنی طرح استادمون تقریبا تکمیله و به ما نمی گه و میخواد ببینه ما چیکار میکنیم.
اینکه از میدان مغناطیسی ساختگی برای بلند کردن جسم استفاده کنیم رو قبول نداره. میگه باید میدان مغناطیسی زمین بکار گرفته بشه.

می خواستم بگم اگه امکان داره راهنمایی کنید کتاب یا مطلب ساده و خلاصه ای که درباره مکانیزم این هواپیماهایی که افقی تیک آف میشن ، وجود داره بهم معرفی و ایمیل کنین. با تشکر.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
با سلام خدمت همه مهندسین هوا فضای عزیز. بنده فیزیکی هستم و با استادمون داریم روی مکانیزم قالیچه پرنده کار می کنیم. یعنی طرح استادمون تقریبا تکمیله و به ما نمی گه و میخواد ببینه ما چیکار میکنیم.
اینکه از میدان مغناطیسی ساختگی برای بلند کردن جسم استفاده کنیم رو قبول نداره. میگه باید میدان مغناطیسی زمین بکار گرفته بشه.

می خواستم بگم اگه امکان داره راهنمایی کنید کتاب یا مطلب ساده و خلاصه ای که درباره مکانیزم این هواپیماهایی که افقی تیک آف میشن ، وجود داره بهم معرفی و ایمیل کنین. با تشکر.

سلام،
هواپیماهای عمود پرواز از نیروی جت موتور خودشون استفاده می کنن. عملکردشون به صورت تغییر دادن جهت خروجی موتور هست و ربطی به استفاده از علم مغناطیس و میدان مغناطیسی زمین نداره.

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان و بازدید کنندههای عزیز
اگه کسی ترجمه جزوه موتورجت شرکت هواپیمایی رولز رویس رو داره خواهش می کنم براه به آدرس الکترونیکیم بفرسته.ممنون
vooroojak1900@yahoo.com

به عنوان کتاب ترجنه شده و داخل بازار هستش .. چاپ 90 هم هست

Speed mcqueen

عضو جدید
كتاب طراحى هواپيماى جنگى

كتاب طراحى هواپيماى جنگى

سلام :)
اين جانب دانشجوى رشته مكانيك تشريف دارم ولى مغزم فعاليت كرده و چند تا ايده هواپيماى جنگى از خودش ول داده و يه سرى اراجيف خالى كرده رو كاغذ اما نميدونم چه جورى ميشه اصولى و مهندسى طراحيش كنم
مشاورم ميگه طرح بدنه خالى به درد ارتش نميخورى و بايد طرحت آماده پرواز باشه
و همچنين يه چيزايى از طراحى اتومبيل ميدونم
حالا اگه ميشه يه كتاب برا دانلود اين طراحى برام بذاريد ، اگه ميشه لطفنننننننننننننن :cry:
فقط ترجيحن فارسى باشه

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام :)
اين جانب دانشجوى رشته مكانيك تشريف دارم ولى مغزم فعاليت كرده و چند تا ايده هواپيماى جنگى از خودش ول داده و يه سرى اراجيف خالى كرده رو كاغذ اما نميدونم چه جورى ميشه اصولى و مهندسى طراحيش كنم
مشاورم ميگه طرح بدنه خالى به درد ارتش نميخورى و بايد طرحت آماده پرواز باشه
و همچنين يه چيزايى از طراحى اتومبيل ميدونم
حالا اگه ميشه يه كتاب برا دانلود اين طراحى برام بذاريد ، اگه ميشه لطفنننننننننننننن :cry:
فقط ترجيحن فارسى باشه

سلام،
فقط ترجیحاً فارسی نداریم برای طراحی جنگنده. اینجا، کتاب های طراحی هواپیما گذاشته شده. بهترین کتابی که به درد شما می خوره، مجموعه 7 جلدی طراحی هواپیما، نوشته Roskam هست که خودش برای مثال یه هواپیمای جنگنده رو از صفر تا 100 طراحی کرده. حالا من نمی دونم، طرح شما مشابهی هم داره یا نه؟ اگر مشابه نداشته باشه (یعنی جامعه آماری نداشته باشید)، می تونید از کتاب Raymer استفاده کنید. تنها کتاب فارسی در زمینه طراحی هواپیما، نوشته هاشم صدرایی انتشارات دانشگاه امام حسین هست که به درد طراحی جنگنده نمی خوره و فقط میشه به عنوان یه مرجع مکمل استفاده اش کرد.

syd hadi

عضو جدید
درخواست کتاب hot-wire anemometry نویسنده bruun

درخواست کتاب hot-wire anemometry نویسنده bruun

هرکی این کتابو داره بره تز شدیدا نیاز دارم

arash_arn

عضو جدید

این طرح که چند وقت پیش اجرا شد!استادتون دیر جنبید:)

آخرین ویرایش:

sia_1991

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز :پس این منه بد شانسم که 5 ساله پیش خریدمش 4500 !:biggrin: راستی من pdfکتاب مقاطع بال رو دارم هرکی خواست با ذکر دستور العمل بگه تا بزارم.

آخرین ویرایش:

sia_1991

عضو جدید
احتیاج نامه

احتیاج نامه

احتیاج دارم به نرم افزار lift line --------همه شد خوشی ها در اینجا نهان
اگه از lift line بهتر هم بود متشکر میشم.:gol:

sia_1991

عضو جدید
سلام . داشتم به این فکر میکردم که ما چقدر شبیه هم هستیم . من عاشق پروازم ولی اون ازمن متنفره ! عاشق خلبانی هستم،منم رشتم برق ودارم هواپیما تک سرنشینه طراحی می کنم البته من در حضور دوستان کسی نیستم که بخوام شما رو راهنمایی کنم ولی من از پایه شروع کردم ینی مبانی ایرودینامیک وپرواز (هیوبرت اسمیت ترجمه مهندس عبدالعلی حقیری و مهندس علی رضا ربیعی ) بعد رفتم سراغ کتاب اقای صدرایی والبته برای طراحی بال به کتاب theory of wing sections تالیف abbot IH &von donehoff احتیاج داری.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

سلام،
برای طراحی کامل و پیشرفته هواپیما از نرم افزار Advanced Aircraft Analysis (AAA استفاده می کنن که می تونید از
اینجا دانلودش کنید.
برنامه لیفت لاین رو هم ضمیمه پست کردم.

پیوست ها

• LIFTLINE.rar
    77.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز

سلام

آقا یک سرچ میکردی ، من قبلا خودم این نرم افزار در سایت قرار داده بودم ، البته اقای Sparrow لطف کردند و قرار دادند ، این از این جهت گفتم که نظم انجمن پایدار باشد ...

موفق پیروز باشید

navid-izd

عضو جدید
ba salam
shadidan be ketabe "aerospace propulsion system" az thomas A.ward ehtiaj daram
ye donya mamnoon misham agar zahmatesha bekeshid:surpris
ed:

reza2224

عضو جدید
سلام دوستان ...
خسته نباشید...
دو تا کتاب نیاز دارم هر کی تونست زحمتشو بکشه ممنونش میشم :

Orbital mechanics , second edition , edited by Vladimir A. Chobotov , 1996 , AIAA
Orbital motion , Roy , 4th edition , 2004

ممنون...;)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان ...
خسته نباشید...
دو تا کتاب نیاز دارم هر کی تونست زحمتشو بکشه ممنونش میشم :

Orbital mechanics , second edition , edited by Vladimir A. Chobotov , 1996 , AIAA
Orbital motion , Roy , 4th edition , 2004

ممنون...;)

Orbital Mechanics 3rd edition Chobotov (2002)

http://www.filestube.com/9Re6R09yRgkHrmS9CjRlDs/Orbital-Mechanics-3rd-edition-Chobotov-2002.html
Orbital Motion 4th ed A Roy (IOP, 2005)

http://www.4shared.com/file/152441988/39f1118/Orbital_Motion_4th_ed_-_A_Roy_.html

http://www.wupload.com/file/w867/166182808/Orbital_Motion_4th_ed_-_A._Roy_

mehran087

عضو جدید
دوستان اگر کسی فایل pdfکتاب و یا جزوه خوبی برای درس طراحی سازه های هوایی در دسترس داره بده ممنون میشم...

propulsion A

عضو جدید
سلام دوستان
سه تا کتاب می خواستم ، اگر دوستان زحمتش رو بکشند خیلی ممنون میشم ...

orbital mechanics for engineering student , curtis , 2006

حل المسائل کتاب بالا

حل المسائل modern compressible flow , anderson ویرایش 2 یا 3

ممنون

propulsion A

عضو جدید
سلام
دو تا کتاب اول رو پیدا کردم ، دوستان اگر لینک از کتاب سوم قرار بدن ممنون میشم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان
سه تا کتاب می خواستم ، اگر دوستان زحمتش رو بکشند خیلی ممنون میشم ...

orbital mechanics for engineering student , curtis , 2006

حل المسائل کتاب بالا

حل المسائل modern compressible flow , anderson ویرایش 2 یا 3

ممنون

سلام
دو تا کتاب اول رو پیدا کردم ، دوستان اگر لینک از کتاب سوم قرار بدن ممنون میشم.

http://www.fileserve.com/file/twQgUQ8

http://rapidshare.com/files/65770317/modern_compressible_flow.rar

propulsion A

عضو جدید
با تشکر از کمک شما ، ولی این لینک های خود کتاب است ، من حل المسائلش رو می خواستم ، اگر لطف کنید لینک از حل المسائل قرار بدید ممنون میشم.

hamed775

عضو جدید
سلام
کسی کتاب < تنش در ورقها و پوسته ها> نوشته اوگورال رو داره؟ ازش می خرم.
ممنون می شم خبر بدین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
کسی کتاب < تنش در ورقها و پوسته ها> نوشته اوگورال رو داره؟ ازش می خرم.
ممنون می شم خبر بدین

سلام،

ترجمه کتاب رو باید از کتابخونه دانشگاه ها پیدا کنید. کتابی که از سال 75 تجدید چاپ نشده باشه، پیدا کردنش تقریباً محال میشه.

اما اگر متن اصلی رو بخواید:

http://www.4shared.com/document/q5yZG9Lw/Ugural_-_Stresses_in_Plates_an.html

یا

http://www.4shared.com/document/bbVxgDoq/Ansel_Ugural_-_Stresses_in_pla.html

حجم: 8 مگابایت

skycraft

عضو جدید
سلام دوستان:
می خواستم ببينم كسی كتاب1) مكانيك پروازهاشم صدرايی 2) طراحی هواپيما هاشم صدرايی را داره......لطفا ننويسيد ارزونه برو بخر:).....مشكل من اينه كه تو شيراز اصلا گير نمياد....خواهشا اگر داريد كمك كنيد تا كنكور

2ماه ديگه بيشتر نمونده +مكانيك و ترموديناميك پيشرانش فيليپ هيل ترجمه دكتر مظاهری+كتاب يا جزوه مناسب زبان تخصصی ارشد هوافضا

با تشكككككككككككككككككككككككككككككككككككككر فراوان:gol::gol::gol::gol:

بالا