اتاق مشورت کنکوری های 92

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

یه سوال داشتم. به نظرتون واسه زبان عمومی 504 کافیه ؟؟؟
من تقریبا 504 رو خوندم ولی به نظرم واسه کنکور امسال اصلا کافی نبود! :(

میخواستم بدونم منبع دیگه ای واسه زبان نیست ؟؟؟؟

خوندن 504 مثه کاه در کاهدون هست!
متن ها و کلماتی که در 504 هستند خیلی محدود و ساده و پیش پا افتاده ان ... با این وضعیتی که کنکور امسال نشون داد باید منابعی خیلی بیشتری خوند ..
کتاب های 1100 ، زبان عمومی پوران پژوهش ، کتاب زبان مدرسان هم خوبه ...
یه کتاب هست مال کنکور کاردانی به کارشناسی متالورژی از مدرسان شریف هست . خیلی خوبه در حد ارشد هست ...

ho3in.s

عضو جدید
سلام دوستان.

کتاب 504 فقط واسه شروع خوبه و به هیچ عنوان کافی نیست...

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.

سلام دوست عزیز..
504 اصلا کتاب کامل و کافی نیست... ولی خوندنش لازمه
دایره لغات خیلی وسیع هست و بخاطر همین دست طراح کاملا بازه توی سوال گرفتن..
اما من یه پیشنهادی به شما میکنم..کاری که خودم انجام دادم.
شما بعد ازعید کتاب 504 رو در عرض 1 یا 21 ماه بخون همون 42 تا درسش رو بخونی کافیه.. و حتما ?تمریناتی که داره رو حل کن

بعد از 504 کتاب essential word for toefl رو بخون ...
من با همین روش تونستم 5 تا تست از 10 تا تست زبان عمومی رو درست بزنم.....
ولی حتما یادتون باشه که باید لغات رو تا روز امتحان مرتب واسه خودتون تکرار کنید..وگرنه یادتون میره

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز..
504 اصلا کتاب کامل و کافی نیست... ولی خوندنش لازمه
دایره لغات خیلی وسیع هست و بخاطر همین دست طراح کاملا بازه توی سوال گرفتن..
اما من یه پیشنهادی به شما میکنم..کاری که خودم انجام دادم.
شما بعد ازعید کتاب 504 رو در عرض 1 یا 21 ماه بخون همون 42 تا درسش رو بخونی کافیه.. و حتما ?تمریناتی که داره رو حل کن

بعد از 504 کتاب essential word for toefl رو بخون ...
من با همین روش تونستم 5 تا تست از 10 تا تست زبان عمومی رو درست بزنم.....
ولی حتما یادتون باشه که باید لغات رو تا روز امتحان مرتب واسه خودتون تکرار کنید..وگرنه یادتون میره

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون.
سعی میکنم همین کارو بکنم.

jasmin.me

عضو جدید
:surprised: چرا ؟
یعنی جای امیدی نیست ؟؟؟:redface:

به نظر من بخون ( با توجه به اینکه وقت داری )

درسته زبان " خصوصا عمومی " هیچ تضمینی توش نیست که بتونی همون قدر که انتظار داری بزنی ولــــــــــــی ...

فرضا توی بدترین حالت ممکن هم بتونی 1 تست بزنی ... به اندازه ی همون 1 تست جلوتر میفتی !

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون.

نظرتون راجع به ریاضی چیه ؟

به نظرتون واسه ریاضی باید زیاد وقت گذاشت یا زبان ؟

منظورم اینه که از کدوم یکی میشه بیشتر نتیجه گرفت و بیشتر ارزششو داره ؟

ماراویا

عضو جدید
کنکور امسال ریاضی مواد رو سخت داده بودند ولی هرکی به سوالات کمی با دقت نگاه می کرد متوجه نکته جالبی می شد.
یکی از دوستان من خیلی خوب مهندسی خونده بود ولی به نکتی جالب سوالات توجه نکرده بود به همین خاطر نتونسته بود بزنه.

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
بازم ممنون.

نظرتون راجع به ریاضی چیه ؟

به نظرتون واسه ریاضی باید زیاد وقت گذاشت یا زبان ؟

منظورم اینه که از کدوم یکی میشه بیشتر نتیجه گرفت و بیشتر ارزششو داره ؟

ببینید این موضوع به خودتون بستگی داره باید ببینید تو کدوم درس قوی تر هستید و بهتر یاد میگیرید..
ولی اینو یادتون باشه که حتما ریاضی و زبان رو از بعد عید شروع کنید.... چون هم خیلی وسیع هستند و هم اینکه چند ماه اخر بیشترین وقت رو باید سر درسای تخصصی بذارید....
ولی امسال ریاضی حال همه رو گرفت

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید این موضوع به خودتون بستگی داره باید ببینید تو کدوم درس قوی تر هستید و بهتر یاد میگیرید..
ولی اینو یادتون باشه که حتما ریاضی و زبان رو از بعد عید شروع کنید.... چون هم خیلی وسیع هستند و هم اینکه چند ماه اخر بیشترین وقت رو باید سر درسای تخصصی بذارید....
ولی امسال ریاضی حال همه رو گرفت

بله.
ریاضی واقعا سخت بود.
زبانم که ... :(

یه سواله دیگه این که من پارسال کسانی رو دیدم که یکی از دروس زبان یا ریاضی رو اصلا نزده بودن ولی قبول شدن.

به نظر شما همچین کاری منطقی هست ؟ یا ریسکه که یکیشونو کلا کنار بذاری ؟

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
بله.
ریاضی واقعا سخت بود.
زبانم که ... :(

یه سواله دیگه این که من پارسال کسانی رو دیدم که یکی از دروس زبان یا ریاضی رو اصلا نزده بودن ولی قبول شدن.

به نظر شما همچین کاری منطقی هست ؟ یا ریسکه که یکیشونو کلا کنار بذاری ؟

ببین حتما درسای تخصصی رو خیلی خوب زده که تونسته رتبه بیاره ...
ببین ریسک نیست و همیشه نزدن بهتر از زدن همرا با شک و تردید هست.
ولی این نکته رو باید در نظر بگیرید که سفید گذاشتن تراز رو پایین میاره.. چون رتبه بر اساس تراز تعیین میشه... شما اگر ریاضی 2 تا کلا بزنی یکیش درست باشه و یکیش غلط بهتر از اینه که سفید بزارید ...
من ریاضی پارسال رو 40 درصد زدم ولی امسال وقت کم اوردم تا اومدم ریاضی رو شروع کنم وقت تموم شد و فقط تونستم 1 دونه بزنم.... ولی همین 1 دونه هم بهتر از سفید گذاشتنه

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین حتما درسای تخصصی رو خیلی خوب زده که تونسته رتبه بیاره ...
ببین ریسک نیست و همیشه نزدن بهتر از زدن همرا با شک و تردید هست.
ولی این نکته رو باید در نظر بگیرید که سفید گذاشتن تراز رو پایین میاره.. چون رتبه بر اساس تراز تعیین میشه... شما اگر ریاضی 2 تا کلا بزنی یکیش درست باشه و یکیش غلط بهتر از اینه که سفید بزارید ...
من ریاضی پارسال رو 40 درصد زدم ولی امسال وقت کم اوردم تا اومدم ریاضی رو شروع کنم وقت تموم شد و فقط تونستم 1 دونه بزنم.... ولی همین 1 دونه هم بهتر از سفید گذاشتنه

ممنون از اطلاعاتی که دادین.;)

توکل به خدا.

ho3in.s

عضو جدید
کنکور امسال ریاضی مواد رو سخت داده بودند ولی هرکی به سوالات کمی با دقت نگاه می کرد متوجه نکته جالبی می شد.
یکی از دوستان من خیلی خوب مهندسی خونده بود ولی به نکتی جالب سوالات توجه نکرده بود به همین خاطر نتونسته بود بزنه.
کدوم نکته؟:cool:

farshad.titan22

عضو جدید
سلام بچه ها
ببخشید شاید سوالم به موضوع ربط نداشته باشه اما من حساب کردم 9 ترمه میشم یعنی حدود 14 واحد واسه ترم مهر 92 میمونه.به نظر شما اگه کنکور بدم و سراسری قبول شم دانشگاه یک ترم مرخصی میده تا اون 14 واحدرو پاس کنم؟
یک جا خوندم که بخشنامه اومده که یک ترم مرخصی جزء سنوات هر دانشجوی ارشد هستش.ولی نمیدونم شامل کسایی که قبول شدند ولی هنوز چند واحد از کارشناسیشون مونده هم میشه یا نه

baran0

عضو جدید
دود برشمامیخواستم برنامه کلی برای کنکور بنظر شما چی هست؟

دود برشمامیخواستم برنامه کلی برای کنکور بنظر شما چی هست؟

دود برشمامیخواستم برنامه کلی برای کنکور بنظر شما چی هست؟بنظرت باید ازچی شروع کرد از کی روزی چندساعت راستی مرجع واسه ارشد چه کتابهایی هستن کدوم انتشارات آیا برای ارشد برنامه پیشنهادی دارید ؟؟؟؟؟؟؟درکل راهنکاییی کلی نیاز دارم ممنون میشم کمک کنید

بین نشین

عضو جدید
دود برشمامیخواستم برنامه کلی برای کنکور بنظر شما چی هست؟بنظرت باید ازچی شروع کرد از کی روزی چندساعت راستی مرجع واسه ارشد چه کتابهایی هستن کدوم انتشارات آیا برای ارشد برنامه پیشنهادی دارید ؟؟؟؟؟؟؟درکل راهنکاییی کلی نیاز دارم ممنون میشم کمک کنید

اگه دود به زبان محلی یه جور ناسزا حساب می شه باید بگم که دود به خودت

ho3in.s

عضو جدید
فروش یک بسته آموزش مکاتبه ای مجموعه مهندسی مواد ماهان چاپ 88
+
سوالات و پاسخهای کنکور 89 و 90

برای کسب اطلاعات بیشتر پیام خصوصی بدید

آخرین ویرایش:

ziadziad

عضو جدید
فکر کنم منظورش از دود همان درود بود.  بهتر نیست ایراد املایی نگیریم و پاسخ بدهیم. ابتدا بهتر از زبان و ریاضی شروع کرد . دوستان درمورد منابع و غیره نیز در این بخش صحبت کردند  اگر یک مرور بزنیم متوجه میشوید

Hope666

عضو جدید
سلام من یک سوال چندین بار پرسیدم کسی جواب نداده :( چه دروسی باید برای تخصصی دانشگاه ازد بخونم؟که توی کنکور ارشد ازاد میاد ؟ممنون

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یک سوال چندین بار پرسیدم کسی جواب نداده :( چه دروسی باید برای تخصصی دانشگاه ازد بخونم؟که توی کنکور ارشد ازاد میاد ؟ممنون

دوست من بستگی به گرایشی داره که شما میخواید امتحان بدید. هر گرایشی یک سری دروس تخصصی داره که اونارو هم از درون دفترچه میتونید استخراج کنید...
دوستان اگه کسی لیست دروس تخصصی رو برای گرایش های مختلف یا پی دی اف دفترچه آزاد رو داره، برای این دوستمون قرار بده.

بالا