آرشیو شماره (1) سوالات مطرح شده در تالار "سوالات و مشكلات قدرت"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohammad3947

عضو جدید
تبادل نظر

تبادل نظر

سلام
کسی در مورد دستگاه های
timing testو کنتاکت رزيستانس
متن و يا استاندارد ها شو داره?
اصلا ميدونيد واسه چی هستن?:surprised:
اگه نميدونيد چی هستن ميتونم اطلا عاتی مختصر بهتون بدم
ولی اگه متن انگليسيشو دارين يا استاندارد ها شو بزارين تا ترجمه کنم
و همينجا قرار بدم
چون خودم در این مورد اطلا عاتی کامل ندارم
و خودم شديدا بهشون احتياج دارم
ممنون

musa.afra

عضو جدید
مطلبی در مورد طراحی ماشین الکتریکی

مطلبی در مورد طراحی ماشین الکتریکی

دوستان سلام
مطلبی در مورد طراحی ماشین الکتریکی اگه دارید بدید.مخصوصا جزوه یا مقاله .چه فارسی یا انگلیسی
متشکرم

musa.afra

عضو جدید
طراحی ماشین های الکتریکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

طراحی ماشین های الکتریکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

طراحی ماشین های الکتریکی پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

اگر نیاز به نرم افزاری برای این کار دارین می تونید از وبلاگ من دیدن نمایید نرم افزار Maxwell

AMMAR B

عضو جدید
سلام.کسی مقاله کاملی از انواع خطوط انتقال داره.ممنون میشم.:que:
سلام دوست عزیز,
خطوط انتقال یک بحث خیلی گسترده ای هستش که باید مشخص کنین که در مورد چه پارامتر خطوط انتقال مطلب میخواین؟ لطفا مشخص کنین تا بتونم کمکتون کنم. . .

Mohandes_4233

عضو جدید
مقاله

مقاله

یه مقاله زبان اصلی در مورد نیروگاه با ترجمه اش لازم دارم این استاده پدر مون در آورده;)

hamed.j.a

عضو جدید
کمک برای کار با maxwell 3D

کمک برای کار با maxwell 3D

سلام.برای انجام پروژه ام باید شکل یک زنجیره مقره رو در محیط نرم افزار maxwell 3D شبیه سازی کنم.لطفا" کمک کنید.
ممنونم.

abar mohandes

عضو جدید
سوال در مورد ويولت

سوال در مورد ويولت

سلام.دانشجوي كارشناسي ارشد قدرت هستم. عاجزانه سوالي دارم . خواهش ميكنم پاسخ بدين...در زمينه ويولته .من يك سيگنال را به ورودي يك شبكه WPT با 5 سطح مي دهم.يعني 32 سطح خروجي دارم. با فركانس 1600 هرتز نمونه برداري كرده ام.(1024 نقطه در 10 سيكل براي سيگنال با فركانس 50 هرتز‌‌‌‍ (0.2 ميلي ثانيه)).در نتيجه بايد در هر گره انتهايي 25 هرتز داشته باشم . يعني هر باند فركانسي كه پهناي آن 25 تايي است و كلا شامل فركانسهاي 0 تا 800 هرتز است.(32باند 25 هرتزي).در واقع بايد در هر باند 32 نقطه داشته باشم.
سوال 1 : اين شبيه سازي را با MATLAB انجام دادم و به اشكالاتي بر خوردم
1-با تغيير ويولت مادر تعداد نقاطي كه من در باند هاي انتهايي ميديدم عوض مي شود يعني به طور مثال با HARR يا DB1 داراي32 نقطه در باند هاي خروجي است اما به ازاي هر افزايش در مرتبه تابع ويولت 2 تا به تعداد نقاط افزوده مي شود مثلا DB2 داراي 34نقطه است و...
اين در برنامه نويسي من مشكل ايجاد مي كند چگونه درستش كنم ؟
2-MATLAB ويولت Vaidyanathan with 24 coefficients را در ويولت هايش ندارد .نمي دانيد چگونه ميتوانم اضافه كنم ؟
3- مي خواهم ازخروجي هاي هر باند RMS بگيرم .پاسخ هايم غلط است ...

خازن و ***** اکتیو

خازن و ***** اکتیو

مهندسین عزیز کی میتونه به من بگه چرا در موتورها خازن راه انداز از نوع خشک و خازن دایم کار از نوع روغنی می باشد و در مورد ***** اکتیو اگه مقاله ای دارید ممنون میشم :cry:

masoud-elcman

عضو جدید
بازار کار

بازار کار

سلام دوباره بر دوستان
منئ میخواستم بدونم کدوم یک از گرایش های برق (قدرت یا الکترونیک)در صنایعخودرو سازی امکان کار کردن دارد
ممنون از دوستان

akbakhtyar

عضو جدید
كليدهای خلاء

كليدهای خلاء

سلام من مقاله و پایان نامه ای یا هرگونه مطالبی در مورد عملکرد کلید خلاء در قطع بارهای خازنی نیاز دارم :D

Mohandes_4233

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوست من باید بهت بگم که هردوشون میتونن تو ای زمینه مشغول به کار بشن با این تفاوت که مهندس قدرت در زمینه تجهیزات کارخانه مدارهای فرمان و قدرت و در کل ساماندهی و مدیریت دستگاه هایی که در کار تولید و منتاژ ماشین هستند مشغول میشه و یه مهندس الکترویک در قسمت تولید مدارها و فیورهایی داخلی ماشین و .. مشغول میشه.کلا یه مهندس برق همه جا میتونه مشغول به کار بشه

maliyan

عضو جدید
مقاومت الكتريكي نقطه اتصال

مقاومت الكتريكي نقطه اتصال

با سلام خدمت همه دوستان. خواستم بگم اگر كسي مطلبي در مورد اندازه گيري و يا شبيه سازي مقدار مقاومت الكتريكي در نقاط اتصال ، فارسي يا انگليسي داره در اختيارم بگذاره. خيلي ممنون

Mohandes_4233

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

سلام به همه بروبچه های مهندس
می خواستم یه نظر خواهی کنم؟کدوم یکی از شما ها رشته مهندسی برق را با علومات قبلی انتخاب کردین و الان از انتخابتون راضی هستین؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
منم انتخاب خودم بود و حالا كه درسم تموم شده و دنبال كار ميگردم اصلا راضي نيستم.:w34:

39168

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

به یک مقاله لاتین در مورد ماشین های آسنکرون به همراه ترجمه بخش ابتدایی (اینترو داکشن)نیازمندم .با تشکر فراوان

Teranzistor

عضو جدید
سوال؟

سوال؟

سلام من تازه گرایش قدرت رو انتخاب کردم وزیاد ازش سردرنمی آرم یکی برای من توضیح بده که بالاخره این قدرت چیه؟اصلا کدوم گرایش بهتره؟ قدرت;) ؟الکترونیک :confused:یا مخابرات؟:razz: با تشکر

AmooSaeid

عضو جدید
سلام من تازه گرایش قدرت رو انتخاب کردم وزیاد ازش سردرنمی آرم یکی برای من توضیح بده که بالاخره این قدرت چیه؟اصلا کدوم گرایش بهتره؟ قدرت;) ؟الکترونیک :confused:یا مخابرات؟:razz: با تشکر

سلام دوست عزيز

گرايش قدرت بيشتر در زمينه ي توليد،انتقال و توزيع انرژي الكتريكي كاربرد داره

در مورد اينكه كدوم گرايش بهتره نميشه نظري داد چون هر كدوم از اين گرايش ها

كاربرد هاي خاص خودش رو داره و نميشه گفت مثلا مهندس مخابرات به درد نميخوره:surprised:

با اين حال به نظر مياد گرايش قدرت بازار كار بيشتري داره نسبت به بقيه :smile:

موفق باشيد

behnam romeo

عضو جدید
قدرت

قدرت

سلام مطلبی در مورد کلید های قدرت می خوام لطفا کمکم کنید خیلی ممنون:)

sahf58

عضو جدید
سلام
من علي هستم
گرايش قدرت يعني كار كردن با ولتاژهاي بالا مانند 400000ولت 230000ولت الي 400ولت
الكترونيك يعني كار كردن با ولتاژ 5 و 10 و 2 ولت

ARC_2008

مدیر بازنشسته
دوست گرامی ... قبل از ایجاد تاپیک جدید ، از تکراری نبودن آن اطمینان حاصل کنید.
( یه گشت تو تالار بزن، نمونه سوالت را زیاد پیدا می کنی:smile:)

msh59

عضو جدید
حفاظت و کنترل

حفاظت و کنترل

سلام دوستان اگر در مورد سیستمهای حفاظتی پستهای انتقال و فوق توزیع سئوال باشه در خدمتم.

hoolooo

عضو جدید
یک سوال
رله ارت فالت سمت 63
در یک پست 63kv
به چه دردی میخوره؟
ما که سمت 20 رو داریم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا