درباره ی انجمن حجتیه

Ehsan H

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی درباره ی این انجمن اطلاعاتی داره
این داستان وابستگی احمدی نژاد به این گروه درسته؟
مخالفت امام با این گروه درست است؟
ریاست این گروه با مصباح یزدی است؟

fateme_en

عضو جدید
کاربر ممتاز
من يه چيزايي شنيدم ولي نميدونم اطلاعاتم تا چه حد درسته
اگه كسي چيزي ميدونه منم خوشحال ميشم بگه

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
این داستان وابستگی احمدی نژاد به این گروه درسته؟
مخالفت امام با این گروه درست است؟
ریاست این گروه با مصباح یزدی است؟

سلام
من حدود 1 ماهی هست که وقت نمی کنم تو باشگاه فعالیت کنم اما امروز خیلی اتفاقی صفحات من رو راهی اینجا کرد و مجبورم کرد پست بدم .
عزیزان من این انجمن یک چیز ساختگی و کذب هست تا مردم رو نسبت به امام زمان ( عج ) بد بین کنند ... با این کارها می خواهند امام زمان را تخریب کنند .
این که شخصیت هایی که از دید عده ای از جامعه منفی هستند رو به این گروه ها نسبت می دهند نشانه مسلم این قضیه هست .
در جلو این شایعات بایستید و از امام زمانتان دفاع کنید .
هر حکم مخالف با قرآن بود دشمن امام زمان ( عج ) است نه یار و یاور ایشان ...
یا علی ..
اللهم عجل لولیک الفرج

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته در حال حاضر بصورت يك شعار بين برخي مسئولان زبون به زبون ميگرده..
اين گروه كاملا رد شده است ولي عقايدي داره كه بعيد نيست برخي عضوش باشن..
حالا چه از مسئولان و چه از مردم عادي..
ولي كسي كه وابسته به خط امام زمان باشه اين گروه رو كذب محض ميدونه.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام عليكم

تا جايي كه بنده ميدونم گروه حجتيه يه انجمن هست كه قبل انقلاب تاسيس شده فك ميكنم.
اين گروه در ابتدا براي مهد شناسي و موعود شناسي و كلا مسئله مهدويت ساخته شد ولي كمي بعد به دلايل گوناگون به يك مركزي تبديل شد كه گمراهانه ميرود و گمراه ميكند

بسياري از كساني كه عضو بودند وقتي ديدن اينطويه در اودن ازش. مثل آقاي خزعلي.

اين گروه فعاليتش تقريبا تعطيله ول دوباره صداهايي شنيده ميشه ازش

درمورد احمدي‌نژاد بايد بگيم اتهاماتي وارد شد كه خداوكيلي بهش نميخوره و اصلا به حجتيه ربطي نداره
فك كنم اتهمات و حجتيه‌اي بودن رو بشه به مشايي داد تا احمدي‌نژاد

ضمنا در مورد آيت‌الله علامه مصباح يزدي هم بنده تحقيق ميكنم
متاسفانه تو نت كه شما بزني يكي گفته هست يكي گفته نيست
ولي من بعيد ميدونم بوده باشه

باز ميپرسم جوابشو ميدم.يني حتما پيگيري خواهم كرد.
ايشاله كه نباشن.

نكته مهم اينه كه حجتيه انجمني بود كه گمراه كننده است و اسلام رو درست انجام نميده

آخرین ویرایش:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عليكم

تا جايي كه بنده ميدونم گروه حجتيه يه انجمن هست كه قبل انقلاب تاسيس شده فك ميكنم.
اين گروه در ابتدا براي مهد شناسي و موعود شناسي و كلا مسئله مهدويت ساخته شد ولي كمي بعد به دلايل گوناگون به يك مركزي تبديل شد كه گمراهانه ميرود و گمراه ميكند

بسياري از كساني كه عضو بودند وقتي ديدن اينطويه در اودن ازش. مثل آقاي خزعلي.

اين گروه فعاليتش تقريبا تعطيله ول دوباره صداهايي شنيده ميشه ازش

درمورد احمدي‌نژاد بايد بگيم اتهاماتي وارد شد كه خداوكيلي بهش نميخوره و اصلا به حجتيه ربطي نداره
فك كنم اتهمات و حجتيه‌اي بودن رو بشه به مشايي داد تا احمدي‌نژاد

ضمنا در مورد آيت‌الله علامه مصباح يزدي هم بنده تحقيق ميكنم
متاسفانه تو نت كه شما بزني يكي گفته هست يكي گفته نيست
ولي من بعيد ميدونم بوده باشه

باز ميپرسم جوابشو ميدم.يني حتما پيگيري خواهم كرد.
ايشاله كه نباشن.

نكته مهم اينه كه حجتيه انجمني بود كه گمراه كننده است و اسلام رو درست انجام نميده
اخوی..تحقیق نکن چون به جوابی نمیرسی!
بسپر به یوسف زهرا..
بسپر به خدا..
علی علی.:gol:

sajad.

عضو جدید
به نام خدا
صلی الله علیک یا ابا صالح المهدی

با سلام

جناب احسان ح:

بنده قبلا در این مورد تحقیقی داشته ام.
در صورت نیاز میتون در این مورد کممکتون کنم.

با تشکر
یا علی

آخرین ویرایش:

sajad.

عضو جدید
به نام خدا

با سلام

جناب رابین هود:

عزیزان من این انجمن یک چیز ساختگی و کذب هست تا مردم رو نسبت به امام زمان ( عج ) بد بین کنند ... با این کارها می خواهند امام زمان را تخریب کنند .
شما نمیتونید این را ثابت کنید ولی خلافش را اگر بخواهید می توانم اثبات کنم.

این که شخصیت هایی که از دید عده ای از جامعه منفی هستند رو به این گروه ها نسبت می دهند نشانه مسلم این قضیه هست .
آیا حقیقت را نسبت دادن مردم نشان می دهد یا عقاید موسس آن انجمن؟
اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم عجل لولیک الفرج

با تشکر
یا علی

sajad.

عضو جدید
به نام خدا

با سلام

جناب کربلایی حسام:

سلام عليكم

لطفا بدون تحقیق مطلب ارسال نکنید. شما نمی تونین این رو ثابت کنید ولی اگه خواستین میتونم خلاف این رو براتون ثابت کنم.

بازم نمی تونید این رو ثابت کنید ولی اگه خواستید خلاف این رو براتون ثابت میکنم.

با تشکر
یا علی

كربلايي حسام

اخراجی موقت
به نام خدا

با سلام

جناب کربلایی حسام:

لطفا بدون تحقیق مطلب ارسال نکنید. شما نمی تونین این رو ثابت کنید ولی اگه خواستین میتونم خلاف این رو براتون ثابت کنم.

بازم نمی تونید این رو ثابت کنید ولی اگه خواستید خلاف این رو براتون ثابت میکنم.

با تشکر
یا علی

سلام
ممنونم
شما هم نمیتونید
بنده اونقد در مورد آقای مصباح چیزی میدونم که مطمئنم میتونم خلاف گفته شما رو ثابت کنم

دغدغه مند

عضو جدید
با سلام
من نمیتونم تمام اون چیزهایی که میدونم بگم.
فقط بگذارید کمی براتون توضیح بدم.
انجمن حجتیه باقدرت داره کار میکنه.عضوگیری خیلی قوی داره.تشکیلات بسیار مستحکمی داره.
در مورد آقای احمدی نژاد خدمتون عرض کنم که با توجه به اعتقادات افراد انجمن حجتیه نمی توان وی را جزء گروه دانست.
نکته اینجاست که از آنجا به دکتر نسبت دادند که وی خواست در ورزشگاه خانم ها و آقایان باشند که خب با مخالفت علماء مواجه شد.و چون بسیار از امام زمان (عج) صحبت می کنند. به همین دلیل کمی تفکرات به این سمت رفته که وی جزء انجمن حجتیه است. در حالی که اینچنین نیست.
و اما در مورد آیت الله مصباح یزدی:من با قدرت اعلام می کنم که ایشان نه تنها نیست بلکه مخالف صددرصد این انجمن هست.چراکه من افرادی از این گروه یا فرقه رو میشناسم.پس با آنها و اعتقادات آنها کاملا آشنایم.و به دوستان بگویم اگر همه جزء انجمن حجتیه باشند آیت الله مصباح نیست.
موفق و سربلند باشید.

mahmood-en

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحيم

انجمن حجتيه

تاريخچه

الف) قبل ازانقلاب :

اين انجمن بانام "انجمن خيريه حجتيه مهدويه" پس از کودتاي 28 مرداد 1332 با رهبري محمد ذاکر تولايي(معروف به حلبي) با هدف مقابله با بهائيت تأسيس شد.ليکن درمبارزه با بهائيت، هيچ گاه اساس بهائيت (صهيونيسم) را مد نظر قرارنداده، بلکه درمحيط اختناق رژيم شاهنشاهي درکمال آزادي، جلسات منظمي را درييلاق ها وباغ هاي بزرگ با صرف هزينه هاي سنگين برگزار مي کردند. از افتخارات اين انجمن در قبل از انقلاب عدم شرکت اعضايش در قضاياي 15 خرداد بود.

اين جريان با پوشش آماده نمودن شرايط براي ظهور حضرت حجت (عج) معتقد به اشاعه فساد بوده وبه اين دليل که برقراري حکومت ا سلامي مانع ظهور امام زمان (عج) مي باشد، از هيچ مخالفتي با نظام اسلامي دريغ نکرد.

ب) پس از انقلاب :

درابتداي انقلاب با سوء استفاده از فضاي باز به وجود آمده وبا پوشش دفاع از اسلام فقاهتي، به جنگ با ولايت فقيه برخاستند. پس از سخنراني امام راحل درسال 1362 عده اي از اعضاء اين جريان متوجه انحرافات خود شده واز انجمن جدا شدند .

حضرت امام خميني (قدس سره) درخصوص انجمن حجتيه فرمودند :

يک دسته ديگر هم که تزشان اين است که بگذاريد معصيت زياد بشود تا حضرت صاحب بيايد حضرت صاحب مگربراي چي مي آيد ...اين اعوجاجات را برداريد، اين دسته بندي ها را براي خاطر خدا اگر مسلميد برداريد وبراي خاطر کشورتان اگر ملي هستيد، اين دسته بندي ها را برداريد، دراين موجي که الان ملت رابه پيش مي برد دراين موج خودتان را وارد کنيد وبرخلاف اين موج حرکت نکنيد که دست و پايتان خواهد شکست

مواضع انجمن حجتيه

1 ) مخالفت با تشکيل حکومت ا سلامي :

از مواضع انجمن، مي توان به مخالفت با تشکيل حکومت اسلامي خصوصاً بعد از انقلاب اشاره نمود

حضرت امام خميني(قدس سره) درباب حکومت مي فرمايند :

لازم است که فقها اجتماعاً يا انفراداً براي اجراي حدود وثغور نظام، حکومت شرعي تشکيل دهند . اين امر اگر براي کسي امکان داشته باشد واجب عيني است و گرنه واجب کفائي است .

بنابراين لازمه زمامداري، عصمت نيست بلکه شرط عدالت لازم است

انجمن معتقد است که استرداد حق مظلوم را بايد به ظهور امام زمان (عج) واگذار نمود.لذا طبيعي است که براساس اين عقيده امرتشکيل حکومت به خودي خود منتفي مي گردد وبرپايي حکومت به منظور استرداد حق بي مورد شناخته مي شود .

2) مهدويت وانتظار :

رهبر ومؤسس انجمن حجتيه درجلسه درس و سخنراني خود چنين گفته است :

الان هم مي گويي حکومت ا سلامي خوب است، شما آن مصداق حاکم اسلامي را نشان بدهيد، آني که معصوم از خطا باشد را نشان بدهيد، آني که هوي و هوس و حب رياست و شهرت و غضب و تمايلات نفسي به هيچ وجه در او اثرنکند، نشان بدهيد ، او بيايد توي ميدان جلو بيافتد، ملت مي افتد به خاک پايش، تمام مردم قربان خاک پايش مي‌شوند

بدين ترتيب اعضاي انجمن براي توجيه رخوت و سازش کاري وتنبلي خود، قيام براي تشکيل حکومت شرعي را نفي مي نمايند . نگرش انجمن در باب انتظار مبتني است برنگرش عامه بايد امام زمان بيايد اشکالات رابرطرف کند وتا آن حضرت نيايد هيچ کاري انجام نمي گيرد

3 ) جدايي ديانت از سياست :

دراساسنامه اي که مبناي خط مشي انجمن مي باشد آماده است که، انجمن به هيچ وجه درامور سياسي مداخله نخواهد داشت ومسئوليت هر نوع دخالت درمسائل سياسي از طرف افراد منتسب به انجمن، برعهده خود آنان خواهدبود.

حضرت امام خميني مي فرمايند ديروز مقدس نماهاي بي شعور مي‏گفتند دين از سياست جداست و مبارزه با شاه حرام است، امروز مي‏گويند مسؤولين نظام کمونيست شده‏اند تا ديروز مشروب فروشي و فساد و فحشا و فسق و حکومت ظالمان براي ظهور امام زمان مفيد و راه گشا مي‏دانستند. امروز از اين که در گوشه‏اي خلاف شرعي که هرگز خواست مسؤولين نيست رخ مي‏دهد، فرياد وا اسفاها سر مي‏دهند. ديروز حجتيه‏اي‏ها مبارزه را حرام کرده بودند و در بحبوحه مبارزات تمام تلاش خود را نمودند تا اعتصاب چراغاني نيمه شعبان را به نفع شاه بشکنند، امروز انقلابي‏تر از انقلابيون شده‏اند. ولايتي‏هاي ديروز که در سکوت و امروز خود را باني و وارث ولايت نموده و حسرت ولايت دوران شاه را مي‏خورند تحجر خود آبروي اسلام و مسلمين را ريخته‏اند و در عمل پشت پيامبر و اهل بيت عصمت و طهارت را شکسته‏اند و عنوان ولايت برايشان جز تکسّب و تعيّش نبوده است

خدايا در ظهور صاحب نامم مهدي صاحب الزمان (عج) تعجيل بفرما

آخرین ویرایش: