طنز:انتخابات یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

n1990

عضو جدید
معلم : بچه ها ، درس امروز ما راجع به انتخاباته ؛ کي مي دونه که انتخابات یعنی چی ؟ کدوم يکي از شماها تا حالا به همراه بزرگتراتون در انتخابات شرکت کرديد ؟ هر کدومتون که چيزي در مورد انتخابات و منتخب شدن شنيده ، دستشو بالا کنه و براي بچه هاي ديگه هم تعریف کنه .

دانش آموز ۱ : اجازه آقا ، ما پدرمون رئيس اداره .... ه ! ، دوست پدرمون که چند ساليه با ما زندگي مي کنه ، يعني همون آقا الياس (!) ، هميشه به بابامون ميگه که تو منتخب شدي ! تو برگزيده شدي ! تو مسئولي در قبال مردم ! و هر روز بهش ميگه که فلاني رو اخراج کن ! فلاني رو استخدام کن ! کار اون يکي رو راه ننداز ! واسه این يکي پارتي بازي کن و ...

پدرم هم خيلي خوشحاله از اينکه منتخب شده و به تمام حرف هاي دوستش به خوبي عمل مي کنه ! منم به داشتن پدري منتخب افتخار مي کنم و فکر می کنم که انتخابات خیلی خوبه !

دانش آموز ۲ : آقا اجازه ، ما هر چند شب یکبار توی خونمون انتخابات و رای گیری داریم ! يعني اون شب هايي که شام ، چيزي واسه خوردن داريم ، راي گيري مي کنيم تا ببينيم که اون يه ذره غذايي که داريم به کدوممون مي رسه و هميشه اون کسي راي مياره که از همه مريض و ضعیف تره و به غذا احتياج داره ! ولي هنوز نفهميدم که مادرم چه جوري راي گيري مي کنه که با اینکه خودش خیلی بیشتر از ما نیاز به غذا داره هيچ وقت راي نمياره ! آقا واسه همين ما فکر مي کنيم که مي شه توي انتخاباتم تقلب کرد !

دانش آموز ۳ : آقا ما هميشه موقع تعطیلات نوروزی و سه ماه تعطیلی که میشه توي خونمون انتخابات برگزار می کنیم تا انتخاب کنيم که اين دفعه واسه تعطيلات به کدوم يکي از کشورا سفر کنيم ! معمولا هم ، هر کشوري که مامانم بگه همون انتخاب مي شه ! آقا معلم واسه همین فکر کنم انتخابات همش الکيه و نتیجه از قبل مشخصه !

دانش آموز ۴ : آقا معلم ، من هميشه در بين برادرام منتخب مي شم ! برادراي بزرگترم ، بهم ميگن که چون من از همشون زرنگ تر و قوي ترم ، واسه همين هر روز منو انتخاب مي کنن که برم واسه خونه نون بخرم ، منم خيلي خوشحالم از اينکه از همشون بهترم و هميشه من انتخاب مي شم ! آقا ما فهميديم که هميشه اوني که از همه زرنگتر و قوي تره انتخاب مي شه !

دانش آموز ۵ : اجازه آقا ، ما الان که داشتيم ميومديم مدرسه ، توي خونمون یک انتخابات بود !

يه آقاهه اي که بابام چند وقت پيش ، واسه خرج عمل جراحي مامانم ، ازش پول قرض کرده بود ، با دوتا آدم گنده ديگه که دستشون چوب و چماق داشتن ، يقه بابامو گرفته بود و مي گفت که : يک راه رو انتخاب کن ، يا همين الان تمام پولم رو با سودش بده ، يا خودت رو پول مي کنم ! ولي چون ديشب بابام هرچي پول داشت رو داد به صاحب خونمون ، فکر کنم راه دوم رو انتخاب کرده باشه !آقا مگه انتخابات اجباريم مي شه ؟!

دانش آموز ۶ : آقا معلم اجازه ، ما هميشه بابامون بهمون ميگه که سعي کن درست انتخاب کني ، مخصوصا موقع هايي که سر برج تمام حقوقشو يکجا مي ده به مامانم ، يا موقعي که داره ظرفا رو مي شوره يا غذا مي پزه ، يا بعد از اينکه مامانم باهاش دعوا مي کنه ، بيشتر بهم تاکيد ميکنه که موقعي که وقتش رسيد همسرم رو درست انتخاب کنم ! البته ميگه که تا ميتونم اصلا سراغ اين انتخابات نرم ولي اگه عقلمو از دست دادم و رفتم ، با چشم باز و عاقلانه طرفم رو انتخاب کنم تا مثل اون نشم ! ما فکر مي کنيم که انتخابات همون خواستگاريه !

دانش آموز ۷ : آقا ما امروز انتخاب شديم ! تمام بچه هاي کلاس ما رو انتخاب کردن و گفتن چون از همشون شجاع و نترس ترم ، چرخاي اون ماشينه که جلوي در مدرسه پارکه و نمي دونم مال کيه رو پنچر کنم ، منم چهارتا چرخش رو با ميخ سوراخ کردم ! آقا انتخابات خيلي کيف مي ده !

دانش آموز ۸ : آقا معلم ، ما اصلا انتخابات رو دوست نداريم ! آخه ديروز که ما با مامان بابامون رفتيم دادگاه خانواده ، وقتي مامان بابام از تو اون اتاقه اومدن بيرون بهم گفتن انتخاب کنم که با بابام زندگي کنم يا مامانم و ما هرچي گفتيم مي خوايم با دوتاييشون باشيم ، گفتن نميشه و بايد يکي رو انتخاب کنم ! من همونجا فهميدم که انتخابات کار خيلي سختيه !

دانش آموز ۹ : اجازه ، ما بابامون هروقت که جلوي ما از اون چيزايي که شبيه قره قروته رو منقل دود مي کنه و دودش رو مي خوره (!) و ميبينه که ما داريم نگاش مي کنيم ، ميگه : پسرم سعي کن دوستاتو درست انتخاب کني تا مثل من معتاد نشي ! واسه همين ، ما فکر مي کنيم انتخابات خيلي چيز خوبيه ، چون باعث مي شه که آدم معتاد نشه !

دانش آموز ۱۰ ( بچه زرنگ کلاس ) : اجازه ، آقاي معلم ، من فکر مي کنم منظور شما از انتخابات ، چیزی مثل انتخابات ریاست جمهوری است که مردم کشور هر چهار سال یکبار به پای صندوق های ......... (زنگ تفريح) : [ زيييييييييييييييييييييييييييييييينگ ] !

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منتظر ميمونيم تا از زنگ تفريح برگردن كلاس... البته اگه مدرسه تعطيل نشه!