IT is Source of ALL Sciences

masoudccc

عضو جدید
سلام
نميتونم چرا تاپيك قبلي (it خداي همه ي رشته هاست ) منا بستن.:(ولي من قصد توهين به هيچ رشته اي نداشتم.مي تونستم جواب بدم. در ضمن اين بحثا با يه زبان خوبي شروع كردم شايد شما اونا تند برداشت كرده ايد. اين بحثا تو يه تالار گفتگو ديگه براي تكميل مقاله ام شروع ميكنم:smile:.(آدرسشا بهتون ميگم)
اين عنوان تاپيك تا يكي 2 سال آينده بيشتر مورد توجه قرار مي گيره.:)
با تشكر از كساني كه تو اين بحث شركت كرده بودند.;)

mehrzadmo

عضو جدید
نگاه كنيد دوست من ، در همون تاپيك هم خدمتتون عرض كردم . اين گونه صحبت ها قبل از آنكه مهم و مفيد باشند تشنج زا هستند . شما هيچ حقي نداريد براي طرح اين موضوع ! حداقل به اين شكل . اهميت موضوع it و رشته هاي مرتبط بر هيچ كس پوشيده نيست . اما دقت كنيد كه خود رشته اي تي وامدار خيلي از رشته هاي ديگر هست ! يعني اي تي به تنهايي هيچ هم نيست ! جامع رشته هاي موجود در كنار هم هستند كه اهميت دارند . رياضي فيزيك معماري و ... تمام اينها بايد باشند تا اي تي بتونه سرپا باشه .
البته اين نكته به اين معنا نيست كه كسي اهميت اي تي رو بخواد انكار كنه . مثل اينه كه شما بخوايي بگي خوب از آش نخودش خوبه و باقيش ارزشي نداره ! يا نخود خداي آشه ... اين كه نميشه .
در هر صورت . هنوز هم عنوان نامناسبي انتخاب كرده ايد . همان موضوع رو به انگليسي نوشتن توهين به شعور مخاطبان و دوستاني است كه در اين تالار حضور دارند . در خوشبينانه ترين حالت شما داريد موضوع مهمي رو به صورت احمقانه اي بيان مي كنيد . لطفا ادامه ندهيد .

Alireza22

عضو جدید
با سلام بذارین هرکی هر صحبتی یا ایده ای در ذهن داره همین جا مطرح کنه لزومی نداره که از چیزی که ما خوشمون نمیاد باید اونو سانسور و ...کنیم بذارین همه ازاد باشن در مطرح کردن موضوعات
اگه این جا هم نشه حرفارو زد که دیگه باید بریم............................:(

شاید این دوستمون قصدی نداشته باشن از این حرفا ولی باید یه ذره صبور بود
و تصمیم سخت در این مورد اتخاذ نشه که باعث دلسردی و یاس و ....شخص مطرح کننده ی این موضوع بشه

به امید فردایی روشن برای تموم مهندسان ایرانی

صدایم کن برای یه لحظه تا دنیای خوب افسانه هایم را با صدایت به اخرین پرواز نگاهت بسپارم

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
IT یکی از رشته های نو (توی ایران) هست.

کشور های دیگه خیلی دارن روی این رشته مانور میدن.و به قول یکی از دوستان همین تالار دانشجوی این رشته می تونه مبحث ها نویی توی این رشته مطرح کنه.

IT یکی از پر درآمد ترین رشته ها هست به خصوص در چند سال اخیر و دارای یک حوزه ی کاری بسیار وسیع هست.

آخرین ویرایش:

masoudccc

عضو جدید
نگاه كنيد دوست من ، در همون تاپيك هم خدمتتون عرض كردم . اين گونه صحبت ها قبل از آنكه مهم و مفيد باشند تشنج زا هستند . شما هيچ حقي نداريد براي طرح اين موضوع ! حداقل به اين شكل . اهميت موضوع it و رشته هاي مرتبط بر هيچ كس پوشيده نيست . اما دقت كنيد كه خود رشته اي تي وامدار خيلي از رشته هاي ديگر هست ! يعني اي تي به تنهايي هيچ هم نيست ! جامع رشته هاي موجود در كنار هم هستند كه اهميت دارند . رياضي فيزيك معماري و ... تمام اينها بايد باشند تا اي تي بتونه سرپا باشه .
البته اين نكته به اين معنا نيست كه كسي اهميت اي تي رو بخواد انكار كنه . مثل اينه كه شما بخوايي بگي خوب از آش نخودش خوبه و باقيش ارزشي نداره ! يا نخود خداي آشه ... اين كه نميشه .
در هر صورت . هنوز هم عنوان نامناسبي انتخاب كرده ايد . همان موضوع رو به انگليسي نوشتن توهين به شعور مخاطبان و دوستاني است كه در اين تالار حضور دارند . در خوشبينانه ترين حالت شما داريد موضوع مهمي رو به صورت احمقانه اي بيان مي كنيد . لطفا ادامه ندهيد .
سلام
به نكته هاي خوبي اشاره كرديد.;)
جرا اين موضوع ميتونه غير مفيد باشه؟:eek:
ببينيد نظر شخصي من اينه كه (كه 100% مطمئنم) آي تي بر حسب نيازش رشته هاي رياضي فيزيك و معماري و... را بوجود مي آره.يعني منبع اين رشته ها همون it است.براي مثال اگر شما به اخبار تلوزيون گوش كرديد مطمئنا چيزي به عنوان اخبار it شنيديد ولي مثلا اخبار رياضي يا فيزيك يا معماري يا كامپيوتر را نشنيديد.
ببينيد اين عنوان به انگليسي انتخاب كردم چون بعد از چند بحث كه هنوز نتيجه اي نگرفتيم بسته نشه.چرا صورت بد قضيه را تو اين عنوان مي بينيد؟
از اين جملتون چيزي نفهميدم؟ :que:
در خوشبينانه ترين حالت شما داريد موضوع مهمي رو به صورت احمقانه اي بيان مي كنيد .
فكر هم ميكنم تالار را اشتباه اومديد. ولي همونطور كه قبلا گفتم اگه مهندسين it خواسته با شند اين بحثا به يه تالار گفتگو ديگه مي برم.
ولي در هر صورت از پاسختون مر30 :gol::gol:

masoudccc

عضو جدید
IT یکی از رشته های نو (توی ایران) هست.

کشور های دیگه خیلی دارن روی این رشته مانور میدن.***و به قول یکی از دوستان همین تالار دانشجوی این رشته می تونه مبحث ها نویی توی این رشته مطرح کنه.

IT یکی از پر درآمد ترین رشته ها هست به خصوص در چند سال اخیر و دارای یک حوزه ی کاری بسیار وسیع هست.

ببيند درسته كه it يه رشته ي نو است . ولي it از قديم وجود داشته فقط مردم آن را به عنوان it نمي شناختند.
***با اين حرفتون كاملا موافقم.يعني بخوان يا نخوان اين مبحثاي جديد توي اين رشته بوجود مياد.
خواهش من اينه كه اگه بنا بر اينه اين مبحثا ببنديد همين حالا ببنديد.اگه هم قرار نيست اين تاپيكا ببنديد بگيد همينجا با خيال راحت ادامه بديم.

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من اينه كه اگه بنا بر اينه اين مبحثا ببنديد همين حالا ببنديد.اگه هم قرار نيست اين تاپيكا ببنديد بگيد همينجا با خيال راحت ادامه بديم.

دوست عزیز شما یه جوری صحبت می کنید که انگار من مخالف بحث های مفید و شما هستم

من اون تاپیک رو که بستم چند تا دلیل داشت
1.یک عنوان که خارج از حد اعتدال بود

2.تاپیک داشت به جدال کشیده می شد و هیچ بحث مفیدی نمی شد مطرح کرد.

این عنوانی که شما انتخاب کرده بودید اصلا مناسب نبود.
هرچی باشه دیگر اعضا هم نسبت به رشتشون تعصب دارن و وقتی که همچین عنوانی رو می بینن برای طرف داری از رشتشون میان و شاید حرف های خوبی رد و بدل نشه.

شما می تونید بحث رو همینجا ادامه بدید;)

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
در اینکه آی تی رشته خوبی هست شکی نیست، اما این حرف شما که میگید آی تی رشته های مورد نیازش رو بوجود میارو رو قبول ندارم، این ممکن نیست، آی تی یک رشته میان رشته ای است، درست مثل مهندسی صنایع، یعنی رشته ای است که از ترکیب چندین رشته دیگر بوجود آمده است!
رشته هایی مثل ریاضی، فیزیک و شیمی جزء رشته های پایه هستند که تمام رشته های دیگر به اینها نیاز دارند!
رشته مهندسی کامپیوتر هم رشته مستقلی است که تقریبا(در ایران) موازی با آی تی عمل می کند.

ضمنا دوست عزیز اصلا منطق حرف شما که برای رشته های مختلف خدا قائل شده اید درست نیست. چون هیچ رشته ای کامل و مستقل از سایر رشته ها نیست.
شما فکر کن اگر علم ریاضی نبود شما چگونه میتوانستی بودن یا نبودن معماری را به 0 و 1 تشبیه کنی؟
اگر کمی فراتر رویم می توانیم بگوییم اگر ریاضی نبود اصلا کامپیوتری هم نبود تا آی تی بوجود بیاید!

رشته ها خدا ندارند اما رابطه مادر و فرزندی میان آنها برقرار است و در این میان رشته محبوب من(آی تی) فرزندی از رشته های ریاضی، کامپیوتر، الکترونیک، منطق و مدیریت است! نه خدای رشته ها!!!

اگه خواستی حاضرم بیشتر برات توضیح بدم

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمانی رشته IT به خدایی می رسه که مهندسین ما تمام مشکلات رشته های مهندسی دیگر را حل کرده باشند ولی هنوز زوده این حرف را بزنیم چون ما اول راه هستیم
و خیلی طول می کشه به اون مرحله برسیم

تمام رشته ها جایگاه خودشان را دارند و باید وجود داشته باشن و IT هم کنارشان حضور داشته باشه

البته امیدوارم به اون مرحله هم برسیم

موفق باشید
پری :gol:

masoudccc

عضو جدید
سلام
در اینکه آی تی رشته خوبی هست شکی نیست، اما این حرف شما که میگید آی تی رشته های مورد نیازش رو بوجود میارو رو قبول ندارم، این ممکن نیست، آی تی یک رشته میان رشته ای است، درست مثل مهندسی صنایع، یعنی رشته ای است که از ترکیب چندین رشته دیگر بوجود آمده است!
رشته هایی مثل ریاضی، فیزیک و شیمی جزء رشته های پایه هستند که تمام رشته های دیگر به اینها نیاز دارند!
رشته مهندسی کامپیوتر هم رشته مستقلی است که تقریبا(در ایران) موازی با آی تی عمل می کند.

ضمنا دوست عزیز اصلا منطق حرف شما که برای رشته های مختلف خدا قائل شده اید درست نیست. چون هیچ رشته ای کامل و مستقل از سایر رشته ها نیست.
شما فکر کن اگر علم ریاضی نبود شما چگونه میتوانستی بودن یا نبودن معماری را به 0 و 1 تشبیه کنی؟
اگر کمی فراتر رویم می توانیم بگوییم اگر ریاضی نبود اصلا کامپیوتری هم نبود تا آی تی بوجود بیاید!

رشته ها خدا ندارند اما رابطه مادر و فرزندی میان آنها برقرار است و در این میان رشته محبوب من(آی تی) فرزندی از رشته های ریاضی، کامپیوتر، الکترونیک، منطق و مدیریت است! نه خدای رشته ها!!!

اگه خواستی حاضرم بیشتر برات توضیح بدم
واقعا خیلی خوبه که این بحث ها مطرح میشه این موجب میشه منم اطلاعاتما بیشتر کنم و روی حرفم بیشتر بمونم.
یعنی فکر می کنید برای مثال رشته ریاضی همونطوری که تو دبیرستان یا حتی توی دانشگاه بهمون درس میدن یکدفعه بدون هیچ دلیلی بوجود اومد.
نه... فناوری نو نیاز داشت تا این مباحث جدید این رشته را مطرح کند.و به طور مثال مبنای 8 یا مبنای 16 یا خیلی چیزهای دیگر را توسط ابزار ریاضی بوجود بیاره.
ببینید همونطور که قبلا هم گفتم it از قدیم بوده ولی انسانها به اون درک و سواد نرسیدن که حتی اسمی براش تعیین کنند.و توجه داشته باشید که امروز به اون درک رسیدن که هر علم جدیدی در کامپیوتر در شیمی وحتی در فیزیک به نام فناوری اطلاعات تمام می شود.پس مطمئن باشید کامپیوتر را فناوری اطلاعات بوجود آورده.
ببیند فناوری اطلاعات باید از زبانی استفاده کنه و کامل بودن زبان ریاضی باعث شده تا از زبان ریاضی استفاده کنه.ولی می تونم ثابت کنم که می تونست از زبان دیگری به غیر از ریاضی هم استفاده کنه .برای مثال بجای 0 از false و بجای 1 از true استفاده کنه.و اون زبان هم بر حسب نیازش تکمیل کنه.

در آخرهم می خوام بیشتر توضیح بده...;)

FreeTalk

عضو جدید
به نظر من می توانیم بگیم همه رشته نیاز دارن به IT ولی منبع همه رشته نیست البته من خیلی دوست دارم یکی از دوستان عزیز پیدا بشه این وسط و یک توضیح بسیار قشنگ در IT و ICT و ILT بدهد تا ببینیم تا چه حدی نیاز هست و نیاز اساسی از کجاست (علت نیاز چیه؟)