مطالعات گروهی ....

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Excalibur

عضو جدید
عرض ارادت خدمت همه ی مهندسین و هنرمندان معماری...مزاحم مطالعاتتون شدم...خواستم سلامی کرده باشم به معمارباشی عزیزم

raha

مدیر بازنشسته
سلام .
طبق قولی که دادم ...

اول لیست کامل منابعی که خودم پارسال خوندم رو میزارم.که قبلا در تاپیک کارشناسی ارشد هم گذاشته بودم. . .

زبان:
504 لغت
فرهنگ تصویری معماری چینگ
انگلیسی برای دانشجویان معماری
و...

تاریخ:
اشنایی با معماری جهان زارعی
هنر در گذر زمان هلن گاردنر
تاریخ معماری غرب .امیر بانی مسعود
سبک شناسی دکتر پیرنیا
معماری اسلامی ایران .دکترپیرنیا
معماری ایران. محمد یو سف کیانی
معماری ایران. پوپ
معماری ایران .دکتر غلامحسین معماریان
فضا.زمان.معماری. گیدیون
اززمان و معماری.منوچهر مزینی
مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب دکتر قبادیان
و...

فن ساختمان:
محاسبات تاسیسات ساختمان طباطبائی
طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها . محمد رضا سلطان دوست
آکوستیک دکتر قیابکلو
درک رفتار سازه ها دکتر گلابچی
سازه در معماری دکتر گلابچی
سیستم های ساختمانی اینده. گلابچی
معمار+مهندس=ساختار. گلابچی
استاتیک کاربردی دکتر گلابچی
مقاومت مصالح کاربردی دکتر گلابچی
عناصر و جزئیات پوران پژوهش
مصالح ساختمانی پوران پژوهش
و...

درک معماری:
زیبایی شناسی در معماری گروتر
فرم فضا نظم. دی کی . چینگ
و...

منظر:
جزوه های غزاله روحانی. هما بهبهانی و پیرنیا
کتاب باغ های ایران و کوشک های ان. دونالد ویلبر
و...

خب. . . برنامه ای که من برای این کار تیمی در نظر گرفتم. بر اساس چنتا ایتم هست

0- اول اینکه این برنامه تا اول آذر ماه هست. و اگر با استقبال روبرو شد و همه همکاری کردند. بخش دومش که از اول اذر بر مبنای مرور دروس. تست و خواندن منابع باقی مانده و جبران عقب ماندگی ها. . . هست رو تنظیم میکنیم...

1- اولویت بندی منابع به لحاظ اهمیتشون برای دانشجوی معماری و کنکور ارشد و حجم اشون هست

2-تقسیم منابع به 3 دسته. خیلی مهم- مهم-اختیاری. . .

کتاب های دسته اول یعنی خیلی مهم ( از این نظر که یه دانشجوی معماری باید این کتاب رو خونده باشه حتما و جزء منابع ارشد هم هست) رو برنامه گروه قرار میدیم. یعنی کسانی که خودشون رو به عنوان اعضا گروه معرفی کردند. موظف به خوندنش در تایم مشخص میشن. . .

کتاب های دسته دوم. کتاب هایی هستند که مهم اند (یعنی برای کنکور ارشد اهمیت زیادی دارند). و درکنار کتاب های خیلی مهم خونده میشن. به این دلیل که کسانی که هدفشون قبول شدن در آزمون ارشد هست باید برنامه اشون فشرده تر بشه و در کنار کتاب های خیلی مهم. اینها رو هم بخونند. . .

کتاب های اختیاری. ولی مهم. که هر کس نسبت به تشخیص خودش یا از بین منابع باقی مونده ی بالا و یا منابع و جزوه های دیگه ای که سراغ داره. اونها رو در گپی که به اسم پنجره قرار دادم .لابه لای این منابع قرارشون میده. ابعاد این پنجره (تایم باقی مانده ) در هر هفته و برای هر کس (بسته به سرعت خوندن و میزان تلاشش) متفاوته. یعنی ممکنه این تایم در فرضا هفته ی اول شهریور صفر باشه برای یه نفر و برای یه نفر دیگه 10ساعت خالی باشه. که تو این زمان منابع دسته ی سوم رو قرار میده. . .

3- سعی کردم کتاب های سنگین و سبک به لحاظ محتوا رو در کنار هم قرار بدم . . .

4- همه ی سرفصل ها رو با هم جلو میبریم. . .

و اما برنامه. . .

هفته اول شهریور- فضا.زمان.معماری. گیدیون + سیستم های ساختمانی اینده. گلابچی +پنجره

هفته دوم شهریور- فضا.زمان.معماری. گیدیون+ سیستم های ساختمانی اینده. گلابچی +پنجره

هفته سوم شهریور- درک رفتار سازه ها دکتر گلابچی+ معماری ایران. محمد یو سف کیانی +پنجره

هفته چهارم شهریور- درک رفتار سازه ها دکتر گلابچی+ معماری ایران. محمد یو سف کیانی +پنجره

هفته اول مهر- هنر در گذر زمان هلن گاردنر+ طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها . محمد رضا سلطان دوست +پنجره

هفته دوم مهر- هنر در گذر زمان هلن گاردنر+ طبقه بندی تجهیزات و سیستم ها . محمد رضا سلطان دوست +پنجره

هفته سوم مهر - آکوستیک دکتر قیابکلو+ اززمان و معماری.منوچهر مزینی +پنجره

هفته چهارم مهر- آکوستیک دکتر قیابکلو+ اززمان و معماری.منوچهر مزینی+پنجره

هفته اول ابان- سبک شناسی دکتر پیرنیا+ محاسبات تاسیسات ساختمان طباطبائی (خلاصه اش) +پنجره

هفته دوم ابان- سبک شناسی دکتر پیرنیا + محاسبات تاسیسات ساختمان طباطبائی (خلاصه اش) +پنجره

هفته سوم ابان- زیبایی شناسی در معماری گروتر+ عناصر و جزئیات پوران پژوهش+پنجره

هفته چهارم ابان- جزوه های غزاله روحانی. هما بهبهانی و پیرنیا+ استاتیک کاربردی و مقاومت مصالح دکتر گلابچی (فقط نمونه های موردی) +پنجره

شرایط. . . همه موظف به خوندن منابع خیلی مهم طبق برنامه و تایم مشخص هستند. دسته ی دوم کتاب ها رو کسانی که هدفشون قبول شدن در آزمون ارشد هست حتما در برنامه اشون قرار بدن. . . اما در درجه ی دوم اهمیت قرار دارن. . . دسته ی سوم کتاب باقی مونده از لیست بالا یا
کتاب و جزوه هایی هستن که بنا به صلاح خود شما انتخاب میشن و در صورت داشتن تایم اضافه خونده میشن. . .
زبان جزئی برنامه ی هرروزتون باشه. خودتون رو موظف کنید روزی حداقل. حداقل 5 کلمه جدید رو حفظ کنید( حتی در بدترین شرایط که هیچ منبعی رو نخونده باشید)

آخر هر هفته (جمعه) هر کس میاد و گزارش مباحثی رو که خونده میده مثلا:

هفته اول شهریور:
1- کتاب فضا. زمان و معماری. از صفحه ی 1 تا 300
2- کتاب سیستم های ساختمانی آینده 1- 40
3- تایم اضافی نداشتم...!
4- زبان 30 لغت جدید
و هر کس از هر کدوم از موارد بالا حداقل 5 تا سوال رو طرح میکنه و توی پستش میزاره... و بقیه به سوالات جواب میدن و اگر اشکالی داشته باشن درباره اش بحث میکنند و اونو برطرف میکنند. . .
اینکه چقدر به برنامه پایبند باشید به خودتون بستگی داره. . . اگر هم کسی بین برنامه مشکلی براش پیش اومد برای جبران از تایم های اضافی (پنجره) میتونه استفاده کنه ولی همیشه دروس خیلی مهم( قرمز) بر بقیه ارجحیت دارن و بیس مطالعات گروهی مون هستن. . .
.
.
.
خوب اینا نظرات من بودش. حالا هر کی نظری. انتقادی. راجع به این برنامه و منابع انتخابی. تایمشون و ... داره بگه تا قبل از یک شهریور . برنامه رو طبق نظر اکثریت. تنظیم کنیم!

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.فقط يک سؤال.يعنی تو اين زمان تعداد صفحات يا فصلهايی که بايد بخونيم را مشخص نميکنيم؟
يعنی مثلاً 2 هفته يه کتاب را ميخونيم.بعد کتاب بعدی؟

raha

مدیر بازنشسته
مرسی.فقط يک سؤال.يعنی تو اين زمان تعداد صفحات يا فصلهايی که بايد بخونيم را مشخص نميکنيم؟
يعنی مثلاً 2 هفته يه کتاب را ميخونيم.بعد کتاب بعدی؟

چون سرعت خوندن افراد و شرایط شون از هر لحاظ با هم متفاوته. نمیشه برنامه خیلی دقیقی ریخت... که مناسب وضعیت همه باشه. برنامه رو به این صورت کلی تنظیم کردم که هر کس بسته به میل خودش جزئیاتش رو تنظیم کنه. . . فقط منابعی که قرمز نشون دادم دقیقا باید طبق برنامه پیش برن . . .
اخر هفته هم هر کس گزارش اونچه رو که خونده میده به همراه طرح سوالات از اون مباحث... یعنی با این روش وخوندن سوالات و فکر کردن به جوابشون همه ی مطالب یک بار دیگه برای همه مرور میشه. . .
طی دو هفته ملزم به خوندن یک کتاب و درصورت تلاش بیشتر 2 کتاب و برای کسانی که وقت بیشتری میزارن 3 منبع خونده میشه... هر کس بیشتر تلاش کنه قطعا نتیجه ی بهتری میگیره!
به این ترتیب تا اول آذر تمامی سرفصل ها رو در حد خوبی خوندین و بعد شروع به مرور. تست . و جبران کاستی ها و منابع باقی مونده میکنید...
من خودم نمیتونم باهاتون همرا ه باشم. ولی آخر هر هفته واسه طرح سوالات و رفع اشکال تا اونجا که در توانم باشه هستم در خدمتتون. . .

راستی واسه کتاب تاسیسات طباطبائی. و نمونه های موردی کتاب های استاتیک و مقاومت مصالح کاربردی. به احتمال زیاد به صورت pdf تا چند وقت دیگه درمیارم. و در خدمتتون میزارم. که نیاز به خرید این کتاب ها و خوندنشون نداشته باشید. چون یه مقدار سنگین هستن...

moya_memar

عضو جدید
salam be hamegi
man ye taze varedam
aval inke az in tapic ke gozashtin vaghean mochakeram
man montazere javabaye konkor karshenasi napeivasteam ama kheili dos daram ba shoma hamrah besham.
mikhastam bedonam mitonam ya inke faghat vase bachehaye danishjooye karshenasie
bazam merc az az in tapic.;););)

raha

مدیر بازنشسته
salam be hamegi
man ye taze varedam
aval inke az in tapic ke gozashtin vaghean mochakeram
man montazere javabaye konkor karshenasi napeivasteam ama kheili dos daram ba shoma hamrah besham.
mikhastam bedonam mitonam ya inke faghat vase bachehaye danishjooye karshenasie
bazam merc az az in tapic.;););)

سلام دوست خوبم. خیلی خوش اومدی به باشگاه مهندسان ایران
اول اینکه شما باید در همه ی بخش های باشگاه فارسی تایپ کنید.اینجا رو حتما مطالعه بفرمائید.
و این برنامه. واسه همه تنظیم شده. خوشحال میشیم که شما هم با ما همراه بشین. میتونید چون فعلا کنکور ارشد ندارید فقط کتاب هایی که خیلی مهم هستند رو با ما مطالعه کنید. . .
بچه ها نظراتتون رو بگین درباره ی برنامه .ممکنه یه سری موارد باشه که من بهش توجه نکرده باشم. . .

moya_memar

عضو جدید
سلام دوست خوبم. خیلی خوش اومدی به باشگاه مهندسان ایران
اول اینکه شما باید در همه ی بخش های باشگاه فارسی تایپ کنید.اینجا رو حتما مطالعه بفرمائید.
و این برنامه. واسه همه تنظیم شده. خوشحال میشیم که شما هم با ما همراه بشین. میتونید چون فعلا کنکور ارشد ندارید فقط کتاب هایی که خیلی مهم هستند رو با ما مطالعه کنید. . .
بچه ها نظراتتون رو بگین درباره ی برنامه .ممکنه یه سری موارد باشه که من بهش توجه نکرده باشم. . .
سلام مرسي از راهنمايي شما.متاسفانه فارسي سازم نصب نبود ولي چون دوست داشتن اعلام شركت كنم مجبور شدم پس ببخشيد.
خوشحالم كه منم شركت مي كنم.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزانم .
اولا از راه افتادن این تاپیک بی نهایت خوشحالم و از معمار باشی عزیز تشکر می کنم که این بحث رو راه انداخت . از باقی عزیزانم خصوصا رها خانوم ممنونم که یه برنامه بسیار عالی طراحی کرده . فقط هر وقت به نتیجه رسیدین من ممنون می شم که یه سری هم به تکنیکهای تقویت حافظه و خلاصه های معماری من هم بزنین .

raha

مدیر بازنشسته
سلام به همه عزیزانم .
اولا از راه افتادن این تاپیک بی نهایت خوشحالم و از معمار باشی عزیز تشکر می کنم که این بحث رو راه انداخت . از باقی عزیزانم خصوصا رها خانوم ممنونم که یه برنامه بسیار عالی طراحی کرده . فقط هر وقت به نتیجه رسیدین من ممنون می شم که یه سری هم به تکنیکهای تقویت حافظه و خلاصه های معماری من هم بزنین .

سلام استاد. ممنون که سر زدین. خیلی خوب میشد نظرتون رو در رابطه با برنامه میگفتین. کم و کاستی هاشو. یا اگر برنامه ی بهتری پیشنهاد میکنید. طبق اون عمل کنیم... حضور شما تو این تاپیک میتونه یه اطمینانی رو به بچه ها واسه همراهی و انجام این برنامه بده...

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
رها جون من میخوام باشم ولی هر جور فکر میکنم چه جوری تو یه هفته 300 صفحه بخونم ب نتیجه نمیرسم .
یعنی میشه ؟!!

• Like
واکنش ها: raha

raha

مدیر بازنشسته
رها جون من میخوام باشم ولی هر جور فکر میکنم چه جوری تو یه هفته 300 صفحه بخونم ب نتیجه نمیرسم .
یعنی میشه ؟!!

آخه این برنامه واسه ارشد ریخته شده. اگر واقعا هدف قبول شدن توی کنکور باشه. خوب هفته ای 300 صفحه واقعا زیاد نیست. حداقل روزی 5-6 ساعت باید زمان بزارید واسش... یه تیم هم میتونیم داشته باشیم واسه مطالعات متفرقه ونقد کتاب ها. واسه کسانی که امتحان ارشد ندارن... با یه برنامه ی سبک... هر دفعه یه کتاب رو بخونیم وبیایم بررسیش کنیم...

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رها خانوم ممنونم از لطفت . برنامه ایی رو که زحمتش رو کشیدی خیلی خوبه . فقط من امیدوارم همراهان ، مرد سفر باشن و تو این مدت طولانی که البته اینطور به نظر می رسه باقی بمونن .
برنامه درسی همه و مواد امتحانیشون یکیه ولی آدمها متفاوتن . یعنی نحوه خوندن درسهاشون متفاوته . یکی حفظیاتش قویه ، یکی ریاضیات ، یکی تصاویر خوب یادش می مونه . ساعت مطالعه فرق می کنه . درسهای طول ترم برای اونهایی که این ترم هنوز دانشجو هستن و در گیری پایان نامه و طرحهای اخر همه و همه مواردی هستن که می تونن تاثیر گذار باشن . با این همه من امیدوارم که این زمان برای دوره کردن تمام کتابها کافی باشه .
شخصا در مورد خوندن درسها فقط توصیه هایی می کنم و اصلا نمی تونم بگم کی چی بخونه . مهمترین موردی که به ذهنم می رسه بگم اینه که هیچ چیز تو آزمون مشخص نیست . یعنی اگه شما تمام کتابهای موجود رو بخونید ، باز هم هستن سوالاتی که به هیچ وجه مشخص نیست از کدوم کتاب میاد .
زمان ما از امروز تا روز آزمون کارشناسی ارشد سراسری فقط 185 روز هست . واین زمان واقعا برایخوندن اینهمه کتاب کمه . ضمن اینکه باید تست بزنید ، نکته بخونید . سوالات سالهای قبل رو مرور بکنید و خیلی موضوعات دیگه .
پیشنهاد من اینه موضوعات کالبد شکافی بشن . یه سری کتابهای راهیان ارشد که به نظر من جزو بهترین مجموعه های حال حاضر برای کنکور کارشناسی ارشد هست ، برای خوندن کافیه . یه شعار خوب داره انتشارات گاج که میگه بجای اینکه چندین کتاب بخونید ، گاج رو چند بار بخونید !! من به این معتقدم . بعد از چند بار نتیجه نگرفتن در آزمون ارشد به این نتیجه رسیدم که باید درست خوند . یعنی تعدد سرفصل کتابها به هیچ وجه اهمیتی نداره . ولی هر چقدر منابع قلیلی رو می خونیم باید درست و منطقی روش وقت بذاریم و همونو درست بخونیم تا بتونیم از همون کم بهترین نتیجه رو بگیریم .
رتبه های بسیار خوبی رو سراغ دارم در آزمون امسال و سال قبل که تنها با خوندن مجموعه کتابهای راهیان ارشد تونستن نتیجه خیلی خوبی رو هم بگیرن .
بنابر این توصیه می کنم اجرایی تر به این قضیه نگاه کنیم و برای حرکت روش سریع تری رو پیدا کنیم .

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دومان منم منظورم همین بود چونکه اگه من الان بخوام کتاب فضا زمان معماری رو تو یه هفته بخونم سریع میخونم که این یعنی هیچی یعنی وقت تلف کردن منم میگم اول اون کتابهایی که هم حجمشون کمتره و هم مهمترن رو خوب یاد بگیریم بعد بقیه چون من الان خودم دارم الان روی پایان نامم کار میکنم و کارای جانبی هم دارم وقتم کمه .
البته شما تجربتون بیشتره بهتر میدونید . هر جور شما صلاح میدونید .

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من هم نميخوام ارشد امتحان بدم.من هم پايان نامه دارم+واحد تابستونی+چند واحد ديگه .ميخواستم اطلاعاتم بيشتر بشه.تا جايی که بتونم سعيم را ميکنم.

raha

مدیر بازنشسته
خب پس با این حساب لازمه یه برنامه ی دیگه تنظیم کنیم... بدون در نظر گرفتن کنکور ارشد...
خب بچه ها شما هم نظراتتون وبرنامه ای که پیشنهاد میکنید رو بگین تا شروع کنیم دیگه...

yekbinam

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم،شايد باشن کسانی که بخوان ارشد بدن.راستی برای کتابها اينا هم هست

فکر کنم اگر حجمش کمتر باشه بهتر باشه

آخرین ویرایش:

moya_memar

عضو جدید
سلام.
منم جزء دسته اي ام كه كنكور نمي خوان بدن اما با نظرم اگه قرار به خوندنه اگه درسا به موازات خونده بشه بهتره .
مثلا اينطور نباشه كه يه درس كامل خونده بشه بعد بريم سراغ درس بعد...
اگر قرار رو بر اين بذارين كه هر هفته يه مقدار مشخص از هر كتاب خونده بشه در طول يك هفته لااقل از هر كتاب يه مقدار خونده شده واسه هفته ي بعد كسي كه تند تر مي خونه مي تونه يه دوره روي خلاصه ي مباحث قبل داشته باشه و بعد يكي دو هفته اول كسايي كه يواش تر مي خونن سعي مي كنن بيشتر تلاش كنن
به نظرم با اين مباحث سنگين اگه يك كتاب خونده بشه و كنار گذاشته بشه تا دوره كامل تمام كتابها مباحث اول فراموش مي شن.
اميدوارم تونسته باشم كمكي كنم.:)

معمارباشی

عضو جدید
مرسی رها جان .. راستش منم امسال کنکور نمی دوم ... یعنی اگه هم بدم همین جوری واسه اشناییه ! ...
به نظرم اگه دوتا تاپیک باشه یکی برای بچه های ارشد یکی هم برای ماها که همین جوری می خوایم بخونیم خیلی بهتر باشه ... ممنونم از برنامت کارت حرف نداره ...

*ملینا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این برنامه واسه ارشد ریخته شده. اگر واقعا هدف قبول شدن توی کنکور باشه. خوب هفته ای 300 صفحه واقعا زیاد نیست. حداقل روزی 5-6 ساعت باید زمان بزارید واسش... یه تیم هم میتونیم داشته باشیم واسه مطالعات متفرقه ونقد کتاب ها. واسه کسانی که امتحان ارشد ندارن... با یه برنامه ی سبک... هر دفعه یه کتاب رو بخونیم وبیایم بررسیش کنیم...

سلام رها جون...من با این پیشنهادت کاملا موافقم...خیلی خوب میشه افرادی مثل من که کنکور ندارن یا فعلا قصدش رو ندارن یه برنامه جدا داشته باشیم...
خواهش میکنم حتما این زحمت رو بکشین...
مرسی گلم بابت همه چی....:gol:

معمارباشی

عضو جدید
مطالعات گروهی ... برای بچه های غیر ارشد ...

من چند تا کتاب معرفی می کنم ... شما هم هر کتابی می شناسین و به نظرتون یه دانشجوی معماری حداقل یه بار باید اون کتاب رو خونده باشه بیاید بگین ... بعد از بین کتاب ها دو سه تا رو برای این ماه (شهریور ) شروع کنیم به خوندن ...

نظر خود من روی 3 تا کتابه ...
زیبا شناسی در معماری .....
بوطیقای معماری ...
فضف زمان معماری ... (البته اینو در 3 ماه تقسیم می کنیم و می خونیم ....)

این جوری هم پیش می ریم که هر هفته بخشی از هر کتاب رو می خونیم ... بچه ها ... اونایی که واقعا می تونن با گروه همراه بشن اعلام امادگی کنن ... می خواهیم حداقل از بودن در کنار هم انرژی و انگیزه بگیریم ... پس ... اگه قراره باشیم تا اخر باشیم و اگه نه از همین ابتدا با خودمون رو راست باشیم ... چون جدا شدن اولین نفر یعنی جدا شدن نفرهای بعدی ... که مساوی با بی انگیزگی و دلسرد شدن اونایی که موندن ...

برای ارشد نمی خونیم ولی می خونیم که سالی که می خواهیم ارشد بدیم با کتاب ها یه اشنایی قبلی داشته باشین خیلی باهاشون غریب نباشیم ... مطمئن باشید طی برنامه هایی که این جا ریخته می شه و جواب دادن به سوالهای هم و مطرح کردن مبحث های مهم و ... اطلاعاتمون از حالت حفظی خارج می شه و بیشتر متوجه می شیم و تو ذهنمون پایدار می مونه .... پس با دقت وارد این میدان بشین ...

به موازات این تاپیک 2-3 تا تاپیک دیگه هم هست که با هم پیش می ریم ...

1- تاپیک با هم راندو کنیم ... برای تقویت دست ....
2- تاپیک شرکت مجازی مهندسان ایران ... برای اشنایی با کارهای حقیقی و اشنایی با محیط کار که خود این موضوع باعث می شه اطلاعات فنی و کاربردیمون رو بالا ببریم و ...

با توجه به توضیحات بالا ... کسی هست که تا اخر مسیر ما رو همراهی کنه ؟ ....
اگه پیشنهاد و انتقادی هم هست بفرمایید ...

ارشیتکت86

عضو جدید
مطالعات گروهی ... برای بچه های غیر ارشد ...

من چند تا کتاب معرفی می کنم ... شما هم هر کتابی می شناسین و به نظرتون یه دانشجوی معماری حداقل یه بار باید اون کتاب رو خونده باشه بیاید بگین ... بعد از بین کتاب ها دو سه تا رو برای این ماه (شهریور ) شروع کنیم به خوندن ...

نظر خود من روی 3 تا کتابه ...
زیبا شناسی در معماری .....
بوطیقای معماری ...
فضف زمان معماری ... (البته اینو در 3 ماه تقسیم می کنیم و می خونیم ....)

این جوری هم پیش می ریم که هر هفته بخشی از هر کتاب رو می خونیم ... بچه ها ... اونایی که واقعا می تونن با گروه همراه بشن اعلام امادگی کنن ... می خواهیم حداقل از بودن در کنار هم انرژی و انگیزه بگیریم ... پس ... اگه قراره باشیم تا اخر باشیم و اگه نه از همین ابتدا با خودمون رو راست باشیم ... چون جدا شدن اولین نفر یعنی جدا شدن نفرهای بعدی ... که مساوی با بی انگیزگی و دلسرد شدن اونایی که موندن ...

برای ارشد نمی خونیم ولی می خونیم که سالی که می خواهیم ارشد بدیم با کتاب ها یه اشنایی قبلی داشته باشین خیلی باهاشون غریب نباشیم ... مطمئن باشید طی برنامه هایی که این جا ریخته می شه و جواب دادن به سوالهای هم و مطرح کردن مبحث های مهم و ... اطلاعاتمون از حالت حفظی خارج می شه و بیشتر متوجه می شیم و تو ذهنمون پایدار می مونه .... پس با دقت وارد این میدان بشین ...

به موازات این تاپیک 2-3 تا تاپیک دیگه هم هست که با هم پیش می ریم ...

1- تاپیک با هم راندو کنیم ... برای تقویت دست ....
2- تاپیک شرکت مجازی مهندسان ایران ... برای اشنایی با کارهای حقیقی و اشنایی با محیط کار که خود این موضوع باعث می شه اطلاعات فنی و کاربردیمون رو بالا ببریم و ...

با توجه به توضیحات بالا ... کسی هست که تا اخر مسیر ما رو همراهی کنه ؟ ....
اگه پیشنهاد و انتقادی هم هست بفرمایید ...

منم سال اینده واسه اشناشدن امتحان میدم اما معمار جون فکرنمیکنی اگرهمراه بچه های

ارشد بخونیم جدیتره خلاصه نویسی و.. جدیتر اما من کلا پایه ام واسه ارشد حالا هرجوره اش

به توافق رسیدید منم هستم

معمارباشی

عضو جدید
منم می گم برای ارشد ولی نه به فشردگی اون ... ببین ... برای ارشد باید تستی خوند ... برای این منظور هم اول باید یه تسلط کلی روی موضوع داشته باشی .... مثلا ... الان ما هیچ نیازی نداریم که خودمون رو خسته کنیم و مثلا 300 صفحه کتاب رو در 2 هفته بخونیم ... یعنی عملا محاله ... ولی سال دیگه همین موقع وقتی می خوایم برای ارشد بخونیم ... همین 300 صفحه رو می شه در 2 هفته خوند و خیلی هم بازدهیش بالاست ...

چون ما الان می شینیم و با دقت و حوصله می خونیم ... نگته هاشو با هم در میاریم و سر موضوعاتی که احیانا مشغولیت ذهنی پیدا می کنیم و متوجه نمی شیم با هم در میون می زاریم و مبحث رو باز می کنیم ...

در کنار درسای تئوری دستمون رو هم قوی می کنیم ... من می گم می خونیم به نیت کنکور ولی نه با استرس کنکور .... حالا نظرتون چیه ؟ .... این برنامه دوره هاش 1 ماهس ... و هر ماه دو ترم داره که هر کدوم 10 روزه ... اخر هر 10 روز هم 2 روز برای مرور و نت برداری و تهیه سوال و مطرح کردن اشکالات و جبران عقب افتادگی و ... 3-4 روز هم رفع اشکال و بحث و مسابقه سوال و جواب و ... حجم کتاب ها رو جوری انتخاب می کنیم که زیاد فشرده نباشه و بشه خوندش ... و احیانا اونا که از برنامه عقب افتادن می تونن توی این 5-6 روز جبران کنن .... اونایی هم که خوندن یه کتاببه دلخواه خودشون رو شروع می کنند و می خونند یه کتاب کم حجم و شاید هم جزوه ...

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم می گم برای ارشد ولی نه به فشردگی اون ... ببین ... برای ارشد باید تستی خوند ... برای این منظور هم اول باید یه تسلط کلی روی موضوع داشته باشی .... مثلا ... الان ما هیچ نیازی نداریم که خودمون رو خسته کنیم و مثلا 300 صفحه کتاب رو در 2 هفته بخونیم ... یعنی عملا محاله ... ولی سال دیگه همین موقع وقتی می خوایم برای ارشد بخونیم ... همین 300 صفحه رو می شه در 2 هفته خوند و خیلی هم بازدهیش بالاست ...

چون ما الان می شینیم و با دقت و حوصله می خونیم ... نگته هاشو با هم در میاریم و سر موضوعاتی که احیانا مشغولیت ذهنی پیدا می کنیم و متوجه نمی شیم با هم در میون می زاریم و مبحث رو باز می کنیم ...

در کنار درسای تئوری دستمون رو هم قوی می کنیم ... من می گم می خونیم به نیت کنکور ولی نه با استرس کنکور .... حالا نظرتون چیه ؟ .... این برنامه دوره هاش 1 ماهس ... و هر ماه دو ترم داره که هر کدوم 10 روزه ... اخر هر 10 روز هم 2 روز برای مرور و نت برداری و تهیه سوال و مطرح کردن اشکالات و جبران عقب افتادگی و ... 3-4 روز هم رفع اشکال و بحث و مسابقه سوال و جواب و ... حجم کتاب ها رو جوری انتخاب می کنیم که زیاد فشرده نباشه و بشه خوندش ... و احیانا اونا که از برنامه عقب افتادن می تونن توی این 5-6 روز جبران کنن .... اونایی هم که خوندن یه کتاببه دلخواه خودشون رو شروع می کنند و می خونند یه کتاب کم حجم و شاید هم جزوه ...
سلام آبجی . خوبین شما ؟
تشکر میکنم .
و البته تصریح میکنم که قرار بود 300 صفحه رو توی یک هفته بخونیم ودر دو هفته حدود 650 صفحه .
خوب پس سریع تر شروع کنیم .
رها جون کتابا رو بگو یه وقت درست حسابی هم براش بزار تا شروع کنیم .

معمارباشی

عضو جدید
ما این جا برنامه مطالعه روزانه تقریبا 2-3 ساعت رو می چینیم ... البته این به برنامه ریزی خود شخص و توانایی های شخص خودش بر می گرده ... قدرت برنامه ریزی و ...
ولی کسایی که در این گروه عضو می شن باید تهعد بدن که به مقرارات این تاپیک پایبند بمونن ... تخلف و تنبلی مجازات داره ... از معرفی یه کتاب کم حجم اضافه به شخص و این که طرف باید ظرف زمان مشخص اون رو خونده و یه خلاصه ی کلی یا نکات کلیدی اون رو برامون بزاره (مثلا بخشی از یه مجله یا هر چیز دیگه ... اگه هم انجام نداد با کمال احترامی که بای شخص مورد نظر قائلیم اونو از گروه کنار می گزاریم ...
هر روز هم هر کسی بیاد یه گزارش کلی از روز قبل خودش بده در حد یکی دو خط که چیا خونده ... چند صفحه و ... اگه سوالی هم براش پیش اومده بود مطرح کنه تا یادسش نره و اخر ده روز همهی سوال ها رو جمع بندی می کنیم و سعی می کنیم روشون فکر کنیم و (این دو روز می تونه به منزله ی روزای تعطیل هم باشه ... یه استراحت کوتاه مدت ..) ... تا بقیه هم از تلاش اون انگیزه بگیرن ... و همه در روند مطالعه ی هم باشیم ... )

بیاین با هم رو راست باشیم ... بیشتر از همه اینا رو واسه خودم تایپ می کنم که فردا نتونم بزنم زیرش !!!! روزی 2-3 ساعت مطالعه برای دانشجو هیچی نیست ... مخصوصا اگه هدفش ارشد باشه ... !!! درسته خیلی هامون امسال کنکور نمی دیم ... (اگه این طور بود که می شد روزی حداقله حداقل 10-12 ساعت !!! )
به نظرم 2-3 ساعت روزانه (البته نه این که حتما یه روز 2-3 ساعت بخونین ها ... شاید من امروز حال نداشتم ولی فردا جبران کردم ... یا امروز وقتم ازادتر بود بیشتر خوندم ... ) میانگین عرض کردم ...

منخودم رو مثل می زنم ... قصدم ارشده و واقعا می خواهم سراسری قبول بشم ... برای همین غیر از این برنامه که به صورت گروهیه و الزام داره برام اجرا کردنش یه برنامه هم به دلخواه خودم کنارش برنامه ریزی می کنم که بخونم ... در کنار همه ی اینا دارم نرم افزار های 3 بعدی هم یاد می گیرم ... دستم هم باید قوی کنم ... این کار ها عملا بیشتر از 2-3 ساعت طول می کشه .... ولی نشد نداره ... پیشنهاد می کنم شما هم همین کار رو بکنید ...

اونایی که می خواهن عضو گروه بشن چند تا برنامه ی بلند مدت برا خودشون تهیه کنند ... اول ببینن هدفشون چیه (مثلا این جا کنکور ارشده ... !) حالا ببینن چند سال وقت دارند ... تا رسیدن به اون هدف ... توی این مدت چه کارهایی باید انجام بدن ... مثلا ... یاد گیری نرم افزارهای معماری ... و زبان و تقویت دست و مطالعه دروس تئوری و و محاسباتی ... بعد این کارها رو که می خواهن انجام بدن بین این سالها تقسیم کنید ... مثلا بگید من سال اول باید 40-50 % دستم رو قوی کرده باشم ... اتوکد و فتوشاپ رو یاد گرفته باشم ... زبان مقدماتی می خونم ... و ..... سال بعد دستم در حد 80-90% در صد قوی شده باشه ... فلان نرم افزار یاد می گیرم ... فلان کلاس می رم ... فلان کار رو می کنم ... و الا اخر !!!

بعد همین کار رو برای سال و فصل و ماه و هفته برنامه بریزین ... اول هر هفته یه برنامه کلی از کارهای طول هفتتون تهیه کنین ... برنامه ریزی کنین ... حتی برای زمانی که قراره توی سایت بگزرونید ...

ما همه برای افزایش اطالاعاتمون این جاا جمع شدیم ... ولی گاهی هدف گم می شه ... می خواهیم این گروه رو تشکیل بدیم تا دائما به هم یا اوری کنیم که هدفمون چیه ... و و هر بار با دیدن هم انرژی و انگیزه ی مظاعف بگیریم ...

----
قصد نصیحت ندارم ... همهی این حرفا رو به خودم زدم تا هر روز بیام این جا بخونمش و یادم نره چه روزایی در انتظارمه و چه لحظه هایی دارن میان و می رن ... و سال دیگه ناقافل ببینم نزدیک کنکوره و هنوز من لای کتاب ها رو باز نکردم ... از این 4 سال دانشگاه اونجور که باید استفاده نکردم ....

معمارباشی

عضو جدید
مهران خوندی من چی نوشتم ؟؟

مثلا ... الان ما هیچ نیازی نداریم که خودمون رو خسته کنیم و مثلا 300 صفحه کتاب رو در 2 هفته بخونیم ... یعنی عملا محاله ... ولی سال دیگه همین موقع وقتی می خوایم برای ارشد بخونیم ... همین 300 صفحه رو می شه در 2 هفته خوند و خیلی هم بازدهیش بالاست ...

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفته اول شهریور:
1- کتاب فضا. زمان و معماری. از صفحه ی 1 تا 300

مثلا 300 صفحه کتاب رو در 2 هفته بخونیم

نگاه کن عزیز رها گفته بود که یه هفته سیصد صفحه بعد شما گفتی توی دو هفته 300 صفحه محاله . بعد منم ضمن تائید حرف شما گفتم تازه قرار بود توی یه هفته 300 صفحه خونده بشه نه دو هفته .
درسته ؟
حالا دیدی همش رو خوندم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا