مطلبی مهم!!! بچه ها قدر خودتون رو بدونید!!

mahan57

مدیر بازنشسته
.
.
.
.
آره ..بشرطي كه هزينه اياب و ذهاب و تغذيه رو خودتون بدين ...
اگه اينجوري پايه اي منم پايه ام.:D:)

حرفی نیست!!

در ادامه بحث پیدا کردن راهی برای موفقیت عیر از توکل به خدا و ..... که (بیشتر ما به زبون میاریم ولی درعمل کمتر بهش اعتقاد داریم) منم به این قضیه اعتقاد کامل دارم ( چون حتی تو کشورهای دیگه هم این اعتقاد رو دارن و ته دلشون هست!!!) دو تا اصل هستش که باعث موفقیت بی چون و چرای هر شخص تو فعالیتی که می خواد انجام بده میشه:
1- حتما باید به کاری که می خواهید انجام بدید علافه و اعتقاد کامل داشته باشید!
2- پشتکار زیاد و خیلی خیلی ....زیاد و اعتقادبه اینکه بالاخره می تونم!!!!

البته به نکته دیگه ای هم هستش و اون ورزش مداومه که علاوه برتندرستی جسم یه جورایی یه دوپینگ روحی هم هستش وباعث بالا رفتن روحیه اعتماد به نفس میشه که البته بیشتر نقش کمکی داره!!!

جتما می گید پس نظم چی؟ و من نظرم اینه که داشتن پشتکار باعث منظم تر شدن هم میشه!

منتظر نظراتون هستم!

آخرین ویرایش:

Master...

اخراجی موقت
با سلام به همه عزیزان
با تشکر از ماهان عزیز
فکر است که بر جهان حکومت میکند:ناپلئون
ای برادر تو همان اندیشه ای:مولانا
فکر مثبت......فکر مثبت.......
الان علم روانشناسی ثابت کرده که فکر مثبت ایده آل ترین سیاق پیشرفته!
اگه از شرایط موجود نارضی هستیم........اگه چرخ گردون با ما نمیسازه ........اگر از حکومت خوشمون نمیاد .......اگه کمبود های بسیاری داریم..........اگه آدم های منفی باف کوته فکر منفعت طلب زیاد داریم .....اگه و هزار ها موانع دیگر داریم ......
به درک
چیزی که مبرهنه اینه که .......ما میتوانیم
ما میتوانیم روز به روز پیشرفت کنیم حتی اگه اندازه اپسیلون باشه ......میدانیم که میتوانیم همدل باشیم ......میدانیم که ما محکوم به تعالی هستیم .......
میشه ......اگه همه دست به دست هم بدیم .....همه چی رو میتوانیم بر وفق مراد بکنیم ....کافیه که به باور توانستن برسیم .....کافیه که فعل سماجت و پشتکار داشتنو در جامعه نهادینه کنیم ......
ژاپن چطور پیشرفت کرد؟......بعد جنگ جهانی که مفلوکترین و خار ترین ملت ها بودن
ما همه ایرانی هستیم ......ما همه از خون و استخوان همدیگه هستیم ......منفی باف ما .......عامل پسرفت ما ........برامون از صد تا خارجی عزیزتره
چرا که مبنای دوست داشتن اونا مفید بودن ماست .....ولی ما همه از یه قومیم از یه شریعتیم
آرزو دلیل بر استعداده ......پس کمک کنیم این خاک سیاه و لگد مال شده رو آباد کنیم به مهر
یا علی

ozra.m

عضو جدید
من نفهميدم...
اين پروژه اي كه شما برا موفقيت در نظر دارين چيه؟يا هنوز طرحي در كار نيس!!!!
منظورتون ابداع و اختراع يا چيزه ديگه؟

paeeizan

اخراجی موقت
نظرش اينه كه تو خارج برا طرح و تحقيقات بها ميدن .... اما تو ايران نه .... طرح و تحقيقات كشكه
.
.
.
باين اوصاف در سالهاي اخير ايران هم داره به تحقيقات بها ميده....
هركي تحقيقاتش كاربردي باشه از طرف وزارت علوم بورسيه +70 ميليون اعتبار.

مشكل اينه كه تو طرح هاي تحقيقاتي اسپانسر خصوصي نداريم ...همش دولت بايد ساپورت كنه ........
دليل جهان سوم بودن ايران هم همينه

mahan57

مدیر بازنشسته
من نفهميدم...
اين پروژه اي كه شما برا موفقيت در نظر دارين چيه؟يا هنوز طرحي در كار نيس!!!!
منظورتون ابداع و اختراع يا چيزه ديگه؟

نه بابا ! چه ابداعی!!
فقط هدف اینه که یه جرکت مثبتی رو برای خودمون و بعد برای جامعمون کرده باشیم!!
بحث در حقیقت اول پیرامون موفقیت شخصی و بعد توسعه و القای اون به درون جامعه هستش!

ممنونم!

mahan57

مدیر بازنشسته
نظرش اينه كه تو خارج برا طرح و تحقيقات بها ميدن .... اما تو ايران نه .... طرح و تحقيقات كشكه
.
.
.
باين اوصاف در سالهاي اخير ايران هم داره به تحقيقات بها ميده....
هركي تحقيقاتش كاربردي باشه از طرف وزارت علوم بورسيه +70 ميليون اعتبار.

مشكل اينه كه تو طرح هاي تحقيقاتي اسپانسر خصوصي نداريم ...همش دولت بايد ساپورت كنه ........
دليل جهان سوم بودن ايران هم همينه

یه دلیلش اینه که بخش خصوصی تا الان بدلیل مسائل مالی و همچنین تمایل دسترسی به سود سریعتر حوصله سرمایه گذاری دراز مدت رو نداره!! و دولت هم توان رسیدگی و هم تا امروز قدرت مدیریت کافی رو نداشته!
تا بخش خصوصی وارد مباحث مادر و بنیادی نشه این کار سرعتش خیلی پایین خواهد بود( البته این نظر منه!!)

paeeizan

اخراجی موقت
خب منم همينو گفتم ....
.
.
سرمايه گذار خارجي كم مياد ايران ، بخاطر محدوديت ها... البته ايران بين اسلام موندن و مدرن شدن گير كرده .....
مدرن شدن يعني ورود سرمايه گذار خارجي و واردات فرهنگ و پوشش غربي ..... اما اسلام مخالف فرهنگ و پوشش غربه .
همين كاري كه امارات كرد .... غربي شد و پيشرفت اقتصادي خيلي خوبي داشت.... اما انواع و اقسام زنا و فحشا بصورت قانوني انجام ميشه.

behnam_mech1987

عضو جدید
زبان

زبان

گفت شما ایرانیها قوی ترین و خارق العلاده ترین قدرت یادگیری در دنیا رو دارید !

مطمینی فقط تو مکالمه مشکل داری؟!!!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه فایده وقتی این کشور برامون ارزش قایل نیست...
یکی که می خواد درس بخونه باید 10 مدل کنکور بده آخرشم مدرکی میگیره که تو دنیا هیچ ارزشی نداره....
خدا وکیلی چند درصد از استادای دانشگاه های ایران به معنای واقعی استاد هستند نه دسگاه ضبط و پخش؟؟؟!!

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفی نیست!!

در ادامه بحث پیدا کردن راهی برای موفقیت عیر از توکل به خدا و ..... که (بیشتر ما به زبون میاریم ولی درعمل کمتر بهش اعتقاد داریم) منم به این قضیه اعتقاد کامل دارم ( چون حتی تو کشورهای دیگه هم این اعتقاد رو دارن و ته دلشون هست!!!) دو تا اصل هستش که باعث موفقیت بی چون و چرای هر شخص تو فعالیتی که می خواد انجام بده میشه:
1- حتما باید به کاری که می خواهید انجام بدید علافه و اعتقاد کامل داشته باشید!
2- پشتکار زیاد و خیلی خیلی ....زیاد و اعتقادبه اینکه بالاخره می تونم!!!!

البته به نکته دیگه ای هم هستش و اون ورزش مداومه که علاوه برتندرستی جسم یه جورایی یه دوپینگ روحی هم هستش وباعث بالا رفتن روحیه اعتماد به نفس میشه که البته بیشتر نقش کمکی داره!!!

جتما می گید پس نظم چی؟ و من نظرم اینه که داشتن پشتکار باعث منظم تر شدن هم میشه!

منتظر نظراتون هستم!
خوب مثلا اگر توی کانادا کسی بخواد یه شرکت بزنه به قدر بهش رایگان اطلاعات میدن که خفش میکنن با اطلاعات! اما فرض کن من اینجا بخوام یه شرکت بزنم. خودتون که این مراحل رو طی کردید بگید چه بلایی سر آدم میارن

mahan57

مدیر بازنشسته
خوب مثلا اگر توی کانادا کسی بخواد یه شرکت بزنه به قدر بهش رایگان اطلاعات میدن که خفش میکنن با اطلاعات! اما فرض کن من اینجا بخوام یه شرکت بزنم. خودتون که این مراحل رو طی کردید بگید چه بلایی سر آدم میارن

نه اینطورم نیست که هرکس خواست کاری بکنه سریعا همه چیز رو در اختیارش بذارن!
اونحاهم بجث پشتکار مطرحه و حتما باید بدونی که داری چی کار می کنی!
فقط یه مسئله مهمی که هستش اینه که اونجا همه چیز در وهله اول و برای شروع یک کار پول و کسب سود سریع نیستش! بخش خصوصی هم خیلی فعاله و خیلی قدرتمند! به عنوان مثال اکثر کارخونه های آمریکا که تسلیحات نظامی مثل انواع هواپیماهای جنگنده رو درست می کنن خصوصی هستن و خوب اگه کسی واقعا توی یه زمینه تخصصی حرفی برای گفتن داشته باشه براش اهمیت قائل میشن!!
فاصلمون با اونا اگه بگیم کمه به خودمون دروغ گفتیم!

حالا یه خاطره دیگه ای رو براتون میگم خوندنش خالی از لطف نیست:
چند وقت پیش توی یه جایی یه مهندس کهنه کار کره ای رو دیدم که درسال 54 قارغ التحصیل از دانشگاه پلی تکنیک( امیرکبیر) شده بود! صحبت از این ور و اون رو شد و اون گفت که زمانی که من اومدم تهران برای درس خوندن آرزو می کردم که روزی سئول هم مثل تهران بشه!!!
ازش پرسیدم به نظر شما دلیل این همه تفاوت و در جازدن ما و پیشرفت شما چی بود؟
گفتش تو مملکتی که پول بشه هرچیز باید فاتحه اون کشور رو خوند!!
درسته که پول مهمه ولی درست انجام وظیفه کردن و کارها رو درست انجام دادن از اون خیلی مهمتره!

mahan57

مدیر بازنشسته
گفت شما ایرانیها قوی ترین و خارق العلاده ترین قدرت یادگیری در دنیا رو دارید !

مطمینی فقط تو مکالمه مشکل داری؟!!!

من مطمئن هستم ولی گویا شما به خودتون اطمینان کافی ندارید!
تعجب می کنم و برام خیلی جالبه که اونها این حرف رو میزنن ولی ما خودمون قبول نداریم!!این جرف رو به غیر از شما چند نفر دیگر هم اشاره کردن متاسافانه!!
اصلا گیرم که دروغ گفته ویا اشتباه کرده و یا هرچیز دیگه!! اینقدر نکته مثبت هستش توی اون قصیه چرا عادت کردید فقط نیمه خالی رو نگاه کنین؟ البته به خودتون کاملا مربوطه ولی می تونید خیلی مثبت تر جرکت کنید!
فقط جاذب موارد منفی نباشید!

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی رونم باید چی گفت.
من هم ایران درس خوندم. رشته ی دومم رو دارم تو امریکا می خونم. اینجا خود دانشجو باید تلاش کنه اما بهش بها می دن. بفهمن یه کم می خواد تحقیق کنه همه چیز در اختیارش قرار می دن. البته ریسرچ براشون خیلی مهمه.
فقط می تونم بگم حیف اینهمه استعداد که از ایران داره خارج می شه. واقعا حیف....:cry::(
من یکی از دوستای ایرانیم بهم چند بار گفت: برای چی میری توی یه سایت ایرانی؟ چی بهت می رسه؟ گفتم: به من شاید هیچ چی نرسه ولی اگه بتونم 1% بهشون کمک کنم خیلیه.
موفق باشیم!!!!:gol::gol:

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مطمئن هستم ولی گویا شما به خودتون اطمینان کافی ندارید!
تعجب می کنم و برام خیلی جالبه که اونها این حرف رو میزنن ولی ما خودمون قبول نداریم!!این جرف رو به غیر از شما چند نفر دیگر هم اشاره کردن متاسافانه!!
اصلا گیرم که دروغ گفته ویا اشتباه کرده و یا هرچیز دیگه!! اینقدر نکته مثبت هستش توی اون قصیه چرا عادت کردید فقط نیمه خالی رو نگاه کنین؟ البته به خودتون کاملا مربوطه ولی می تونید خیلی مثبت تر جرکت کنید!
فقط جاذب موارد منفی نباشید!

صحبت شما رو کاملا درک می کنم. من اولین کلاسی که اینجا برداشتم ریاضی بود. به استادمون گفتم 3 روزه اومدم ، معذرت می خوام اگه می گم چیزی رو تکرار کنید. گفت: از کجا اومدی؟ گفتم ایران. سریع گفت: You should be SMART!
Persian=smart

آخرین ویرایش:

ozra.m

عضو جدید
خوب گيريم كه ما خودمونو باور كرديم و اعتماد به نفس پيدا كرديم...
محيط اطرافمون اينو ازمون سلب ميكنه و نه امكانات ونه دلگرمي نداريم كه بخوايم ادامه بديم...
به اميد زوزي كه ايراني بودنمنونو باور كنيم...

forsha

عضو جدید
مشکل ما ایرانی ها اینه که فکر میکنیم باید امکانات رو در اختیارمون بذارن (البته اصولا باید اینجور باشه) ولی خب شرایط فعلی مملکت ما اینطور حکم میکنه که هر کس هر چی میخواد حتی اگه در راه پیشرفت کشور باشه باید خودش با بدبختی بدست بیاره
من امیدوارم ما شرایطی رو ایجاد کنیم که نسل بعدیمون بتونن راحت پیشرفت کنن

mahan57

مدیر بازنشسته
مشکل ما ایرانی ها اینه که فکر میکنیم باید امکانات رو در اختیارمون بذارن (البته اصولا باید اینجور باشه) ولی خب شرایط فعلی مملکت ما اینطور حکم میکنه که هر کس هر چی میخواد حتی اگه در راه پیشرفت کشور باشه باید خودش با بدبختی بدست بیاره
من امیدوارم ما شرایطی رو ایجاد کنیم که نسل بعدیمون بتونن راحت پیشرفت کنن

خوشحالم که این برداشت رو دارید چون دقیقا همینطوره و متاسفانه یک درده!!
تمام سعی و تلاشهای ما برای نسلهای آینده هستش و شاید خودمون نتونیم چیز زیادی رو برداشت کنیم!! امیدوارم نسل آینده از ما مثل اون جوونهایی که رفتن و با جونشون از این مملکت دفاع کردن یاد کنه! ما هم باید زمینه یک حرکت سریعتر علمی رو تو این مملکت فراهم کنیم!!

paeeizan

اخراجی موقت
- ايران تا چند سال آينده جزء 10 كشور اول دنياست ....
.
.
.
دانش اگر در ثريا بود مرداني از پارس بدان دست خواهند يافت . (پيامبر اكرم (ص))

spow

اخراجی موقت
- ايران تا چند سال آينده جزء 10 كشور اول دنياست ....
.
.
.
دانش اگر در ثريا بود مرداني از پارس بدان دست خواهند يافت . (پيامبر اكرم (ص))

قراره جوک حکومتی اینجا تعریف کنیم
ایران با این وضع تا صدسال دیگه هم نمیتونه جزو حتی بیست کشور اول دنیا بشه
از خواب ورویا بیاییم بیرون

mahan57

مدیر بازنشسته
قراره جوک حکومتی اینجا تعریف کنیم
ایران با این وضع تا صدسال دیگه هم نمیتونه جزو حتی بیست کشور اول دنیا بشه
از خواب ورویا بیاییم بیرون

زمان رو مردم یه جامعه تعیین می کنن و من و شما هم می تونیم تو کاهش این زمان نقش مهمی رو داشته باشیم!