"حجاب يا بكيني؟ گناه زن آمريكايي؟! "

ارمیامهاجر

عضو جدید
اين عنوان مقاله اي است به قلم دكتر "هنري ماكوو ". نويسنده در اين مقاله دربرابر "حيا " به عنوان ويژگي دختر جوان مسلمان سر تعظيم فرود مي آورد، چنانكه احترامش را نسبت به زن مسلمان مخفي نمي كند، زيرا زن مسلمان زندگي خود را براي خانواده، تربيت و رشد فرزاندان متمركز كرده است. در نقطي مقابل ناخوشنودي خود را از پيامدهاي انحطاط ارزشها و هيجان هاي جنسي در زندگي دختران آمريكايي، ابراز مي نمايد.

دكتر هنري ماكووو استاد دانشگاه، مخترع بازي معروف "Scruples "، نويسنده و پژوهشگر در مسايل زنان و جنبش هاي آزادي بخش است.

با وجود تفاوت در گرايش ها و اختلاف ايدئولوژيك، اين مقاله ميزان شگفت زدگي برخي آزادي خواهان منصف جهان غرب را نسبت به ارزش هاي اسلامي ما، نشان مي دهد. مقالي دكتر هنري، عكس العمل هاي مثبت و منفي زيادي را در جامعه آمريكا داشته است.
دو چهري متفاوت
دكتر هنري در اين مقاله مي نويسد: "روي ديوار دفترم دو عكس چسبانده ام: عكس اول تصوير زني مسلمان و با حجاب است و در كنارش، تصوير زني آمريكايي قرار دارد كه در مسابقه ملكي زيبايي شركت كرده و چيزي جز يك بكيني بر تن ندارد. زن نخست كاملا پوشيده است و ديگري كاملا عريان! " جمله هايي از مقدمه اين مقاله و درآمدي بود براي نمايش دو نموني متفاوت در گرايش و رفتار. "

جنگي با اهداف گوناگون

نويسنده به انگيزه هاي پنهان غرب در جنگ عليه امت اسلامي و عربي اشاره مي كند و توضيح مي دهد اين جنگ داراي ابعاد سياسي، فرهنگي و اخلاقي است، زيرا به دنبال ثروت ها و ذخيره هاي امت اسلامي هستند، به اضافه اين كه ارزشمندترين دارايي مسلمانان را يعني: دين و گنجينه هاي فرهنگي و اخلاقي را هدف گرفته اند. در زمينه مسايل زنان جايگزين كردن حجاب با بكيني، كنايه اي است از عرياني و فساد اخلاقي. نويسنده مي گويد: "نقش زن در عمق هر فرهنگ نهفته است، جنگ خاورميانه علاوه بر دزدي نفت مسلمانان، به دنبال گسست آنان از دين و فرهنگشان و جايگزين كردن حجاب با بكيني است "!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"من كارشناس مسايل زنان مسلمان نيستم. من زيبايي زنان را دوست دارم، به همين دليل اينجا، انگيزه اي براي دفاع از حجاب ندارم ولي از برخي ارزشهايي كه حجاب گوياي آن است دفاع مي كنم " او اضافه مي كند: "حجاب از نظر من به اين معناست كه زن خود را براي همسر و خانواده اش متمركز كند. تنها كساني هستند كه زن مسلمان را بدون حجاب مي بينند، خانوادي او هستند و اين مساله تأكيدي بر ويژه بودن زن مسلمان است "
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دفاع از ارزش ها
دكتر هنري ارزشهاي اخلاقي حجاب و پوشش زن مسلمان را مي ستايد و مي گويد: "من كارشناس مسايل زنان مسلمان نيستم. من زيبايي زنان را دوست دارم، به همين دليل اينجا، انگيزه اي براي دفاع از حجاب ندارم ولي از برخي ارزشهايي كه حجاب گوياي آن است دفاع مي كنم " او اضافه مي كند: "حجاب از نظر من به اين معناست كه زن خود را براي همسر و خانواده اش متمركز كند. تنها كساني هستند كه زن مسلمان را بدون حجاب مي بينند، خانوادي او هستند و اين مساله تأكيدي بر ويژه بودن زن مسلمان است "

زن مسلمان مربي نسل ها
نويسنده، از وظيفه و آرمان زن مسلمان و توجه و حرص او به سلامت خانواده و تربيت نسلي صالح تقدير مي كند و مي گويد: "تمركز زن مسلمان بر خانه خويش است: فرزندان را به دنيا مي آورد و تربيتشان مي كند. زن مسلمان توليد كننده اي محلي است. ريشه اي است كه زندگي و روح خانواده را استمرار مي بخشد... فرزندان را تربيت مي كند و زندگي مي آموزد و ياريگر همسر و پناهگاه اوست ".

*در آمريكا معيار ارزش فرهنگي زن، جذّابيت اوست. بر اساس اين معيارها، ارزش زن به سرعت كاسته مي شود چون خود و اعصاب و روانش را براي خودنمايي به كار مي گيرد.

اما زن آمريكايي...
بعد از شرح تصوير نخست ديوار دفترش يعني عكس زن مسلمان، دكتر هنري عكس دوم را تفسير مي كند و مي نويسد: "در نقطي مقابل ملكي زيبايي آمريكايي است. بكيني به تن كرده و شبه عريان، در برابر ميليون ها نفر در صفحات تلويزيون، عشوه گري مي كند. او ملكه اي عمومي است! بدنش را در مزايده همگاني به بالاترين قيمت عرضه كرده و هر روز در مزايده علني خود فروشي مي كند! " او اضافه مي كند: "در آمريكا معيار ارزش فرهنگي زن، جذّابيت اوست. بر اساس اين معيارها، ارزش زن به سرعت كاسته مي شود چون خود و اعصاب و روانش را براي خودنمايي به كار مي گيرد. "

مسايل جنسي و عواطف پوچ
دكتر هنري از انحراف دختران نوجوان آمريكايي در دوران بلوغ، عرياني و روابط نامشروع آنان انتقاد مي كند و مي نويسد: "الگوي دختران نوجوان آمريكايي، "پريتني اسپيرز " است. او آوازه خواني شبه عريان است. پرينتي به تو مي آموزد كه تنها وقتي محبوب هستي كه روابط نامشروع داشته باشي! و اين گونه است كه وابستگي به عواطف پوچ را جايگزين روابط خانوادگي، محبت حقيقي و صبر مي كنند. "

دختران پسرنما!!
سپس نويسنده به توضيح پيامدهاي زندگي ديوانه وار دختران جوان آمريكايي منتقل مي شود و مي گويد: "پيش از ازدواج ده ها پسر با او مرتبط هستند. پاكي خود را كه بخشي از جذابيتش است، از دست داده. تبديل به انساني جامد و حيله گر مي شود كه توان محبّت ورزيدن نخواهد داشت. " او اشاره مي كند: "زن در جامعه آمريكا، خود را مجبور به پيروي از زندگي مردان مي بيند. همين مساله باعث شد زنان آمريكايي، پرخاشگر و مضطرب باشند، شايسته همسر و مادر شدن نباشند. تنها به ابزاري براي كاميابي جنسي تبديل شوند نه انساني كه عشق و مادر شدن را پيشه كرده است. "

نظم نوين جهاني و انزوا
دكتر هنري از سيستم زندگي در دنياي معاصر انتقاد مي كند زيرا انسان را گوشه گير و از جمع جدا مي كند. او مي نويسد: "پدر بودن قلّه پيشرفت انسان است. مرحله رهايي از غرق شدن در شهوت هاست تا انسان بنده خدا گردد، تربيتي نو و زندگي جديد است " او اضافه مي كند: "نظم نوين جهاني نمي خواهد ما به اين سطح از رشد برسيم. قصد دارد ما را فردگرا و گوشه گير كند. مي خواهد تشنه روابط نامشروع باشيم و تصاوير مستهجن را به جاي ازدواج به ما عرضه مي كند ".

دروغي به نام آزاد سازي زن!
دكتر هنري دروغ بودن، شعار آزادي سازي زن را افشا مي كند. هنري اين واژه را "فريبي سنگدلانه " توصيف كرده، مي گويد: "آزادسازي زن، فريبي از فريب هاي نظم نوين جهاني است. فريبي سنگدلانه كه زنان آمريكايي را اغوا نموده و تمدن غرب را ويران كرده است. " نويسنده تأكيد مي كند: "آزاد سازي زن تهديدي براي مسلمانان به شمار مي رود " و مي گويد: "اين مساله ميليون ها نفر را تباه كرده و تهديد بزرگي براي مسلمانان است. "
در پايان دكتر هنري مي نويسد: "من از حجاب دفاع نمي كنم ولي تا اندازه اي طرفدار ارزش هايي هستم كه حجاب گوياي آن است. به شكل ويژه وقتي زن خود را وقف همسر و خانواده اش مي كند، وقتي زن با وقار و تواضع رفتار مي كند، بايد چنين موضعي نسبت به او داشته باشم. "

آيا اين نويسنده و افرادي مانند او، راستگوتر و در بيان حقيقت، شجاع تر از بسياري از ترويج دهندگان اباحه گري در كشورهاي ما نيستند؟

آيا اين افتخار براي زن مسلمان كافي نيست كه پيروان ديگر اديان، بزرگواريهاي اخلاقي او را ستايش كنند؟

نويسنده: هنري ماكوو

gharibreza.com

بالا