ماهواره (انجام پروژه فضایی)

najwa

عضو جدید
سلام
من دنبال مطالبی در مورد
تهیه پیشنهاد فنی(proposal) ماهواره ,و مزایا و معایب سیتم های تک ماهواره ای و منظومه ای هستم اگه امکان داره راهنماییم بکنید من اصلا نمی دونم (proposal) یعنی چی:cry: خواهشا سریع جواب بدید اگه سایتی یا کتابی هم در این مورد دارید معرفی کنید ممنون می شم :gol::gol::gol::gol:

تو رو خدا جواب بدید تو همه سایتا گشتم هیچی پیدا نکردم

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
شما آباد کردی ها! علی الظاهر خیلی فوریه. همون لینک گوگل که فرستادم رو توش بچرخی، مطالب خوبی پیدا می کنی. توی کتاب های مکانیک مدار یا طراحی ماهواره هم می تونی نگاهی بندازی، مطلب دارن اما مطلب منسجم من ندیدم.

najwa

عضو جدید
ممنون اون صفحه های گوگل رو قبلا چک کردم زیاد چیزی در مورد معایبشون نیست به هر حال مرسی ولی بابت پروپزال ; من می دونم که برای انجام یه پروژه فضایی یه سری مراحل هست از جمله RPF (درخواست پیشنهاد فنی) و PROPOSAL و طراحی مقدماتی ...و نهایتا پرتاب ماهواره حالا می خوام بدونم توی این پروپزال چه موضوعاتی باید نوشته بشه
اون چیزی که شما دادید یه طرح پروپزال کلی هست اما حالا برای ساخت ماهواره به نظر تون چی باید توش نوشته و بررسی بشه ؟؟؟

آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ممنون اون صفحه های گوگل رو قبلا چک کردم زیاد چیزی در مورد معایبشون نیست به هر حال مرسی ولی بابت پروپزال ; من می دونم که برای انجام یه پروژه فضایی یه سری مراحل هست از جمله RPF (درخواست پیشنهاد فنی) و PROPOSAL و طراحی مقدماتی ...و نهایتا پرتاب ماهواره حالا می خوام بدونم توی این پروپزال چه موضوعاتی باید نوشته بشه
اون چیزی که شما دادید یه طرح پروپزال کلی هست اما حالا برای ساخت ماهواره به نظر تون چی باید توش نوشته و بررسی بشه ؟؟؟
معمولاً اینطوریه که تو صفحه گوگل یه متن به درد بخور یا اصطلاح پیدا می کنن، بعد با اون اصطلاح یا یه مرجعی که از تو یکی از فایل ها پیدا میشه، اون جستجو رو بسط میدن. من جایی رو ندیدم که بیاد مزایا و معایب این دو تا رو تفکیک کرده باشه. تو کتاب فورتسکیو یه چیزایی در مورد سیستم منظومه ای GPS نوشته، شاید اون تا یه حدودی به دردتون بخوره. سعی کنید بیشتر فایل های Pdf بگیرید. توی سایت ها مطلب به درد بخور کم پیدا میشه.

اما پروپزال. بر فرض به من گفتن که در مورد سیستم های منظومه ای یا تک ماهواره ای یه پروپزال بده. خوب، من اول در مورد دو تا سیستم توضیح میدم و اینکه منظومه ای چیه و تک ماهواره ای چیه. مثال میزنم از هر کدوم. این میشه فصل 1. تو فصل 2 در مورد مزایا و معایب تک ماهواره ای بحث می کنم و طریقه ارسال و تعیین مدار اون ماهواره. فصل 3، مزایا و معایب طرح منظومه ای و روش ارسال ماهواره ها، فاصله زمانی بین هر ماهواره و ... . فصل آخر که فصل نتیجه گیری و مهم ترین بخشه، یه مقایسه ای یین این دو سیستم در حد 3-4 خط انجام میدم و برای ماموریت که مشخص شده، یکی رو پیشنهاد میدم. اگر می خواید خیلی توپ بشه، یه مقدار هم محاسبات مداری و پرتاب رو انجام بدید.

mehrgan29

عضو جدید
اوووووووووووو تو از 4 هفته پيش دنبال تكليف مباحث ويژه بودي؟من تازه امروز شروع كردم!چيزي پيدا كردي يه خبر بده

بالا