پسر ایرانی آلبرت انیشتن بعدی

Goli Joon

عضو جدید

این پسر ایرانی آلبرت انیشتن بعدی است؟
نیما حامد ارکانی ایرانی است که سنی در حدود ۳۰ سال دارد، او مدرک لیسانس خود را در ریاضی و فیزیک را از دانشگاه تورنتو در سال ۱۹۹۳ گرفته و پس از آن دکترا را در سال ۱۹۹۷ از دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافت کرده است. نیما حامد ارکانی پس از آن در شتابدهنده خطی استنفرد شروع به کار کرد...​

در سال ۱۹۹۹به عنوان استاد دانشگاه برکلی مشغول به کار شد. وی در سال ۲۰۰۲ پس از یکسال ملاقات با استادان دانشگاه هاروارد به عنوان استادی در دانشگاه هاروارد رسید و کمی‌بعد از آن به مقام استادی در تحصیلات پیشرفته در دانشگاه پرینستون رسید. این مقام از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۵۵ (زمان مرگ انیشتن) در دست انیشتن بوده که هم اکنون نزد دکتر ارکانی است.

در سال گذشته نیز بارها مهمان انستتیو علوم طبیعی بوده و به گفته Peter goddarg مدیر انستتیو : ما با دکتر ارکانی تماس گرفته تا او به جمع استادان ما بپیوندد و او نیز موافقت کرد به گفته وی او یک تصویر ذهنی و یک درک عمیق از ظواهر تئوری های مدرن دارد و او قرار است نقش یک رهبر را در آزمایش در LHC را داشته باشد. پرفسور Nathan seibery عضو انستتیو علوم طبیعی افزود: درک عمیق او از فیزیک و خلاقیت قابل توجه وی باعث پیشرفت انستتیو خواهد شد.

دکتر ارکانی همکنون در زمینه فیزیک ذرات، نامی‌برای خود دست و پا کرده است. نظریه انقلابی او در زمینه عملکرد جهان می‌باشد.

دکتر نیما حامد ارکانی (رهبر فیزیکدانان نظری) افکار ما را در مورد فضا و زمان باز کرده و به گفته ایشان جهان حد اقل ۱۱ بعد دارد. این نظریه انقلابی را در فیزیک بوجود خواهد آورد. در تئوری ابر ریسمان و یا به اختصار ریسمان، تلاش بر این بوده که توضیح دهد ذرات کوچکترین حالت در این جهان نیستند بلکه حلقه هایی که دارای نوسان می‌باشند، که ریسمان نامیده می‌شوند کوچک ترین چیز می‌باشد. در این نظریه ریسمان در ۱۱ بعد نوسان می‌کند و بر خلاف ما که در ۳ بعد مکان و یک بعد زمان هستیم. بیشتر مدلها در این تئوری حداقل ۷ بعد دیگر را نشان می‌دهد که برای انسان قابل درک نیست.

دکتر ارکانی با فیزیکدانانی به نام Dimopoulos و Dvail پیشنهاد کردند که بعضی از این ابعاد بزرگتر از حدی است که قبلا تصور می‌شد و این مدل (ADD (Arkani-Dvail-Dimopoulos نام دارد متاسفانه این ابعاد قابل مشاهده نمی‌باشند، زیرا گرانش تنها نیروی هست که بر آنها احاطه دارد.

مخالفت بعضی ها با این تئوری به این دلیل است که نمی‌توان آن را آزمایش کنند. برای مثال، گر شما در ماشین خود نشسته باشید و دستگاه GPS شما روشن باشد، شما می‌توانید سرعت و مکان دقیق خود را در یک لحظه بدانید. ولی این کار در دنیای ذرات غیر ممکن است و شما نمی‌توانید سرعت و مکان یک جسم را در یک لحظه بگویی.​

kar20

عضو جدید

این پسر ایرانی آلبرت انیشتن بعدی است؟
نیما حامد ارکانی ایرانی است که سنی در حدود ۳۰ سال دارد، او مدرک لیسانس خود را در ریاضی و فیزیک را از دانشگاه تورنتو در سال ۱۹۹۳ گرفته و پس از آن دکترا را در سال ۱۹۹۷ از دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافت کرده است. نیما حامد ارکانی پس از آن در شتابدهنده خطی استنفرد شروع به کار کرد...​

در سال ۱۹۹۹به عنوان استاد دانشگاه برکلی مشغول به کار شد. وی در سال ۲۰۰۲ پس از یکسال ملاقات با استادان دانشگاه هاروارد به عنوان استادی در دانشگاه هاروارد رسید و کمی‌بعد از آن به مقام استادی در تحصیلات پیشرفته در دانشگاه پرینستون رسید. این مقام از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۵۵ (زمان مرگ انیشتن) در دست انیشتن بوده که هم اکنون نزد دکتر ارکانی است.

در سال گذشته نیز بارها مهمان انستتیو علوم طبیعی بوده و به گفته Peter goddarg مدیر انستتیو : ما با دکتر ارکانی تماس گرفته تا او به جمع استادان ما بپیوندد و او نیز موافقت کرد به گفته وی او یک تصویر ذهنی و یک درک عمیق از ظواهر تئوری های مدرن دارد و او قرار است نقش یک رهبر را در آزمایش در LHC را داشته باشد. پرفسور Nathan seibery عضو انستتیو علوم طبیعی افزود: درک عمیق او از فیزیک و خلاقیت قابل توجه وی باعث پیشرفت انستتیو خواهد شد.

دکتر ارکانی همکنون در زمینه فیزیک ذرات، نامی‌برای خود دست و پا کرده است. نظریه انقلابی او در زمینه عملکرد جهان می‌باشد.

دکتر نیما حامد ارکانی (رهبر فیزیکدانان نظری) افکار ما را در مورد فضا و زمان باز کرده و به گفته ایشان جهان حد اقل ۱۱ بعد دارد. این نظریه انقلابی را در فیزیک بوجود خواهد آورد. در تئوری ابر ریسمان و یا به اختصار ریسمان، تلاش بر این بوده که توضیح دهد ذرات کوچکترین حالت در این جهان نیستند بلکه حلقه هایی که دارای نوسان می‌باشند، که ریسمان نامیده می‌شوند کوچک ترین چیز می‌باشد. در این نظریه ریسمان در ۱۱ بعد نوسان می‌کند و بر خلاف ما که در ۳ بعد مکان و یک بعد زمان هستیم. بیشتر مدلها در این تئوری حداقل ۷ بعد دیگر را نشان می‌دهد که برای انسان قابل درک نیست.

دکتر ارکانی با فیزیکدانانی به نام Dimopoulos و Dvail پیشنهاد کردند که بعضی از این ابعاد بزرگتر از حدی است که قبلا تصور می‌شد و این مدل (ADD (Arkani-Dvail-Dimopoulos نام دارد متاسفانه این ابعاد قابل مشاهده نمی‌باشند، زیرا گرانش تنها نیروی هست که بر آنها احاطه دارد.

مخالفت بعضی ها با این تئوری به این دلیل است که نمی‌توان آن را آزمایش کنند. برای مثال، گر شما در ماشین خود نشسته باشید و دستگاه GPS شما روشن باشد، شما می‌توانید سرعت و مکان دقیق خود را در یک لحظه بدانید. ولی این کار در دنیای ذرات غیر ممکن است و شما نمی‌توانید سرعت و مکان یک جسم را در یک لحظه بگویی.​

بهش افتخار میکنم
احساس میکنم قدم بلندتر شده
:gol::gol::gol::gol::gol:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیخوام ناراحتتون کنم, اما از این دست آدمها زیادن, بیخود دلتون رو صابون نزنید که طرف انیشتین از آب در بیاد.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چون تو ایران متولد شده ایرانیه ؟

کلا علمش رو مدیون غربه !
زندگیش رو مدیون غربه !
شخصیتش رو مدیون غربه !
ثروتش رو مدیون غربه !
اسم و رسمش رو مدیون غربه !
.
.
.
.
حالا چجوری شده که فخرفروشیش واسه شماها مونده ؟

amin.en

عضو جدید

کلا علمش رو مدیون غربه !
زندگیش رو مدیون غربه !
شخصیتش رو مدیون غربه !
ثروتش رو مدیون غربه !
.
.
.
.

فکر کنم خودشم افتخار کنه که ایرانیه!!!
یا واسه هر جایی که باشه مطمئنا افتخار میکنه!
خود انیشتین هم که آلمانی بود همه معروفیتشو تو آمریکا به دست آورد،ولی به آلمان افتخارم میکرد!!اچه برسه به ماها!!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود انیشتین هم که آلمانی بود همه معروفیتشو تو آمریکا به دست آورد،ولی به آلمان افتخارم میکرد!!اچه برسه به ماها!!
این یه احساس خوشحالی کاذب هست که چند ساله مد شده !

انیشتین رو میارن ایرانی میکنن .
چارلی چاپلین ایرانی میشه !
پیامبر رو ایرانی میکنن !
.
.
.
.
.
..............

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز

کلا علمش رو مدیون غربه !
زندگیش رو مدیون غربه !
شخصیتش رو مدیون غربه !
ثروتش رو مدیون غربه !
.
.
.
.
خوب بود، ولی این کل قضیه نیست.

پیامبر رو ایرانی میکنن !
.
.
.
.
.
..............
حرف حساب...

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه، انیشتین معروفیتش رو تو امریکا به دست نیاورد؛ ادامه کارش تو امریکا بود.ضمنا انیشتین در طول عمرش چند بار ملیتش رو بین امریکا،سوئیس و آلمان تغییر داد.

amin.en

عضو جدید
نه، انیشتین معروفیتش رو تو امریکا به دست نیاورد؛ ادامه کارش تو امریکا بود.ضمنا انیشتین در طول عمرش چند بار ملیتش رو بین امریکا،سوئیس و آلمان تغییر داد.

من کل منظورم واسه افتخار کردن به این بود که هر کی معمولا به وطنش افتخار میکنه،چه وطنش بد چه خوب باشه!
اگرم واسه ادامه کار بخوایم صحبت کنیم نه فقط تو آمریکا،در جمهوری چک و همون سوییسی که خودتون گفتید کار کرده و ملیت عوض کردنش از روی تنفر از آلمان که نبوده!!به خاطر مشکلاتی که واسش پیش اومد بوده و ملیت سوییس رو هم به خاطر پیشنهاد رییس دانشکده زوریخ قبول کرد تا با اونا همکاری کنه و ادامه تحصیل بده،بعدش هم دوباره اذیتش کردنو رفت برن فکر کنم!!!یکی از مهمترین نظریش که کوانتوم نو بود و تو برن پیشنهاد داد که یه خورده تو اروپای غربی معروفش کرد و بعدش رفت برلین تا اینکه جنگ شد و رفت آمریکا!!!
منظورم از معروفیت هم این بود که اگه به یه بچه 5 ساله میگفتی انیشتین کیه میدونست کیه!!معروفیت عمومی منظور بود!!که تو آمریکا اینقدر معروف شد!!

amin.en

عضو جدید

پیامبر رو ایرانی میکنن !
.
.
.
.
.
..............

مثلا اگه خیام معادله درجه سه رو حل کرده و یا همه اشعارش ترجمه شده و تو جهان معروف شده!! و مثلا فقط فقط من چون ایرانیه بهش افتخار کنم،یه خوشحالی کاذبه؟مطمئنم که قبل منم خیلی ها بهش افتخار کردن!!یعنی حدوده 1000 ساله که مد شده!!!شایدم 980 ساله!!
راستی کی چارلی چاپلینو ایرانی کرده؟؟؟یا انیشتینو یا......!!!!؟؟؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا اگه خیام معادله درجه سه رو حل کرده و یا همه اشعارش ترجمه شده و تو جهان معروف شده!! و مثلا فقط فقط من چون ایرانیه بهش افتخار کنم،یه خوشحالی کاذبه؟مطمئنم که قبل منم خیلی ها بهش افتخار کردن!!یعنی حدوده 1000 ساله که مد شده!!!شایدم 980 ساله!!
راستی کی چارلی چاپلینو ایرانی کرده؟؟؟یا انیشتینو یا......!!!!؟؟؟
این یه احساس خوشحالی و فخر کاذبه که افرادی رو که حتی تولدشون هم ایران نیست و به یه جائی رسیدند تو کشورهایی مثل امریکا و . . . متعلق به ایران میدونین !

ماجرای دیدار انیشتین با آقای بروجردی رو پیدا کن بخون .
و خبر حضور خامنه ای تو نمایشگاه کتاب رو !

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم اگه وقت کردین به منم افتخار کنین! جای دوری نمیره!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم اگه وقت کردین به منم افتخار کنین! جای دوری نمیره!
آهان

ایناها
یه مهندس حی و حاضر که تو دل دوستان هم جا داره !
ایران هم هست !
مهندس هم که هست !

مهندس دایناسور من که بهت در حد المپیک بوندسلیگای لالیگا و اینا افتخار میکنم ! ;):child:

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آهان

ایناها
ایران هم هست !
مهندس هم که هست !

مهندس دایناسور من که بهت در حد المپیک بوندسلیگای لالیگا و اینا افتخار میکنم ! ;):child:

نه در حد همون لیگ برتر خودمون کافیه!
ضمنا دایناسور نه! گودزیلا!!!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه در حد همون لیگ برتر خودمون کافیه!
ضمنا دایناسور نه! گودزیلا!!!
چشم
ادیت میکنم

آهان

ایناها
ایران هم هست !
مهندس هم که هست !

مهندس گودزیلا من که بهت در حد لیگ برتر خودمون افتخار میکنم ! ;):child:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان

ایناها
ایران هم هست !
مهندس هم که هست !

بی شرم بی حیا بی چشم و رو. قباحت داره دختر بامهندس مملکت اینطوری صحبت می کنن؟
توبرو پستونکتو بچوش

abu_72

عضو جدید
کاربر ممتاز
كجا ميشه اينو گير اورد من با هاش كار دارم

amin.en

عضو جدید
این یه احساس خوشحالی و فخر کاذبه که افرادی رو که حتی تولدشون هم ایران نیست و به یه جائی رسیدند تو کشورهایی مثل امریکا و . . . متعلق به ایران میدونین !

ماجرای دیدار انیشتین با آقای بروجردی رو پیدا کن بخون .
و خبر حضور خامنه ای تو نمایشگاه کتاب رو !

میسرچم حتما پیدا میکنم!!ببینم کی اینا رو ایرانی کرده!!
چارلی چاپلینم بگید بسرچیم!!
از کجا میدونی مهندسه متعلق به ایران نیست؟؟؟من گفتم خودشم مطمئنا به ایران افتخار میکنه چه برسه به ما که به اون افتخار نکنیم!!!
خب کسی که پدر مادرش ایرانین،حداقل اسمش تابلو ایرانیه!فرضا هم تو آمریکا هم به دنیا اومده باشه و .... متعلق به ونزوئلا بدونیم؟!!؟مطمئن باش که خانوادش هم بهش میگن وطنش ایرانه!ابلبته اگه دوست داری!!:D!!!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
میسرچم حتما پیدا میکنم!!ببینم کی اینا رو ایرانی کرده!!
چارلی چاپلینم بگید بسرچیم!!
از کجا میدونی مهندسه متعلق به ایران نیست؟؟؟من گفتم خودشم مطمئنا به ایران افتخار میکنه چه برسه به ما که به اون افتخار نکنیم!!!
خب کسی که پدر مادرش ایرانین،حداقل اسمش تابلو ایرانیه!فرضا هم تو آمریکا هم به دنیا اومده باشه و .... متعلق به ونزوئلا بدونیم؟!!؟مطمئن باش که خانوادش هم بهش میگن وطنش ایرانه!ابلبته اگه دوست داری!!:D!!!
نمونش آندره آقاسی که میگه خجالت میکشم بگم ایرانیم !!
(حالا روش اسم وطن فروش میذارن )

شما هم بهتره به جای این افتخارات خودت بری افتخار کسب کنی و با اینا رو سر خودت شیره نمالی !!!:thumbsdown:

amin.en

عضو جدید
نمونش آندره آقاسی که میگه خجالت میکشم بگم ایرانیم !!
(حالا روش اسم وطن فروش میذارن )

شما هم بهتره به جای این افتخارات خودت بری افتخار کسب کنی و با اینا رو سر خودت شیره نمالی !!!:thumbsdown:

بحث در مورد افتخار آفرینیه یکی دیگه بود نه من!!!من گفتم هر کی یه کار مثبتی میکنه تو هر جایی که باشه ما که هموطنشیم میتونیم بهش افتخار کنیم!!
منم که روی آقاسی اسم وطن فروش نگذاشتم که خانم مهندس!!!در مورد همون آقاسی هم که شخص معروفی تو ایران بود نه تو جهان که!!!مثلا اگه مثله مایکل جکسون!!!معروف بود همه بهش افتخار میکردن!!
راستی چارلی چاپلینو کسی ایرانی نکرده پس!!!:confused:
در آخر هم کسی با افتخار کردن به دیگرون باعث شیره مالیدن سر خودش نمیشه!!!یعنی ربطی به هم نداره زیاد!!!ولی ما سعی میکنیم واسه شما ها بروبکس باشگاه هی افتخار کسب کنیم!!
good luck!

آخرین ویرایش:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث در مورد افتخار آفرینیه یکی دیگه بود نه من!!!من گفتم هر کی یه کار مثبتی میکنه تو هر جایی که باشه ما که هموطنشیم میتونیم بهش افتخار کنیم!!
منم که روی آقاسی اسم وطن فروش نگذاشتم که خانم مهندس!!!در مورد همون آقاسی هم که شخص معروفی تو ایران بود نه تو جهان که!!!مثلا اگه مثله مایکل جکسون!!!معروف بود همه بهش افتخار میکردن!!
راستی چارلی چاپلینو کسی ایرانی نکرده پس!!!:confused:
در آخر هم کسی با افتخار کردن به دیگرون باعث شیره مالیدن سر خودش نمیشه!!!یعنی ربطی به هم نداره زیاد!!!ولی ما سعی میکنیم واسه شما ها بروبکس باشگاه هی افتخار کسب کنیم!!
good luck!
من چون نمیتونم منظورمو برسونم هی میخام این بحث رو ادامه ندم !

آندره آقاسی یه تنیسور معروف تو دنیاس !! :surprised::surprised:

این هم لینک چارلی چاپلین برای اطلاع شما که زحمت یدونه سرچ رو هم به خودتون نمیدین !:
کد:
http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=98383