مهندسی پزشکی یا مهندسی برق مخابرات

sarah khanum

عضو جدید
سلام
من بین این دو تا رشته گیر کردم واقعا نمیدونم خسته شدم دیگه......
الانم برق مخابرات میخونم ترم 2 دانشگاه امام رضا(ع) مشهد تورو خدا کمکم کنید:(:(:(

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
الانم برق مخابرات میخونم ترم 2 دانشگاه امام رضا(ع) مشهد تورو خدا کمکم کنید:(:(:(

دوست گرامی گرایش مخابرات، دارای مباحث ریاضی فراوانی می باشد که اولاً نیاز به دانش ریاضی مناسب و ثانیاً علاقه فراوان برای نتیجه گیری دارد. البته ادامه تحصیل در این رشته باتوجه به اینکه در دانشگاه های زیادی این گرایش وجود دارد نسبتاً راحت می باشد.

مهندسی پزشکی یک گرایش بین رشته ای می باشد که شما مطالبی در زمینه رشته پزشکی و مطالبی در زمینه برق خواهید خوند. به نسبت ساده تر از سایر گرایش های مهندسی برق هست ولی برای ادامه تحصیل و پیدا کردن شغل مناسب شانس کمتری دارین. چراکه اولاً دانشگاه های کمتری این رشته رو ارائه می کنند ثانیاً در بازار کار عمدتاً شرکتهایی کار تجهیزات پزشکی می کنند ترجیح میدهند از مهندسین الکترونیک که دانش فنی اونها در الکترونیک عمیق تر هست استفاده نمایید.

آخرین نکته اینکه در ایران کلاً رشته های بین رشته ای بازار کار مناسبی نداره.

s-pashaee

عضو جدید
باسلام. بنده هم با نظر دوستمون موافقم. دانشگاهی که من درس میخونم از معدود دانشگاهاییه که مهندسی پزشکی داره. و به عینه میبینم که دروسشون از گرایش های دیگه آسونتره. البته هر رشته خاص سختی خودشو داره.ولی نسبا بخواین بدونید اینطوریه...
حفظیاتشون بیشتره نسبتا. با آخرین نکته دوستمون هم شدیدا موافقم...
موفق باشید

sarah khanum

عضو جدید
سلام
ممنون
کدوم دانشگاه درس می خونید؟
و اینکه من کار در هر دورشته دارم. حالا به غیر از موقعیت کاری کدوم بهتره.

1234hamid

کاربر بیش فعال
من دوستای زیادی دارم که دوره لیسانس مهندسی پزشکی خوندن ولی برای فوق تمام سعی خودشونو کردن تا به سایر گرایشهای برق مثل الکترونیک و قدرت و مخابرات و ... برن و دیگه مهندسی پزشکی ادامه ندن
سلام

m.mansourpour

عضو جدید
سلام

الکترونیک مخابرات قدرت مهندسی پزشکی
شما با مهندسی پزشکی محدود میشین.خودتون میدونین تو ایران طراحی نداریم وبحث تعمیرات و نگهداریه.یا اینکه وارد کننده تجهیزات پزشکی میشین.که اون هم نیازی به دانش عمیق نداره.اگه هم میخواین خارج از کشور برین هم که فرقی نمیکنه.مهم پایان نامه شماست.میتونین پایان نامتون رو رو هر موضوعی که دوست دارن کار کنین.ولی روی مدرک شما یه گرایش کاربردی تر بخوره که دامنه کاریش وسیعتر باشه.

s-pashaee

عضو جدید
ببخشید که انقدر دیر جواب میدم! من دانشگاه صنعتی سهند مشغولم.. بالاخره به کجا رسیدید؟؟

بالا