آشنایی با کنترل و ابزار دقیق

jalilianfar

عضو جدید
در زندگی روزمره،واژه کنترل بسیار به کار برده می شود. اصطلاحاتی نظیر کنترل رشد جمعیت،کنترل قیمت ها،کنترل ترافیک،کنترل رفتار و برخوردهای اجتماعی،کنترل اتومبیل،کنترل ورود و خروج افراد به محل کار و ... در گفتگوهای روزمره بسیار شنیده می شوند. معمولاً کلمه کنترل وقتی به کار برده می شود که نوعی مهارکردن و تسلط بر یک پدیده مورد نظر باشد .
علاقه انسان به تحت اختیار درآوردن و تسلط بر پدیده ها باعث پیدایش شاخه جدیدی از دانش ها به نام علم کنترل گردیده است ، علمی که امروزه حوزه نفوذ خود را به شاخه های دیگر علوم از صنعت و تکنولوژی گرفته تا اقتصاد و سیاست و علوم پزشکی ...گسترش داده است .
این جزوه که با عنوان آشنایی با ابزار دقیق می باشد در ابتدا توضیحاتی در مورد سیستم های کنترلی حلقه بسته و باز و بلوک دیاگرام یک سیستم کنترل صنعتی بحث می گردد سپس درباره اندازه گیرهای ابزار دقیقی مانند اندازه گیرهای دما ، فشار ، فلو ، و انواع آن توضیح داده می شود.
این جزوه توسط جناب آقای حمید کتیرایی تهیه شده است .

http://tesla-workgroup.persiangig.com/document/آشنایی با ابزار دقیق.rar

سرچشمه(منبع): گروه مهندسی تسلا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

abdolamir

عضو جدید
آشنایی با کنترل و ابزاردقیق

آشنایی با کنترل و ابزاردقیق

با سلام وخسته نباشید
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام وخسته نباشید
با تشکر
دوست عزیز اولا قرار دادن ایمیل خلاف قوانین هست.

دوما من فایل رو چک کردم و مشکلی نداره.

لینک رو در نرم افزار مدیریت دانلود خودتون کپی کنید.

ahmadpashaei

عضو جدید
اینجا یک فروم هست و باید مشارکت کنید و دانلود کنید نه اینکه بدون زحمت تازه براتون ایمیلم بکنن.سخت نیست براتون نمیخواین پرینتن بگیرن و مجانی پست هم بکنن؟!!! قوانین فروم ها چه خارجی و چه ایرانی یکسانه تقریبا.مطالعه کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اینجا یک فروم هست و باید مشارکت کنید و دانلود کنید نه اینکه بدون زحمت تازه براتون ایمیلم بکنن.سخت نیست براتون نمیخواین پرینتن بگیرن و مجانی پست هم بکنن؟!!! قوانین فروم ها چه خارجی و چه ایرانی یکسانه تقریبا.مطالعه کنید.
کاملا درسته، متاسفانه بخشی از اعضا اصلا دقت و توجه نمی کنند و بعد هم انتظار تالاری مرتب و... دارن.

ایمیل قرار دادن و درخواست خودش یک بحث هست، مطرح کردن اون در تاپیکی بی ربط یک بحث. ما برای این منظور تاپیک های درخواست و یا تالار سوالات داریم...

دوستان لطفا بیشتر ملاحظه کنند.

darsoz

عضو جدید
با سلام

تشکر میکنم از این کتابی که معرفی کردی

سپاس

kapitan_hamed

عضو جدید
سلام به همه دوستان یک راهنمایی می خوام از شما بزرگان وباتجربه ها من می خوام از الکترونیک به ابزار دقیق تغییر گرایش بدم ایا کار درستی یه ایا قبولی کارشناسی ناپیوسته ابزار دقیق کار سختیه...