حقوق دریافتی مهندسین مکانیک شاغل در کارخانجات و شرکت ها

Morfun

عضو جدید
با سلام خدمت همه
خیلی تو اینترنت گشتم، ولی راجب این قضیه هیچ چیزه درست و حسابی ای دستم نیومد.

لطفا کسانی که خودشون شاغل هستن، یا اطلاع دقیق دارن، اینجا بگن که حقوق مهندسین مکانیک تازه شروع به کار کرده تو کارخونه هایی مثل ایران خودرو یا شرکت های مختلف، با مدارک مختلف لیسانس یا فوق لیسانس با سمت هاشون، چه مقدار هست تا بلکه کسانی که دنبال این موضوع هستن یکم از سر در گمی نجات پیدا کنن.
ممنون

alinazarian

عضو جدید
حقوق مهندسی مکانیک اصلا خوب نیست.
من اگه دید الانو زمان رشته داشتم به رشته عمران که قبول شده بودم میرفتم.چون اونا بعد نظام مهندسی به اندازه حقوق ماهانه ما فقط حق امضا میگیرند.
درجاهاس مختلف از کمترین معدار قانون کار شروع میشه ومعمولا زیر دومیلیون باشمتند.
بالای اون ربطی به رشته نداره فقط ارتباظات میخواد

aminrokh

عضو جدید
با سلام خدمت همه
خیلی تو اینترنت گشتم، ولی راجب این قضیه هیچ چیزه درست و حسابی ای دستم نیومد.

لطفا کسانی که خودشون شاغل هستن، یا اطلاع دقیق دارن، اینجا بگن که حقوق مهندسین مکانیک تازه شروع به کار کرده تو کارخونه هایی مثل ایران خودرو یا شرکت های مختلف، با مدارک مختلف لیسانس یا فوق لیسانس با سمت هاشون، چه مقدار هست تا بلکه کسانی که دنبال این موضوع هستن یکم از سر در گمی نجات پیدا کنن.
ممنون
سلام:
من خودم شاغل نیستم ولی میدونم همه جا یه حقوق ثابت نمیدن هرجایی یه مقداری میدن مثلا تو یک شرکت خصوصی تو قسمت کنترل کیفیت 12 ساعت کار ماهی 500 هزار تومان میدن
موفق باشی

sayal205

عضو جدید
سلام دوست عزیز
باید بگم حقوق دوستان مکانیک از 450 واسه بچه های بدون سابقه شروع میشه (معمولا)تا حدود 2ملیون که با سوابق بالای20تو شرکتهای مشاوره میگیرن.شرکتهای و ادارات دولتی هم تابع قانون هماهنگ کشور هستند.مثلا پایه حقوق استخدامی ها با لیسانس در ادارات دولتی مثل شرکت نفت در سال 87،بدون احتساب ضرایب 211 بود.که در یسری ضریب ضرب میشه و حقوق دریافتی رو میده.(ضرایب :بدی آب و هوا،عائله مندی،سختی کارو...)ا

امین کیا

عضو جدید
سلام
به نظر من کسی که میاد تو رشته مهندسی مکانیک نباید به فکره پول باشه! اگه واسه پول درس میخونه همون بهتر که بره سراغ عمران!
من کارشناس شرکت قالبهای بزرگ صنعتی سایپا هستم،برای یک لیسانسه تازه استخدام شده حقوق پایه بدون مزایا و اضافه کاری بالای 600 تومن میشه!
حقوق شرکت سایپا بیشتر هم هست.مزایای بیشتری هم داره!

mohsenmrds

عضو جدید
اگر علاقه به کار بیرون از شهر و توی گرما و سرما و عملی ( یدی ) نداری برای بدست آوردن پول سراغ رشته مکانیک نرو، اگه علاقه داری به این رشته برو، ولی فکر دریافتی بالای ماهی یک میلیون رو تا 15 تا 20 سال سابقه کار از سرت بیرون کن یک، دوم اینکه الان مهندس مکانیک دقیقا مثل دیپلم 10 ، 15 سال پیشه که مدرک گرایی راه افتاد، کار یک مهندس الان همش شده کار عملی و یدی اونم نه به صورت تخصصی بصورت حمالی.