درخواست راهنمايي درباره CFD

superheat

عضو جدید
سلام دوستان من يه راهنمايي كلي درباره CFD ميخوام چه كتابي بخونم؟ اگه فايل PDFيا هر چيزي كه به دردم بخوره دارين برام ايميل بزنين ممنون
hamid_haghgoo_hu@yahoo.com

kaya

عضو جدید
سلام دوستان من يه راهنمايي كلي درباره CFD ميخوام چه كتابي بخونم؟ اگه فايل PDFيا هر چيزي كه به دردم بخوره دارين برام ايميل بزنين ممنون
hamid_haghgoo_hu@yahoo.com

سلام
بنده یک کتاب در مورد Finite Elements Method تالار گذاشتم. شاید به دردتون بخوره. واسه کار کردن با نرم افزارهای cfd باید اول اطلاعاتی در زمینه Finite Elements Method داشته باشید بعد هم دنبال یادگرفتن نرم افزار برید. شما با Fluent کار می کنید؟ هم کتاب ترجمه شده و هم منابع لاتین راجع به این نرم افزار تو بازار و نت وجود داره.

superheat

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماييتون من با فلوينت كار نميكنم ارشد(تبديل انرژي) قبول شدم بهم گفتن كه بايد فلوينت كار كنم در چه حدي بايد كار كنم نميدونم اگه يه اطلاعات كلي دارين يا خودتون ارشد خوندين ممننون ميشم راهنماييم كنين

Mosi-h

عضو جدید
سلام
دوست عزيز در CFD از روش المان محدود (Finite Element method) استفاده نميشه بلكه از روش حجم محدود (Finite Volume) استفاده ميشه كه يه دنيا فرق داره با المان محدود.

در پاسخ به دوست عزيزمون كه در مورد فلوئنت راهنمايي خواستن عرض ميكنم كه شما براي كار با نرم افزار فلوئنت بايستي حتماً يه دوره مقدماتي CFD رو گذرونده باشيد يا اينكه خودتون در اين زمينه مطالعه داشته باشيد. كتابهاي زيادي وجود داره كه ميتونه به شما كمك كنه. فقط به خاطر داشته باشيد فلوئنت ابزاري است كه به شما در حل معادلات CFD كمك ميكنه و تمام مراحل آناليز رو شما بايد هدايت كنيد. يعني تعيين فرضيات ساده كننده در مدل فيزيكي، تعيين دقيق شرايط اوليه، شرايط مرزي و ساير پارامترهايي كه در مدلسازي جريانهاي مختلف بكار ميره همگي به عهده شماست. كتاب ديناميك سيالات محاسباتي نوشته ورستيگ و مالالاسگرا]كه توسط دانشگاه علم و صنعت ترجمه و چاپ شده خيلي ميتونه كمك كنه. همچنين كتاب ديناميك سيالات محاسباتي نوشته اندرسون بسيار بسيار كتاب خوب و جامعي در زمينه CFD است. همچنين در مورد فلوئنت هم ميتونيد به help نرم افزار مراجعه كنيد البته دو كتاب هم در زمينه فلوئنت به فارسي چاپ شده.

shs1366

عضو جدید
درخواست مطلب درباره ی cfd

درخواست مطلب درباره ی cfd

اگه مطلب داشتین منمکمک کنید
با تشکر
ایمیلمم shsworld@yahoo.com
هستش