سناریوهایی برای بازار طلا

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
رشد چشمگیر قیمت سكه بهار آزادی در بازار ایران طی چند روز گذشته توجه كارشناسان اقتصادی و خانوارهای ایرانی را به خود جلب كرده است......................

برای ادامه کلیک کنید.

لینک

*Essi*

اخراجی موقت
فعلا که یک هفته است تمامی طلافروشی های استان تهران تعطیل است.

از بقیه شهرها خبر ندارم.

به خاطر اعتراض به اداره مالیات که مقرر کرده طلافروشان علاوه بر سود طلا ، باید 3 درصد کل مبلغ فروش را از مشتری گرفته و به حساب دولت خدمتگزار بریزند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که یک هفته است تمامی طلافروشی های استان تهران تعطیل است.

از بقیه شهرها خبر ندارم.

به خاطر اعتراض به اداره مالیات که مقرر کرده طلافروشان علاوه بر سود طلا ، باید 3 درصد کل مبلغ فروش را از مشتری گرفته و به حساب دولت خدمتگزار بریزند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نه بابا اعتصاب به خاطر اون 3 درصد نیست به خاطر یه قضیه دیگه ای هست که فقط اهالی بازار طلا ازش خبر دارن :)

سرمد حیدری

مدیر تالار
ارز هم شدیدا گرون شده.
درهم امارات هم شده 230. جنسی که میخریدیم 30 تومن حالا باید 45 تومن بخریم.
جنس خیلی گرون میشه.

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند تا از دوستانم دارن دلار و سكه ميخرن

البته من مخالفم ولي كو گوش شنوا

فكر كنم اين روند غيره طبيعيه و كنترل ميشه

همين خريدها باعث افزايش هم ميشه

اي خدا از دست اين سرمايه دارها كه بازار و مردمو ميرقصونن

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
////////////////

////////////////

قبلا" میگفتن قیمت نفت وطلا باهم ارتباط مستقیم دارن من ازجایی شنیدم بالارفتن قیمت طلا ازسیاست های آمریکاست چون ظاهرا" خود آمریکا بزرگترین تولید کننده طلاست ولی پیشنهاد میکنم کسایی که به قصد سرمایه گذاری میخوان طلا بخرن کمی دست نگه دارن .چون این رشد قیمت غیر منطقیه دولت هم درحال تزریق سکه های ارزان قیمت به بازاره

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلا" میگفتن قیمت نفت وطلا باهم ارتباط مستقیم دارن من ازجایی شنیدم بالارفتن قیمت طلا ازسیاست های آمریکاست چون ظاهرا" خود آمریکا بزرگترین تولید کننده طلاست ولی پیشنهاد میکنم کسایی که به قصد سرمایه گذاری میخوان طلا بخرن کمی دست نگه دارن .چون این رشد قیمت غیر منطقیه دولت هم درحال تزریق سکه های ارزان قیمت به بازاره
آره تا حدودی ارتباط دارن ولی توی قیمت نفت سیاست دولتها خیلی اثر داره ولی طلا اینطور نیست...

اتفاقاً کاهش ارزش دلار باعث بالا رفتن قیمت دلار شده، الآن هرکس طلا بخره که واقعاً باید به عقلش شک کرد، چون حداقل تا یکی دو روزه آینده قیمت طلا برخواهد گشت و روند صعودیش رو اصلاح میکنه، و احتمال اینکه برگرده پایین قیمتش بیشتر از اینکه که مجدد افزایش پیدا کنه، چون بازار (بازارهای جهانی) از فروش اشباع داره میشه و شده....

قسمت خیلی کمی از افزایش قیمت طلا در ایران دست دولته، بیشتر تاثیرش رو از قیمت جهانی طلا میگیره و دولت خیلی نمیتونه تاثیر موثری داشته باشه تو قیمت طلا....

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا کی گفته دست دولته؟؟؟
فقط سکه کمی دست دولته

طلا فروش ها موقع خرید و فروش طلا به مقدار زیاد مثلا بالای 500 گرم زنگ میزنن از دلالان ترکیه ای یا دبی سوال میکنن

قیمت طلا جهانیه

فعلا که طلا فروش ها اعتصاب کردن میگن با هیئت امور صنفی مشکل دار شدن

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام اینا به خاطر اینه که بهشون گفتن بیارین مالیاتتونو به اندازه بدین
کارمندا بیشتر از اونا مالیات میدن

mahan 2

عضو جدید
خدمت دوستامون عرض کنم که....
ما حقوق بگیرا که همه چیزمون مشخصه ..... ومالیاتمون رو هم سر موقعه میدیم تفاوتمون با بقیه (طلا فروش و ...)اینه که همه چیزمون واضح برخلاف همین قشرها....

سه درصد چیزی نیست.... فرق اینجاس که سابق یکی میرفت و از طلا فروش درخواست مالیات میکرد از طریق بررسی خرید و فروش هایه 100 نادرصد و ساختگی اسناد طلا فروشا...
اما درحال حاضر با اجرای این قانون دستشون رو میشه و دیگه نمیتونن بپچونن اداره ی مالیاتیو... یعنی هرچی میخره طلا فروش همون جا مالیاتش رو میده تا دیگه نتونه زیر ابی بره و مالیات نده

یعنی اینکه " چرا باید یه حقوقا بگیر 900 تومنی مثلا 100 مالیات بده و یه طلا فروش 4 ملیونی
(از لحاظ حقوق) 80 تومن مالیات بده....

با اجرای این قانون بعضیا یکم بهشون زور میاد و ....
میزنن مغازه ها رو میبندن.

سرمد حیدری

مدیر تالار
آره تا حدودی ارتباط دارن ولی توی قیمت نفت سیاست دولتها خیلی اثر داره ولی طلا اینطور نیست...

اتفاقاً کاهش ارزش دلار باعث بالا رفتن قیمت دلار شده، الآن هرکس طلا بخره که واقعاً باید به عقلش شک کرد، چون حداقل تا یکی دو روزه آینده قیمت طلا برخواهد گشت و روند صعودیش رو اصلاح میکنه، و احتمال اینکه برگرده پایین قیمتش بیشتر از اینکه که مجدد افزایش پیدا کنه، چون بازار (بازارهای جهانی) از فروش اشباع داره میشه و شده....

قسمت خیلی کمی از افزایش قیمت طلا در ایران دست دولته، بیشتر تاثیرش رو از قیمت جهانی طلا میگیره و دولت خیلی نمیتونه تاثیر موثری داشته باشه تو قیمت طلا....

آره طلا وابسته به قیمت جهانیه.
ولی تو ایران مالیاتش رو گویا زیاد کردن که مشکل ساز شده. تازه ارز هم خیلی گرون شده.

دیشب که رفتم مرکز شهر تمام طلا فروشی های بوشهر هم تعطیل کرده بودند. گویا این مالیات 3 درصد بر ارزش افزوده باعث این کار شده.

سرمد حیدری

مدیر تالار
خدمت دوستامون عرض کنم که....
ما حقوق بگیرا که همه چیزمون مشخصه ..... ومالیاتمون رو هم سر موقعه میدیم تفاوتمون با بقیه (طلا فروش و ...)اینه که همه چیزمون واضح برخلاف همین قشرها....

سه درصد چیزی نیست.... فرق اینجاس که سابق یکی میرفت و از طلا فروش درخواست مالیات میکرد از طریق بررسی خرید و فروش هایه 100 نادرصد و ساختگی اسناد طلا فروشا...
اما درحال حاضر با اجرای این قانون دستشون رو میشه و دیگه نمیتونن بپچونن اداره ی مالیاتیو... یعنی هرچی میخره طلا فروش همون جا مالیاتش رو میده تا دیگه نتونه زیر ابی بره و مالیات نده

یعنی اینکه " چرا باید یه حقوقا بگیر 900 تومنی مثلا 100 مالیات بده و یه طلا فروش 4 ملیونی
(از لحاظ حقوق) 80 تومن مالیات بده....

با اجرای این قانون بعضیا یکم بهشون زور میاد و ....
میزنن مغازه ها رو میبندن.

برای اینا فرقی نداره. مالیلت رو دوباره از مشتری بدبخت میگیرن.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره طلا وابسته به قیمت جهانیه.
ولی تو ایران مالیاتش رو گویا زیاد کردن که مشکل ساز شده. تازه ارز هم خیلی گرون شده.

دیشب که رفتم مرکز شهر تمام طلا فروشی های بوشهر هم تعطیل کرده بودند. گویا این مالیات 3 درصد بر ارزش افزوده باعث این کار شده.
مالیات چیش رو زیاد کردند؟ همون 3%؟

باید بگیرن 3% رو، بازار طلا فوق العاده بی در و پیکره، اصفهان مرکز قاچاق طلای کشوره، هیچ حساب و کتابی نداره، به معنای واقعی کلمه هیـــــچ در و پیکری نداره...

3%رو از مشتری نمیتونن بگیرن، قیمت طلا مشخصه، دستمزد خودشون هم یه قیمت مشخص داره، هیچ کدومش رو نمیتونن بی حساب کتاب زیاد کنن، دعوا بر سر اینه که اداره مالیات میگه باید 3% از کل مبلغ طلا رو (ارزش طلا +دستمزد) رو بدی ولی طلافروشان میگن باید فقط 3% از دستمزد رو بدن....