ختنه كردن دختران !!!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

شیلان انور عمر دخترک هفت ساله کرد در حالی که لبخند تمام صورتش را پر کرده است به امید دیدن میهمانی ای که مادرش به او وعده داده بود به خانه همسایه می رود . او وقتی وارد خانه همسایه شد از مهمانها و جشن خبری نبود دخترک گیج به نظر می رسید و وقتی مادرش با تحکم گفت که زیرشلوارىاش را در بیاورد. شیلان شروع به ناله کرد دخترک از ترس بدنش می لرزید . مادرش او را به روی زمین خواباند و با کمک زنهای دیگر به زور پاهایش را از هم باز کرد .شیلان تلاش می کرد پاهایش را ببندد …
یک زن که وظیفه ختنه کردن را برعهده داشت با یک تیغ ژیلت فولادی ضدزنگ در مقابلش ظاهر شد او تیغ را بالا برد و با صدای بلند گفت : «این کار را برای خدا انجام می دهم.!!!!» و صدای فریاد شیلان تا انتهای محله شنیده شد .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از واشنگتن پست، برای دختران کرد مخصوصا در شمال عراق یک درد باستانی و قدیمی که مردم فکر می کنند وابسته به عقاید مذهبی است کابوس کودکی آنان است .
ختنه دختران در کشورهای آفریقایی و شرق آسیا رسمی است که بسیار رواج دارد اما در شمال عراق ؟! هیچ کس نمی داند چگونه این رسم به این نقطه از جهان راه یافته است . آنچه بر زنان کرد عراق می گذرد بیشتر کابوس است تا نشانه ای از پاکی و عفت !

بعد از پایان کار، در حالی که شیلان گریه کنان در آغوش مادش بود و به سوی خانه شان برده می شد ، مادرش با رضایت خاطر می خندد . مادر شیلان نمی داند که واقعا چرا دختران کرد ختنه می شوند او فکر می کند که این فرمان خداست و باید امر خدا را اطاعت کرد.

پیرزنی ۹۱ ساله از ساکن کرد عراق می گوید : «از دست زنی که سنت نشده است غذا نمی خورم!»

پاکشان زنگنه رئیس کمیسیون زنان پارلمان کردستان عراق از مبارزه برای ممنوعیت ختنه زنان در شمال عراق و درخواست ۱۰ سال حبس برای عاملان این کار خبر می دهد. مجازاتی که بیشتر به یک خواب و خیال شبیه است تا واقعیت ، زیرا این طرح پارلمان، یک سال است که دارد خاک می خورد. چون رهبران کرد اعتقاد دارند مجلس و مسئولین حکومت نباید درگیر چنین مسائل کوچکی ! شوند

دخترانی همچون شیلان می گوید: ” اگر آنان می خواهند از دستان من غذا نخورند هرگز نخورند ، کاش این همه درد را هیچ وقت نمی کشیدم! ”

یک روشنفکر ! می گوید : ما نمی دانیم چرا این کار را انجام می دهیم اما هرگز این کار را متوقف نخواهیم کرد براى اینکه اسلام و پیرترهایمان آن را لازم می دانند .

کردستان تنها بخش شناخته شده در عراق ( و یکى از معدود مکان‌هاى جهان) است که ختنه زنان به طور گسترده انجام می شود . بیشتر از ۶۰ درصد زن‌ها در مناطق کرد نشین شمال عراق ختنه شده اند ، بر طبق یک مطالعه در یکی از مناطق کرد نشین شمال عراق ، حداقل ۹۵ درصد زنان ختنه شده اند گروه‌های حامی حقوق بشر این کار را نابودی روح زنان می دانند .

این عمل خشونت بر ضد زن‌ها است ولی متاسفانه مردمی که این عمل را انجام می دهند آن را به اسلام نسبت می دهند در حالی که روشنفکران با این عقیده مخالف هستند زیرا این عمل در بین شیعیان جهان رواج ندارد و قشر عظیمی از اهل سنت این عمل را انجام نمی دهند . غیر واقعی بودن این ادعا زمانی ثابت می شود که آن را با ختنه پسران مقایسه کنیم ، عملی که اکنون فواید آن برای سلامت و جلوگیری از عفونت ثابت شده است .

آنچه مهم است این است که این عمل تصفیه معنوى برای زن‌ها نیست و جامعه های مرد سالارانه و سخت گیر بر آن تاکید دارند . براستی چه زمانی مادرو پدر شیلان خواهند فهمید که او تصفیه روحی نشده است بلکه آزار روانی دیده است ؟

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تکراری...فکر کنم از یه فروم دیگه بلند کردی تاپیکو!!!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز

شايد تكراري باشه!!
خوب آره از يه سايت ديگه كپي كردم ! خودم كه گزارش نگرفتم ! حالا شما دوست داري بگو از يه فروم ديگه بلند كردم!!

Sina4

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر اشتباه نکنم با این کار میل جنسی دختر رو از بین میرن..این کار با کجای احکام الهی و دینی منطبق هست؟...خاک بر سرشون
:mad::surprised:

samaneh66

عضو جدید
کاربر ممتاز
قلبم از شدت ناراحتی جمع شده
خدا لعنتشان کند :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا از این تاپیکا می ذارین ناراحت می شم اون از دیروز اینم از امروز..................:cry:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

از فروم‌های دیگه بلند کردن تاپیک !!!‌خوب گزارش بدین اخراجش کنن ایشون رو، جرم بزرگیه ! ایشون تلاش افرادی رو که این گزارش رو تهیه کرده بودن نادیده گرفته و به اسم خودش زده اینجا !!!!

عزیزه من، این یه موضوع خیلی قدیمیه، در سراسر اینترنت به این موضوع اشاره شده، و دنیای ما محدود به دو فروم نمیشه‌! قبلن در همین سایت، بارها و بارها همچین موضوعی مطرح شده، همین تاپیک و البته موضوعات گسترده نیز !
افرادی نیز هستن که برای مبارزه با این موضوع توی ایران، توی امضاهاشون آدرس‌هایی رو قرار دادن برای اینکه افراد بیشتری با این موضوع آشنا بشن و مخالفت خودشون رو اعلام کنن و همینطور افرادی هستن که با تعصب خاصی می‌گن نباید این موضوع مطرح بشه ( یا میشد ) چون با یه سری فرهنگ‌های خاص توی ایران بقیه نیز آشنا میشن و آبروی افرادی که با ختنه موافقن در خطر می‌افته !!!

فکر کنم حرفام تقریبن کافی بود و جوابی قانع کننده !

موفق باشین

m.saraf

عضو جدید
من نمي دونستم،ولي خيلي ناراحت شدم حالا كه فهميدم ممنون از اطلاعاتت .

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب چه اشکالی داره اطلاع رسانی بشه...........من خودم حدود دو سه ماه که از این موضوع خبر دار شدم ..:cry:
می دونستم زنان کرد آدمایی بدبختی هستن اما نه در این حد.........

lvlaster

عضو جدید
قابل توجه دوستان

حدود 2 یا 3 سال پیش(اگه اشتباه نکنم)تو هفته نامه سلامت یک مقاله در همین زمینه چاپ شده بود.در مورد ختنه زنان در جنوب شرقی ایران!!!!
اینا همش ریشه در اعتقادات مزخرفی داره که بعضیا به خورد این مردم بدبخت میدن

tatu_lover1366

عضو جدید
علاوه بر کردستان
این عمل در هند و به خصوص مصر رواج زیادی داره
و صدمات جبران ناپذیری به دختر میزنه
خدا لعنتشون کنه

hugh jackman2

عضو جدید
من شنیده بودم این کار میل جنسی دختر رو کامل از بین میبره
به خاطر همین میگن به خاطر خدا این کار و انجام میدن
همین چرت و پرت ها رو میگن که دین تحریف میشه
احمق ها فکر نمیکنن اگه خدا نمیخواست دختر میل جنسی داشته باشه اصلا بهش نمیداد!
براساس ادعاى مسلمانان آفریقایى طبق دستور اسلام ( البته اکثریت روحانیون مذاهب گوناگون آن را تایید نمی کنند ) ۲- مفید بودن از لحاظ بهداشتى !!! ( غیر علمی ) ۳- نگهدارى از باکرگى دختران جوان تا زمان ازدواج ۴- کنترل تمایلات جنسى دختران تا قبل از ازدواج براساس سنت قدیمى آفریقایى _ آسیایى ۵- اطمینان دادن به شوهر آینده از جنبه پاک بودن دختر ! ۶- پیدا کردن روح پاک
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.forum.niksalehi.com/showthread.php?t=35423&page=2

آخرین ویرایش:

_narjes

عضو جدید
تکراریییییییییییییییییی
قبلا یکی از کاربرا گذاشته بودن...نتیجه خاصی هم گرفته نشد...........البته ایشون درباره این رسم توی آفریقا گفتن :confused:

بالا