سوال:پیرکرنشی

yaeghooi

عضو جدید
با سلام
کسی از دوستان عزیز می تونه در مورد آزمایش تعیین میزان دیرگدازی ماسه ها به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون می شم!

hanieh-aut

عضو جدید
سلام.منم متال صنعتی ام.اگه خیلی عجله نداری می تونم از استادام بپرسم(پلی تکنیک):smile:

hanieh-aut

عضو جدید
پیر کرنشی

پیر کرنشی

سلام.می شه در مورد پیر کرنشی یه سری اطلاعات بدین؟ممنون میشم.:)

8538020

عضو جدید
سلام فکر می کنم پیر کرنش همان دندانه ای شدن در آزمایش کشش در خواص مکانیکی است که به دلیل ایجاد باندهای لومر کاترل ایجاد می شود که با توجه به تنش یکسان تغییر طول یا کرنش متفاوت داریم.

hamid1977

عضو جدید
با سلام
کسی از دوستان عزیز می تونه در مورد آزمایش تعیین میزان دیرگدازی ماسه ها به من کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون می شم!

دوست عزیز اگر منظور تعیین دمای دیرگدازی یا همان دمای خمیری شدن هست باید شما ابتدا از ماسه خود یک نمونه مطابق استاندارد تهیه کنید و سپس آن را همراه با نمونه های استاندارد زگر در کوره قرار دهید که بر اساس دمای دیرگدازی دسته بندی شده اند و باید از روی ظاهر نمونه خود و مطابقت آن با نمونه های استاندارد که 40 عدد می باشند دمای خمیری شدن را تعیین کنید. دمای دیرگدازی دمای است که نمونه شکل خود را از دست می دهد.

hamid1977

عضو جدید
سلام.می شه در مورد پیر کرنشی یه سری اطلاعات بدین؟ممنون میشم.:)

فکر می کنم همون افزایش سختی و استحکام نمونه در اثر انجام کار مکانیکی می باشد که به دلیل افزایش تعداد بیش از حد نابجایی ها و قفل شدن نابجایی ها می باشد.

بالا