نانو سیلور

فاطمهs

عضو جدید
اگه می شه اطلاعاتی راجع به فناوری نانو سیلور و چگونگی شروع یه تحقیق مربوط به اونو می خواستم.....ممنونم:que:

sadeg68

عضو جدید
بسم الله
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم میتونم این موضوع را بیان کنم که یکی از کاربرد های این نوع مواد در سیستم های بسته بندی میباشد . و از مواد مهمی است که در ماندگاری مواد غذایی به مندت طولانی کمک میکند و عموما در صنایع غذایی کاردبرد دارد در این روش با الحاق نانو از خاصیت میکروب کشی نقره استفاده میشود حتی در باستان و ادیان گوناگون برای ضدعفونی و تمیز کاری از این ماده استفاده میشده است و این که با استفاده از نانو سیلور ها کیفیت مواد غذایی نیز بهتر خواهند شد

nano man

عضو جدید
salam
mozooe payan name man nano silver hastesh
age soali darin be adrese zir email bezanin
yad avari ham bekonin

آخرین ویرایش توسط مدیر:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salam
mozooe payan name man nano silver hastesh
age soali darin be adrese zir email bezanin
yad avari ham bekonin
...........................

دوست خوبم ارسال اطلاعات فقط در همین تالار صورت میگیره و قرار دادن ایمیل خلاف قوانین تالار مهندسی شیمیه

87702057

عضو جدید
سلام
اگه میشه اطلاعاتی در مورد شیوه سنتز نانو سیلور در اختیار من قرار بدید ممنون میشم

یکی از علتهای ثواب داشتن انگشتری نقره همین خاصیت نانو سیلور داشتن ان است
بدین معنی که انگشتر نقره در طول روز به دست و صورت و لباس و غیره برخورد نموده و به دلیل نسبتا نرم بودن نقره ذرات نانو ان جدا شده
و در سطح بدن و لباس و غیره پخش شده و باعث ضد عفونی شدن و از بین بردن باکتریها مینماید.
و چون در قدیم توضیح این چیزها برای مردم غیر ممکن بود گفته شده است که انگشتری نقره ثواب دارد!
اگر انگشتر نقره استفاده کرده باشید متوجه میشوید که وقتی انگشتر مدتی در گوشه ای بماند رفته رفته تیره و کدر میشود
ولی وقتی ان را در دست داشته باشید روز به روز سفید تر و براق تر میشود که این علت نشانه جدا شدن ذرات نانو نقره در طول استفاده از ان است.

تابستان سال گذشته در نمایشگاه دستاوردهای تعاون رشت با محصول شرکتی با نام نانوسید اشنا شدم
و محصول اسپری انها را که ادعا میکردند ضد باکتری است خریداری کردم که برای مصارف مختلف امتحان کردم

از جمله برای رفع بوی بد کفش و پاها و بوی زیر بغل که در ازمایش متوجه بعضی مسائل شدم:

- مدت اثر این ماده با توجه به ترکیب ان چند روز بیشتر نبود و بعد از چند روز اثر خود را از دست میداد و دوباره باید استفاده میکردی
که در نتیجه یک اسپری چند هزار تومنی کمتر از یک ماه تمام میشود و صرفه اقتصادی زیادی ندارد.

- اثر و عملکرد ان تا حد قابل قبول خوب بود.

- شرکتهای واسطه ماده اصلی ان را به اب اضافه میکنند و به صورت اسپری بسته بندی کرده و میفروشند که از نظر اقتصادی محاسبات بازده خوبی نشان میداد.

- به نظر میرسد که ذرات نقره یا به صورت پودر و یا به صورت محلول داخل یک مایع حامل بعنوان ماده اصلی نانو سیلور فروخته میشوند که ضاهرا فوق العاده سمی است
و باید با اب به نسبت زیاد مخلوط نمائیم تا در مقیاس بسیار کوچک باکتریها را از بین ببرد و اگر در مقیاس بزرگ استفاده شود میتواند باعث نابودی سلولهای اسیب پذیر بدن شود

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به ادرس شرکتی که عرض کردم در زیر مراجعه نمائید:

http://www.nanocid.com

nima.mohamadin

عضو جدید
یکی از علتهای ثواب داشتن انگشتری نقره همین خاصیت نانو سیلور داشتن ان است
بدین معنی که انگشتر نقره در طول روز به دست و صورت و لباس و غیره برخورد نموده و به دلیل نسبتا نرم بودن نقره ذرات نانو ان جدا شده
و در سطح بدن و لباس و غیره پخش شده و باعث ضد عفونی شدن و از بین بردن باکتریها مینماید.
و چون در قدیم توضیح این چیزها برای مردم غیر ممکن بود گفته شده است که انگشتری نقره ثواب دارد!
اگر انگشتر نقره استفاده کرده باشید متوجه میشوید که وقتی انگشتر مدتی در گوشه ای بماند رفته رفته تیره و کدر میشود
ولی وقتی ان را در دست داشته باشید روز به روز سفید تر و براق تر میشود که این علت نشانه جدا شدن ذرات نانو نقره در طول استفاده از ان است.

تابستان سال گذشته در نمایشگاه دستاوردهای تعاون رشت با محصول شرکتی با نام نانوسید اشنا شدم
و محصول اسپری انها را که ادعا میکردند ضد باکتری است خریداری کردم که برای مصارف مختلف امتحان کردم

از جمله برای رفع بوی بد کفش و پاها و بوی زیر بغل که در ازمایش متوجه بعضی مسائل شدم:

- مدت اثر این ماده با توجه به ترکیب ان چند روز بیشتر نبود و بعد از چند روز اثر خود را از دست میداد و دوباره باید استفاده میکردی
که در نتیجه یک اسپری چند هزار تومنی کمتر از یک ماه تمام میشود و صرفه اقتصادی زیادی ندارد.

- اثر و عملکرد ان تا حد قابل قبول خوب بود.

- شرکتهای واسطه ماده اصلی ان را به اب اضافه میکنند و به صورت اسپری بسته بندی کرده و میفروشند که از نظر اقتصادی محاسبات بازده خوبی نشان میداد.

- به نظر میرسد که ذرات نقره یا به صورت پودر و یا به صورت محلول داخل یک مایع حامل بعنوان ماده اصلی نانو سیلور فروخته میشوند که ضاهرا فوق العاده سمی است
و باید با اب به نسبت زیاد مخلوط نمائیم تا در مقیاس بسیار کوچک باکتریها را از بین ببرد و اگر در مقیاس بزرگ استفاده شود میتواند باعث نابودی سلولهای اسیب پذیر بدن شود

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به ادرس شرکتی که عرض کردم در زیر مراجعه نمائید:

http://www.nanocid.com
یه مقاله کاملتر راجع به این خواص نانو سیلور میخوام

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
نانوسیلور

نانوسیلور

نانو سیلور

پیوست ها

• نانو سیلور.pdf
    121.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
نانوسیلور

نانوسیلور

تاثیر رنگ امیزی با رنگ نانوسیلور بر کاهش سطح الودگی قارچی در بیمارستان کامکار قم

پیوست ها

• 5-S-341-B.pdf
    268.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا