لباس‌هاي ويژه

hamid76

عضو جدید
سلام

آِ دوستان در خصوص لباسهاي ويژه اطلاعاتي دارند. مثلا لباسهاي ضد اشعه، ضد اسيد، مقاوم در برابر قليا و .....

moderntextile

عضو جدید
مدیریت تالار میتونند یه تاپیک بسیار خوب به همین اسم لباسهای ویژه راه اندازی کنند که بنظر میرسه خیلی عالی باشد. عرض کنم مهندس جان اطلاعات زیاده ولی همشون زبان اصلی است:w10:
امروزه پارچه ها و لباسهای ضداتش، جذب کننده اشعه ماورا بنفش، استتاری، و .... تولید شده که میتونی یه سر به کتب جدید و مقالات منتشر شده و حتی سایتهای این البسه مخصوصا نظامی بزنی. ان شاالله اگه وقت کردم حتما در این تاپیک اطلاعات مفیدی میذارم

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
مدرن تکستایل عزیز چرا مدیریت تالار؟مهندس زحمت کشیدند تاپیک رو زدند:gol:
همین می تونه باشه تاپیک لباس های ویژه!طرح یک سوال و اطلاعات خوبی که شما و بقیه دوستان زحمت می کشند توی تاپیک می گذارند!!;)
مدرن تکستایل جان اگه بتونید فارسی مطالب رو بذارید که خیلی عالی میشه.ولی اگه احیانا وقت نکردید اشکالی نداره اگه متن اصلی رو توی این تاپیک بگذارید.به هرحال فکر کنم برای زبانمون هم خوبه.:D;)
منم قول میدم اگه این تاپیک فعال بشه مهمش کنم.;)

آخرین ویرایش:

moderntextile

عضو جدید
مرسی آرامش خانم
برای راحتی کارتون بنده کمالی هستم و بانام مدرن تکستایل ثبت نام کردم.:w47:

moderntextile

عضو جدید
اخرین patent ثبت شده استفاده از مواد نانو لیگینین بر روی پارچه هاست . همانگونه که میدانید لیگنین به دلیل ساختار فنولی و رزونانس می تواند جاذب اشعه ماورابنفش باشد به همین دلیل در این پاتنت از این ماده بر روی پارچه استفاده کردندو پارچه محافظ در برابر اشعه ماورابنفش تولید کردند.

moderntextile

عضو جدید
CELLULOSE FIBRE TEXTILES CONTAINING NANOLIGNINS, A METHOD OF APPLYING NANOLIGNINS ONTO TEXTILES AND THE USE OF NANOLIGNINS IN TEXTILE PRODUCTION
Cellulose fibre textile, characterised in that it contains nanolignins, wherein the nanolignins are applied onto the textiles using a padding technique with a nanolignins solution with an auxiliary agent comprised of a silicone emulsion, at a temperature of 18 - 20[deg.]C, for a duration of 2 to 5 minutes, where after the textiles are wrung and repadded for another 8 to 10 passages, where after each padding session is followed drying at a temperature of 40 - 6O<0>C.

2. Textile according to Claim 1, characterised in that the auxiliary agent consists of an emulsion containing silicone elastomer with a concentration ranging from 5 to 25 g/1. 3. Textile according to Claim 1, characterised in that the raw material consists of natural cellulose fibers.

4. Textile according to Claim 1, characterised in that the nanolignins applied onto the textiles provide a barrier which protects against UV radiation.

5. Textile according to Claim 1, characterised in that the nanolignins applied onto the textiles provide antibacterial and antistatic properties.

6. Textile according to Claim 1, characterised in that it is designed for clothing which protects against UV radiation, with antibacterial and antistatic properties, particularly for summer clothing and working clothes used in intensive sunlight environments. 7. A method of applying nanolignins to cellulose textiles, characterised in that the nanolignins are applied onto the textiles using a padding technique using nanolignins with an auxiliary factor comprised of a silicone emulsion, at a temperature of 18 - 20[deg.]C, over a period of 2 to 5 minutes, where after the textiles are wrung out and repadded using 8 do 10 passages, where after each padding session they are dried at a temperature of 40 - 6O<0>C. 8. A method according to Claim 7, characterised in that the auxiliary agent consists of an emulsion containing silicone elastomer at a concentration of 5 to 25 g/1. 9. A method according to Claim 7, characterised in that the method used is the application of nanolignins onto natural cellulose fibers.

10. Use of nanolignins applied onto textile with a padding technique using a nanolignin solution with an auxiliary agent consisting of a silicone emulsion at a temperature of 18 - 20[deg.]C, over a period of 2 to 5 minutes, where after the textiles are wrung out and repadded using 8 do 10 passages, where after each padding session they are dried at a temperature of 40 - 6O<0>C, in the production of clothing which protects against UV radiation, with antibacterial and antistatic properties.

hamid76

عضو جدید
دوستان شيمي نساج، راجب به توليد انواع لباس ويژه، نظير لباس ضد آتش، ضد IR، ضد آب و ... كه برخي از آنها با استفاده از مواد شيميايي در مرحله تكميل، داري خواص ويژه مي‌شوند، اطلاعاتي دارند؟ آيا موردي از آنها داخل كشور انجام شده يا در دانشگاه پايان‌نامه‌هاي در اين خصوص كار شده است؟ مثلا با استفاده از نانوكلي مي‌توان خاصيت آتش‌گيري الياف پلي‌استر را افزايش داد يا با برخي از رنگزاها مي‌توان خاصيت ضدميكروب روي پارچه‌ها ايجاد كرد و ....

moderntextile

عضو جدید
بله اقاي مهندس پروژه هاي متعددي در زمينه ضد آتش کردن پارچه ها با تکميل موادي مانند پلي فسفا تها ، نانو کلي ها و ديگر مواد صورت گرفته همچنين در زمينه ضد باکتري کردن که امروزه بسيار کار کردند و پايان نامه ها ي متعدد کارشناسي و کارشناسي ارشد در اين زمينه وجود دارد. ميتوني با مراجعه به کتابخانه هر کدام از دانشگاه هاي امير کبير يا صنعتي اصفهان در بخش نساجي به اين اطلاعات دست پيدا کني! اگر مطلب خاصي مورد نظرتون هست بفرماييد تا اطلاعات در اختيارتون بذاريم:w10:

hamid76

عضو جدید
بله اقاي مهندس پروژه هاي متعددي در زمينه ضد آتش کردن پارچه ها با تکميل موادي مانند پلي فسفا تها ، نانو کلي ها و ديگر مواد صورت گرفته همچنين در زمينه ضد باکتري کردن که امروزه بسيار کار کردند و پايان نامه ها ي متعدد کارشناسي و کارشناسي ارشد در اين زمينه وجود دارد. ميتوني با مراجعه به کتابخانه هر کدام از دانشگاه هاي امير کبير يا صنعتي اصفهان در بخش نساجي به اين اطلاعات دست پيدا کني! اگر مطلب خاصي مورد نظرتون هست بفرماييد تا اطلاعات در اختيارتون بذاريم:w10:

درخصوص تكميل ضد آتش چه مطلبي دارين؟ پايان‌نامه كار شده؟ لطفا" عناوين را براي من بفرستد؟

moderntextile

عضو جدید
حقيقتش در دانشگاه يزد چندين پروژه تعريف شده بود كه الان حضور ذهن ندارم و در امير كبير ميدونم چند پروژه با نانوكلي انجام شده بود كه الياف و پارچه رو ضد آتش كردند و در صنعتي نيز روي پارچه دارند كار ميكنند. چشم در صورت امكان اطلاعات در اختيارتون قرار ميدم:w10:

moderntextile

عضو جدید
ببخشید اقای مهندس
تو این مدت کلا گرفتار امتحانا و پروژه ها بودم و اصلا فرصت نکردم که به سایت سر بزنم. ادرس این پروژه ها رو میتونید از کتابخانه و بخش مرجع پایان نامه های دانشکده نساجی دانشگاه امیرکبیر یزد و صنعتی پیدا کنید.

hamid76

عضو جدید
لباس‌هاي ضد مواد شيميايي، ضد اشعه‌هاي مختلف و ...

لباس‌هاي ضد مواد شيميايي، ضد اشعه‌هاي مختلف و ...

سلام
موضوع منسوجات و پوشاك محافظ مورد توجه دوستان شيمي‌نساجي قرار نگرفت؟
به نظر من كسب دانش فني توليد انواع مختلف البسه محافظ (ضد مواد شيميايي، ضد اشعه‌هاي مختلف، ضد آتش، ضد آب و لك و ... ) مي‌تواند در آينده صنعت نساجي تحول ايجاد كند. دوران دانشجويي فرصت بسيار مناسبي براي كسب اطلاعات لازم در اين خصوص مي‌باشد.
يك پيشنهاد دارم، دوستان پايان‌نامه‌هاي كه در مورد هر يك از انواع پوشاك محافظ كار شده را معرفي كنند و در صورت امكان چكيده آن را در دسترس بقيه افراد قرار بدهند.

روز خوش

بالا