مقایسه پهنای باند اینترنتی کشورهای مختلف(12 نوامبر 2010)

Schneider

مدیر بازنشسته
خب...
من جدول اصلی مقایسه را اینجا قرار میدم و میگم چطور بخونیدش؛
در صورت تمایل به کسب اطاعات دقیق میتونید به>> منبع این تاپیک<< مراجعه کنید.
البته تمام این مقایسه ها توسط سایتهای معروفی مثل Akamai انجام میشه که کارشون آمارگیری و مقایسه در زمینه Internet Connection در سرتاسر دنیاست...
سایت اخیر چند ماهی یبار گزارش آماری آخرین بررسیش رو برای دانلود بصورت PDF قرار میده که برای دانلود نیاز به Registration داره اما من براتون >>اینجا<< آپلود کردم.(در صورت تمایل)
نام این گزارشها هست: The State of the Internet
که در سطح جهانی مواردی چون:
*میزان ترافیک کشورهای مختلف
*متوسط و ماکسیمم سرعت اینترنت کنونی
*میزان نفوذ و حمله در اینترنت
*میزان استفاده از موبایل برای اتصال به اینترنت و ...
در آن مقایسه میشوند.
و اما در مورد تصویر جدول مقایسه پهنای باند(که میشه تقریبا معادل گرفت با سرعت اینترنت) در کشورهای مختلف:
عددی که داخل پرانتز جلوی نام هر کشور هست، رتبه اون کشور به لحاظ عده کاربر اینترنت در سطح جهانیست(مثلا کره جنوبی رتبه 11م رو در عده کاربر داره؛
من فکر میکنم این مورد رو با نسبت گیری عده IPهای هر کشور به جمعیت کشور و مقایسه اون اعلام کردن!)
و صرفا برای دوستانیکه ممکنه سوال براشون پیش بیاد میگم:
برای کره جنوبی_بطور مثال_اون رنگ سبز نشون میده که تقریبا 74% کاربران از سرعت بیش از 5مگابایت در ثانیه استفاده میکنن و همینطور میتونید باکمک سایر رنگها نتایج رو دریابید.
مشاهداتی که عینا تایید شده و در جدول نیومده:
# سرعت متوسط جهانی: 1.8 Mbit/s
# سرعت متوسط اتصال در کره جنوبی: 17 Mbit/s
# در کانادا سرعت متوسط 0.1 Mbit/s بیشتر از ایالات متحدست(4.7 Mbit/s در مقابل 4.6 Mbit/s)
# درسته که Hong Kong بخشی از چین حساب میشه، اما سرعت متوسط اینترنت در اونجا(8.6 Mbit/s) خیلی بیشتر از برایند چین هست.
# اگر 10 کشور برتر را درنظر بگیریم، 3 کشور از آسیا و 7 کشور از اروپا هستند.

و البته میدونید کجا دنبال نام ایران بگردید...
خیلی پیدا کردنش سخت نیست.