فلوئنت، لطفا راهنمایی کنید

minota

عضو جدید
سلام دوستان.
رشته من طراحی شهریه و برای پایان نامه می خوام از نرم افزار فلوئنت به منظور بررسی رفتار الاینده ها استفاده کنم. این نرم افزار مربوط به رشته مکانیکه و کاربرد آن در شهرسازی کمی متفاوت میشه از آنجاییکه تاکنون با این نرم افزار کار نکردم. از دوستان کسی می تونه راهنماییم کنه؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
رشته من طراحی شهریه و برای پایان نامه می خوام از نرم افزار فلوئنت به منظور بررسی رفتار الاینده ها استفاده کنم. این نرم افزار مربوط به رشته مکانیکه و کاربرد آن در شهرسازی کمی متفاوت میشه از آنجاییکه تاکنون با این نرم افزار کار نکردم. از دوستان کسی می تونه راهنماییم کنه؟

سلام...
کتاب آموزش فلوئنت گلشاهی فر رو حتما بخرید و همراه با نرم افزار کار کنید ....کتابای دینامیک سیالات محاسباتی هم میتونه به شما دید مهندسی بده...
در آخر باید بگم کار سختی رو در پیش دارین...البته غیر ممکن نیست.
یاعلی

sadegh1068

عضو جدید
سلام دوستان.

با سلام.
تز ارشد بنده هم در مورد پراکندگی آلاینده ها حول ساختمانهای مدل هست (البته بنده رشته م مکانیکه). اگر بخواین از مدل سازی های مرتبه بالا و با دقت زیاد استفاده کنید کار پیچیده و سختی هیت و به کامپیوتر های با توان محاسباتی بالا نیاز دارید. البته باید ببینید که پایان نامه شما در چه حدی تخصصی تعریف شده. شاید با مدل های ساده تر هم کارتون راه بیوفته. اگه سوالی خاصی داشتید من در خدمتم

z.mohajeri

عضو جدید
سلام دوستان. من دارم یک شبیه سازی دو بعدی انتقال حرارت جابجایی نانوسیال با فلوئنت انجام میدم. برای گرفتن نتیجه ضریب انتقال حرارت جابجایی(h) باید کدوم گزینه report رو بزنم ? چون هرکدوم شامل چند بخشه.

minota

عضو جدید
سلام...
کتاب آموزش فلوئنت گلشاهی فر رو حتما بخرید و همراه با نرم افزار کار کنید ....کتابای دینامیک سیالات محاسباتی هم میتونه به شما دید مهندسی بده...
در آخر باید بگم کار سختی رو در پیش دارین...البته غیر ممکن نیست.
یاعلی
سلام.
بابت راهنماییتون خیلی متشکرم.

minota

عضو جدید
با سلام.
تز ارشد بنده هم در مورد پراکندگی آلاینده ها حول ساختمانهای مدل هست (البته بنده رشته م مکانیکه). اگر بخواین از مدل سازی های مرتبه بالا و با دقت زیاد استفاده کنید کار پیچیده و سختی هیت و به کامپیوتر های با توان محاسباتی بالا نیاز دارید. البته باید ببینید که پایان نامه شما در چه حدی تخصصی تعریف شده. شاید با مدل های ساده تر هم کارتون راه بیوفته. اگه سوالی خاصی داشتید من در خدمتم
سلام. از راهنماییتون متشکرم.... واقعا عالیه که شما هم روی این موضوع کار میکنین و خیلی بهتر با موضوع آشنا هستین. من روی شهر سمنان کار می کنم و می خوام یه محله رو از لحاظ پخشایش آلودگی ها چه ریزگردهای طبیعی و یا صنعتی بررسی کنم...تو این مدت با فلوئنت خیلی اندک کار کردم ولی از اونجایی که رشتم مکانیک نبوده خیلی از موضوعاتش و اعدادی که باید در تنظیمات تعیین بشه مشکل به نظر میاد و در برخی موارد قابل درک نیست. انشاالله بتونم از راهنمایی های شما استفاده کنم

بالا