[ نظر معماری ]ویژگی های یک طرح خوب و مورد قبول اکثریت

alipiroozz

عضو جدید
زيبايي در عين كاربرد .(و در بعضي مواقع صرف اقتصادي)

همه هم قبول ميكنن .

Javid64

عضو جدید
طرحی خوبه که وقتی کارفرما میبینتش باهاش حسابی حال کنه....
جدی میگم...
بعضی وقتا میشینی ساعت ها روی یه طرح فکر و وقت میگذاری نشون کارفرما که میدی میره روی نرو...
حالا یه کارفرما زیبایی را دوست داره یکی ارزونی یکی راحتی صرف و ....
باید ابتدای کار ببینی کارفرما واقعا چه تیپ آدمیه و چی میخواد....

sunshid

عضو جدید
یک طرح معماری خوب طرحیه که معرف زمانه خودش باشه و بتونه تصاویر ذهنی متعددی رو توی ذهن مخاطب ایجاد کنه (درواقع با روح مخاطب ارتباط برقرار کنه)و بتونه با اقلیم درست کار کنه و همچنین فرم چشم نواز و حساب شده ای داشته باشه

ali_yousefi

عضو جدید
اولا ایده ی خوب
دوم : با توجه به بعد چهارم طراحی شده باشه
سوم:اگه قراره شاخص باشه باید سبکش تندیس گرایی باشه
و ...................
در ضمن طرحی خوبه که وقتی آدم داخل فضا قرار می گیره یه حسی ازش بگیره.یعنی ساختمان طراحی شده رو احساسات آدم تاثیری داشته باشه.
حالا می خواد آرامگاه باشه و حس ناراحتی باشه یا تالار و حس شادی.
مهم اون حسس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثریتی که میگی خیلی کلیه! باید جزء تر شد،جامعه به جامعه،فرهنگ به فرهنگ این اکثریت و سلیقه اش متفاوت میشه
من که میگم به صورت کلی نمیشه جواب داد،ویژگی هایی که مردم ایران ازش خوششون میاد،لزوما مردم یه کشور آفریقایی رو راضی نمیکنه و بالعکس
مثلا شاید یک گروه به استفاده از سنت های معماری و آوردن و به روز کردنش به صورتی که امروز هم مناسب باشه علاقه مند باشن،یک سری بگن لزوما باید طرح ها امروزی و خاص باشه... اگر اینطور نبود انقدر سبک های مختلف ایجاد نمیشد، اینجا میشه به کثرت گرایی پست مدرن اشاره کرد که همه چیز رو در بر میگیره! اینکه بخوایم ویژگی های خاص برای طرح ایده آل بگیم...به نظر من همون راه کجیه که مدرنیسم ها رفتن!
شاید کسی بگه آسایش و آرامش و عملکرد تامین بشه یک طرح ایده آله! اما بودن کسایی که با هدف از بین بردن عملکرد و ... طراحی کردن
خیلی جامع بخوایم بگیم،من حرف جنکز رو تکرار می کنم که میگه فرم باید تابع دیدگاه جهانی باشه...

mohandes koochik

عضو جدید
ویژگی های یک طرح خوب که مورد قبول اکثریت باشه . :gol:

سلام... ببین یک طرح خوب خیلی کم پیش میاد که اکثریت اونو دوست داشته باشن... چون یه چیز نسبیه. من خودم بطور مثال از طرح های ناشناخته و نو خوشم میاد . ولی تو ایران هنوز خیلی جا نیوفتاده کارهایی نظیر زاها حدید.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علاوه بر اینکه مورد بسند کارفرما باشه باید زیبا و در عین حال ساده باشه و توش احساس راحتی کنی با طبیعت و فرهنگ اطرافش هم همخوان باشه

roya et

عضو جدید
یه طرح خوب

یه طرح خوب

وقتی میگیم یه طرح خوب طرحیه که کارفرما ازش راضی باشه،،باید کارفرما رو تعریف کنیم...مخاطب بنای ما کیا هستن...مثلا نمای طرح مسکونی فقط متعلق به اعضای اون خانواده نیست....نه نه نه...نه ..:cry:..منظورم این نیست که باید یه شهرو جمع کنیم که برای اون نما نظر بدن..ولی لااقل باید هماهنگی با کوچه و محلشو حفظ کنه...