* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
دستور outres,all,all رو هم استفاده کردین؟ (به طور معادل می تونید write frequency در منوی solution control رو روی every substep بگذارید. )

sadegh9500sh

عضو جدید
سلام دوستانUntitled-1.jpg
چطور میشه نیرو ها و شرایط مرزی این خرپا رو تو انسیس مدل کرد (مشخصا گره c)

nights_moonlight

عضو جدید
سلام دوستانمشاهده پیوست 78947
چطور میشه نیرو ها و شرایط مرزی این خرپا رو تو انسیس مدل کرد (مشخصا گره c)
مدلش که خیلی راحته!همش باید نقطه تعریف کنید و خط،تو نقطه های که نیرو دارید نیروهارو وارد کنید،تکیه گاتونم که باید fix شه!

mostafa70

عضو جدید
کمک تو نصب انسیس 13 64بیتی

کمک تو نصب انسیس 13 64بیتی

سلام به همه دوستان
انسیس 13 رو هر کاری می کنم نمی تونم روی سیستم 64 بیتی نصب کنم!
میگه FLEXID نا معتبره!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ آخه چرا؟!؟!؟؟!
تا حالا دو بار ویندوز عوض کردم:cry:

mostafa70

عضو جدید
سلام
دوست عزیز واقعا شرمنده!!! جدیدا سرم خیلی شلوغ شده و فرصت آپلود ندارم.
ببخشید

ذوالاکتاف

عضو جدید
plane182 triangle کجای ansys 12 هست؟

plane182 triangle کجای ansys 12 هست؟

دوستان عزیز، کسی نمیدونه المان ساده plane182 triangle کجای ansys 12 فعال میشه؟ یعنی جوری که فقط همین المان رو مش بزنه؟:confused:

ehsan4476

عضو جدید
دوستان عزیز، کسی نمیدونه المان ساده plane182 triangle کجای ansys 12 فعال میشه؟ یعنی جوری که فقط همین المان رو مش بزنه؟:confused:
بستگی به محیط کارتون داره.
اگر در workbench کار می کنید میتونید یک mapped face meshing به سطح مورد نظر اعمال کنید و گزینه all triangle رو فعال کنید.

masood85

عضو
با سلام

در یک ستون یکسر گیردار تحت بار برشی در قسمت آزاد آن، می خواهیم نمودار بار - تغییر مکان را برای قسمتی که نیرو وارد می شود رسم کنیم.در مورد جابه جایی مشکل خاصی وجود ندارد، جابه جایی یک گره مبین جابه جایی برای مقطع اعمال بار است، حال برای نیرو بایستی مجموع تک تک نیرو های هر المان در مقطع برش پایه را در هر زمان بدست آورد تا بتوان نمودار را رسم کرد.
و اما مشکل: در منوی Time History Variable فقط می توان نیروی یک المان یا گره را انتخاب کرد نه مجموع المانها را، حال چطور می توان مجموع نیرو های المانها یا گره های را در زمان اعمال بار بدست آورد؟
ممنون از پاسختون

ذوالاکتاف

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسخ

خیلی ممنون از پاسخ

بستگی به محیط کارتون داره.
اگر در workbench کار می کنید میتونید یک mapped face meshing به سطح مورد نظر اعمال کنید و گزینه all triangle رو فعال کنید.

خیلی ممنون از پاسخ. ولی من با workbench زیاد کار نکردم. توی همون محیط ساده (که نمیدونم اسمش چیه) راهی سراغ ندارید؟ برای المان مثلثی 6 گره مشکلی نیست. ولی فعلا من همون 3 گره اش رو لازم دارم. :(
با تشکر

nights_moonlight

عضو جدید
با سلام

در یک ستون یکسر گیردار تحت بار برشی در قسمت آزاد آن، می خواهیم نمودار بار - تغییر مکان را برای قسمتی که نیرو وارد می شود رسم کنیم.در مورد جابه جایی مشکل خاصی وجود ندارد، جابه جایی یک گره مبین جابه جایی برای مقطع اعمال بار است، حال برای نیرو بایستی مجموع تک تک نیرو های هر المان در مقطع برش پایه را در هر زمان بدست آورد تا بتوان نمودار را رسم کرد.
و اما مشکل: در منوی Time History Variable فقط می توان نیروی یک المان یا گره را انتخاب کرد نه مجموع المانها را، حال چطور می توان مجموع نیرو های المانها یا گره های را در زمان اعمال بار بدست آورد؟
ممنون از پاسختون
این دقیقا مشکل من هم هست.اما تا اونجایی که من با ansys classic کار کردم متوجه شدم که کلا nodale و نمیشه روی المان یا یه سطح بارگذاری کنیم!
اگه محیط تحلیلی براتون فرق نداره تو workbench کارتون راه می افته.

masood85

عضو
این دقیقا مشکل من هم هست.اما تا اونجایی که من با ansys classic کار کردم متوجه شدم که کلا nodale و نمیشه روی المان یا یه سطح بارگذاری کنیم!
اگه محیط تحلیلی براتون فرق نداره تو workbench کارتون راه می افته.

با سلام
متاسفانه با Workebench تا حالا کار نکرده ام.

masood85

عضو
بفرما اگه کار نکردی این رو یه نگاه کن کمکت می کنه
http://www.4shared.com/office/LeCjBi5f/ANSYS_100_Workbench_Tutorial.html

ممنون مهندس جان
من مدلم را در محیط کلاسیک ساخته و تحلیل هایی که مدنظرم بود را انجام داده ام، و مشکلم در گرفتن نتایج است؟ اگر در محیط کلاسیک راه حلی برای رسم نمودار بار- تغییر مکان به نظرتان می رسد، لطفا راهنمایی کنید.

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان...خسته نباشید
یک سوال شاید خیلی ابتدایی باشه
workbench----CFX
تو قسمت design modeler وقتی یک sketch رو extrude میکنم این خطا میاد:
profile self intersecting,invalid,or exceeds max bounding box
دلیل؟؟؟؟
پیشاپیش ممنون....(گل)

پیوست ها

• 2-7-2012 1-23-31 PM.jpg
    2-7-2012 1-23-31 PM.jpg
    26.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

saeid15207

عضو جدید
من یه مشکل با workbench 13 دارم،نمی دونم از کدوم قسمت نرم افزار می شه از safety factor استفاده کرد.
دوستانی که در این مورد اطلاع دارن لطفآ راهنمایی کنن.ممنون

powermill

عضو جدید
سلام دوستان
هر کتاب یا نرم افزار و فیلم آموزشی رو که نیاز دارید بگید من با لینک مستقیم بذارم تو وبلاگم.
چندتا فیلم آموزشی گذاشتم تو وبلاگ با لینک مستقیم برید ببینید
آدرس وبلاگ رو این زیر نوشتم...

ehsan4476

عضو جدید
با سلام

ممنون از پاسختون
برای ایجاد کمیت نیرو در نوک تیر و سپس ترسیم آن برحسب متغیر زمان می توانید مقدار Reaction Force را در نود های محل اعمال نیرو در Variable viewer ایجاد کنید. در صورتی که بخواهید مجموع نیروهای وارد بر تعدادی نود را محاسبه کنید می توانید از دستور fsum استفاده کنید.

ehsan4476

عضو جدید
خیلی ممنون از پاسخ. ولی من با workbench زیاد کار نکردم. توی همون محیط ساده (که نمیدونم اسمش چیه) راهی سراغ ندارید؟ برای المان مثلثی 6 گره مشکلی نیست. ولی فعلا من همون 3 گره اش رو لازم دارم. :(
با تشکر
در محیط Mechanical APDL می توانید از Mesh Tool برای مش زدن یک سطح استفاده کنید و گزینه شکل مش را از Quad به Triangle تبدیل کنید.

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان...خسته نباشید
یک سوال شاید خیلی ابتدایی باشه
workbench----CFX
تو قسمت design modeler وقتی یک sketch رو extrude میکنم این خطا میاد:
profile self intersecting,invalid,or exceeds max bounding box
دلیل؟؟؟؟
پیشاپیش ممنون....(گل)
یک sketch باید شامل خمهای غیر متقاطع باشه. احتمالا دو خم روی همدیگر قرار گرفته اند یا spiline ترسیم کردید که خودش را قطع می کند. اگر تصویری از sketch رو قرار بدین میشه دلیلش رو پیدا کرد.

ehsan4476

عضو جدید
من یه مشکل با workbench 13 دارم،نمی دونم از کدوم قسمت نرم افزار می شه از safety factor استفاده کرد.
دوستانی که در این مورد اطلاع دارن لطفآ راهنمایی کنن.ممنون
با استفاده از Stress Tool در قسمت Solution می توان Safety Factor را محاسبه کرد.

a.s_akbari

عضو جدید
ansys

ansys

با سلام بر مهندسین مکانیک...من پروژه کارشناسیم روی نرم افزار انسیس نیاز مسئله های اموزشی دارم...
لطفا راهنماییم کنید

zed_vr

عضو جدید
سلام.
من ansys 14 رو نصب کردم.
منتهی وقتی در قسمت element library میرم،
بعضی از المان هارو نشون نمیده.
مثلاً همینطوری تو عکس میبینید الان در قسمت لینک المان های 2d spar, spar, link 10 رو نمایش نمیده.
حالا مشکل از کجاست؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام.
من ansys 14 رو نصب کردم.
منتهی وقتی در قسمت element library میرم،
بعضی از المان هارو نشون نمیده.
مثلاً همینطوری تو عکس میبینید الان در قسمت لینک المان های 2d spar, spar, link 10 رو نمایش نمیده.
حالا مشکل از کجاست؟
مشکلی وجود نداره. این المان ها از نرم افزار حذف شده و باید از المان های جدید استفاده کنید. مثلا به جای link10 از link180 استفاده کنید.

zed_vr

عضو جدید
مرسی که پاسخ دادید.
من با این المان لینک 180 واقعاً مشکل دارم، دلمو خون کرده دیگه!
توی تحلیل خرپای سه بعدی همش ارور میده.
با spar 3d این مشکل رو به هیچ وجه نداشتم.
نمیشه یه جوری اون المان های قبلی رو بیارم تو این نسخه؟
چرا حذف شدن آخه!!