کمک در طراحی و فلوئنت

ehsantomcat

عضو جدید
با تشکر از همه انهایی که برایم پیغام یا لینک گذاشتن.
کتاب راسکام خیلی زیاده من نمیدونم از کجاش شروع کنم .اصلا یک کلمه در موردuav توش نبود ولی کتاب هاشم صدرایی رو دارم.
سایتی هست که پروژه های فلوئنت در مورد هوافضا داشته باشه تا تمرین کنم.
در ضمن ایا کتابtheory of wing sectionدر طراحی uavبدرد مخوره.اگه کسی داره میتونه لینکشو بگذاره از همه ممنونم

peter

عضو جدید
طراحی

طراحی

با سلام
دوست عزیز کتاب راسکم دید کلی برای طراحی هواپیما میباشد و شامل طراحی هواپیمای مسافری-جنگی-و... و در کلاسهای مختلف میباشد.اصول طراحی یکی میباشد حالا میخواد uav باشه یا هواپیمای جنگنده یا هر چیزی.اونجا بخش خاصی که بگه مثلا uav اینطوری طراحی میشه رو نداره.در مورد کتاب فکر نکنم بکار شما بیاید شما اصولا هنگام طراحی اولیه airfoil استاندارد و کلا پیکر بندی های استاندارد رو انتخاب میکنید و ایرفویل طراحی نمیکنید!
بعلاوه طراحی اینقدر حجیم میباشد که خیلی کار های دیگه اول کار باید انجام شود بعد برای تحلیل کارتون به نرم افزارهایی مثل fluent -datcom .... نیاز پیدا میکنید

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
با تشکر از همه انهایی که برایم پیغام یا لینک گذاشتن.
کتاب راسکام خیلی زیاده من نمیدونم از کجاش شروع کنم .اصلا یک کلمه در موردuav توش نبود ولی کتاب هاشم صدرایی رو دارم.
سایتی هست که پروژه های فلوئنت در مورد هوافضا داشته باشه تا تمرین کنم.
در ضمن ایا کتابtheory of wing sectionدر طراحی uavبدرد مخوره.اگه کسی داره میتونه لینکشو بگذاره از همه ممنونم

سلام،
در مورد طراحی UAV نه تو کتاب صدرایی چیزی پیدا می کنی نه تو راسکم.چون تو این دو تا کتاب بحث کلا طراحی هواپیماست و مباحثی که عنوان میشه برای تمامی هواپیماها صدق میکنه حالا با کمی اینور اونور.مثلا راسکم با همون روشی که ارائه میکنه سه نوع هواپیما رو به عنوان مثال تو کتابش طراحی میکنه،یه هواپیمای دو موتوره ملخی،یه جت شخصی و یک جنگنده.می بینید که روش طراحی هواپیما روش محدودی نیست و میتونه برای هر هواپیمایی با هر اندازه ای به کار بره.اون چیزی که در مورد طراحی یک بدون سرنشین خاص هست،وزن کم و اندازه کوچیک اونه که باز هم با روش های طراحی راسکم میتونه جور در بیاد.
برای فلوئنت هم یه سر به تاپیک زیر بزنید.
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=22552 این تاپیک خاص فلوئنته.
کتابی رو هم که خواستید اینجاست:
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=42927 این کتاب همون کتاب مقاطع بال هست. مقدار لیفت ماکزیمم شما تعیین میکنه که آیا می تونید از مقاطع این کتاب استفاده کنید یا نه.

پیروز و سر بلند باشید
یا علی
Sparrow

بالا