+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hjour

عضو جدید
یه سوال از کنکوری ها

یه سوال از کنکوری ها

سلام
من سال دوم و ترم سوم رشته برق دانشگاه علم و صنعتم و هنوز هم گرایشم مشخص نیست.از دوستان کنکوری می خوام بپرسم اگر الان برگردن به ترم 3 چکار می کنند؟
برای مثال :می شینن کنار درساشون کتاب تست کار می کنن یا نه مثلا همه وقتشون رو صرف یادگیری زبان یا معدل بالا گرفتن می کنن؟
متشکر

h_mazahery

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه موفق به دانلود نشدید ایملتونو بذارین براتون ایمیل کنم جزوه استاد باغستانی

سلام
میشه هم جزوه الکترونیک و الکترومغناطیس استاد باغستانی رو برام میل کنید
ممنون میشم
من توی شهری هستم که نه ارشد معنی داره ودسترسی به هیچ منابعی ندارم
ممنون میشم اگه این کار رو واسم بکنید
بخصوص جزوه الکترومغناطیس
سپاسگزارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
شبا که میخوام بخوام دقیقا یک ساعت ونیم خوابم نمی بره (12/30 الی 2):hypocrite:
هی فکرهای عجیب و غریب:w21:
صبح هام با صدای فرمولا بیدار میشم مثلا امروز با نمودار نیکولز:weirdsmiley:
گاهی وقتا خواب فرمولای میبینم که به احتمال زیاد ماله دوره 4012 میلادی باشه:w20:
خلاصه مشکلات داره کاره خودشو میکنه !!!!!!!!!!!!
اما مشکل اساسی اینه که
چند ماه خونه بودم اینقدر پای درسا نشستم
:w10: که بطور نمایی شکمم گنده شده
واقعا گنده شده ها
:w45:

* F A R Z A D *

عضو جدید
سوالات خلاقانه کنکور ارشد

در این پست درباره سؤالاتی که مفهوم به کار گرفته شده در آنها تا به حال در آزمون هاي کارشناسی ارشد پیشین به کار نرفته باشد صحبت میکنم. بهتر است نام این سوالات را سؤالات خلاقانه بگذاریم.با سخت تر شدن آزمون کارشناسی ارشد در سال هاي اخیر رویکرد طراحان به سمت سوالاتی که تا بحال مشابه آنها درآزمون هاي پیشین نیامده باشد بیشتر شده است. به همین دلیل داوطلب حرفه اي کنکور ارشد باید پس از پرداختن به سوالات استاندارد سریعاً تمرین خود بر روي سوالات خلاقانه را استارت بزند. در یک سوال خلاقانه شما باید بتوانید باتوجه به متن درسی اي که مطالعه کرده اید و دید کلی اي که نسبت به درس دارید با یک روش ابداعی به سوال پاسخ دهید. گاهی اوقات براي حل یک سوال خلاقانه دشوار باید در چند دقیقه یک نکته استخراج کنید که این مطلب تسلط زیاد شما بر مطلب درسی را می طلبد. برخلاف تست هاي استاندارد، تست هاي خلاقانه تنوع بسیار زیادي داشته و از هرنکته ریز و درشت درس می توان سوالات ساده، متوسط و دشوار طراحی کرد. پرداختن به سوالات خلاقانه 3 مزیت مهم دارد:

1 - احتمال غافلگیر شدن شما در سر جلسه آزمون را کاهش می دهد
:confused:
وقتی خود را به درگیر کردن با سوالات جدید عادت داده باشید در سر جلسه کنکور به محض خواندن سوال سریع وارد فرآیند حل مسئله میشوید و اصلاً به این مطلب فکر نخواهید کرد که آیا مشابه سوال داده شده را قبلاً دیده اید یا نه. این به نوبه خود صرفه جویی در زمان است! افرادي که صرفاً بر پایه سوالات کنکورهاي گذشته به سرجلسه آزمون می روند، به محض آنکه با سوال خلاقانه (که براي اولین بار در جلسه آزمون اصلی مطرح شده است) برخورد می کنند متوجه جدید بودن آن می شوند و همین مطلب کمی از تمرکز حواس آنها براي پرداختن سریع به حل تست می کاهد.

2 - پایه را تقویت کرده و فرمول هاي اساسی را یادآوري می کنند.
:w20:
سوال خلاقانه ساده و دشوار هر کدام مزایاي خود را دارند. اگر سوال خلاقانه، ساده طراحی شده باشد معمولاً به یادآوري فرمول هاي پایه اي درس نیازمند است و یک استفاده ساده از فرمول هاي اساسی را می طلبد. بنابراین سوال خلاقانه ساده پیش از هر چیز یک مرور است و اهمیت مرور در فرآیند یادگیري برکسی پوشیده نیست.

3 - باعث گسترده شدن یادگیري شما می شود.
:w10:
یک سوال خلاقانه، مفهومی را نشانه گرفته که تا بحال در آزمون ارشد مطرح نشده است. بنابراین با مطالعه حل یک سوال خلاقانه به آن قسمتی از درس پرداخته اید که از دید تمام سوالات آزمون هاي ارشد گذشته پنهان مانده است و این به معنی گسترده شدن درك شما از درس مذکور است.

4 - باعث عمیق شدن یادگیري شما می شود.
:eek:
سوالات خلاقانه به شدت باعث افزایش عمق یادگیري می شوند و مخصوصاً این مهم با حل سوالات خلاقانه اي که دشوار می باشند خیلی سریع تحقق می یابد. البته طراحی سوالات خلاقانه دشوار که ضمن آنکه عمق بسیار زیادي دارند از نقطه نظر محاسبه فقط در یک یا چند خط حل می شوند و به معناي واقعی کلمه یک
« تست ایده آل » هستند، به مهارت بسیار بالاي طراح سؤال نیازمند است. در حالیکه بسیاري از کتاب هاي تقویتی کنکور ارشد برق سوالات کنکور را اشتباه حل کرده اند، جاي خالی مؤلفانی که داراي تسلط بالابوده و طراحی تست هاي دشوار خلاقانه را به عهده بگیرند در بسیاري از دروس کارشناسی ارشد برق بسیارمحسوس است.

اکنون که به اهمیت سوالات خلاقانه پی بردید سوال اصلی این است که: " چگونه باید سوالات خلاقانه را پیدا کرد؟"
دو منبع مناسب به ترتیب اولویت براي یافتن سوالات خلاقانه پیشنهاد می شود:

1 - کتاب هایی که داراي سوالات تألیفی بوده و نویسنده آن نیز کاملاً شناخته شده باشد.

2 - آزمون هاي آزمایشی موسسات در سه سال اخیر. ( بچه های تایپیک به این قسمت توجه ویژه داشته باشن
;) )

تبصره: سوالات آزمون هاي آزمایشی گاهی اوقات اشتباه هستند اما در کل حل کردن آنها بویژه وقتی که کتاب شامل
سوالات تألیفی مناسب نیافته اید سودمندند
.
در پایان لازم میدانم یک توصیه دوستانه به افرادي که براي آزمون کارشناسی ارشد مطالعه میکنند و احتمالاً درآزمونهاي آزمایشی مؤسسات شرکت کرده اند بکنم :
شما باید سعی کنید با حل سوالات تألیفی قابلیت خود در حل سوالات خلاقانه را افزایش دهید و سپس این قابلیت خودرا درآزمون هاي آزمایشی بسنجید. در آزمون هاي آزمایشی دو نوع سوال خواهید یافت: هم سؤالات جدیدي که مشابه آنها در کنکورهاي کارشناسی ارشد گذشته نیامده اند و هم سؤالاتی که مشابه کنکورهاي پیشین هستند. عده اي ازداوطلبین همیشه معترض وقتی در آزمون هاي آزمایشی شرکت میکنند، اگر سوالات آزمون مشابه کنکورهاي گذشته باشند زبان به شکایت می گشایند که چرا طراحان آزمون سوال جدید طراحی نمی کنند و اگر سوالات آزمون از نوع خلاقانه باشد، مؤسسه را به غیر استاندارد بودن متهم می کنند!
شما اینگونه نباشید. تجربه نشان داده این دسته از داوطلبان عموماً در آزمون اصلی نیز نتیجه مناسب کسب نمی کنند. عضوآن دسته از داوطلبان کوشایی باشید که یک برنامه مطالعاتی منظم داشته و پس از شرکت در یک آزمون آزمایشی سؤالاتی از آزمون که مشابه کنکور می باشند را به عنوان تمرین بیشتر بر مفاهیم ارائه شده در کنکورهاي سابق نگریسته و سؤالات ابتکاري و جدید آزمون را نه به عنوان سؤال غیر استاندارد بلکه به عنوان سؤال خلاقانه تلقی کرده و توانایی خود را در مواجه با یک سؤال جدید محک می زنند و براستی که این نگرش، نگرش حرفه اي نسبت به آزمون هاي آزمایشی است. فراموش نکنید که :

کسب یک نتیجه شگرف در آزمون کارشناسی ارشد نیازمند یک نگاه عمیق و آگاهانه به آزمون است.
( تقدیم به بچه های گل تایپیک
:gol:)
مرجع : مومن زاده

آخرین ویرایش:

BalroG

عضو جدید
شبا که میخوام بخوام دقیقا یک ساعت ونیم خوابم نمی بره (12/30 الی 2):hypocrite:
هی فکرهای عجیب و غریب:w21:
صبح هام با صدای فرمولا بیدار میشم مثلا امروز با نمودار نیکولز:weirdsmiley:
گاهی وقتا خواب فرمولای میبینم که به احتمال زیاد ماله دوره 4012 میلادی باشه:w20:
خلاصه مشکلات داره کاره خودشو میکنه !!!!!!!!!!!!
اما مشکل اساسی اینه که
چند ماه خونه بودم اینقدر پای درسا نشستم
:w10: که بطور نمایی شکمم گنده شده
واقعا گنده شده ها
:w45:

حالا من برعکس شما، از فشار فکر و خیال و استرس، همچین لاغر شدم که هرکسی منو می بینه، میگه مریض شدی؟ حتما برو یه چکاپ کامل بده!!!
:(
اینجوریاست دیگه!
:cool:
آخه ما بچه های نسل سوم چه گناهی مرتکب شدیم که باید تا آخر عمرمون تقاص پس بدیم؟!!
:w00:
می ترسم بعد اینکه فوت کردیم، قبر هم برامون پیدا نشه! اونوقته که ما رو میسوزونن میفرستن هوا !!!
:w37:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات خلاقانه کنکور ارشد در این پست درباره سؤالاتی که مفهوم به کار گرفته شده در آنها تا به حال در آزمون هاي کارشناسی ارشد پیشین به کار نرفته باشد صحبت میکنم. بهتر است نام این سوالات را سؤالات خلاقانه بگذاریم.با سخت تر شدن آزمون کارشناسی ارشد در سال هاي اخیر رویکرد طراحان به سمت سوالاتی که تا بحال مشابه آنها درآزمون هاي پیشین نیامده باشد بیشتر شده است. به همین دلیل داوطلب حرفه اي کنکور ارشد باید پس از پرداختن به سوالات استاندارد سریعاً تمرین خود بر روي سوالات خلاقانه را استارت بزند. در یک سوال خلاقانه شما باید بتوانید باتوجه به متن درسی اي که مطالعه کرده اید و دید کلی اي که نسبت به درس دارید با یک روش ابداعی به سوال پاسخ دهید. گاهی اوقات براي حل یک سوال خلاقانه دشوار باید در چند دقیقه یک نکته استخراج کنید که این مطلب تسلط زیاد شما بر مطلب درسی را می طلبد. برخلاف تست هاي استاندارد، تست هاي خلاقانه تنوع بسیار زیادي داشته و از هرنکته ریز و درشت درس می توان سوالات ساده، متوسط و دشوار طراحی کرد. پرداختن به سوالات خلاقانه 3 مزیت مهم دارد: 1 - احتمال غافلگیر شدن شما در سر جلسه آزمون را کاهش می دهد :confused: وقتی خود را به درگیر کردن با سوالات جدید عادت داده باشید در سر جلسه کنکور به محض خواندن سوال سریع وارد فرآیند حل مسئله میشوید و اصلاً به این مطلب فکر نخواهید کرد که آیا مشابه سوال داده شده را قبلاً دیده اید یا نه. این به نوبه خود صرفه جویی در زمان است! افرادي که صرفاً بر پایه سوالات کنکورهاي گذشته به سرجلسه آزمون می روند، به محض آنکه با سوال خلاقانه (که براي اولین بار در جلسه آزمون اصلی مطرح شده است) برخورد می کنند متوجه جدید بودن آن می شوند و همین مطلب کمی از تمرکز حواس آنها براي پرداختن سریع به حل تست می کاهد. 2 - پایه را تقویت کرده و فرمول هاي اساسی را یادآوري می کنند. :w20: سوال خلاقانه ساده و دشوار هر کدام مزایاي خود را دارند. اگر سوال خلاقانه، ساده طراحی شده باشد معمولاً به یادآوري فرمول هاي پایه اي درس نیازمند است و یک استفاده ساده از فرمول هاي اساسی را می طلبد. بنابراین سوال خلاقانه ساده پیش از هر چیز یک مرور است و اهمیت مرور در فرآیند یادگیري برکسی پوشیده نیست. 3 - باعث گسترده شدن یادگیري شما می شود. :w10: یک سوال خلاقانه، مفهومی را نشانه گرفته که تا بحال در آزمون ارشد مطرح نشده است. بنابراین با مطالعه حل یک سوال خلاقانه به آن قسمتی از درس پرداخته اید که از دید تمام سوالات آزمون هاي ارشد گذشته پنهان مانده است و این به معنی گسترده شدن درك شما از درس مذکور است. 4 - باعث عمیق شدن یادگیري شما می شود. :eek: سوالات خلاقانه به شدت باعث افزایش عمق یادگیري می شوند و مخصوصاً این مهم با حل سوالات خلاقانه اي که دشوار می باشند خیلی سریع تحقق می یابد. البته طراحی سوالات خلاقانه دشوار که ضمن آنکه عمق بسیار زیادي دارند از نقطه نظر محاسبه فقط در یک یا چند خط حل می شوند و به معناي واقعی کلمه یک « تست ایده آل » هستند، به مهارت بسیار بالاي طراح سؤال نیازمند است. در حالیکه بسیاري از کتاب هاي تقویتی کنکور ارشد برق سوالات کنکور را اشتباه حل کرده اند، جاي خالی مؤلفانی که داراي تسلط بالابوده و طراحی تست هاي دشوار خلاقانه را به عهده بگیرند در بسیاري از دروس کارشناسی ارشد برق بسیارمحسوس است. اکنون که به اهمیت سوالات خلاقانه پی بردید سوال اصلی این است که: " چگونه باید سوالات خلاقانه را پیدا کرد؟" دو منبع مناسب به ترتیب اولویت براي یافتن سوالات خلاقانه پیشنهاد می شود: 1 - کتاب هایی که داراي سوالات تألیفی بوده و نویسنده آن نیز کاملاً شناخته شده باشد. 2 - آزمون هاي آزمایشی موسسات در سه سال اخیر. ( بچه های تایپیک به این قسمت توجه ویژه داشته باشن ;) ) تبصره: سوالات آزمون هاي آزمایشی گاهی اوقات اشتباه هستند اما در کل حل کردن آنها بویژه وقتی که کتاب شامل سوالات تألیفی مناسب نیافته اید سودمندند. در پایان لازم میدانم یک توصیه دوستانه به افرادي که براي آزمون کارشناسی ارشد مطالعه میکنند و احتمالاً درآزمونهاي آزمایشی مؤسسات شرکت کرده اند بکنم : شما باید سعی کنید با حل سوالات تألیفی قابلیت خود در حل سوالات خلاقانه را افزایش دهید و سپس این قابلیت خودرا درآزمون هاي آزمایشی بسنجید. در آزمون هاي آزمایشی دو نوع سوال خواهید یافت: هم سؤالات جدیدي که مشابه آنها در کنکورهاي کارشناسی ارشد گذشته نیامده اند و هم سؤالاتی که مشابه کنکورهاي پیشین هستند. عده اي ازداوطلبین همیشه معترض وقتی در آزمون هاي آزمایشی شرکت میکنند، اگر سوالات آزمون مشابه کنکورهاي گذشته باشند زبان به شکایت می گشایند که چرا طراحان آزمون سوال جدید طراحی نمی کنند و اگر سوالات آزمون از نوع خلاقانه باشد، مؤسسه را به غیر استاندارد بودن متهم می کنند! شما اینگونه نباشید. تجربه نشان داده این دسته از داوطلبان عموماً در آزمون اصلی نیز نتیجه مناسب کسب نمی کنند. عضوآن دسته از داوطلبان کوشایی باشید که یک برنامه مطالعاتی منظم داشته و پس از شرکت در یک آزمون آزمایشی سؤالاتی از آزمون که مشابه کنکور می باشند را به عنوان تمرین بیشتر بر مفاهیم ارائه شده در کنکورهاي سابق نگریسته و سؤالات ابتکاري و جدید آزمون را نه به عنوان سؤال غیر استاندارد بلکه به عنوان سؤال خلاقانه تلقی کرده و توانایی خود را در مواجه با یک سؤال جدید محک می زنند و براستی که این نگرش، نگرش حرفه اي نسبت به آزمون هاي آزمایشی است. فراموش نکنید که : کسب یک نتیجه شگرف در آزمون کارشناسی ارشد نیازمند یک نگاه عمیق و آگاهانه به آزمون است. ( تقدیم به بچه های گل تایپیک:gol:) مرجع : مومن زاده
این می خواذ بریم کتاب تست تالیفشو بزنیما ولی بزنید حتما خوبه :)) چه لفظ قلمم حرف میزنه :دی خداییش راست میگه بچه خوبیه

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول یه عزیزی یه داوطلب کنکوری هرچی گیر میاره باید بزنه حالا تست بود چه بهتر نبود آدم چیزی دید شبیه تست کنکور بود بزنیدش:)

hjour

عضو جدید
تو رو خدا جواب بدید:سلام
من سال دوم و ترم سوم رشته برق دانشگاه علم و صنعتم و هنوز هم گرایشم مشخص نیست.از دوستان کنکوری می خوام بپرسم اگر الان برگردن به ترم 3 چکار می کنند؟
برای مثال :می شینن کنار درساشون کتاب تست کار می کنن یا نه مثلا همه وقتشون رو صرف یادگیری زبان یا معدل بالا گرفتن می کنن؟
متشکر

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو رو خدا جواب بدید:سلام من سال دوم و ترم سوم رشته برق دانشگاه علم و صنعتم و هنوز هم گرایشم مشخص نیست.از دوستان کنکوری می خوام بپرسم اگر الان برگردن به ترم 3 چکار می کنند؟ برای مثال :می شینن کنار درساشون کتاب تست کار می کنن یا نه مثلا همه وقتشون رو صرف یادگیری زبان یا معدل بالا گرفتن می کنن؟ متشکر
دروس رو مفهومی بخونید و به فکر افزایش معدل خود باشید کتاب تست زیاد بدرد نمیخوره در حال حاضر و ممکنه شروع خیلی زود باعث کاهش انگیزه و خستگی بشه بهترین کار استفاده از کتب مناسب مرجع و پایه ای خوندن هست

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکر
سلام
به نظر من تو این ترما سعی کنین مفاهیمو خوب یادبگیری کتاب تکس زیاد بخونین و به جزوه ها اکتفا نکنین چون دیگه برای این کارا بعدا وقت نیست. بعضی درسا رو که الان میخونم همش با عجله رد میشم با خودم میگم کاش قبلا بیشتر وقت میذاشتم رو مفاهیم چون الان اصلا وقتش نیست و طبق فرموده چند تن از علما الان وقت مفهومی خوندن نیست:(

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
متشکر

سلام !خوش اومدی به جمع دوستان !
ترم 3؟؟؟؟
مدارمو قشنگ می خوندم که الان اینجوری زیر خط فقر نباشم !:w22:

درساتونو قشنگ بخونین !

آخرین ویرایش:

livewaves

کاربر فعال
سلام دوستان
لطفا مرا راهنمایی کنید.سر در گم هستم.میخام کنترل توی این وقت کم بخونم در حدی که سفید نذارمش
در این سردرگم هستم که کدوم کتاب رو بخونم.کنترل رضایی یا تقوی کنی از راهیان ارشد یا کتاب جهش رو
لطفا یکی راهنمایی کنه

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
لطفا مرا راهنمایی کنید.سر در گم هستم.میخام کنترل توی این وقت کم بخونم در حدی که سفید نذارمش
در این سردرگم هستم که کدوم کتاب رو بخونم.کنترل رضایی یا تقوی کنی از راهیان ارشد یا کتاب جهش رو
لطفا یکی راهنمایی کنه
سلام
شاید الان اگه جزوه خودتونو بخونین بهتر باشه البته اگر بقیه درسا رو خوندیدن که الان برای کنترل خوندن دیر نیست ولی اگر فکر میکنین وقت زیادی ندارین و فقط در حد سفید نذاشتن برگه میخواین بخونین به نظر من همون جزوه خودتونو بخونین چون باهاش اشنا هستین و مسلما بیشتر مباحثو سر کلاس بهتون گفتن و شما هم پاسش کردین و زیاد وقتتون رو نمیگیره تا اینکه بخواین یه کتاب رو برای اولین بار بخونین. برای تست زدن هم که فرقی نمیکنه از رو چه کتابی باشه!

livewaves

کاربر فعال
سلام
شاید الان اگه جزوه خودتونو بخونین بهتر باشه البته اگر بقیه درسا رو خوندیدن که الان برای کنترل خوندن دیر نیست ولی اگر فکر میکنین وقت زیادی ندارین و فقط در حد سفید نذاشتن برگه میخواین بخونین به نظر من همون جزوه خودتونو بخونین چون باهاش اشنا هستین و مسلما بیشتر مباحثو سر کلاس بهتون گفتن و شما هم پاسش کردین و زیاد وقتتون رو نمیگیره تا اینکه بخواین یه کتاب رو برای اولین بار بخونین. برای تست زدن هم که فرقی نمیکنه از رو چه کتابی باشه!

دوست عزیز بنده تا آخر مکان هندسی سال پیش از آریاز خوندم،در دانشکاه هم چیزی نگفتن
دنبال یک کتاب خوبی هستم
کدوم یکی از 3 منبع مذکور رو پیشنهاد می کنید؟

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بنده تا آخر مکان هندسی سال پیش از آریاز خوندم،در دانشکاه هم چیزی نگفتن
دنبال یک کتاب خوبی هستم
یعنی در حد سفید نگذاشتن میخواین بخونین با این اوضاع؟ (من با توجه به این حرفتون گفتم خودتون پستتون رو بخونین ببینین چه برداشتی ازش میشه!)
من از رو کتاب رضایی دارم میخونم ولی به نظرم فرقی نداره همشون خوبن برای کسی که قبلا یه دور خونده!

hoomif

عضو جدید
دنبال یک کتاب خوبی هستم

سلام.
با توجه به وقت کم...راهیان ارشد تقوی...بیانش از جهش سبکتره و در عین حال کتاب غنی ای هست. موفق باشید
;)

hoomif

عضو جدید
متشکر

سلام.
فقط به فکر افزایش معدل باش و غرورتو بزار کنار و مثل ما که محل استاد نمیدادیم نباش...از هر طریقی میتونی فقط معدلو بکش بالا بالا ها...در ضمن مدار و ریاضی رو همیشه بخون...آروم اروم بخون تا در دراز مدت واسه کنکور نتیجه خوبی بده. موفق باشید

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
فقط به فکر افزایش معدل باش و غرورتو بزار کنار و مثل ما که محل استاد نمیدادیم نباش...از هر طریقی میتونی فقط معدلو بکش بالا بالا ها...در ضمن مدار و ریاضی رو همیشه بخون...آروم اروم بخون تا در دراز مدت واسه کنکور نتیجه خوبی بده. موفق باشید

امیدوارم منظورتون اینی که من از حرفتون برداشت کردم نباشه چون
به نظر من غرورتو حفظ کن برای نمرت خودت تلاش کن.
حتی یک صدم نمره هم از استاد نگیر مگر اینکه براش تلاش کرده باشی
اگه منظورتون سوال پرسیدن که غرور نداره دیگه تا میتونی باید از اطلاعات استادا استفاده کنی برای این کار که لازم نیست ادم خوشو کوچیک کنه یا غرورشو بذاره کنار!!
اصلا هم نمره گرفتن به هر قیمتی ارزش نداره خیلی از بچه ها هستن که به خاطر اینکه استاد خوب نمره میده باهاش درس برمیدارن که معدلشون خوب بشه ولی به نظر من اگر درسو درست بخونی و بفهمی بدون معدل هم میتونی جای خوبی قبول بشی ولی اگر تو مفاهیم مشکل داشته باشی معدلت هم 20 باشه کارت خیلی سخت میشه.

hoomif

عضو جدید
امیدوارم منظورتون اینی که من از حرفتون برداشت کردم نباشه چون
به نظر من غرورتو حفظ کن برای نمرت خودت تلاش کن.
حتی یک صدم نمره هم از استاد نگیر مگر اینکه براش تلاش کرده باشی
اگه منظورتون سوال پرسیدن که غرور نداره دیگه تا میتونی باید از اطلاعات استادا استفاده کنی برای این کار که لازم نیست ادم خوشو کوچیک کنه یا غرورشو بذاره کنار!!
اصلا هم نمره گرفتن به هر قیمتی ارزش نداره خیلی از بچه ها هستن که به خاطر اینکه استاد خوب نمره میده باهاش درس برمیدارن که معدلشون خوب بشه ولی به نظر من اگر درسو درست بخونی و بفهمی بدون معدل هم میتونی جای خوبی قبول بشی ولی اگر تو مفاهیم مشکل داشته باشی معدلت هم 20 باشه کارت خیلی سخت میشه.

منم منظورم این نبود که بعد از ظهر ها بره با بچه های استاد گرگم به هوا بازی کنه...! ببخشیدا...مگه میشه آدم همینجوری نمره بگیره...منظورم این بود در عین حالی که توپ میخونی با بعضی استادای عوضی (با عرض معذرت) رفیق بشو و با غرورت زحمتتو بر باد نده...این تجربه ی شخصی من بود که هیچ وقت نتونستم زیر بارش برم...! یه نکته دیگه اینکه دقیقا با همون استادی که نمره خوب میده درس بردار...اشتباه منو نکن که مغناطیس با یکی برداشتم که بعد مجبور شدم حذفش کنم...درحالی که اون استاد دیگه به همه بالا 15 میداد...نتیجه این که یکی از هم کلاسیام با اون برداشت و 20 شد و همین باعث شد که 4 ترم دیگه حل تمرین مغناطیس برداره و در عین حالی که پول دراورد باعث شد تو کنکور مغناطیسو توپ بزنه...خلاصه خود دانید...من فقط نظر دادم...وقتی به حرفم میرسی که میبینی ای بابا فلا دانشگاه توپ سوئیس فقط معدل بالا 18 میگیره و 4 تا ضعیفتر از شما به خاطر معدل اونجا پذیرش گرفتن و سر شما بی کلاه مونده...البته اگر بخوای خارج ادامه بدی...!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم منظورم این نبود که بعد از ظهر ها بره با بچه های استاد گرگم به هوا بازی کنه...! ببخشیدا...مگه میشه آدم همینجوری نمره بگیره...منظورم این بود در عین حالی که توپ میخونی با بعضی استادای عوضی (با عرض معذرت) رفیق بشو و با غرورت زحمتتو بر باد نده...این تجربه ی شخصی من بود که هیچ وقت نتونستم زیر بارش برم...! یه نکته دیگه اینکه دقیقا با همون استادی که نمره خوب میده درس بردار...اشتباه منو نکن که مغناطیس با یکی برداشتم که بعد مجبور شدم حذفش کنم...درحالی که اون استاد دیگه به همه بالا 15 میداد...نتیجه این که یکی از هم کلاسیام با اون برداشت و 20 شد و همین باعث شد که 4 ترم دیگه حل تمرین مغناطیس برداره و در عین حالی که پول دراورد باعث شد تو کنکور مغناطیسو توپ بزنه...خلاصه خود دانید...من فقط نظر دادم...وقتی به حرفم میرسی که میبینی ای بابا فلا دانشگاه توپ سوئیس فقط معدل بالا 18 میگیره و 4 تا ضعیفتر از شما به خاطر معدل اونجا پذیرش گرفتن و سر شما بی کلاه مونده...البته اگر بخوای خارج ادامه بدی...!

با بیشتره حرفاتون موافق نیستم هرچند فکر نمیکنم مهم باشه
چون اخرش گفتین خود دانی.:gol:
پس خود دانیم:D

Joe_Bel

کاربر ممتاز

حالا من برعکس شما، از فشار فکر و خیال و استرس، همچین لاغر شدم که هرکسی منو می بینه، میگه مریض شدی؟ حتما برو یه چکاپ کامل بده!!!
:(
اینجوریاست دیگه!
:cool:

آخه ما بچه های نسل سوم چه گناهی مرتکب شدیم که باید تا آخر عمرمون تقاص پس بدیم؟!! :w00:
می ترسم بعد اینکه فوت کردیم، قبر هم برامون پیدا نشه! اونوقته که ما رو میسوزونن میفرستن هوا !!!
:w37:

اوه اسم قبرو آوردی اصلا یادم نبود اینم بگم که من حتی یک شب خواب آوتار شما رو دیدم میخواست منو بکشه :eek::eek:
باروت میشه

hoomif

عضو جدید
با بیشتره حرفاتون موافق نیستم هرچند فکر نمیکنم مهم باشه
چون اخرش گفتین خود دانی.:gol:
پس خود دانیم:D

ایراندخت خانم شما چه فکر بکنی چه فکر نکنی چرخ این روزگار میچرخه...و حقایق عوض نمیشه...! من به اون جوون گفتم چیزیو که تجربه ی من بود...و واقعا هم همینطوره...میدونی چرا؟ چون تو این کشور چیزی به اسم عدالت وجود نداره...و شما با فرسی ها و ظهیری هایی برخورد نداشتید که بفهمید من چی میگم...شما هم اگه استادی واقعا حقتونو خرده بود و جلوش قد علم نمی کردید و خیلی راحت از کنارش میگذشتید اون وقت باید این پست رو میزدی...! میدونی خیلی از ما فقط شعار میدیم...فکر کنم منظورمو شما خوب میفهمید...

BalroG

عضو جدید
اوه اسم قبرو آوردی اصلا یادم نبود اینم بگم که من حتی یک شب خواب آوتار شما رو دیدم میخواست منو بکشه :eek::eek:
باروت میشه

:w15: وای مردم از خنده :w15:
نمیدونم این حرف آخرتون رو جدی گفتین یا نه، ولی ممنون که موجبات خنده و شادی مرا فراهم فرمودین!
:D
کم کم داره از آواتارم بیشتر خوشم میاد! باید بگردم یه آواتار ترسناک تر پیدا کنم!
:weirdsmiley:
میخوام انجمن رو قرق کنم تا هیچ کی جرئت نکنه پاشو بذاره اینجا! حالا نمیدونم اون ترم سومی (سال دومی) چطور جرئت کرده پاشو بذاره اینجا! بهش بگین اگه یه بار دیگه اینجاها ببینمش، می خورمش !!!
:w02:

Joe_Bel

کاربر ممتاز

:w15: وای مردم از خنده :w15:
نمیدونم این حرف آخرتون رو جدی گفتین یا نه، ولی ممنون که موجبات خنده و شادی مرا فراهم فرمودین!
:D
کم کم داره از آواتارم بیشتر خوشم میاد! باید بگردم یه آواتار ترسناک تر پیدا کنم!
:weirdsmiley:
میخوام انجمن رو قرق کنم تا هیچ کی جرئت نکنه پاشو بذاره اینجا! حالا نمیدونم اون ترم سومی (سال دومی) چطور جرئت کرده پاشو بذاره اینجا! بهش بگین اگه یه بار دیگه اینجاها ببینمش، می خورمش !!!
:w02:

:w18:

وضعیت
موضوع بسته شده است.