روشهای مبارزه با بحران بی شوهری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه دست دیگه هم کسایی با عقاید شما میشن(نمیشد که همه دسته هارو نام میبردم میشد؟) پس بازم پسری و نمبینم که ارزش دلبری داشته باشه(چون دوست ندارم 2روز بعد ازدواج وقتی ینفر بهترو پیدا کرد یوقت خدای نکرده بپای من بسوزه و بسازه)
:biggrin:انگار شما بدجوری حرف منو به دل گرفتید. من که قصد جنگیدن ندارم خانوم. ضمنا اگه شمایی که با من رابطه دارین، بد اخلاق نباشید و سعی کنید نسبت به معیار های من برای من بهترین باشید، چطور ممکنه من یه نفر بهتر رو پیدا کنم؟ اون مال وقتیه که ما رابطه خوبی نداشته باشیم و همین باعث بشه که من بیرون از خونه دنبال محبت بگردم. وگرنه اگه من شما رو دوست داشته باشم دیگه کسی به چشمم نمیاد که بخواد حالا بهتر باشه یا بدتر

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله اگه (اگه)حرف درست و منطقی بزنه چراکه نه؟ولی من که حرف منطقی ندیدم
من با دلیل میگم حرفم درسته. شما هم اگه میتونید با دلیل ردش کنید. صرف مخالفت که کافی نیست! اگه اینطور بود یه کودک هم با حمام مخالفه، اما بی دلیل و منطق قابل قبول
(امیدوارم توهینی نشده باشه، اگه حرف بدی زدم به خودم گفتم. در هر صورت همینجوری معذرت میخوام:()

April_girl

عضو جدید
:biggrin:انگار شما بدجوری حرف منو به دل گرفتید. من که قصد جنگیدن ندارم خانوم. ضمنا اگه شمایی که با من رابطه دارین، بد اخلاق نباشید و سعی کنید نسبت به معیار های من برای من بهترین باشید، چطور ممکنه من یه نفر بهتر رو پیدا کنم؟ اون مال وقتیه که ما رابطه خوبی نداشته باشیم و همین باعث بشه که من بیرون از خونه دنبال محبت بگردم. وگرنه اگه من شما رو دوست داشته باشم دیگه کسی به چشمم نمیاد که بخواد حالا بهتر باشه یا بدتر

ما هم قصد جنگیدن نداریم فقط نسبت به توهینایی که به شخصیت خانوما میشه واقعا معترضیماهان یعنی اگه ما مطیع و سازگار باشم مشکا حله دیگه ؟دیگه تحملمون میکنید؟وقتی شما میگید وقتی فردا روز یه نفر بهتر پیدا کنید از انتخاب قبلیتون پشیمون میشید پس همیشه پیدا میشن افرادی که .......؟

دوشس

عضو جدید
اتفاقا بازم باید با حرفتون مخالفت کنم. من نگفتم نباید پایبند هیچ عهدی بود. من خودم از اون آدمام که بدجوری سر قول و قرارم میمونم. نسبت به آقایونی که میشناسم هم وقتی مقایسه میکنم میبینم من از همشون پایبند ترم. متسفانه شما متوجه منظور من نمیشین. من دارم از اون شیوه زندگی صحبت میکنم که در غرب رایجه. نیازی به اثبات هم نیست که کدوممون موفق تریم. تعداد کمی از اونا برای ازدواج به کلیسا میرن. اکثرا فقط با هم همخونه میشن و زندگی میکنن. حتی بچه دار میشن و سالهای سال با هم میمونن. این رو از خودم در نمیارم، بیش از 50% فامیل نزدیک من اونجا زندگی میکنن. من میگم فرهنگ غلط ماست که باعث این مشکلات میشه.

اتفاقاً من از همون اول متوجه شدم كه شما منظورتون اون نوع زندگي غربيه.... هيچ اثباتي وجود نداره كه اونا در زندگي خانوادگي موفق تر از ما هستند و بلكه دقيقاً برعكسه!!!!!!! اگه شما فاميلات اونجان من خودم با چشم خودم ديدم.... شما يه چيزي شنيدي و يه چيز مي گي.... اولاً كه فرهنگ اونا كاملاً با ما فرق داره... اتفاقاً اين كه غربي ها ازدواج هاشون رو رسمي نمي كنن دقيقاً به خاطر اينه كه هيچ تعهد قانوني نسبت به هم نداشته باشن،چه زن، چه مرد. نمي گم عشق بينشون وجود نداره و واسه هم كاري نمي كنن ولي به اصطلاح خودشون مي خوان آزاد باشن و اگه يه روزي خواستن جدا بشن مجبور نشن اموالشون رو نصف كنن و تعهدات ديگه....
و شما مطمئن باشين كه اين كه يك نفر احساس كنه كه طرفش هيچ تعهدي نسبت بهش نداره به شدت احساس نا امني توش ايجاد مي كنه... در غرب يك زن يا يك مرد در طول زندگيش مي تونه با 100 نفر هم خونه بشه و پذيرفته شده هم هست ( هر چند كه اثرات رواني وحشتناك خودش رو روي هر دو طرف مي ذاره) ولي اين نسخه در كشور ما با توجه به باورهاي ما پيچيدني نيست.... البته من اين نوع زندگي رو به هيچ وجه تأييد كه نمي كنم شديداً هم باهاش مخالفم چون وحشتناك آثار سوء روي زندگي افراد و روابط اجتماعي مي ذاره كه مهمترينش احساس نا امني مخصوصاً در خانوما و بچه هاي سر گردون و بي پدر و مادره... د ر هر حال اين نوع زندگي در غرب هم جواب نداده و مي دونم كه در غرب هم خانواده هاي اصيل و درست حسابيشون اين جور زندگي نمي كنن و اكثراً ازدواج در كليسا رو انتخاب ميكنن.....

دوشس

عضو جدید

اها...... پس ما زنا بايد كلاً شخصيت خودمون رو فراموش كنيم و از صبح تا شب سعي كنيم طبق ميل شما باشيم كه خدايي نكرده يه وقت شما كمبود محبت نگيرين و ........

narges 400

عضو جدید
حرفت خیلی بچه گانه است اصلا دلیل مصرف این مواد دلیل به دست آوردن دل شما یا امسال شما نیست هر انسانی زیبایی و تمیزی را دوست داره.

April_girl

عضو جدید
من با دلیل میگم حرفم درسته. شما هم اگه میتونید با دلیل ردش کنید. صرف مخالفت که کافی نیست! اگه اینطور بود یه کودک هم با حمام مخالفه، اما بی دلیل و منطق قابل قبول
(امیدوارم توهینی نشده باشه، اگه حرف بدی زدم به خودم گفتم. در هر صورت همینجوری معذرت میخوام:()

فکر میکنم ما هم دقیقا همین کار رو داریم میکنم با دلیل حرف میزنیم اما شما دلایل ما رو نمیبینید نه؟

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقاً من از همون اول متوجه شدم كه شما منظورتون اون نوع زندگي غربيه.... هيچ اثباتي وجود نداره كه اونا در زندگي خانوادگي موفق تر از ما هستند و بلكه دقيقاً برعكسه!!!!!!! اگه شما فاميلات اونجان من خودم با چشم خودم ديدم.... شما يه چيزي شنيدي و يه چيز مي گي.... اولاً كه فرهنگ اونا كاملاً با ما فرق داره... اتفاقاً اين كه غربي ها ازدواج هاشون رو رسمي نمي كنن دقيقاً به خاطر اينه كه هيچ تعهد قانوني نسبت به هم نداشته باشن،چه زن، چه مرد. نمي گم عشق بينشون وجود نداره و واسه هم كاري نمي كنن ولي به اصطلاح خودشون مي خوان آزاد باشن و اگه يه روزي خواستن جدا بشن مجبور نشن اموالشون رو نصف كنن و تعهدات ديگه....
و شما مطمئن باشين كه اين كه يك نفر احساس كنه كه طرفش هيچ تعهدي نسبت بهش نداره به شدت احساس نا امني توش ايجاد مي كنه... در غرب يك زن يا يك مرد در طول زندگيش مي تونه با 100 نفر هم خونه بشه و پذيرفته شده هم هست ( هر چند كه اثرات رواني وحشتناك خودش رو روي هر دو طرف مي ذاره) ولي اين نسخه در كشور ما با توجه به باورهاي ما پيچيدني نيست.... البته من اين نوع زندگي رو به هيچ وجه تأييد كه نمي كنم شديداً هم باهاش مخالفم چون وحشتناك آثار سوء روي زندگي افراد و روابط اجتماعي مي ذاره كه مهمترينش احساس نا امني مخصوصاً در خانوما و بچه هاي سر گردون و بي پدر و مادره... د ر هر حال اين نوع زندگي در غرب هم جواب نداده و مي دونم كه در غرب هم خانواده هاي اصيل و درست حسابيشون اين جور زندگي نمي كنن و اكثراً ازدواج در كليسا رو انتخاب ميكنن.....
شما فقط بدیهای فرهنگ اونارو فهرست وار شمردید پس خوبیهاش چی شد؟ مگه فرهنگ ما هزار تا بدی نداره؟ اصلا این تاپیک در مورد همین مشکلاته که نتیجه فرهنگ غلط ماست. بله فرهنگ ما هم خوبیهایی داره که اونارو باید غربیا از ما یاد بگیرن، ما هم باید بی تعصب خوبیهای فرهنگ اونا رو به ودیعه بگیریم. ضمنا من نگفتم یه چیزی شنیدم! گفتن این چیزا درست نیست اما باید بگم من به جز یکی دو نفر تمام اقوام درجه یکم اونجا هستند و 2نفرشون دقیقا به همین شیوه دارن زندگی میکنن. کی گفته هر کی اصالت داره میره کلیسا؟ اصلا اینطور نیست، و فقط هر کس که مذهبی باشه میره کلیسا و مذهبی ها هم جزو مرتجعین اونجا محسوب میشن

آخرین ویرایش:

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما هم قصد جنگیدن نداریم فقط نسبت به توهینایی که به شخصیت خانوما میشه واقعا معترضیماهان یعنی اگه ما مطیع و سازگار باشم مشکا حله دیگه ؟دیگه تحملمون میکنید؟وقتی شما میگید وقتی فردا روز یه نفر بهتر پیدا کنید از انتخاب قبلیتون پشیمون میشید پس همیشه پیدا میشن افرادی که .......؟
اگه از زیبایی خرف میزدیم، بله! همیشه بهتر پیدا میشه.. اما در مورد اخلاق اصلا اینطور نیست. کسی که با من در ارتباطه میدونه من از چی خوشم میاد و از چی بدم میاد.. پس چند قدم از دیگران جلوتره.. گفتم که میشناسم کسانی رو که بیش از 7سال به همین شکل با هم هستن و همدیگر رو عاشقانه دوست دارن

narges 400

عضو جدید
شما که به نظر عاقل و فهمیده میای چرا ناز و منتکشی می کنی پسر خوب.......
شما از طرفت چی می خوای و دنبال چی هستی؟
راستشو بگو.......

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها...... پس ما زنا بايد كلاً شخصيت خودمون رو فراموش كنيم و از صبح تا شب سعي كنيم طبق ميل شما باشيم كه خدايي نكرده يه وقت شما كمبود محبت نگيرين و ........
این دقیقا همون کاریه که من هم در قبال خانومم انجام میدم! آدما باید برای حفظ عشقشون و رابطشون به خودشون زحمت بدن! منم همیشه تلاش میکنم خودم رو طوری تغییر بدم که همسرم بخواد.. که مبادا کمبود محبت بگیره! باید اینکارو کرد.. به هیچ وجه هم نه شخصیت مرد و نه زن با اینکار زیر سوال نمیره (ضمنا مورد توجه april_girl

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم ما هم دقیقا همین کار رو داریم میکنم با دلیل حرف میزنیم اما شما دلایل ما رو نمیبینید نه؟
والا سعی میکنم.. جسارت نباشه.. ولی.. خب من معذرت میخوام، امیدوارم به کسی توهین نشده باشه.. چرا ، چرا.. الان که خوب فکر میکنم یادم میاد که شما هم ادله ای رو ارائه دادین.. من بازم عذر میخوام

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
این دقیقا همون کاریه که من هم در قبال خانومم انجام میدم! آدما باید برای حفظ عشقشون و رابطشون به خودشون زحمت بدن! منم همیشه تلاش میکنم خودم رو طوری تغییر بدم که همسرم بخواد.. که مبادا کمبود محبت بگیره! باید اینکارو کرد.. به هیچ وجه هم نه شخصیت مرد و نه زن با اینکار زیر سوال نمیره (ضمنا مورد توجه april_girl

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش .......................

فکر می کنی اینطوری چقدر بتونی ادامه بدی ؟؟ که نقش بازی کنی؟؟

دوشس

عضو جدید
شما فقط بدیهای فرهنگ اونارو فهرست وار شمردید پس. خوبیهاش چی شد؟ مگه فرهنگ مهزار تا بدی نداره؟ اصلا این تاپیک در مورد همین مشکلاته که نتیجه فرهنگ غلط ماست. بله فرهنگ ما هم خوبیهایی داره که اونارو باید غربیا از ما یاد بگیرن، ما هم باید بی تعصب خوبیهای فرهنگ اونا رو به ودیعه بگیریم. ضمنا من نگفتم یه چیزی شنیدم! گفتن این چیزا درست نیست اما باید بگم من به جز یکی دو نفر تمام اقوام درجه یکم اونجا هستند و 2نفرشون دقیقا به همین شیوه دارن زندگی میکنن. کی گفته هر کی اصالت داره میره کلیسا؟ اصلا اینطور نیست، و فقط هر کس که کذهبی باشه میره کلیسا و مذهبی ها هم جزو مرتجعین اونجا محسوب میشن
با حرفاتون 100% مخالفم. من نگفتم ما بدي نداريم... و نگفتم اونا بدن... گفتم اون چيزي كه شما داري به عنوان خوبي اونا مي گي اتفاقاً بديشونه و خودشون هم توش موندن... در مورد كليسا هم اصلاً اونطور كه شما فكر مي كني نيست... متأسفانه ايراني هايي كه به غرب ميرن برداشت صحيحي از فرهنگ اونا ندارن و مطمئناً .... ولش كن...نمي گم كه توهين نشده باشه.... در ضمن من نگفتم كه هر كي اصالت داره مي ره كليسا گفتم اونايي كه اصالت دارن ازدواج مي كنن و منظورم از كليسا رفتن رسمي بودن ازدواجشون بود و به خود كليسا كاري نداشتم.... حالا چه كليسا چه هر جاي ديگه،ولي ازدواج رسمي مي كنن. شما متأسفانه سعي مي كني با سفسطه و عوض كردن حرف ديگران به اون نحوي كه دوست داري و بعدش هم جواب دادن به همون حرف عوض شده ، حرف خودتو پيش ببري... فكر نمي كنم چنين بحث غير منطقي راه به جايي ببره.... ;)
فقط از ته دلم به عنوان يه ايراني اميدوارم چشم بسته راهي كه غربي ها سال ها پيش رفتن و به بن بست خورده و حالا خودشونم توش موندن رو ما به تقليد از اونا و بر خلاف باورها و عقايدمون دوباره نريم....

آخرین ویرایش:

Mehdi.A

عضو جدید
دیروز رفته بودم خیابان جمهوری یه گوشی موبایل بخرم (این یک قصه است). آقا چه مدلهایی. یکی از یکی توپ تر. یکی فلان داشت، یکی فلان فلان داشت. مگه می شد انتخاب کرد. خلاصه بعد از کلی گشت و گذار، گوشه خلوتی پیدا کردم و در اندیشه ها و تفکرات روشنفکرانه خودم غرق شدم (آخه می دونید، pishoo میگه که من روشنفکرم، خواستم ناامیدش نکنم). با خودم گفتم: اگه الآن یه همچین گوشیهایی توی بازار هست، ببین چند ماه دیگه چی میاد تو بازار؟ ااااااااااااااااااااااا.... بعدش به خودم گفتم چطوره فعلا گوشی نخرم و بگذارم مثلا چند ماه دیگه. ولی بعد به این فکر افتادم که خوب تا اون موقع چیکار کنم؟ دوباره به فکرم رسید که چطوره برم یه گوشی قرض کنم؟؟؟ یه چند وقتی ازش استفاده می کنم بعدش هم میگذارمش کنار و میرم سراغ یه گوشی جدیدتر!!! همچین که این فکر به سرم زد، قوه اندیشمندانه ام بهم گفت، اصلا چه بهتر که از این روش برای همه کارهام استفاده کنم. خونه، ماشین، موبایل... و کلا همه چیز. همه چیز کرایه ای و موقتی!!! تا هر وقت ازشون خسته شدم، خیلی راحت از شرشون خلاص بشم و برم سراغ یه جدیدترش. اینجوری همیشه چیزهای جدیدتری خواهم داشت. تازه،، اینجوری موقع خلاص شدن از شر یه چیز قدیمی، دیگه دردسر فروختن و ضرر کردن هم نخواهم داشت. عجب فکر بکر و روشنفکرانه ای کردم!!!
راستی حواسم نبود، شما اینجا دارید درمورد آدمها صحبت می کنید؟؟؟ خوب درمورد آدمها...
نمی دونم!!! خدا رو شکر که اینجا هم آدمهای روشنفکر داریم، هم آدمهای سنتی و هم آدمهای فضایی!!!
اتل متل توتوله...

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حرفاتون 100% مخالفم. من نگفتم ما بدي نداريم... و نگفتم اونا بدن... گفتم اون چيزي كه شما داري به عنوان خوبي اونا مي گي اتفاقاً بديشونه و خودشون هم توش موندن... در مورد كليسا هم اصلاً اونطور كه شما فكر مي كني نيست... متأسفانه ايراني هايي كه به غرب ميرن برداشت صحيحي از فرهنگ اونا ندارن و مطمئناً .... ولش كن...نمي گم كه توهين نشده باشه.... در ضمن من نگفتم كه هر كي اصالت داره مي ره كليسا گفتم اونايي كه اصالت دارن ازدواج مي كنن و منظورم از كليسا رفتن رسمي بودن ازدواجشون بود و به خود كليسا كاري نداشتم.... حالا چه كليسا چه هر جاي ديگه،ولي ازدواج رسمي مي كنن. شما متأسفانه سعي مي كني با سفسطه و عوض كردن حرف ديگران به اون نحوي كه دوست داري و بعدش هم جواب دادن به همون حرف عوض شده ، حرف خودتو پيش ببري... فكر نمي كنم چنين بحث غير منطقي راه به جايي ببره.... ;)
فقط از ته دلم به عنوان يه ايراني اميدوارم چشم بسته راهي كه غربي ها سال ها پيش رفتن و به بن بست خورده و حالا خودشونم توش موندن رو ما به تقليد از اونا و بر خلاف باورها و عقايدمون دوباره نريم....
من فقط سعی کردم چیزی که فکر میکنم درسته رو شرح بدم. حالا کجاش سفسطه بود خدا عالمه.. از تشکری که از پست اون آقا کردید که اصلا توی بحث ما نبوده و نمیدونه چی به چیه و فقط واسه خود شیرینی بی ربط ترین و بی معنی ترین پسته ممکن رو گذاشته، میشه فهمید برای شما فقط اثبات گفته هاتون مهمه. خب مهم نیست، اگه ذره ای معنی تو حرفش بود خودم جوابش رو میدادم. چند تا تشکر هم تقدیم به شما میکنم که فکر نکنی ازت ناراحتم. امیدوارم باور شما درست باشه و مال من غلط.. از آشناییت بسیار خوشحال شدم. ایشالا همیشه موفق و پیروز باشی و منم توی یه تاپیک دیگه و در فضایی آروم بیشتر باهات حرف بزنم.. روزت خوش

دوشس

عضو جدید
من فقط سعی کردم چیزی که فکر میکنم درسته رو شرح بدم. حالا کجاش سفسطه بود خدا عالمه.. از تشکری که از پست اون آقا کردید که اصلا توی بحث ما نبوده و نمیدونه چی به چیه و فقط واسه خود شیرینی بی ربط ترین و بی معنی ترین پسته ممکن رو گذاشته، میشه فهمید برای شما فقط اثبات گفته هاتون مهمه. خب مهم نیست، اگه ذره ای معنی تو حرفش بود خودم جوابش رو میدادم. چند تا تشکر هم تقدیم به شما میکنم که فکر نکنی ازت ناراحتم. امیدوارم باور شما درست باشه و مال من غلط.. از آشناییت بسیار خوشحال شدم. ایشالا همیشه موفق و پیروز باشی و منم توی یه تاپیک دیگه و در فضایی آروم بیشتر باهات حرف بزنم.. روزت خوش

حرف درستي زد.... مطمئناً برات سخته كه ببيني اكثراً باهات مخالفن.... اگه مي بيني همه باهات مخالفن فكر كن و ببين كه شايد تو اشتباه مي كني و نه اينكه فكر كني ملت دارن خود شيريني مي كنن و ....

Mehdi.A

عضو جدید
مهدی جان همه که مثل شما روشن فکر نیستن
من رو میگه هاااا. خودتون رو قاطی نکنید.

من نمی دونم خانوما با ازدواج نکردن مشکلی ندارن شما ها چرا هولین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب آره، خانومها هیچ وقت قصد ازدواج کردن نداشته و ندارند. اصلا توی این چند ده هزار سال عمر بشر، تا حالا کسی شنیده که خانومی قصد ازدواج کردن داشته باشه؟ همیشه ما مردها قصد ازدواج داشتیم که البته هیچ وقت هم ناموفق نبودیم (مثل همه کارهامون، ما اینیم). بی میلی خانومها نسبت به امر ازدواج (شیطونه میگه...)

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیروز رفته بودم خیابان جمهوری یه گوشی موبایل بخرم (این یک قصه است). آقا چه مدلهایی. یکی از یکی توپ تر. یکی فلان داشت، یکی فلان فلان داشت. مگه می شد انتخاب کرد. خلاصه بعد از کلی گشت و گذار، گوشه خلوتی پیدا کردم و در اندیشه ها و تفکرات روشنفکرانه خودم غرق شدم (آخه می دونید، pishoo میگه که من روشنفکرم، خواستم ناامیدش نکنم). با خودم گفتم: اگه الآن یه همچین گوشیهایی توی بازار هست، ببین چند ماه دیگه چی میاد تو بازار؟ ااااااااااااااااااااااا.... بعدش به خودم گفتم چطوره فعلا گوشی نخرم و بگذارم مثلا چند ماه دیگه. ولی بعد به این فکر افتادم که خوب تا اون موقع چیکار کنم؟ دوباره به فکرم رسید که چطوره برم یه گوشی قرض کنم؟؟؟ یه چند وقتی ازش استفاده می کنم بعدش هم میگذارمش کنار و میرم سراغ یه گوشی جدیدتر!!! همچین که این فکر به سرم زد، قوه اندیشمندانه ام بهم گفت، اصلا چه بهتر که از این روش برای همه کارهام استفاده کنم. خونه، ماشین، موبایل... و کلا همه چیز. همه چیز کرایه ای و موقتی!!! تا هر وقت ازشون خسته شدم، خیلی راحت از شرشون خلاص بشم و برم سراغ یه جدیدترش. اینجوری همیشه چیزهای جدیدتری خواهم داشت. تازه،، اینجوری موقع خلاص شدن از شر یه چیز قدیمی، دیگه دردسر فروختن و ضرر کردن هم نخواهم داشت. عجب فکر بکر و روشنفکرانه ای کردم!!!
راستی حواسم نبود، شما اینجا دارید درمورد آدمها صحبت می کنید؟؟؟ خوب درمورد آدمها...
نمی دونم!!! خدا رو شکر که اینجا هم آدمهای روشنفکر داریم، هم آدمهای سنتی و هم آدمهای فضایی!!!
اتل متل توتوله...
عجب مقایسه ای!! بسیار ممنون چون یه نمونه عالی از قیاس بلا فارغ یا قیاس مع الغیر رو به نمایش گذاشتین که میشه برای توضیح این واژه ها ازش استفاده کرد.
مسئله اینقدر روشنه که فکر نمیکنم نیازی به توضیح من باشه، همه خودشون میفهمن اما فقط به یه نکته کوچیک اشاره میکنم:
وقتی شما از یه گوشی استفاده میکنی(چه موقت و چه دائم) آیا اون گوشی از از شما استفاده میکنه؟ مسلما نه!!! چون اون یه وسیله در اختیار انسانه و برای استفاده انسان. اما در مورد یک زن.. آیا این فقط شما هستید که ازش استفده میکنید؟ بازم مسلما نه!!1 چون اون هم دقیقا از شما استفاده میکنه!1 این کاملا دو طرفه است.. چون نه زن وسیله است نه مرد..
ضمنا اگه فرض کنیم این مقایسه درسته.. پس هیچ زنی رو نباید به صورت دائم نگه داشت چون هیچکس یک گوشی رو به صورت دائم نگه نمیداره.. عمرش از یک روز شروع میشه تا حد اکثر چند سال.. و بعد باید عوض بشه چون قابل استفاده نیست. آیا زن هم همینطوره؟ حالا میبینی چه مقایسه ................ کردی؟ متاسفانه کار این تاپیک به خوشمزگی و خود شیرینی و سفسطه و بی منطقی کشیده و من دیگه تمایلی به ادامه بحث در اینجا ندارم (با عذر خواهی از دوشس که تنها کسی بود که با دلیل حرف میزد و به چیزی که میگفت اعتقاد داشت) پس خداحافظ.. روز خوش

Mehdi.A

عضو جدید

از اشاره درستتان بسیار سپاسگذارم (حرف من هم همین بود).
بله، آدمها را نمی توان با گوشی موبایل و ماشین مقایسه کرد. به همین دلیل نمی توان با یک آدم و یک ماشین، رفتار یکسانی داشت. ماشین و موبایل را می توان هر چند وقت یک بار عوض کرد ولی آدمها را... . در این رابطه هرکسی یه جوری فکر می کنه. طرز تفکر شما رو هم شنیدیم. در بیان نظرات هیچ نیازی به عصبیت و توهین نیست. بی شک تنها کسی که در این دنیا ""کاملا"" مثل من فکر می کند، خود من هستم. پس بد نیست که تحمل نظرات مخالف را داشته باشم (در ضمن، همه بحث شما بصورت نوشتار در این تاپیک هست و همه می توانند آن را بخوانند و نظر بدهند).

vahm

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمی دونم چرا تو هر سایتی میری یه تاپیک واسه این موضوع زدن
خانمای محترم احتمالن کسی زنشون نمیشه بسکه....
رو میارند به این چیزا...:biggrin:

April_girl

عضو جدید

دیدید دوست عزیز شما هم گفتی برای همسرتون ؟؟؟به چی باید توجه کنم؟

رایانه_بوکز

عضو جدید
(-_-)

(-_-)

سلام
دوستان بیایید به جای اینکه دختر ها وپسر ها رو به جون همدیگه بندازیم کمی ریشه ای به این مسایل فکر کنیم تا حداقل فرزندان ما دچار این مشکلات نشوند.اگر در جامعه ای زنان و مردان با هم مشکل داشته باشند اون جامعه سالم نیست .
خوب اگر حوصله دارید و نظر بنده رو میخواهید بدونید پس یاعلی
در کشور ما مدارس از ابتدای تا دبیرستان تک جنسیتی است. بنابراین اگر یک ایرانی در طول عمر خود 12 سال طول بکشه که دیپلم بگیره و هر سال 8 ماه و هر ماه 25 روز و هر روز 5 ساعت در مدرسه باشه کلا میشه 12000 ساعت که از عمرش رو که میتونسته در کنار جنس مخالف باشه و از اون آشنایی کسب کنه از دست میده. توجه به نکته ضروری است که به اعتقاد روانشناسان اکثر شخصیت یک انسان در دوران کودکی و نوجوانی شکل میگرد یعنی درست زمانی که ما مدرسه میرویم. خوب تا اینجا 2 نکته مهم از این بحث پیدا میشه
1_ چون پسر ها و دختر ها هر دو در محیط بسته ای ( از لحاظ جنسیتی) در قرار میگیرند بنابراین در بحثهای که در مورد جنس مخالف در محیط مدرسه میکنن به صورت یکطرفه است بدون اینکه حتی یک نفر از جنس مخالف اونجا باشه و توضیح بده پس بحثها با نتایج ناقص و گاه غلط به پایان میرسه. میدونید مثل چی میمونه مثل اینه که یک نفر رو بخواهید در موردش تصمیم بگیرید بدون اینکه اون حضور داشته باشه یا اینکه یک نفر رو بخواید توی دادگاه محکوم کنید اما خودش حضور نداشته باشه !
2_ ببینید بدون تعارف هر دوجنس نیاز به هم دارند و چون در طول مدت کودکی و نوجوانی از هم دور نگه داشته میشوند و نمیتوانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند . پس یک حالت عقده ای نسبت به هم پیدا میکنند ودچار اختلالات رفتاری در مقابل ارتباط با جنس مخالف میشوند. در یک نامه ای از یک دختر جوان روسی که خودکشی کرده بود آمده است که تا به حال هیچ مردی مرا نبوسیده است. این یعنی اینکه دختر ها نیاز به این دارند که مورد محبت پسر ها واقع شوند اما ما از خود بپرسیم واقعا اصلا ما پسر ها توی این جامعه میتونیم به یه دختر بگیم که تو چقدر قشنگی یا من تو رو چقدر دوست دارم یا اصلا این اجازه به ما داه میشه که بتونیم با جنس مخالف ارتباط برقرار کنیم که اصولا بخوایم این حرفها رو بزنیم اصلا اگر من پسر به یه دختر بگم تو چقدر قشنگی( بوسیدن پیش کش) با چه عواقبی روبه رو میشم. اصلا به من پسر اجازه داده میشه با یه دختر تنهایی صحبت کنم؟ (منظورم از پسر در همه این پاراگراف یک پسری است که در مدارس ایران درس میخواند)
این باعث میشه که جنس مونث پیش خودش بگه که پس کو محبت جنس مخالف من هر چی از جنس مخالف میبینم بدی و نا محربونیه بنابراین دختر ها یک حالت عقدهای نسبت به پسر ها (پسر گریزی ،پسر ستیزی) پیدا میکنن که متاسفانه در جامعه دختر های ما امروزه بسیار بسیار وسیع و گسترده شده.
البته خیلی از دختر ها هم متاسفانه دچار اشتباه میشن و مثلا فکر میکنن که نکنه من زیبا نیستم که پسر ها به من محبت نمیکنن و این تصور غلط باعث میشه آرایشهای بی حد و اندازه کنن چیزی که در جامعه امروز ما رواج داره .
3_ در قدیم اگر من پسر یا دختر 20 تا خاله و عمه و دایی و عمو داشتم و حداقل از طریق فامیلی میتونستم با دختر ها یا پسرهای فامیل ارتباط برقرار کنم حالا که همش 4 تا از این فامیلها دارم که سالی یک بار میبینمشون پس این فرصت از من گرفته شده و عملا فرصتهای جدیدی که عصر جدید میتونه فراهم کنه(مثل مدرسه) تا پسرها و دختر ها با هم رابطه داشته باشن اون هم از من گرفته شده یعنی وضع ما از قدیمیها هم که به قدیمی بودن در این زمینه ها و محدود بودن روابطشون در این زمینه ها متهمشون میکنیم بدتر شده !!!

با این شرایط چه توقعی میتوان داشت!

آخرین ویرایش:

آرتميس.artmiss

عضو جدید
اتفاقا بازم باید با حرفتون مخالفت کنم. من نگفتم نباید پایبند هیچ عهدی بود. من خودم از اون آدمام که بدجوری سر قول و قرارم میمونم. نسبت به آقایونی که میشناسم هم وقتی مقایسه میکنم میبینم من از همشون پایبند ترم. متسفانه شما متوجه منظور من نمیشین. من دارم از اون شیوه زندگی صحبت میکنم که در غرب رایجه. نیازی به اثبات هم نیست که کدوممون موفق تریم. تعداد کمی از اونا برای ازدواج به کلیسا میرن. اکثرا فقط با هم همخونه میشن و زندگی میکنن. حتی بچه دار میشن و سالهای سال با هم میمونن. این رو از خودم در نمیارم، بیش از 50% فامیل نزدیک من اونجا زندگی میکنن. من میگم فرهنگ غلط ماست که باعث این مشکلات میشه.

آقاي شاعردل خسته
خيلي تندداري ميري پياده شو باهم بريم!
خوبه ديگه آدم راحت توهين كنه بعدبگه برداشت شما اينجوري بوده و مدل حرف زدنم اينجوريه و...!
فكرنمي كردم يه شاعر اينجوري حرف بزنه! تند تند دل بشكونه!
حالا كي گفته هركاري غربيا بكنن درسته
قبول دارم كه از نظر تكنولوژي عقب افتاده ايم
ولي ديگه از نظر فرهنگي رو نميتونم تحمل كنم مگر اينكه امثال شما بخوايد مارو مثل اونها عقب افتاده كنيد
البته اگه اونها بدونن فرهنگ چيه.
( اکثرا فقط با هم همخونه میشن و زندگی میکنن. حتی بچه دار میشن و سالهای سال با هم میمونن. این رو از خودم در نمیارم)دقيقا به اين ميگن بي بندوباري.چون افراد به هم هيچ تعهدي ندارن .هرموقع طرف دلشو زد ول مي كنه ميره با يكي ديگه بدون اينكه به جايي بربخوره چون به قول شما نه جايي ثبت شده كه با زحمت بخوان اسم طرفو از شناسنامه شون پاك كنن نه بنده خدا پدرومادر درست درموني داره كه بخواد برا اونها توضيح بده (شايد خودش هم يكي از همون بچه هاست كه اينجوري به دنيا اومدن)
تازه آدم اگه عاشق واقعي باشه دلش مي خواد طرف تا آخر عمرش مال اون و پيش اون باشه و براي اينكه قلبش مطمئن بشه تنها راه اينه كه با اون ازدواج كنه!100% مطمئنم كه تاحالا عاشق نبودي وگرنه هرچيم بگي ايراني اينجا بزرگ شدي نميتوني اگه يكي رو دوست داشته باشي قبول كني كه اون مال يكي ديگه باشه

pishoo

عضو جدید
بحث کردن با آدم سنتی و کم مطالعه ای مثل شما هم بسیار سخته هم بی نتیجه، اما به چند نکته اشاره میکنم
1.هر وقت کم میارین پای دین رو نکشین وسط.. نگین ازدواج رو خدا گذاشته تا... ازدواج یه قرارداده مابین انسان ها که برای تملک دائمی جنس مخالف به کار میره.
2.با استناد به چه آماری میگین اینجور آدما راهی تیمازستان میشن؟ من با استناد به 10نفر که میتونم نشونشون بدم (و همچنین خودم) گفتم که اینجور روابط خیلی عاشقانه تره و کمتر دچار اختلاف میشه. پس لطفا یا حرف نزنید یا مستند صحبت کنید
3. کی گفت اگه یه خانوم همچین طرز فکری داشت میشه دختر بد؟ لطفا حرفی رو که من نزدم با زیرکی قاطی حرفام نکنید که هر کی دید بگه : واه واه چه آدم خودخواهی! وقتی من این روابط رو تایید میکنم، در مورد همجنس بازها که صحبت نمیکنم، بنابراین توی این روابط یه طرف مرده و طرف دیگه زن، پس اتفاقا نه تنها اون دختر دختر بد نیست، که اتفاقا همونه که به نظر من ایده آله و من حاضرم عمرم رو باهاش سر کنم (نه اون دختر خیابونی که به دلایل دیگه تن به این ارتباط میده، کسی که این ایده و دکترینس باشه)
4. من از حرفام نتیجه گرفتم که نباید ازدواج کنم چون ممکنه یه خانوم رو بدبخت کنم، اونوقت شما عوض اینکه از من تشکر کنید که جای اینکه فکر خودم باشم فکر خانوم ها هستم میگی:«یکی دیگه از دلایلی که خانوما نمی خوان ازدواج کنن مردایی با افکار شمان. که وقتی هم ازدواج می کنن دنبال کیسهای بهترن» این که نوشتید چه ربطی به حرفای من داشت؟ اتفاقا اگه همه آقایون مثل من فکر میکردن همه خانوم ها میتونستن با خیال راحت با اون آقایون که طرفدار ازدواج هستن ازدواج کنن!
5.آقا یا خانوم عزیز! لطفا اول پست دیگران رو درست بخونید، اگه چیزی نفهمیدید که هیچ، اگه احساس کردید که فهمیدید و درست هم فهمیدید لطفا جوابی بدید که مربوط به همون پست باشه یا اینکه اصلا نقل قول نکنید.. با تشکر

اشتباه نکنین. این سنت گرایی نیست. آدمایی که زندگی پوچی برای خودشون در نظر دارن و مثل شما دوست دارن فقط ....... مصرف کنن یه همچین طرز فکری دارن. بحث من بی مطالعه نیست. شما اگه 2 تا کتاب روانشناس وارتباط و 2 تا کتاب فلسفه بخوانید.یه همچین تز خنده دار و بی محتوایی نمی دین. اینکه شما یه خانوم و بد بخت می کنید 100 در 100. در ضمن از گفته های شما چیزی بهتر برداشت نمیشه کرد. شایدم بیانتون مشکل دارهو به هر حال طرز فکر خنده داره

pishoo

عضو جدید
طبق گفته خودتون ....ترس از مشکلات اجتماعی باعث میشه خانوما ازدواج نکنن .... و چاره حل مشکلات اجتماعی هم پوله .... پس نتیجه می گیریم که ............[/quote]

نه. من اینو نگفتم. گفتم خانوما مستقل شدن و یعنی تمام مشکلاتی که یه خانوم مجرد می تونسته داشته باشه رو دیگه نخواهند داشت. همچنین از نظر مالی هم جا اوفتادن. در ضمن کی گفته چاره مشکلات اجتماعی پوله؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کی و دیدی که با پول آبرو خریده یا آبروی رفتش و بر گردونده؟؟؟؟

pishoo

عضو جدید
اتل متل توتوله...[/quote]

مهدی عزیز پس این گفته شما یعنی اینکه آدما گوشی یا وسیله نیستن که یه مدت با فلانی باشیم و دوستش داشته باشیم و اگه بعدا یکی بهتر پیدا شد . تعویضش کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟اگه قرار باشه مثلا خانومی با آقایی باشه و بعد که کیس بهتر پیدا کرد خیلی راحت کات کنه بهش چی میگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر آقایی هم همین طوری باشه بهش همون و میگن. نه دوست روشن فکرم؟؟؟؟؟؟؟ مهدی من سنت گرا هستم. به اطرافیانم که بگی از خنده غش می کنن.

archi_arch

مدیر بازنشسته
توهین به اعضا یا یک قشر خاص، گروه بندی و ایجاد دودستگی و تفرقه، تحریک اعضا با انتخاب عنوان نا مناسب تاپیک و ... خلاف قوانین سایته!
پس اگه واقعا قصد بحث منطقی و هدفمندی رو دارین، با دلایل مستند و منطقی و بدور از توهین به گروه یا شخص خاصی این کارو انجام بدین.در غیر اینصورت خیلی جدی برخورد میشه.
لطفا قوانین رو رعایت کنید.

(در صورت تمایل میتونید بحث منطقی تون رو تو یه تاپیک جدید و با یک عنوان مناسب ادامه بدین.)
قفل شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.