شیر کوهی اپل عرضه میشود!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
امروز خبری داشتیم که نسخه پیش نمایش برنامه نویسان مک او اس 10.8 موسوم به Mountain Lion یا شیر کوهی عرضه شده...

در اینجا به تغییرات این نسخه میپردازیم:

1- همگام شدن با iOS

2- افزوده شدن تویتر

3- iMessages

و هزاران امکاناتی که بعد از انتشار نسخه نهایی ما رو شگفت زده خواهد کرد!

همچنین نوتیفیکشن بار iOS 5 در این نسخه از مک هم مشاهده میشه!
و امکان ارسال SMS هم داره!

گیم سنتر برای بازی آنلاین بین آیفون/آیپد و مک!

به احتمال زیاد نوتها و ریمایندرهای iOS 5 هم در این نسخه پورت بشند!

و این بنر هم تغییرات در یک نگاه هست:

دوستانی هم که اکانت رسمی Developers مک دارند میتونند با کلیک روی لوگوی زیر از امکاناتش آگاه بشند و نسخه دولپر رو دانلود کنند:

با تشکر
محمدرضا حقیری (prp-e)​

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
هدف اصلی این سیستم عامل، رقابت با ویندوز 8 در کلاس سیستم عامل های شبیه موبایل بوده، اطلاعات بیشتر بزودی ..... ;)

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
جسچرهای جدید مالتی تاچ برای تب های سافاری و همچنین نوتیفیکشن بار به این نسخه افزوده شدند،

همچنین سافاری 5.2 نیز از iCloud پشتیبانی میکند! فقط کافیست تا در آی کلاود خود در مکبوک دیگر، آیفون یا آیپد خود وارد شده تا هیستوری سافاری مک خود را در آن ببینید!

و البته قرار هست آی او اس 5.1 نیز سافاری با تغییراتی عرضه شده تا با مک و سافاری 5.2 هماهنگ تر باشد!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب سافاری 5.2 و شیرکوهی همزمان ارتقا یافتند!

نخستین آپدیت های امنیتی برای رفع مشکل اسکریپتی سافاری در نسخه 5.2 و افزایش سرعت لود صفحات و همچنین بهبود پخش ویدئو و PDF از امکانات اضافه شده به سافاری 5.2 است!

در شیرکوهی هم مشکلاتی که در فول اسکرین کردن برنامه های اصلی مثل Mission Control و App Store بود را رفع کردند!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب اپل نسخه های جدید iTunes و Quick time رو برای ویندوز جهت سازگاری با iOS 5.1 و ویندوز 8 ریلیز کرد!

همچنین ابزارهای برنامه نویسی وب اپل در ویندوز هم برای سازگاری بیشتر با سافاری 5.2 در ویندوز 8 آپگرید شدند!

مشکل عمده سرتیفیکت های سافاری دولپر هم در ویندوز 7 و 8 حل شد!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
و اما خبر بد برای دارندگان مک های قبل از ۲۰۱۰ ؛ اپل شیرکوهی را رسما برای این دستگاه ها در اپ استور قرار نخواهد داد!

اگر دارنده مکبوک سفید ؛ مک ایر نسل ۲ ؛ آی مک جدید مدل ۲۰۰۹ و یا پاور جی۴ هستید؛ نمیتوانید به شیرکوهی آپدیت کنید ؛ اگرچه ممکن است بتوانید به طور غیر رسمی از این نسخه استفاده کنید؛ اما باید تا پچ شدن کرنل آن صبور باشید :)

و اما مکبوک های سری آلومینیوم؛ به طور غیر رسمی میتوانند از این نسخه استفاده کنید و اپل شما را پشتیبانی خواهد کرد؛ فقط اطمینان حاصل کنید نسخه کنونی مک شما ۱۰.۶.۷ به بالاست!

تا بحال ۴ بتا از این نسخه عرضه شده (دو نسخه پیش نمایش و دو نسخه بتا) و انتظار میرود با ارائه در تابستان به یکی از جدی ترین رقبای ویندوز ۸ تبدیل شود.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
اگر به ویندوز نیاز مبرم دارید ؛ نگران نباشید؛ در کنار شیرکوهی ، بوت کمپ و مجازی سازهای مورد تایید اپل همه آپگرید خواهند شد و شما میتوانید بدون هیچ مشکلی ویندوز را در کنار مک خود داشته باشید!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
و اما باز هم خبری بد برای کسانی که از نسخه ترایال iWork استفاده میکنند؛ در این نسخه فقط میتوانید از نسخه نهایی محصولات نرم افزاری استفاده کنید مگر اینکه اکانت Developer داشته باشید!

و اما خبر خوب برای دولپرهای این سیستم عامل :

سورس کدهای داروین و بخش های اوپن سورس سیستم + ایکسکد آپدیت شده و برای تمام دولپرهای رسمی اپل در دسترسند ؛ با این وجود بزودی باید منتظر هکینتاش ۱۰.۸ هم باشیم!

(هکینتاش رسمی نیست، ولی با وجود انتشار داروین جدید انتظار میره که برای پردازنده های دیگر پچ شود و همچنین درایور های دیکر سخت افزارها هم با توجه به اینکه نصاب Kext ها هم منتشر شده است تولید گردد.

peyman13618

عضو جدید
سلام کسی در مورد معماری سیستم عامل ios (iphone os( پاورپوینت یا مطلبی داره؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام کسی در مورد معماری سیستم عامل ios (iphone os( پاورپوینت یا مطلبی داره؟

به این کارتون میگن Hijacking تاپیک!

معماریش که ARM هست! در مورد ساختارش هم که ساختار یونیکسی هست.

انتظار ندارید که براتون اسلاید درست کنیم؟ خودتون اطلاعات جمع کنید و بعد اسلاید کنید!.

peyman13618

عضو جدید
به این کارتون میگن Hijacking تاپیک!

معماریش که ARM هست! در مورد ساختارش هم که ساختار یونیکسی هست.

انتظار ندارید که براتون اسلاید درست کنیم؟ خودتون اطلاعات جمع کنید و بعد اسلاید کنید!.
ممنون از راهنمایی تون
قصد خراب کردن تاپیک شما رو نداشتم. جایی ندیدم در مورد IOS گفتم اینجا مطرح کنم که بینندگانش مطلع هستند. نگفتم پاورپوینت برای بنده درست کنید گفتم شاید کسی فایل آماده ی داره که بشه روی اون تغییراتی که می خوام رو اعمال کنم.

elhamramezani

عضو جدید
سلام من مک بوک دارم ولی نمی تونم با adsl lan وارد اینترنت بشم کمکم می کنید؟