هرنوع سئوال در مورد چوش دارید بپرسید

seamak

عضو جدید
سلام

من اماده پاسخ به هر سئوال در مورد جوش(متالورژی-تکنیک- استاندارد-کتاب مرجع)دارید ایمیل بزنید.
seamakrezie@yahoo.com

نویسنده کتاب (مقدمه ای بر متالورژی جوش):)

metalscience

عضو جدید
راستش من مدرک بازرسی جوش دارم ولی سابقه ندارم اگه بتونید واسه کار تو شیراز یا اطرافش راهنماییم کنید ممنون میشم

seamak

عضو جدید
راستش من مدرک بازرسی جوش دارم ولی سابقه ندارم اگه بتونید واسه کار تو شیراز یا اطرافش راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام

اگر مدرک کارشناسی داری میتونی بری یکی از نیروگاه های که تو شیراز دارن میسازن به عنوان qc در خواست کار بدی

reza_soheily

عضو جدید
سلام من برای پروژه کارشناسیم(انواع ترک و مکانیزم های ایجاد آن در سطح مقطع جوش فولاد زنگنزن آستنیتی) دنبال منبع انگلیسی میگردم.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد ISO 3834 ورژن 2008 چیزی داشته باشی ممنون می شوم داشته باشم. ما جزو اولین شرکتهای ایرانی هستیم که داریم این ایزو را می گیریم. البته مال 2005 فارسی و انگلیسی اش را دارم اگر لطف کنید می خواهم فارسی باشد.

seamak

عضو جدید
در مورد ISO 3834 ورژن 2008 چیزی داشته باشی ممنون می شوم داشته باشم. ما جزو اولین شرکتهای ایرانی هستیم که داریم این ایزو را می گیریم. البته مال 2005 فارسی و انگلیسی اش را دارم اگر لطف کنید می خواهم فارسی باشد.
با عرض پوزش 2005 دارم . اگر تونستم اطلاع میدم .

seamak

عضو جدید
سلام من برای پروژه کارشناسیم(انواع ترک و مکانیزم های ایجاد آن در سطح مقطع جوش فولاد زنگنزن آستنیتی) دنبال منبع انگلیسی میگردم.اگه راهنماییم کنید ممنون میشم
کتاب hot cracking phenomena in weld تالیف thomas bollighaus بهترین گزینه برای شما است اگر پیدا نکردی ایمیل بزن

ensrn

عضو جدید
کارشناسی ارشد-جوش

کارشناسی ارشد-جوش

.سلام.من میخام در ارشد جوش شرکت کنم لطفا به غیراز سوالات زیراگه مورد دیگه ایی به نظرتون میرسه راهنماییم کنید. مدرک کاردانیم ریخته گری و لیسانسم جوش هست.قصد دارم تا ارشدم رو جوش بخونم.کتابهایی که واسه کنکور لازم دارم رو گرفتم.باهمکلاسیم که صحبت میکردم میگفت قبول شدن درارشد جوش خیلی سخته.رتبه زیر 100میخاد.من خیلی امید داشتم که درارشد جوش در دانشگاه دولتی قبول میشم اما با صحبتای همکلاسیم ناامید شدم.
میخاستم بدونم شما چکار کردین که در ارشد جوش قبول شدین ؟
چه رتبه ایی اوردین؟
ایا میشه هم کار کرد هم درس خواند؟
میتونم کارشناسی ارشدمدیریت بخونم ودرزمینه ارشدبااین گرایش مثل کسی کهارشد جوش داره به موفقیت برسم؟باتشکر:gol:

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
.سلام.من میخام در ارشد جوش شرکت کنم لطفا به غیراز سوالات زیراگه مورد دیگه ایی به نظرتون میرسه راهنماییم کنید. مدرک کاردانیم ریخته گری و لیسانسم جوش هست.قصد دارم تا ارشدم رو جوش بخونم.کتابهایی که واسه کنکور لازم دارم رو گرفتم.باهمکلاسیم که صحبت میکردم میگفت قبول شدن درارشد جوش خیلی سخته.رتبه زیر 100میخاد.من خیلی امید داشتم که درارشد جوش در دانشگاه دولتی قبول میشم اما با صحبتای همکلاسیم ناامید شدم.
میخاستم بدونم شما چکار کردین که در ارشد جوش قبول شدین ؟
چه رتبه ایی اوردین؟

ایا میشه هم کار کرد هم درس خواند؟
میتونم کارشناسی ارشدمدیریت بخونم ودرزمینه ارشدبااین گرایش مثل کسی کهارشد جوش داره به موفقیت برسم؟باتشکر:gol:

درسته ، ارشد جوش سخته اما الزاماً رتبه زیر 100 نمی خواد ! بستگی به انتخاب رشته داره .

بنظر من واسه شما مشکله که از رشته جوش مقطع لیسانس بخواید کنکور ارشد مواد رو بدید و اونهم گرایش جوش قبول شید . شدنی هست ولی مشکله

پیشنهاد من اینه که شما از همین اول مهر شروع کنید به خوندن ، با امید قبولی باشید ، چون اگه ، اگه ، اگه ! خدای نکرده! گرایش جوش قبول نشدید ، گرابش شناسایی و انتخاب مواد قبول بشید ، اونموقع شما تز ارشد رو در زمینه جوش کار کنید ، میشه یه جیزی مثه ارشد جوش .

.
در مورد ارشد مدیریت ، بهتون توصی نمیکنم ! واسه کسی که در رشته های فنی مهندسی بوده ، حیفه که اخرین مدرک تحصیلیش رشته غیر مهندسی باشه .

یه راه دیگه هم هست ، اگه زبان عمومی و تخصصیتون نسبتاًقوی باشه ، میتونید برید و لول 3 های NDT از ابوظبی بگیرید ، که به انداه ارشد جوش اعتبار و کارایی داره .

ensrn

عضو جدید
چرا حیفه که اخرین مدرک تحصیلی یه مهندس غیر مهندسی باشه؟
هزینه گرفتن لول تو ابوظبی چقدره؟
اگه لول گرفتم تو ایران بازارش خوب جواب میده؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
چرا حیفه که اخرین مدرک تحصیلی یه مهندس غیر مهندسی باشه؟
هزینه گرفتن لول تو ابوظبی چقدره؟
اگه لول گرفتم تو ایران بازارش خوب جواب میده؟

اول از همه : لطفاً سوالتون رو در جاهای مختلف نپرسید . فکر میکنم تا الان در 4 تا تاپیک سوالتون مطرح کردید!!!
بدونید که اگه قرار باشه جوابی به سوال شما داده بشه ، با همون سوال اول جواب داده میشه .

خب : .
چرا حیفه ؟ چون رشته فنی مهندسی اصلاً قابل مقایسه با رشته هایی جون مدیریت نیست . و معمولاً اخرین مدرک ارزشمند ترین اونا هست ،

هزینه لول ؟ بستگی داره شما چند متد رو بخواید بگیرید ، اگه تک متدی باشید حدود 5 میلیون تومن هست ، البته این بگم که این هزیه برای قفط ازمون هست ، و شما باید بصور Self study مطالعه کنید .
اگه هم در آزمونش قبول نشدید ،هزینه تون هدر رفته
برای گرفتن لول 3 از ASNT باید 3 تا آزمون بدید : General , Specific va Standards
فقط جزوه استاندارد مربوط به هر متد حدود 400 صفحه انگلیسی هست .

اگه لول گرفتید با شرایط فعلیایران ، خیلی خوبه. و غرق در پول میشید !!!!!!!!
البته فعلاً اینطوره !!!

پیشنهادم اینه که لول 3 VT و UT رو بگیرید .

mahmoudfarhang

عضو جدید
سلام مهندس
یه مشکلی تو کار واسم پیش اومده خواستم کمک کنید.اگه فرصت دارید:

ما می خواهیم روی یه خط جوش که دو تا پلیت را به صورت fillet(overlap) به هم جوش داده یه سوراخ با هوا-برش در بیاریم.آیا مشکلی ایجاد میکنه.
این خط جوش بعدها قراره تو دمای زیر صفر کار کنه. الکترود 7018-G هست.متریال پلیت هم P 275 NL2(طبق BS) هست. سوراخ کاملا خط جوش را به دو قسمت تقسیم میکنه.یعنی کاملا از روی خط جوش رد میشه.
این پلیت بار زیادی را تحمل نمی کنه .

ممنونم

khodaparasti

عضو جدید
سلام مهندس
یه مشکلی تو کار واسم پیش اومده خواستم کمک کنید.اگه فرصت دارید:

ما می خواهیم روی یه خط جوش که دو تا پلیت را به صورت fillet(overlap) به هم جوش داده یه سوراخ با هوا-برش در بیاریم.آیا مشکلی ایجاد میکنه.
این خط جوش بعدها قراره تو دمای زیر صفر کار کنه. الکترود 7018-G هست.متریال پلیت هم P 275 NL2(طبق BS) هست. سوراخ کاملا خط جوش را به دو قسمت تقسیم میکنه.یعنی کاملا از روی خط جوش رد میشه.
این پلیت بار زیادی را تحمل نمی کنه .

ممنونم

درود بر شما،

شاید مطلب زیر راهگشا باشد:
http://www.weldingcode.com/news.php?extend.10

• Like
واکنش ها: SMAW

DON AMIR

عضو جدید
داخل همین باشگاه جزوات و نرم افزار وجود دارد

داخل همین باشگاه جزوات و نرم افزار وجود دارد

درود بر شما،

شاید مطلب زیر راهگشا باشد:
http://www.weldingcode.com/news.php?extend.10

این جزوات هم می تونه کاربردی باشه واستون

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...بین-المللی-جوش_دانلود-جزوات-بازرسی-جوش/page10

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...مهندسی-بین-المللی-جوش_دانلود-جزوات-بازرسی-جوش

alisut

عضو جدید
با سلام
به شدت نیازمند اطلاعات شرکت های جوشکاری مثل آذراب و مپنا هستم، اینکه چه روش های جوشکاری رو استفاده میکنن و حجم جوشکاری در چه باه ای هست؟

ممنون

alisut

عضو جدید
در ضمن میخواستم نظر شما رو در مورد fsw و امکان صنعتی شدن این فرآیندو بدونم. مرسی

SMAW

عضو جدید
نه این لک های جوشی منظورمه
من دقیقا نمیدونم که لکه های جوش کجا افتاده و نحوه کاربری اون قسمت چیه. اگه بیشتر توضیح بدین راحت تر میشه جواب داد.
در حالت کلی نیازی به از بین بردن لکه حاصل از قوس جوش نیست

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من دقیقا نمیدونم که لکه های جوش کجا افتاده و نحوه کاربری اون قسمت چیه. اگه بیشتر توضیح بدین راحت تر میشه جواب داد.
در حالت کلی نیازی به از بین بردن لکه حاصل از قوس جوش نیست

منظورم لک های جوش هست که روی صورت افتاده:cool:

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببخشید یه کم شیطنتم گرفت فقط :D. امیدوارم ببخشیدم:redface:
تقدیم به شما فرد کوشا

بالا