درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

درخواست نرم افزار خود را در این تاپیک مطرح کنید

• nice

رای: 0 0.0%
  • normal

• bad

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

j_salemi

عضو جدید
ما یک صفحه ی سوراخ دار مستطیلی از جنس فولاد داریم . در سوراخ آن یک پین قرار دارد ومیخواهیم به جای این پین یک بار سینوسی استاتیکی در نیم دایره ی سوراخ قرار دهیم.البته ذکر این موضوع الزامی است که صفحه ی سوراخ دار از یک طرف گیر دار است ودر آخر ماکزیمم تنش را در آن بدست آوریم.
با تشکر

ehsan4476

عضو جدید
يه روش ساده اين كه بار گسترده سينوسي رو - بر اساس تعداد نودها و فاصله اونها- با چند بار متمركز جايگزين كنيد. يعني دقيقا همون كاري كه نرم افزار با تعريف Function انجام ميده.

روش ديگه اينه كه دستگاه مختصات فعال(active cs) رو به مركز سوراخ منتقل كرده (workplane/change active cs) و آنرا به cylindrical تبديل كنيد.سپس از مسير /preprocessor/modeling/create/nodes/rotate node cs/ to active cs دستگاه مختصات گرهي را در مكان و جهت مناسب تنظيم كنيد. اكنون مي توانيد از apply/loads/functions تابع سينوسي مورد نظر را بر حسب مختصه y (كه اكنون زاويه سوراخ است) تعريف كنيد( مثلا به صورت({ sin({y ) و نام دلخواهي براي آن در نظر بگيريد. حال هنگام وارد كردن pressure به سطح يا خط مورد نظر تابع را انتخاب كنيد.

valiram

عضو جدید
با سلام
من لینک انسیسی رو می خوام که CFX و FSI اون کارکنه، ممن.ن می شم اگه لینکش رو قرار بدین.

با تشکر

mohandesishop

عضو جدید
آموزش نرم افزار F L U E N T& Gambit

آموزش نرم افزار F L U E N T& Gambit

من آموزش فلوئنت از پایه رو می خواهم کسی مطلبی یا متنی دراه راهنماییم کنه
آموزش نرم افزار F L U E N T& Gambit.
اين مجموعه توسط نماينده رسمي شرکت
Fluent آقاي Michal Nagvaro براي برخي ازمهندسين شرکت معتبر ايراني .... تهيه شده است .
Fluent نرم افزار مربوط به ديناميك سيالات محاسباتي CFD است. با اين نرم افزار مي توان مسايل سيالات، انتقال حرارت و احتراق از حالت ساده تا پيچيده را حل كرد. نرم اقزارهاي ديگري هم هستندمثله CFX كه برخي از اين قابليتها را دارند ولي FLUENT مختصCFD است. مجموعه کاملی از آموزش Gambit & fluent ،نرم افزار ،و قطعات پر کاربرد در مهندسی‌ به صورت Gambit file جمع آوری و برای مهندسان قرار دادیم که دارای ۳ بخش می‌باشد.

۱) که اولین بخش آن مربوط به آموزش Gambit & fluent توسط دکتر امیر اکبری در دانشگاه شریف برای دانشجویان است. که به صورت مولتی‌ میدیا ویندوز و در ۲۰ جلسه ۱.۵ ساعت و روی محیطی gambit و fluent کاملا درس داده و پروژهای مختلف را برای دانشجویان ترسیم و mesh بندی و بعد در fluent در شرایط مختلف run می‌کند که با مشاهدهٔ آن و دیدن ۳۰ ساعت آموزش کاملا کار با fluent و gambit را یاد میگیرید.

۲) در بخش دوم پروژهای مختلف و کاربردی را که بالغ بر ۵۰ عدد می‌باشد در محیط gambit ترسیم شده است و این پروژها از average پروژهای مورد استفاده برای مهندسان در صنعت است که از nozel گرفته تا سیستم‌های cooling و { cavity,manifold, plate, pipe, airfoil, cylinder, nozzle, annulus, mixing tank, wave tank, ohmic heater, si engine, CVD}.... که mesh بندی و آمادهٔ run در محیط fluent برای شرایط مرزیها و کاربردهای مختلف میشود استفاده کرد.

۳) در بخش سوم، نرم افزار fluent & gambit ۶.۳ همراه با pdf manual و همراه با crack شرکت سازنده fluent می‌باشد که این نرم افزار orginal بوده و با نصب آن در کامپوتر خودتان میتوانید داده‌های درست بدست آورده و مطمئن باشید که بدون خطا می‌باشد.

تمام این ۳ بخش در یک DVD جم آوری شده و برای استفاده مهندسین در سایت ما قرار دارد.

اين نرم افزار در اكثر دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي من جمله خودرو سازي ها به عنوان نرم افزاري معتبر بكار مي رود.
با ورود به سایت اختصاصی من می‌‌توانید از این مجموعه بهرمند شوید.
www.mohandesishop.com

moein.homayoni

عضو جدید
سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک هستم
پایان نامه ام رو با گمبیت وفلوئنت کار میکنم
اگه خواستین میتونم چند تا از مسایلی رو که روشون کار کردم براتون بفرستم
سلام اگه ميشه براي من هم بفرستيد

sami_s_f

عضو جدید
سلام ،وقت شما بخیر
ترم 8مهندسی مکانیک هستم
اگه امکانش باشه لطف کنید پروژه هایی که کار کردید رو برام بفرستین،در حال حاضر دارم این نرم افزار ها رو یاد می گیرم،من پایان نامه ام مدلسازی در گمبیت وفلوئنته...

saeed hemmati

عضو جدید
سلام. يه مسئله اي تو ANSYS 11 حل مي كنم به مشكل خوردم،

سطح داخلي يه مخزني رو مي خوام تو ANSYS بار حرارتي بدم به اين نحو كه دما با زمان تغيير مي كنه (به صورت پله اي) بعد مي خوام كه نمودار تنش نسبت به زمان بار گذاري اعمال شده رو استخراج كنم به مشكل بر خوردم،
بعد از اين كار مي خوام عمر خستگي شو تو ANSYS بدست بيارم.

ممنون مي شم اگه كمكم كنيد.
اگه فايل مناسبي هم داشتيد Email كنين ممنون ميشم
saeed.hemmati@gmail.com

آخرین ویرایش:

ehsan4476

عضو جدید
سلام
مسئله شما از نوع كوپله ضعيف است. يعني دو ميدان گرمايي و سازه اي به طور همزمان در مسئله حضور دارند. ابتدا بايد مخزن را با المانهاي گرمايي مدل نماييد و توزيع دما را در مخزن پيدا كنيد. سپس نتايج را در فايل نتايج گرمايي (با پسوند rth) ذخيره كنيد. سپس مخزن را با المان سازه اي مش بندي كرده و نتايج تحليل قبلي را به صورت اعمال بارگذاري دمايي، فراخوان كنيد. سپس مسئله را حل كنيد.
براي اطلاعات بيشتر به كتاب اجزاء محدود ANSYS دكتر جاهد، فصل آناليز ميدانهاي كوپله مراجعه كنيد.

ebadi

عضو جدید
nabe PDMS dar windows- help

nabe PDMS dar windows- help

age kesi dar morde nasbe PDMS dar windows vsta
etelati dare manon miesham komakam kone

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
لطفا فارسی تایپ نمایید.

لطفا فارسی تایپ نمایید.

age kesi dar morde nasbe PDMS dar windows vsta
etelati dare manon miesham komakam kone

لطفا فارسی تایپ نمایید.
نصب در همه ویندوز ها یکسان می باشد:
وقتی نصب به اتمام رسید، یک فایل پتچ دارد که شما باید اون رو در آدرسی که نرم افزار رو نصب کردی کپیش کنید و بعدش بر روی آن کلیک نمایید تا اجرا شود و بعد از اجرا شدن آن به منوی استارت بروید و All programs\Aveva\Run Pdms و سپس یک پنجره کوچک باز می شود که دارای دو گزینه:

Project
username
رو تعریف کنی.

solmaz_eng

عضو جدید
سلام
ببخشيد مزاحمتون شدم.من دنبال نرم افزار HAP 4/carrier هستم.مي تونيد در اين مورد كمكم كنيد؟
ممنون و سپاسگذار
راد

mehri

عضو جدید
درخواست solidwork

درخواست solidwork

با سلام . من به نرم افزار solidwork نیاز دارم . ممنون میشم اگه لطف کنید و این نرم افزار رو برام بذارید .

با تشکر

meyestan

عضو جدید
سلام-من دانشجوی دکترای مکانیک هستم. فوق لیسانس من آیرودینامیک-هوافضا بوده و زمینه کاری تخصصی من هم فلوئنت (بخصوص تحلیل مسائل چرخشی) می باشد. به وبلاگ من هم می توانید سر بزنید.
برای انجام پروژه های صنعتی و مشاوره کارهای دانشجویی با 09133178061 تماس بگیرید

hmd79k

عضو جدید
سلام دوست عزيز
اگر نرم افزار تست كارشناسي ارشد مكانيك رو دار ي برام بزارش ;)

iktbz

عضو جدید
با سلام خواهشمند است در صورت امکان نرم افزار MIT CALC را همراه با فایل CRAC شده در تالار بگذارید تا استفاده نمائیم . باتشکر

farzadzangeneh

عضو جدید
سلام :
دوستان بنده يک مبدل بخار را در ansys مدل کردم متاسفانه مدل بسيار بزرگه و با چند تا کامپيوتر قوی هم مشکل حافظه scratch پيدا می کنم .دوستان اگر خودشون يا منبع اطلاعاتی دارند معرفی ککنند چون واقعا گير کردم. اول اينکه نمی دونم چرا ansys بيش از حدود 300/1 گيگ اجازه اضافه کردن workspace نمیده تا از اون برای scratch استفاده کنه. اين اولين مشکل و دوم اينکه اين مدل من بصورت صفحه ای متقارن است و لی هيچ منبعی پيدا نکردم که بگه چطور ميشه شکل نصف شده را قيد بندی کرد بعنی نصف شکل را تحليل کنيم خواهشا دوستان لطف کنند راهنمايي کنند ممنون می شم.

farzadzangeneh

عضو جدید
سلام :
دوستان بنده يک مبدل بخار را در ansys مدل کردم متاسفانه مدل بسيار بزرگه و با چند تا کامپيوتر قوی هم مشکل حافظه scratch پيدا می کنم .دوستان اگر خودشون يا منبع اطلاعاتی دارند معرفی ککنند چون واقعا گير کردم. اول اينکه نمی دونم چرا ansys بيش از حدود 1.300 گيگ اجازه اضافه کردن workspace نمیده تا از اون برای scratch استفاده کنه. اين اولين مشکل و دوم اينکه اين مدل من بصورت صفحه ای متقارن است و لی هيچ منبعی پيدا نکردم که بگه چطور ميشه شکل نصف شده را قيد بندی کرد بعنی نصف شکل را تحليل کنيم خواهشا دوستان لطف کنند راهنمايي کنند ممنون می شم.

ehsantomcat

عضو جدید
کمک _تهویه و کریر

کمک _تهویه و کریر

سلام
من می خوام تو کریر یه پروژه مسکونی رو محاسبه کنم .ام نمی دونم جنس دیواره ها و یا سقف رو چه بگیرم و با چه ضخامتی . ؟
در ضمن اگه یک کمد دیواری تو اتاق باشه اون وقت تو قسمت پارتیشن مقدار ضریب حرارتی رو چند بزارم واسش؟
اگه کسی منبعی واسه این مقادیر داره لطف کنه لینکش رو هم بزاره.:smile:
اسمش هم اگه بگه حله;)

mahdi_aryayi

عضو جدید
کمک برای Ansys (یا ABAQUS)

کمک برای Ansys (یا ABAQUS)

با سلام من تعداد زیادی نقطه دارم که از نتیجه یک برنامه در MATLAB به دست می آیند. می خواهم این نقاط را برای مدلسازی وارد Ansys کنم. چون تعداد این نقاط بسیار زیاد است (در حد چند هزار نقطه) وارد کردن دستی آنها عمر نوح را می طلبد!
برای ورود این نقاط به برنامه چه کار کنم؟ پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
توضیح : اگر امکان دارد راه حل این مشکل را برای هر دو نرم افزار (Ansys و ABAQUS ) بیان کنید

largboy10

عضو جدید
سلام
من می خوام تو کریر یه پروژه مسکونی رو محاسبه کنم .ام نمی دونم جنس دیواره ها و یا سقف رو چه بگیرم و با چه ضخامتی . ؟
در ضمن اگه یک کمد دیواری تو اتاق باشه اون وقت تو قسمت پارتیشن مقدار ضریب حرارتی رو چند بزارم واسش؟
اگه کسی منبعی واسه این مقادیر داره لطف کنه لینکش رو هم بزاره.:smile:
اسمش هم اگه بگه حله;)

والا من این ترم درس تهویه رو دارم
هر موقع قرار بود محاسبات بارهای حرارتی یک ساختمون رو انجام بدیم استاد می گفت هر جنسی می خواید بگیرید فرقی نداره و دل به خواهی هست. البته خوب اگه بخواین خیلی به روز باشید باید از کسانی که توی کار ساختمون هستند سوال کنید. ولی اگر پروژه درسی هست فرقی نمی کنه
ضخامتشون هم همین طور
جدول های زیادی وجود داره که برای جنس های مختلف و ضخامت های مختلف و پوشش های داخلی مختلف ضرایب انتقال حرارت رو مشخص کرده
مثلا توی کتاب تاسیسات ساختمانی طباطبایی از این جدولها زیاده

در مورد کمد دیواری هم جنس دیواره ها باز هم سلیقه ای هست و با توجه به جنسی که انتخاب می کنید ضریب انتقال حرارت مشخص میشه و تنها نکته ای که باید در نظر بگیرید این هست که فضای داخل کمد جزو فضاهای تهویه نشده محسوب میشه و دمای اون قسمت از میانگین دمای طرح داخل و خارج بدست میاد

goodlooking

عضو جدید
کسی برنامه طراحی مدارهای هیدرولیک و پنوماتیک

fluiddraw festo

رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم اگه دارید برام بذارید.

آخرین ویرایش: