آمریکا بزرگترین زندانبان کودکان و نوجوان در جهان

shahedeh

عضو جدید
به گزارش سرویس زنان جهان؛ بر اساس آمار سال 2008 که توسط موسسه حقیقت یاب آمریکا به نام Equal Just Initiative منشر شد آمریکا با در بند کشیدن 2225 کودک و نوجوان زیر 18 سال محکوم به مرگ، بزرگ ترین زندان کودکان ونوجوانان جهان به شمار می رود.

که بر اساس این آمار73نفر از این کودکان محکوم به مرگ، 13 یا 14 سال بیشتر ندارند در حالی که کودکان محکوم به مرگ در سراسر جهان تنها به 12 نفر می رسد.

در آمریکا سیاه چال هایی ساخته شده که نه تنها خبری از حقوق انسان ها در آن نیست بلکه شکنجه ارعاب و بی عدالتی واژه هایی است که در انتظار ساکنان آن است.برخی از ساکنان این سیاه چال ها حتی به سن قانونی نرسیده اند.

جان جکسون، وکیل یکی از کودکان آمریکایی می گوید: موکل من 8 سال است که بدون هیچ مدرک معتبر و مستدلی در زندان به سر می برد و الان به جای کلاس درس پشت میله های زندان است.

کودکان در این سرزمین اگر جرمی مرتکب شوند به جای اصلاح و تربیت باید به زندان بزرگسالان بروند تا آنجا مورد آزار و اذیت قرار گیرند و هنگامی که دوران محکومیت شان سپری شد خود به یک گانگستر تمام عیار تبدیل شوند.

کودکان در زندان های آمریکایی در بدترین شرایط حقوق بشری و بدون وکیل، در سلولی 2 متری به سر می برند.

دختری به نام ویلوکینلوچ یکی از قربانیان خشونت بازجویان آمریکایی در این باره می گوید: که آنها با همه افراد بی گناه با خشونت و رفتار می کنند من هم به عنوان یک متهم شکنجه شدم و بعد تبرئه شدم .

این در حالیست که برخی از کودکان متهم به قتل، زیر دست بازجویان آمریکایی با شکنجه مجبور به اعترافات مطابق میل بازجویان می شوند.

در حالی که نجات یک اسب برای آمریکا 800 هزار دلار آب می خورد و یا نجات گربه ای 4 روز تمام مسئولین امداد و نجات را مشغول خود می کند و رسانه ها ساعت ها را به تبلیغات درباره حقوق این حیوانات اختصاص می دهند.

رسانه های آمریکایی که خبر نجات دادن حیوانات را چندین بار در روز در صدر اخبار خود قرار می دهند هیچ گاه از پایمال شدن حقوق متهمان خردسال سخنی به میان نیاورده اند و در عوض در همان روز هایی که کودکان و نوجوانان در زندان های آمریکا شکنجه می شوند رسانه های آمریکایی بدون انعکاس حقایق، موضوع زنی را که در پرونده اش معاونت در قتل همسرش و زنای محصنه وجود دارد را در صدر رسانه های خود قرار می دهند.

به طوری که یکی ازشبکه های غربی با زیر سؤال بردن محکومیت آشتیانی می گوید: نوع رابطه این زن با هر فردی به خودش مربوط است و دولت حق دخالت در این موضوع ندارد.

این روش هر از چند گاهی در رسانه های غربی مورد استفاده قرار می گیرد تا با جنجال آفرینی و سوژه سازی توجه افکار عمومی را از نقض حقوق بشر در غرب به کشورهایی دیگر معطوف شود.