كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

niusha*

عضو جدید
سلام من باید شیتها که اندازشون A 3 هست البوم کنم برای درس درک وبیان هر کی می تونه یه ایده بده یا عکس البومشو بذاره ممنون میشم استادمون گفته پانچ نکنید شیتها هم مثله برگه دفتر ورق نخوره والا ما همه بچه ها موندیم چی کار کنیم
خب اگه گفته پانچ و سیم و.. نکنید فکر میکنم می خواد که بهش شیت ای مجزا تحویل بدین
ولی ما برای درک و بیان کارامون آلبوم کرده بودیم!من هر کارم و رو یه مقوا زده بودم و یه جلد براشون طراحی کردم و همه رو با هم سیم کردم!
نمیدونم!احساس میکنم استادتون میخواد بهش شیتای 50 در 70 تحویل بدین!
شاید منظورش از اینکه مثل دفتر ورق نخوره همین بوده که برگه ها رو بهم سیم نکنید!

sidarta

عضو جدید
سلام به دوستای خوب و با انگیزه و تلاشگر و ... ی خودم.
کسی میدونه پتینه چیه؟چه جوری باید درست کرد؟ و چه طور باید ازش استفاده کرد؟اصلا کجا استفاده می شه؟

sidarta

عضو جدید
برای دیوار اتاقم می خوام یه تغییراتی ایجاد کنم که معمارانه باشه.به نظرتون چه کار کنم که هم معمارانه باشه و هم هزینه ی کمی صرف بشه؟

marya_com

عضو جدید
رنگ زدن درست کردن کارهای دست و قرار دادن کنار اتاق -تابلوی نقاشی خودت-نورپردازی اتاق-خیلی کارا می شه کرد
البته اگه اجازه اتاقت دست خودت باشه!(من حتی حق ندارم یه میخ به دیوار بزنم)
(وقتی می خواستم اسکیس بزنم قبلا یه رول کاغذ روی دیوار میچسباندم و از اسکیس سیاهش میکردم
خیلی کیف داره یه بار امتحان کن!)

sidarta

عضو جدید
[
رنگ زدن درست کردن کارهای دست و قرار دادن کنار اتاق -تابلوی نقاشی خودت-نورپردازی اتاق-خیلی کارا می شه کرد
البته اگه اجازه اتاقت دست خودت باشه!(من حتی حق ندارم یه میخ به دیوار بزنم)
(وقتی می خواستم اسکیس بزنم قبلا یه رول کاغذ روی دیوار میچسباندم و از اسکیس سیاهش میکردم
خیلی کیف داره یه بار امتحان کن!)
ممنونم.ولی من اینارو می دونم می خواستم که اگه بشه جزئی تر بگین می خوام ایده بگیرم

niusha*

عضو جدید
ببین عزیزم راه های خیلی زیادی هست وقتی دست به کار بشی کلی ایده میاد تو ذهنت
مثلا من یه مدت یکی از دیوارای اتاقم وازبرگ ها ی خشک پاییزی پر کرده بودم یکی از دوستامم با کاغذ گراف دیوارهای اتاقشو پر کرده بودکه خوشگل شده بود
میتونی اگه نقاشیت خوبه رو یه دیوار یه طرح بزنی یه پرسپکتیو عالی که با وارد شدن به اتاق حس کنی داری میری تو اون فضایی که رو دیواره!
اینا در مورد دیوار و البته خیلی کارای دیگه هم میشه کرد که الآن حضور ذهن ندارم:redface:
در مورد رنگ :سعی کن اکثرا از دو رنگ در تم های روشن و تیره استفاده کنی
رنگ بعضی وسایل و با هم هما هنگ کن مثل رو تختی و پرده ولی یه سری دیگه وسایل بهتره رنگاشون یه کمی متضاد باشه مثل فرش و رو تختی..
اگه توضیحام برات کافی نبود جزئی تر بپرس تا اگه میدونستم بگم;)
موفق باشی:gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
[

ممنونم.ولی من اینارو می دونم می خواستم که اگه بشه جزئی تر بگین می خوام ایده بگیرم
سلام دوست خوبم
پتینه کاری یک هنره که بین هنرمندای این رشته به صورت مخفی کار می شه تا به خاطر سهولت کارش به سرعت مورد تهاجم کپی قرار نگیره . اما از اونجا که کار خیلی سختی نیست و شما قراره ایده بگیرید و طرح های شبیه به پتینه بسازید من یه روش رو که البته ساده هم هست بهتون یاد می دم امیدوارم کارتون رو راه بندازه :
یک سطح صاف رو بای یک متریالی مثل چوب و یا مقوا آماده کنید .
بعد بوسیله یک قاشق غذاخوری مقداری چسب چوب رو روی این سط بمالید
اهمیتی نداره این سطح صاف بمونه و چسب چوبها یکنواخت باشه .
یک سطح ناهموار رو طبق نیازتون و باسلیقه خودتون بسازید . بعد یک تکه پارچه شبیه گونی یا لنگ رو به صورت مچاله در بیارید و سطوح ناهموارتون رو به شکل ارگانیک در بیارید . هر چقدر سطوح زیبا تر ساخته بشن کار نهایی شما زیباتر خواهد شد .
بعد از ساخت زیر کار بگذارید تا کارتون کامل خشک بشه .
بعد از این مرحله روی کارتون رو رنگ قهوه ایی بنید یا هر رنگی که به عنوان پس زمینه کارتون نیاز دارید .
بعد از خشک شدن رنگ پس زمینه از تلفیق رنگ مسی و اکلیل صنعتی مسی استفاده کنید و قسمتهای بر آمده رو با تاش قلم مو رنگ کنید و ترجیحا با اسپری رنگ به صورت آرام و بی فشار به قسمتهای بر آمده و غیر یکنواخت بپاشید .
نمونه یکی از کارهای قدیمی خودم رو براتون میذارم :

مهمترین نکته در اجرای این جور کارها ،‌ سلیقه و نو آوریه . هر چقدر که مصالح و نوع رنگ و بافت با هم همخوانی بیشتری داشته باشن ،‌ کار زیباتر میشه .
مصالحی رو که من پیشنهاد می کنم :
گونی - پوست خشکیده درخت،‌ الیاف کناف ،‌ حصیر ،‌پودر اجر قرمز و زرد ،‌ زامسقه شیشه بری ؛‌ بتونه نقاشی ،‌ خزه های روی سنگها و ...
موفق باشید

colombo

عضو جدید
salaaaaaaaam
man vase proje moaseram be matlab darmorede mirmiran va shirdel niyaz daraaaaaam...
kesi mitoone komak kone?????????????

binahayat_m

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیز
یه سایت میخواستم که مجموعه عکس های کاملی از مسجد و مناره های ایران داشته باشه.
ممنون میشم معرفی کنید.

معمار پیر

عضو جدید
سلام
تمام خطوط زوی پلان را با زاویه 30و 210 (ازگونیای 30درجه استفاده کن )بکش این میشه ازومتریک برای سه بعدی کردنش ارتفاع دیوارها را که در پلان دیده نمی شه به صورت عمودی وارد میکنی وسایه خطوط بالئی را روی پائین خطوط عمودی میندازی
امیدوارم مفید باشه
یاحق

معمار پیر

عضو جدید
تو ماهنامه معمار فکر کنم سال 85 بود در مورد کارهای میرمیران
اگه پیدا نکردی توی شرکت های مهندسین مشاور پیدامیشه )

معمار پیر

عضو جدید
عزیزم میشه یه لطفی کنی یه عکس از کارات بزاری! :redface:اون موقع بهتر می تونیم راجع بهشون با هم صحبت کنیم.;)
درسته عزیزم این روزا همه در گیر تحویل پروژه هامونیم خود من 2 ،3 روز دیگه یه تحویل دارم ولی تقریبا هر شب میام اینجا و تا جایی که بتونم کمکت میکن عزیزم:w16:
نیوشاخانم
اولا ایولا که واقعا معماری (معماریعنی آدم پرتلاش وکوشش که هیچ چیزو فراموش نمی کنه )
دوما بارک ال.. که به فکرکمک به سال پائینیهات هستی این یعنی بزرگی
سوما ...................................................

shabnam_gh

عضو جدید
منم مثه شماها ارزو دارم که معماری ایران هویت از دست رفته خودشو دوباره بدست بیاره.و ما معمارای مشهوری بشیم که تو کل دنیا از معمارای ایران و تواناییشون صحبت بشه.به هر حال ما ایرانی هستیم.

2dot

عضو جدید
مقطع

مقطع

کسی میتونه مقطع کشیدن رو به من یاد بده؟ :redface:
من ترم یکم اون جلسه که مقطع رو گفتن نبودم جالا واسه آخر ترم باید چند تا مقطع بکشم :confused:
پیشاپیش مرسی از کمکتون :gol:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها کسی میدونه رواج محراب های مرمری از چه دوره ای آغاز شد؟

niusha*

عضو جدید
نیوشاخانم
اولا ایولا که واقعا معماری (معماریعنی آدم پرتلاش وکوشش که هیچ چیزو فراموش نمی کنه )
دوما بارک ال.. که به فکرکمک به سال پائینیهات هستی این یعنی بزرگی
سوما ...................................................
:sweatdrop:
انجام وظیفس
ما خودمونم یه روزی سال اولی بودیم و n تا سوال داشتیم:w16:

سناتور

عضو جدید
سلام.

زیاد مطالعه کن. یه معمار خوب باید تاریخ معماری رو خوب بدونه و بدونه گذشتگان چه کردن.

کتاب زیاد ورق بزن، فقط برای دیدن عکس هاش، تجسمت رو قوی می کنه.

کتاب های مبانی هنر و هنرهای تجسمی زیاد ببین تا ترسیمت قوی بشه.

اگر استاد خوبی پیدا کردی که راهنمای خوبی بود و می تونست بهت خط بده که پی چی بری حتماً حرفشو گوش کن.

و در آخر اینکه هر کاری کردی، بدون خودت برای خودت کردی؛ کسی بهت معلومات و دانش تزریق نمی کنه، پس زیاد دنبال این نباش که کسی چیزی بهت یاد بده، خودت خودتو آموزش بده، از استاد صرفاً راهنمایی برای جهت گیری بگیر.

موفق باشی.
سلام دوست عزیز راهنماییهای ارزشمندی بود واسه من که تازه وارد این عرصه پر مشغله معماری شدم ... تو این مدت که با معماری خوندم این جمله ورد زبونم شده"در دیاری که در ان نیست کسی یار کسی کاش یا رب که نیفتد به کسی کار کسی" اما از طرفی معتقدم به این" خورشید باش که اگر خواستی نتابی نتوانی" امیدوارم هرچی یاد میگیرم بی ادعا در اختیار دیگران بزارم...

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کسی میتونه مقطع کشیدن رو به من یاد بده؟ :redface:
من ترم یکم اون جلسه که مقطع رو گفتن نبودم جالا واسه آخر ترم باید چند تا مقطع بکشم :confused:
پیشاپیش مرسی از کمکتون :gol:
یکمی این جوری توضیح دادنش سخته

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیازمند یاری سبزتان هستیم

نیازمند یاری سبزتان هستیم

خانوما آقایون سلام.
من گیر یه پروژه ام که شدیدا" برای امتحانم لازمش دارم اگه بتونید یه کمکی برسونید یه دنیا ممنونتون میشم.
اینم مشخصات پروژه:
طراحی یک ویلای مسکونی ( دوبلکس ) در سطح شیبدارکه:
1- 3خوابه ( اتاق خواب والدین و 2 اتاق خواب جهت فرزندان )
2- اتاق خواب مهمان
3- مجموعا" به مساحت حداکثر 180متر مربع
4- پارکینگ جهت پارک دو ماشین
دوستو ن دارم بوسسسسسسسس

00445

عضو جدید
help me

help me

روی شیت 70 در 100 نمی خواد گفته شیتا رو البوم کنید یه ایده خوبی داری؟

khooshe

مدیر بازنشسته
لطفا به من اطلاعات دهید

لطفا به من اطلاعات دهید

سلام شاید به نظرتون مسخره بیاد اما برای من فرقی نمیکنه من یه سری اطلاعات در مورد دروس معماری میخوام چون من میخوام معماری بخونم اما هیچ چیز خاصی از اون نمی دونم حتی وقتی اومدم توی گروه معماری به چندین شاخه روبرو شدم که بازم چیز خاصی نفهمیدم ممنون میشم اگه درسایی رو که گذروندین و قشنگییای این رشته رو به من بگین با تشکر.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام شاید به نظرتون مسخره بیاد اما برای من فرقی نمیکنه من یه سری اطلاعات در مورد دروس معماری میخوام چون من میخوام معماری بخونم اما هیچ چیز خاصی از اون نمی دونم حتی وقتی اومدم توی گروه معماری به چندین شاخه روبرو شدم که بازم چیز خاصی نفهمیدم ممنون میشم اگه درسایی رو که گذروندین و قشنگییای این رشته رو به من بگین با تشکر.
دوست خوبم سلام
عادت ندارم که مهمانهای عزیزم رو از خودم برنجونم و با خاطره ای بد اونها رو از تالار معماری بدرقه کنم . ولی مطمئن هستم شما هم در ابتدای ورود قوانین رو مطالعه کردید و در این صورت باید بدونی جای این تاپیک باید توی بخش درخواستها باشه نه توی تالار اصلی . خوشحال میشیم که به حرفهای شما در جای مناسب خودش پاسخ بدیم .
موفق باشید

shabnam_gh

عضو جدید
من کمک لازم دارم

من کمک لازم دارم

سلام.من یه سری عکس از بناهای تاریخی زنجان دارم.ملی بلد نیستم بذارمشون تو سایت.میشه یکی کمکم کنه؟لطفا"
:cry:

solar flare

مدیر بازنشسته
اولا سلام به باشگاه خوش اومديد
من لينكشو براتون ميذارم شما بايد رو قسمت بروس كليك كنيد بعد آپلود رو بزنيد يه صفحه باز ميشه كه 4 تا كادر داره
رو كادر پايين copyكن بعد تو باشگاه جايي كه ميخواي عكس بذاري
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/editor/insertimage.gif
روي اين قسمت كليك كن و paste كن مياد
اينم لينكشhttp://tinypic.com

banaeyan

عضو جدید
کمک!!!!

کمک!!!!

"سلام به همه بچه های معماری"
من این ترم درس تنظیم شرایط دارم استادمونبه ما گفته پلان یه ساختمان به صورت اقلیمی بکشیم هیچ چیزی هم به ما نگفته
اگه کسی پلان یا عکس در این مورد داره بزاره ممنون میشم

masoud_1989

عضو جدید
Richard Meier

Richard Meier

من اگه بخوام مطالبي درباره ي ريچارد مير و تجزيه و تحليل كارهاي اين معمار گير بيارم بايد از كدام سايت يا وب كمك بگيرم؟؟؟

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ne_sh67

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...ببین دوست عزیز...مقطع یعنی بخشی از ساختماk را برش بدی و hز نمای روبروش بکشی...به عبارت ساده تر ..فرض کنی که واستادی در محل برش و هرچی میبینی بکشی..
چطوری یه کیک را میبری؟؟!!!حالا تصور کن پلانی که داری یه فضای واقعی و مثله یک کیک ببرش..و هر چی میبینی بکش..چند تا قانون داره مقطع زدن ..پیشنهادم اینه که این کار را امتحان کن تا بعد قوانین بهت بگم...یه پلان بردار..از هر جا که خواستی یه خط مستقیم بکش و مشخص کن که به کدوم سمت نگاه میکنی و انگار که جلوش واستادی هر چی میبینی بکش..
مقطع زدن مطلب خاصی نداره به جز مقطع پله ها که در بعضی حالتها دارین پرسپکتیو میشن!!!!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.