آیا حجاب محدودیته؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mohamad_musavi69

عضو جدید
بله حجاب محدودیته.هم از لحاظ جسمی هم فکری.سطح فکر وزندگی رو میاره پایین. مشکل الان دنیا واقعا حجابه؟اونایی که به حجاب معتقدن.برگشتن به قرنها پیش.کشورهایی که توشون حجاب نیس وضعشون بهتره یا کشورهایی که حجاب دارن؟خودتون قضاوت کنین

میشه بگید محدودیته فکریش چیه؟؟؟؟؟؟؟
یعنی چون کشورای دیگه حجاب ندارند و برهنگی هست پیشرفت هم هست؟ علم و ساعت های کاری مفید و وجدان کاری و ... هیچه.
اگه تاریخ اسلام رو بخونید میفهمید که علم و پیشرفت دست مسلمونا بود و اگه هم از دستشون رفته و عقب افتاده به خاطره چه چیزهایی بوده.
دوستانه گل توی دین اجباری که نیست. خدا میگه لا اکراه فی الدین اما اگه مسلمون شدی باید طبق این قوانین عمل کنی.
مطمئنن خدا بهترین رو برای بندش میخواد.
محدودیتش رو به سودی که داره می ارزه.
نگید نه که شما با لباسه کم حجاب و اونطوری که اسلام کفته نباش برو بیرون ببین چند نفر بهت نگاه میکنن و تیکه و ... اذیتت میکنن.
یه روزم با حجابی که خدا گفته برو. نمیگم چادر هرچیزی که خدا گفته باشه اونوقت میبینی که اون مزاحما رو نخواهید داشت.
بعضی وقت ها باید یکم سختی رو تحمل کنی تا ارزشت حفظ بشه.
خانم بدونه حجاب مثله عطریه که درش بازه همه بوش رو میفهمن حس می کنن اما یکی هم حجاب داره مثل عطری هست که تو جعبشه و تا درش نیاری و ازش نزنی کسی بوش رو نمی فهمه.
حالا بگید پسرا مراقب خودشون باشن که بایدم اینطور باشه اما خوب بعضیا نمی تونن.
اگه مراقب چشماش باشه که عالی اگه نباشه هیچ خانمی ازش سو استفاده نمی کنه. فرق اینجاست. اتفاقا همه از ادمه چشم چران بدشون میاد .
دوست من عطر وجودت رو به کسی بده تا استشمام کنه که لایقته نه به همه.
مرد هم حجاب داره میدونستید؟؟؟؟؟؟ نه فقط نگاهش
فکر کنید ببینید حجابه مرد چیه و چطور میشه فهمید یه مرد هم قبلا با کسی رابطه داشته یا نه.
ببخشید زیاده روی کردم. به بزرگیتون ببخشید.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه بگید محدودیته فکریش چیه؟؟؟؟؟؟؟
یعنی چون کشورای دیگه حجاب ندارند و برهنگی هست پیشرفت هم هست؟ علم و ساعت های کاری مفید و وجدان کاری و ... هیچه.
اگه تاریخ اسلام رو بخونید میفهمید که علم و پیشرفت دست مسلمونا بود و اگه هم از دستشون رفته و عقب افتاده به خاطره چه چیزهایی بوده.
دوستانه گل توی دین اجباری که نیست. خدا میگه لا اکراه فی الدین اما اگه مسلمون شدی باید طبق این قوانین عمل کنی.
مطمئنن خدا بهترین رو برای بندش میخواد.
محدودیتش رو به سودی که داره می ارزه.
نگید نه که شما با لباسه کم حجاب و اونطوری که اسلام کفته نباش برو بیرون ببین چند نفر بهت نگاه میکنن و تیکه و ... اذیتت میکنن.
یه روزم با حجابی که خدا گفته برو. نمیگم چادر هرچیزی که خدا گفته باشه اونوقت میبینی که اون مزاحما رو نخواهید داشت.
بعضی وقت ها باید یکم سختی رو تحمل کنی تا ارزشت حفظ بشه.
خانم بدونه حجاب مثله عطریه که درش بازه همه بوش رو میفهمن حس می کنن اما یکی هم حجاب داره مثل عطری هست که تو جعبشه و تا درش نیاری و ازش نزنی کسی بوش رو نمی فهمه.
حالا بگید پسرا مراقب خودشون باشن که بایدم اینطور باشه اما خوب بعضیا نمی تونن.
اگه مراقب چشماش باشه که عالی اگه نباشه هیچ خانمی ازش سو استفاده نمی کنه. فرق اینجاست. اتفاقا همه از ادمه چشم چران بدشون میاد .
دوست من عطر وجودت رو به کسی بده تا استشمام کنه که لایقته نه به همه.
مرد هم حجاب داره میدونستید؟؟؟؟؟؟ نه فقط نگاهش
فکر کنید ببینید حجابه مرد چیه و چطور میشه فهمید یه مرد هم قبلا با کسی رابطه داشته یا نه.
ببخشید زیاده روی کردم. به بزرگیتون ببخشید.

آفرين آفرين
دخترا بخونن ياد بگيرن؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
محدودیت نیست ولی برا اونایی که میگن محدودیته
بعضی وقتا بعضی محدودیتها خوبه،مثلا نمیذارن بچه به اجاق گاز نزدیک بشه به خاطر خودشه و پدر و مادر میدونن که خطر داره برا بچه
کنار دکلای فشار قوی نوشتن نزدیک نشوید یا دست نزدید به خاطر خودمونه چون اون مهندس برق میدونه که دست زدن بهش خطرناکه
تو باغ وحشا روی قفس حیوانات نوشته خیلی نزدیک نشید حالا یا برا اونا خطرناکه یا برا ما چون اون مسئول باغ وحش میدونه یه چیزی که نوشته
تو این مساله هم همینجوریه دقیقا ، خداوند خالق تمام هستی گفته که آقا ،خانوم حجاب خودتونو حفظ کنین ،چون به نفعمونه چون خالقمونه میدونه یه چیزی که ما نمیدونیم(البته میدونم اثا بی حجابیرو ولی خوب بعضیا میگن به ما چه یا دلمون میخاد)

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
محدودیت نیست ولی برا اونایی که میگن محدودیته
بعضی وقتا بعضی محدودیتها خوبه،مثلا نمیذارن بچه به اجاق گاز نزدیک بشه به خاطر خودشه و پدر و مادر میدونن که خطر داره برا بچه
کنار دکلای فشار قوی نوشتن نزدیک نشوید یا دست نزدید به خاطر خودمونه چون اون مهندس برق میدونه که دست زدن بهش خطرناکه
تو باغ وحشا روی قفس حیوانات نوشته خیلی نزدیک نشید حالا یا برا اونا خطرناکه یا برا ما چون اون مسئول باغ وحش میدونه یه چیزی که نوشته
تو این مساله هم همینجوریه دقیقا ، خداوند خالق تمام هستی گفته که آقا ،خانوم حجاب خودتونو حفظ کنین ،چون به نفعمونه چون خالقمونه میدونه یه چیزی که ما نمیدونیم(البته میدونم اثا بی حجابیرو ولی خوب بعضیا میگن به ما چه یا دلمون میخاد)
الان کشورهای که حجاب اجباری نیست........نزدیک اجاق گاز یا نزدیک حیوانات وحشی...یا شاید برق 3 فاز.............شده اند

..:PURE:..

عضو جدید
کاربر ممتاز
بشدت از حجاب به این شکلی که تعریف شده متنفرم...(اما از بی بند و باری هم حالم بهم میخورره)...
اونم نه بی دلیل!
یک دلیل فوق العاده محکم واسه انزجارم دارم ...اما باید احمق باشم که توی تاپیکی که چندین آقا در حال خوندنشن دلیلمو بیان کنم...

من کار خودمو میکنم...
نیازی هم نمیبینم که به کسی توضیح بدم...

مگه واسه وضع این قوانین قانعم کردن که از من انتظار دارن علت بیان کنم؟

آره من میگم حجاب محدودیته...
به چه علت؟
نمیگم!
ترجیح میدم فکر کنین فقط واسه لجبازی و خودنمایی!

mohamad_musavi69

عضو جدید
حجاب فقط ماله زن نیست. مردام باید حجاب داشته باشند . اما از مردا حجابه بدنیشون از خانما کمتره.
منم قبول دارم حجاب محدودیته اما نفعی داره که این محدودیتمون رو نادیده میگیره.
امروز فهمیدم حجاب فقط محفوض از دیده کسی یا تعرزات دیگری نیست بلکه باعثه عفت درونی و پاکی روح ادم میشه.

mohamad_musavi69

عضو جدید
متاسفم برای جامعه ایی که حجاب رو فقط به 4 تا تار مو میدونه اما اصلا نمیدونه حجاب چیه!
متاسفتر واسه اون آدمایی که مثه طوطی یه سری حرفا و اعتقادا رو تکرار میکنن

باهات موافقم.
این اشتباهه که تا اسم حجاب میاد به پوششه زن گیر میدن.
اینجام بحث حوده حجابه و متاسفانه ما همه گیر دادیم به حجابه خانم ها.

jhangard

کاربر بیش فعال
حجاب اجباری = 100% توهین به زن، 100% توهین به مرد

حجاب اجباری یعنی زن چیزی جز یک آلت تناسلی متحرک نیست که جهت عدم تحریک مردان ( که گویا در این فلسفه اون ها هم چیزی جز آلت متحرک نیستن) باید پوشیده باقی نمونه، حجاب کامل هم چادر نیست بلکه "کارتون یخچاله" که پستی بلندی ها رو هم بپوشونه مبادا کسی تحریک بشه.

تو 99% دنیا حجاب اجباری نیست از هر نظر که فکرشو بکنید چه فرهنگی چه اقتصادی چه صنعتی چه علمی، چه آمار انحرافات جنسی، تجاوز و خشونت علیه زن و کودک آزاری از ما وضع خیلی بهتری دارن... (خواستید آمار مستند ارائه میدم) حتا همین عرب های خالق حجاب الان به این شعور و فرهنگ و درک رسیدن که نباید حجاب رو اجباری کنند، حداقل یه سفر به حاشیه خلیج فارس برید.... حجاب اجباری اصلا مطلوب نیست...
البته کشورهای بسیار پیشرفته و مترقی افغانستان و پاکستان هم تقریبا حجاب اجباریه.

حجاب اگه خوب بود الان حیوانات هم باید چادر سرشون میکردن، در این غریزه که چیزی از ما کم ندارن، خصوصا مرغ های محترم باید به فکر همون کارتون یخچال می بودن....

حرف خیلی هست مجال نیست...

آخرین ویرایش:

lopht

عضو جدید
بله... حجاب محدودیت داره
اصولا هر چیزی که به نفع انسان هست یه محدودیت هایی هم برای اون داره
از قدیم گفتن
هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!

E ntezar

عضو جدید
کاربر ممتاز

حجاب اجباری یعنی زن چیزی جز یک آلت تناسلی متحرک نیست که جهت عدم تحریک مردان ( که گویا در این فلسفه اون ها هم چیزی جز آلت متحرک نیستن) باید پوشیده باقی نمونه، حجاب کامل هم چادر نیست بلکه "کارتون یخچاله" که پستی بلندی ها رو هم بپوشونه مبادا کسی تحریک بشه.

تو 99% دنیا حجاب اجباری نیست از هر نظر که فکرشو بکنید چه فرهنگی چه اقتصادی چه صنعتی چه علمی، چه آمار انحرافات جنسی، تجاوز و خشونت علیه زن و کودک آزاری از ما وضع خیلی بهتری دارن... (خواستید آمار مستند ارائه میدم) حتا همین عرب های خالق حجاب الان به این شعور و فرهنگ و درک رسیدن که نباید حجاب رو اجباری کنند، حداقل یه سفر به حاشیه خلیج فارس برید.... حجاب اجباری اصلا مطلوب نیست...

حجاب اگه خوب بود الان حیوانات هم باید چادر سرشون میکردن، در این غریزه که چیزی از ما کم ندارن، خصوصا مرغ های محترم باید به فکر همون کارتون یخچال می بودن....

سلام .بنده قبول دارم که حجاب نباید اجباری باشه.....اما قبول ندارم که حجاب خوب نیست..اتفاقا حجاب خیلی عالی است درصورتی که افراط وتفریط نباشد ..بر اساس عرف اسلامی باشد....

jhangard

کاربر بیش فعال
بله... حجاب محدودیت داره
اصولا هر چیزی که به نفع انسان هست یه محدودیت هایی هم برای اون داره
از قدیم گفتن
هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!

نمیشه هر کی طاووس خواست خودش بره دنبالش، بزور بهش نچپونن !؟؟ ای بابا!
حجاب خیلی هم خوبه، عــــاالیه! موشکل نداره... هر کی دوست داشت رعایت کنه یه چیز کاملا شخصی و باید 100% غیر اجباری باشه. نباید به شعور اشخاص توهین کرد باید اجازه داد خودشون تصمیم بگیرن.

من حرفی که میزنم اصلا نمیخوام وارد کلیشه بشم بلکه به عنوان یک مرد، حجاب رو نه برای خواهرم نه مادرم نه همسرم نمی پسندم (البته در یک جامعه آزاد نه جامعه فعلی ایران که این کار یک تابوشکنی شدید و مردان اکثرا عقده جنسی... باید جا بیوفته) می تونن هرطور که مایلن حجاب داشته باشن.
باید یاد بگیریم که زن و مرد کاملا برابرند. و ما در این مورد با حیوانات هیچ تفاوتی نداریم کما اینکه در قرن ها گذشته در ایران و در 90% جهان امروز مشکلی از این بابت وجود نداشته و نداره.

mohamad_musavi69

عضو جدید

ببخشید شما خانم هستید یا آقا؟؟؟؟؟؟؟؟/
این نوشته خیلی زشت بود. اصلا خوب نبود.
اولا که حجاب فقط اینجا و افغانستان و پاکستانی که گفتید فقط اجبار نیست. کی گفته اجباره؟ اگه اجباره که الان هیچ کسی نمی تونست جز یه مدل بیاد بیرون. پس اجبار نیست.
همین اکریکا که قبول دارید آزادی مطلقه الان یه سایت براتون میزارم برید ببینید که مردمش خودشون میگن این وضع حجابشون رو دوست ندارن و اجبار هست که برهنه باشن. وقتی میخوندم خندم گرفت چون مردم اونجا میگفتن ایرانیها خوبند که میتونن زیبایی بدنشون رو با حجاب هم نشون بدن بدونه اینکه برهنه باشن.
و حسرته حجابای خانم های ما رو داشتند. اونوقت یه سری میگن کاش میشد ما هم مثل امریکاییا برهنه بودیم. خیلی جالبه.
الان ادرسو میزارم یه سرچ کنم.
دوم که گفتید اگه حجاب خوب بود حیوانات هم باید چادر داشتن. این حرفت توهینی بود به خانم ها.
شما دوست عزیز کدوم حیوانی رو بلا نسبت شما دیدید که غیر از موقع های جفت گیری دنباله هم باشن؟ و .... هان؟
اما شمایی که ما ادمیم و میفهمیم میری تو خیابون چندتا کثافت میان و از حیوانم حیوانترن. اذیتت می کنن.
حجاب که نه هر چیزی که به اجبار و زور باشه به مفد هم نمی ارزه هر چقدرم خوب باشه.
حجاب اختیاریه و تا الانم بوده.
هر چیزه محدودی بد نیست.
اینجا دوستان نمیگن حجاب بده یا فلانه میگن محدوده یا نه. که بله محدوده اما تاثیراته متبت زیدی داره.
برید خواهشن در مورد حجاب با همون برهنه هایی که میگید با فرهنگن و فلان بپرسید تا بدونید چرا برهنه میگردن.

http://www.humansofnewyork.com/tagged/iran#

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-مردم-عادي-ايران-سوژه-عكاسي-يك-عكاس-امريكايي)

ببخشید اگه بد حرف زدم.

mohamad_musavi69

عضو جدید
همینطوره که میگید هر کی میخواد رعایت میکنه.
بعدش این کشور اسلامیه و باید طبق قوانین اسلام رفتار بشه . جدای از هر تعنه و کنایه ای. دنیا ایران رو اسلامی میشناسه.
همون برهنه های هر نقطه دنیا که میان ایران با حجابشون به اعتقادات و فرهنگ مردمش احترام میزارند.
شما با یه توریست صحبت کنین بپرسید از اینکه اومده و باید این حجاب رو رعایت کنه ناراضیه یا نه ببینید چی میگن بهتون.

عاشق پیشه

عضو جدید
باغی که دیوار نداشته باشه میوه هاش نمیرسه
چون قبل از اینکه برسه توسط رهگذران چیده میشه
و دیگه چیزی برای صاحب باغ نمی مونه
حجاب به نظر من مثل دیوار برای باغ می مونه
حالا شما دوست دارین باغتون بدون دیوار باشه

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
دقیقا تفاوت انسان با حیوان همین جاست وگرنه غریزشون که چیزی کم ندارن
انسان با قدرت شعور و عقلی که داره انتخاب میکنه و فقط از غریزش پیروی نمیکنه
وگرنه نمیگفتن انسان میگفتن حیوان

باید یاد بگیریم که زن و مرد کاملا برابرند. و ما در این مورد با حیوانات هیچ تفاوتی نداریم کما اینکه در قرن ها گذشته در ایران و در 90% جهان امروز مشکلی از این بابت وجود نداشته و نداره.
اینکه زن و مرد کاملا با هم برابرند که یک فریب بزرگه و و این حرف کاملا به ضرر خانومهاست و یک کلاه گشادی میزارن سر خانوما با این حرف
احساسات زن با مرد یکی نیست
ظرافت زن با مرد یکی نیست
قدرت یک زن با یک مرد یکی نیست
به همین خاطره که در اسلام به زن بیشتر اهمیت داده
بازم بحث تفاوت انسان با حیوان میاد وسط.
چرا دارین انسان را با حیوان مقایسه میکنید؟
مگر حیوان شعور دارد؟
مگر حیوان قدرت انتخاب دارد؟
مگر حیوان میتونه رشد روحی داشته باشه؟

البته بنده هم با حجاب اجباری مخالفم که حتما همه باید مثلا چادر سر کنن یا حتما مانتو بپوشن ولی معتقدم یه سری مسائل باید رعایت بشه
به این هم اعتقاد دارم اگر به صورت درست فرهنگ سازی بشه و فلسفه حجاب درست توضیح داده بشه کسی باهاش مخالفت نمیکنه

mahan123

عضو جدید
خود خانوما از بد بودن مردشون و اینکه دنبال هوا و هوس میره مینالن، ولی دقت کنیم خود قشر خانوما هستن که باعث این هوسرانی میشن. هرچقدر ما بخوایم خودمون رو زیبا کنیم بریم توی خیابون قطعا چند تا زیباتر از خودمون میبینیم. اگر مردی بجای معیار اصلی (خیلی از آقایون اینطورین) دنبال معیار زیبایی باشه به نظر شما با یه انتخاب برای همیشه میتونه راضی بشه؟
هم خود خانوما باید رعایت کنن و هم آقایون باید سنجیده و درست فکر کنن تا همه چیز تو جامعه درست بشه.

jhangard

کاربر بیش فعال
ببخشید شما خانم هستید یا آقا؟؟؟؟؟؟؟؟/
این نوشته خیلی زشت بود. اصلا خوب نبود.
اولا که حجاب فقط اینجا و افغانستان و پاکستانی که گفتید فقط اجبار نیست. کی گفته اجباره؟ اگه اجباره که الان هیچ کسی نمی تونست جز یه مدل بیاد بیرون. پس اجبار نیست.
همین اکریکا که قبول دارید آزادی مطلقه الان یه سایت براتون میزارم برید ببینید که مردمش خودشون میگن این وضع حجابشون رو دوست ندارن و اجبار هست که برهنه باشن. وقتی میخوندم خندم گرفت چون مردم اونجا میگفتن ایرانیها خوبند که میتونن زیبایی بدنشون رو با حجاب هم نشون بدن بدونه اینکه برهنه باشن.
و حسرته حجابای خانم های ما رو داشتند. اونوقت یه سری میگن کاش میشد ما هم مثل امریکاییا برهنه بودیم. خیلی جالبه.
الان ادرسو میزارم یه سرچ کنم.
دوم که گفتید اگه حجاب خوب بود حیوانات هم باید چادر داشتن. این حرفت توهینی بود به خانم ها.
شما دوست عزیز کدوم حیوانی رو بلا نسبت شما دیدید که غیر از موقع های جفت گیری دنباله هم باشن؟ و .... هان؟
اما شمایی که ما ادمیم و میفهمیم میری تو خیابون چندتا کثافت میان و از حیوانم حیوانترن. اذیتت می کنن.
حجاب که نه هر چیزی که به اجبار و زور باشه به مفد هم نمی ارزه هر چقدرم خوب باشه.
حجاب اختیاریه و تا الانم بوده.
هر چیزه محدودی بد نیست.
اینجا دوستان نمیگن حجاب بده یا فلانه میگن محدوده یا نه. که بله محدوده اما تاثیراته متبت زیدی داره.
برید خواهشن در مورد حجاب با همون برهنه هایی که میگید با فرهنگن و فلان بپرسید تا بدونید چرا برهنه میگردن.

http://www.humansofnewyork.com/tagged/iran#

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-مردم-عادي-ايران-سوژه-عكاسي-يك-عكاس-امريكايي)

ببخشید اگه بد حرف زدم.

عرض کردم مرد هستم،
عقیده شخصیم رو بیان کردم زشت بودنش از نظر شما برای من محترمه همونطور که زشت بودن حجاب از نظر من باید برای شما محترم باشه.
نگاه به ادیان هم بندازید هر دینی توهین به یک دین دیگه س ولی اینا میتونن در کنار هم با احترام زندگی کنند (وارد این مبحث نمیشم...)

اگه نمیدونید حجاب اجباره بهتره به مصوبه سال 58 مجلس رجوع کنید هیچ زن بالغی حق نداره یک تار از موی خودش و جز چهره و دست تا مچ رو در عموم از پوشش خارج کنه پس طبق قانون اجباره و طبق عرف هم هیچ زنی نمیتونه مثلا با تی شرت و شلوار بیرون بیاد امری که در 90 درصد دنیا خیلی عادیه ولی اینجا محکوم به شلاق میشه... شاید شما تو ایران زندگی نمیکنید و چیزی به اسم گشت ارشاد و بسیج ندیدید...

عامریکا آزاده !!؟؟ اصن مرگ بر عامریکا!
اولا مفهوم آزادی رو با حجاب اختیاری اشتباه نگیرید چیزی که در ایران خیلی ها فکر میکنن آزادی مساوی است با عند فحشا و بی بند وباری... این مال فقر فرهنگ ما ایرانی هاست. این سایت هم که معرفی کردید چیزی جز خاطرات یک توریست از زیارت ایران و بافت سنتی و نسبتا مدرن نیست، عقیده شخصیش رو راجع به خونگرم بودن و آدمیزاد بودن ایرانی ها بیان کرده و شاید هم گفته که بعله چقد حجاب خوبه و فلان. نظر شخصیشه. در آمریکا هم کم مسلمان سفت و سخت نیست. وبه طور قطع و یقین در پوشش خود آزادند کاری به اظهار نظرهای شخصی ندارم. اگه از آزادی پوشش خود ناراضی بودن حتما این رو بیان میکردن یا یک رفرنس آماری و نظرسنجی معتبر این رو بیان میکرد اگه شما سراغ دارید حتما برام بفرستید. ولی بذارید خیالتون رو راحت کنم چون من به نیویورک و لس آنجلس رفتم و مثل روز برام روشنه آزادی پوشش رو جزو حقوق بدوی و ابتدایی هر انسان میدونن و حجاب اسلامی رو 99.99 درصد برای خودشون نمی پسند چه زن چه مرد.، توریست های اینجا هم اغلب میخوان به فرهنگ شما احترام بگذارند...
تازه مردم عامریکا اغلب به شدت مذهبی اند. با ذهن های بسته.

در اروپا که حداقل یک سوم بی دین و بی خدا هستن خصوصا کشورهای اسکاندیناوی مثل سوئد و فلاند و نروژ و... جالبه بدونید در تمام دنیا این ها آزادترین نوع پوشش رو دارن و در عین حال کمترین آمار جرم و جنایت به طور کل و جرایم جنسی و تجاوز و آزاد کودک بالاخص.(خواستید منبع معتبر ارائه میدم) اون مدینه فاضله ای که امثال شما دم از اون میزنید اینا خیلی وقته دارن آرام و بی ادعا در اون زندگی میکنن. تمام ادیان و خدایان هم به زباله دان تاریخ فرستادن. هیچ ادعای مدیریت جهان هم ندارن.... همه این ها رو من از نزدیک هم در سوئد هم در فنلاد و همچنین در چک و فرانسه دیدم. زن حقوق کاملا برابر داره، یک زن هرگز حودش رو معذب یا تحت فشار یا پایین تر نمیبینه.

چرا راه دور، تشریف ببرید به همین کشور تازه به دوران رسیده امارات که داره ادای روشنفکرا رو درمیاره و در باطن همون افکار پوسیده رو دارن هنوز عرباش. ولی حجاب تقریبا آزاده در قیاس با ایران خیلی آزاده، و دوبی یکی از امن ترین شهرهای دنیا برای زنان و دختران هست، هرکس میخواد چادر و روبنده داره هر کس نمی خواد یه تاپ و شلوارک.. کسی جرات و جسارت به خودش نمیده که حتا یک نگاه شهوت آلود به یک خانم بکنه چون هم خیلی زشته هم قانون به شدت برحورد میکنه. به نظرم یک مدل خوب از این نظر برای خاورمیانه میتونه باشه.

میریم سراغ حیوانات، ببین دوست من، اینجا شما و بنده ظاهرا اهل دانش و مطالعه هستیم و باید حرفامون علمی و مستند باشه، و نه شبه علم و توهمات بشر در طول تاریخ،(یا کتاب دینی دبیرستان) از نظر علم امروز در دنیا و چیزی که در روش علمی اثبات شده(راجع به روش علمی سرچ کنید اگر نمیدونید) انسان یک نوع حیوان است و مغز تکامل یافته تر و هوش بیشتری نسبت به سایر حیوانات داره، و این ما رو لزوما برتر از اون ها نمیکنه، همونطور که یوزپلنگ قدرت دویدن برتر و خرس عضلات تکامل یافته تر و کوسه آرواره های قوی تری داره... که انسان نداره، از نظر علمی هیچ مفهومی برای روح و این داستان ها به اثبات نرسیده مطلقا و گونه انسان شاخه ای از شامپانزه ها تکامل پیدا کرده در طول میلیون ها سال و جد مشترک همه ما حیوانات همان تک سلولی های ار اقیانوس ها در ابتدای پیدایش حیات در زمین بوده.
این ها همه حقایق یا fact های علمی هست که به طور قطع و یقین اثبات شده. برای همش رفرنس دارم. حرف های من مطلقا نفی احلاقیات نیست زیرا معاشرت انسان ها با یکدیگر هم جزو تکامل ارزشمند اون هاست، و حتی حیوانات هم هر کدام اخلاقیات مخصوص به خود رو دارن. مثلا عدم تجاوز به زن و کودک جز اخلاقیات بارز انسانیه که به هیچ وجه نمیشه خلافش رو توجیه کرد. از بدو پیداش گونه انسان و تناسل بقا و عشق ورزی طبیعی بدون حجاب وجود داشته و در بسیاری از نقاط زمین چه قبیله های کاملا بی حجاب آفریقا چه کشورهای مدرنی مثل سوئد هنوز هم طبق روال طبیعی خود و به زیبایی جریان داره... تعامل مرد و زن مربوط به میلیون ها ساله نه همین 1400 سال اخیر!!!

شما فکر میکنید قبل از پیامبر اسلام هیچکس طرز تولید مثل و اخلاقیات رو نمیدونست؟ اون موقع که اون اعراب دختراشون رو زنده به گور میکردن و پبامبر اسلام زنان متعدد داشته و آیات خاص آن ها وجود دارد و هم با کودک 6 ساله (عایشه) ازدواج کرد. در روم و ایران فرهنگ و اخلاقیات بسیار درخشانی وجود داشته دانشگاه و بیمارستان و دادسرا وجود داشته... که بعد از اسلام هنوز خیلی از مردم بهش غبطه می خورن.
شاید حجاب برای شرایط اقلیمی و وضع مزاجی مردان عربستان در اون دوره میتونسته مناسب باشه. ولی برای قرن 21 ابدا.

افغانستان و پاکستان و ایران و عربستان کشورهایی هستن که بیشترین خشونت و تبعیض علیه زنان و کودکان در اون ها اعمال میشه و مدام در صدر لیست های نقض حقوق بشرند. (رفرنس مجوده) این یکی هم خودم بارها از نزدیک شاهدش بودم چون تو نیرو انتظامی سرباز بودم اکثرش ابدا رسانه ای نمیشه و در آمار هم ثبت نمیشه. (تجاوز و کودک آزاری)

تو همه این ها هم حجاب اسلام ناب محمدی اجرا میشه تازه تو ایران خوب اجرا نمیشه طالبان داشت طبق اسلام ناب اجرا میکرد که نذاشتن سر کار بمونن ملعونای کافر عامریکای جهان خوار.

شما داری حجاب رو با فرهنگ فقیر و مسموم فعلی ما ایرانی ها در ایران میسنجی که تا حدودی حق هم داری، ولی فرهنگ رو باید از یک جا اصلاح کرد هزینه های خودش هم داره.

شاد باشی

mr seven

عضو جدید
حجاب!؟ محدودیت؟ حجاب یه چیز درونیه که هممون میدونیم با شلوارو روسری حیف بخواییم تعریفش کنیم..فقط میدونم چون از حیا میادو به وفاداری در معنای کلمه ختم برای هر دو جنس ختم میشه چیزه گران بهاییه.

اما میدونی بیشتر از اون چی فکرمو مشغول کرده؟ تو کتاب اول دبستان نوشته بود بابا نان داد تا پارسال بابا برای نان هر کاری میکرد.. ولی فکر کنم تو کتاب اول سال 92 باید بنویسن.. بابا هر چه جون میداد دیگر فاییده ای نداشت..گرفتی.:smile:

شادیاخ

عضو جدید
باغی که دیوار نداشته باشه میوه هاش نمیرسه
چون قبل از اینکه برسه توسط رهگذران چیده میشه
و دیگه چیزی برای صاحب باغ نمی مونه
حجاب به نظر من مثل دیوار برای باغ می مونه
حالا شما دوست دارین باغتون بدون دیوار باشه

دوست عزیز زن انسانه باغ و مزرعه و مایملک فردی نیست که باید آماده بشه برای بهره برداری ، ازین طرز فکر متاسف شدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.