قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samra8631

عضو جدید
سلام بچه ها
من شروع کردم امیدوارم دیر نباشه
از 504 و سازه در معماری و معماری اسلامی و زیبایی شناسی و طراحی اقلیمی
به نظرتون چند تا با هم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ترو خدا کسایی که قبول شدید یکم راهنمایی کنید دیگه!!!!!!!!!!!!!!!

سلام
نه دیر نیست ما هم خیلی جدی شروع نکردیم
من از 504 و درک رفتار سازه ها و معماری معاصر قبادیان شروع کردم .چندتاش فک نکنم مشکلی پیش بیاد ولی به جای سازه در معماری به من پیشنهاد کردن ادرک رفتار سازه ها مهمتر و قابل فهم تر.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دیروز که نتیجه کنکور امد خیلی شوکه و ناراحت شدم . اصلا فکر نمیکردم با رتبه 300 - 500 .ووو.......... روزانه نیاورد . یا غیرانتفاعی قبول شد . این طور که تو دفترچه زدن حدود 200 تا روزانه میگرفتن .
راسته که میگم یه رتبه ای بیارین که خیالتون از بابت اسکیس راحت باشه .
خیلی عصبی و استرسی شدم . دیگه وقتم تلف نمیکنم .

sunshid

عضو جدید
سلام
دیروز که نتیجه کنکور امد خیلی شوکه و ناراحت شدم . اصلا فکر نمیکردم با رتبه 300 - 500 .ووو.......... روزانه نیاورد . یا غیرانتفاعی قبول شد . این طور که تو دفترچه زدن حدود 200 تا روزانه میگرفتن .
آره منم داشتم تاپیک نتایج ارشدو میخوندم اعصابم داغون شد. الهه . آرتمیس خیلی در حقشون نامردی شده مخصوصا. ولی ماهم نباید تسلیم بشیم باید تلاشمونو بکنیم اگه خدا بخواد قبول میشیم.بچه ها نا امید نباشید هیچوقت :smile:
:gol::w11::w16:

az.sa

عضو جدید
سلام

اما نباید نا امید شد اگه هدفتون رو مشخص کردید شاید فقط با یک بار تلاش مجدد به چیزی که میخواید برسید . واقعا سخته که این قدر ظرفیت ها کم هستند اما بلاخره همون ظرفیت کم با تلاشتون شاید جایی برای شما باشه. موفق باشید.

sim son

عضو جدید
سلام
ترو خدا یکی به داد برسه آخه چجوری بخونیم قبول شیم.:confused:
اینایی که قبول شدید نمیخواید کمک کنید!!!!!!!!!!!!:eek:

sunshid

عضو جدید
سلام

دوست گلم منابع که مشخصه فقط نوع خوندن مهمه . نباید هی به خودت تلقین کنی که کنکوری بخونم و .... بشین منابع اصلی رو با علاقه و مفهومی بخون.برنامه ریزی کن که مثلا اگه 40تا کتابو باید بخونم و 4 ماه وقت دارم باید هفته ای فلان تعداد کتاب تموم بشه تا به موقع تموم کنم. دو سه هفته اخرو هم بزار واسه تست کار کردن.خوندن هرکسی با بقیه فرق میکنه به حوصله و شرایط خونه و ضریب هوشی و وقت ازاد هرکس برمیگرده. ممکنه یک نفر دو دور یه کتابو بخونه تا یاد بگیره اما یکی دیگه یک دور... یا مثلا ممکنه یه نفر اینطوری راحت تر باشه که چندتا کتابو همزمان بخونه اما یکی دیگه یک کتابو که تموم کرد بره سراغ بعدی... منم امسال کنکور دارم و اینایی رو که نوشتم مشاور بهم گفته. بعدشم گفت واسه هرکسی جدا برنامه ریزی میکنه و برنامه ها باهم فرق دارن

qazal.

عضو جدید
سلام

راست میگه خیلی نامردیه..منم ناراحت شدم...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
روشهای مطالعه در زمان محدود :gol:
بارها شنيده ام كه دانش آموز يا دانشجويي مي گويد :
(( ديگرحال و حوصله خواندن اين كتاب را ندارم ))يا ((آنقدرازاين كتاب خسته شده ام كه قابل گفتن نيست))ويا ((هرچقدرميخوانم مثل اينكه كمتر ياد مي گيريم))ويا ((ده بار خواندم و تكرار كردم ولي بازهم ياد نگرفتم))به راستي مشكل چيست ؟ آيا براي يادگيري درس واقعا" بايد 10 بار كتاب را خواند ؟ آيا بايد دروس خود را پشت سرهم مروركرد؟وآيا بايددهها بار درس راتكراركردتا يادگرفت ؟ مطمئنا" اگر چنين باشد ، مطالعه كاري سخت و طاقت فرسا است . اما واقعيت چيزي ديگر است . واقعيت آن است كه اين گروه از فراگيران ، روش صحيح مطالعه را نمي دانند و متاسفانه در مدرسه و دانشگاه هم چيزي راجع به چگونه درس خواندن نمي آموزند . يادگيري و مطالعه ، رابطه اي تنگاتنگ و مستقيم با يكديگر دارند، تا جايي كه مي توان اين دو را لازم و ملزوم يكديگر دانست. براي اينكه ميزان يادگيري افزايش يابد بايد قبل از هرچيز مطالعه اي فعال و پويا داشت .

شش روش مطالعه :

خواندن بدون نوشتن ،خط كشيدن زيرنكات مهم، حاشيه نويسي وخلاصه نويسي، كليد برداري خلاقيت و طرح شبكه اي مغز

1-خواندن بدون نوشتن: روش نادرست مطالعه است . مطالعه فرآيندي فعال و پويا است وبراي نيل به اين هدف بايد از تمام حواس خود براي درك صحيح مطالب استفاده كرد. بايد با چشمان خود مطالب را خواند، بايد در زمان مورد نياز مطالب را بلند بلند ادا كرد و نكات مهم را يادداشت كرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگير شده و حضوري فعال و همه جانبه در يادگيري داشت و هم در هنگام مورد نياز ، خصوصا" قبل از امتحان ، بتوان از روي نوشته ها مرور كرد و خيلي سريع مطالب مهم را مجددا" به خاطر سپرد .

2- خط كشيدن زير نكات مهم :اين روش شايد نسبت به روش قبلي بهتر است ولي روش كاملي براي مطالعه نيست چرا كه در اين روش بعضي از افراد بجاي آنكه تمركز و توجه بروي يادگيري و درك مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط كشيدن زير نكات مهم مي گردد .حداقل روش صحيح خط كشيدن زير نكات مهم به اين صورت است كه ابتدا مطالب را بخوانند و مفهوم را كاملا" درك كنند و سپس زير نكات مهم خط بكشند نه آنكه در كتاب بدنبال نكات مهم بگردند تا زير آن را خط بكشند .

3- حاشيه نويسي :اين روش نسبت بدو روش قبلي بهتر است ولي بازهم روشي كامل براي درك عميق مطالب و خواندن كتب درسي نيست ولي مي تواند براي يادگيري مطالبي كه از اهميتي چندان برخوردار نيستند مورد استفاده قرار گيرد.

4- خلاصه نويسي : در اين روش شما مطالب را ميخوانيد و آنچه را كه درك كرده ايد بصورت خلاصه بروي دفتري يادداشت مي كنيد كه اين روش براي مطالعه مناسب است و از روشهاي قبلي بهتر مي باشد چرا كه در اين روش ابتدا مطالب را درك كرده سپس آنها را يادداشت مي كنيد اما بازهم بهترين روش براي خواندن نيست .

5- كليد برداري :كليد برداري روشي بسيار مناسب براي خواندن و نوشتن نكات مهم است . در اين روش شما بعد از درك مطالب ، بصورت كليدي نكات مهم را يادداشت مي كنيد و در واقع كلمه كليدي كوتاهترين، راحتترين ،بهترين وپرمعني ترين كلمه اي است كه با ديدن آن، مفهوم جمله تداعي شده و به خاطر آورده مي شود .

6- خلاقيت و طرح شبكه اي مغز: اين روش بهترين شيوه براي يادگيري خصوصا" فراگيري مطالب درسي است .در اين روش شما مطالب را ميخوانيد بعد از درك حقيقي آنها نكات مهم را به زبان خودتان و بصورت كليدي يادداشت مي كنيد و سپس كلمات كليدي را بروي طرح شبكه اي مغز مي نويسد ( در واقع نوشته هاي خود را به بهترين شكل ممكن سازماندهي مي كنيد و نكات اصلي و فرعي را مشخص مي كنيد)تا در دفعات بعد به جاي دوباره خواني كتاب ، فقط به طرح شبكه اي مراجعه كرده وبا ديدن كلمات كليدي نوشته شده بروي طرح شبكه اي مغز ، آنها را خيلي سريع مرور كنيد . اين روش درصد موفقيت تحصيلي شما را تا حدود بسيار زيادي افزايش ميدهد و درس خواندن را بسيار آسان مي كند. و بازده مطالعه را افزايش ميدهد.

چند توصيه مهم كه بايدفراگيران علم ازآن مطلع باشند.

1- حداكثر زماني كه افراد مي توانند فكر خود را بروي موضوعي متمركز كنند بيش از 30 دقيقه نيست ، يعني بايد سعي شود حدود 30 دقيقه بروي يك مطلب تمركز نمود و يا مطالعه داشت و حدود 10 الي 15 دقيقه استراحت نمود سپس مجددا" با همين روال شروع به مطالعه كرد.

2- پيش از مطالعه از صرف غذاهاي چرب و سنگين خودداري كنيد. و چند ساعت پس از صرف غذا مطالعه نمائيد چون پس از صرف غذاي سنگين بيشتر جريان خون متوجه دستگاه گوارش ميشود تا به هضم و جذب غذا كمك كند و لذا خونرساني به مغز كاهش مي يابد و از قدرت تفكر و تمركز كاسته ميشود . از مصرف الكل و دارو هم خودداري فرمائيد همچنين غذاهاي آردي مثل نان و قندي قدرت ادراك و تمركز را كم مي كند نوشابه هاي گازدارهم همينطور هستند.

3- ذهن آدمي با هوش است اگر يادداشت برداريد خود را راحت از حفظ و بياد سپاري مطالب مي كند و نيز همزمان نمي توانيد هم مطلبي را بنويسيد و هم گوش دهيد . پس در حين مطالعه لطفا" يادداشت برداري ننمائيد .

amatist

عضو
سلام بچه ها:gol:
من می خوام امسال برای ارشد مرمت بخونم،تو انجمنم یه تاپیک زدم اما متاسفانه کسی رو برای همراهی پیدا نکردم.کلا مرمت رشته ایِ که کم سراغش میرن و شماها همتون اینجا تو مجموعه معماری می خواید شرکت کنین و من نهایت می تونم بهاتون راجع به زبان تبادل اطلاعات کنم نه درسای تخصصی:(
واقعا کسی نیست که بخواد امسال با انگیزه ی قبولی مرمت کنکور بده که باهم بخونیم؟من خودم ترم 3 هستم اما میخوام همین امسال تموم کنم قضیه ی کنورو اگه خدام بخواد.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام

آره منم داشتم تاپیک نتایج ارشدو میخوندم اعصابم داغون شد. الهه . آرتمیس خیلی در حقشون نامردی شده مخصوصا. ولی ماهم نباید تسلیم بشیم باید تلاشمونو بکنیم اگه خدا بخواد قبول میشیم.بچه ها نا امید نباشید هیچوقت :smile:
:gol::w11::w16:

نتايج امسال مشخص كرد كه همش شانسه
نه تلاش نه درس خوندن نه هيچي
فقط شانس و سهميه
ديگه كسي بود از ياشل و ارتميس و الهه و مهدي بيشتر بخونه؟؟؟
چي چيو تلاش كنيم
تلاش كيلويي چنده؟
ديگه همش قسمته
تمام قاتنون دنيا رو بردن زير سوال
اگه ميخاي بخونين فقط بدونين تلاش بيهوده به از خفتگي
اين نظر منه

اما نباید نا امید شد اگه هدفتون رو مشخص کردید شاید فقط با یک بار تلاش مجدد به چیزی که میخواید برسید . واقعا سخته که این قدر ظرفیت ها کم هستند اما بلاخره همون ظرفیت کم با تلاشتون شاید جایی برای شما باشه. موفق باشید.
همچين چيزي نيس
از امسال به بعد خوش شانساش بيان جلو
به نظر من از بين بچه هايي كه ميشناختم فقط ركسانا به حقش رسيد كه حقشم بود
حق بقيه خورده شد

سلام

برو پيش اونا كه جادو جمبل ميكنن بگو شانستو زياد كنن

دوست گلم منابع که مشخصه فقط نوع خوندن مهمه . نباید هی به خودت تلقین کنی که کنکوری بخونم و .... بشین منابع اصلی رو با علاقه و مفهومی بخون.برنامه ریزی کن که مثلا اگه 40تا کتابو باید بخونم و 4 ماه وقت دارم باید هفته ای فلان تعداد کتاب تموم بشه تا به موقع تموم کنم. دو سه هفته اخرو هم بزار واسه تست کار کردن.خوندن هرکسی با بقیه فرق میکنه به حوصله و شرایط خونه و ضریب هوشی و وقت ازاد هرکس برمیگرده. ممکنه یک نفر دو دور یه کتابو بخونه تا یاد بگیره اما یکی دیگه یک دور... یا مثلا ممکنه یه نفر اینطوری راحت تر باشه که چندتا کتابو همزمان بخونه اما یکی دیگه یک کتابو که تموم کرد بره سراغ بعدی... منم امسال کنکور دارم و اینایی رو که نوشتم مشاور بهم گفته. بعدشم گفت واسه هرکسی جدا برنامه ریزی میکنه و برنامه ها باهم فرق دارن

راست میگه خیلی نامردیه..منم ناراحت شدم...

اينا ديگه كشك و دو.غه
رتبه 100 هيچ جا قبول نشده
رتبه 4100 خودش شاخش در اومده ميگه تعجب ميكنم از خودم هيميرم سايت سنجش ببينم اشتباه نشده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام بچه ها:gol:
من می خوام امسال برای ارشد مرمت بخونم،تو انجمنم یه تاپیک زدم اما متاسفانه کسی رو برای همراهی پیدا نکردم.کلا مرمت رشته ایِ که کم سراغش میرن و شماها همتون اینجا تو مجموعه معماری می خواید شرکت کنین و من نهایت می تونم بهاتون راجع به زبان تبادل اطلاعات کنم نه درسای تخصصی:(
واقعا کسی نیست که بخواد امسال با انگیزه ی قبولی مرمت کنکور بده که باهم بخونیم؟من خودم ترم 3 هستم اما میخوام همین امسال تموم کنم قضیه ی کنورو اگه خدام بخواد.

نه
مرمت گرايش خوبيه اما افراد معدودي ميان سراغش چون تو بازار كار يكم مشكلات داره
از نظر مهر و تدريس و اينا

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من امروز شروع کردم،با درک عمومی

براي درك زوده به فن برس

واقعا ممنون
فقط میشه خواهش کنم جزوه های آقایی برای نور و صوت و تاسیسات وهمچنین جزوه های سازه طباطبایی رو که گفنه بودید در قسمت جزوه ها بگدارید...
بازم ممنون

ببين دوستم هم حجم زياده هم بايد اسكن بشه تا بشه بخونيش
مگر اينكه كسي فابلشو داشته باشه

سلام ببخشید شما چرا جواب منو نمیدی take off?mail هم زدم جواب ندادی
ناراحت شدم باشه اکشال نداره
پیام نوری بی معرفت ندیده بودیم

نه بابا شركتي كه ازش شارژ ميگيرم عوض كردم نت ندارم
اينم به زور اومدم جانم بپرس
اون ايميلم خراب شده
عوض ميكنم حالا

اتفاقا تیک اف خیلی با معرفته عزیزم حتما به نت دسترسی نداشته یا سرش شلوغ بوده وگرنه ادمی نیست که جواب نده

متشكرم

دوست عزیز این حرفو نزنین. sunshidدرست میگن این حرفا بهtake offعزیز نمیاد. تعجب کردم از حرفتون!!!!! میان و مطمئن باشین راهنماییتون میکنن;)

طرفدارا رو حال ميكني؟

من امسال می خوام کنکور شرکت کنم کسی می تونه به من کمک کنه و منو راهنمایی کنه که از کجا و از چه درسی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

اره لينكاي تو امشامو بخون همشو

سلام بچه ها
من شروع کردم امیدوارم دیر نباشه
از 504 و سازه در معماری و معماری اسلامی و زیبایی شناسی و طراحی اقلیمی
به نظرتون چند تا با هم خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ترو خدا کسایی که قبول شدید یکم راهنمایی کنید دیگه!!!!!!!!!!!!!!!

اره چنتا با هم خوبه بجنب

چی بگم شاید شمادرست میگید
اخه بعد از ایمیل من دیدم ک اومده پست گذاشته اما جواب منو نداده حق بدین ناراحت شم دیگه

ميگم كه دوستم ايميلم خرابه

nafis arch

عضو جدید
براي درك زوده به فن برس

ببين دوستم هم حجم زياده هم بايد اسكن بشه تا بشه بخونيش
مگر اينكه كسي فابلشو داشته باشه

نه بابا شركتي كه ازش شارژ ميگيرم عوض كردم نت ندارم
اينم به زور اومدم جانم بپرس
اون ايميلم خراب شده
عوض ميكنم حالا

متشكرم

طرفدارا رو حال ميكني؟

اره لينكاي تو امشامو بخون همشو

اره چنتا با هم خوبه بجنب

ميگم كه دوستم ايميلم خرابه
سلام خسته نباشی طرفدارات منو کشته!کدوم پیام نوری؟منم قربانی پیام نورم!خدا بهم رحم کنه سال دیگه کنکور دارم اسکیس که دیگه هیچی نتایج بچه هارو که دیدم برق از سرم پرید رفیق!میدونی باید زیر 20
بیارم که قبول شم اسکیس یعنی بدبختییییییییییییییییییییییییییی
خداااااااااااااااااااا
تو کارشناسی که حقمون ضایع شد بازم قراره واسه ارشد بسوزیم؟نه نمیخوام ما میتونیم باید بتونیم عصبی نباش دوستی

bahare7

عضو جدید
تکنولوژی معماری

تکنولوژی معماری

سلام .همگی خسته نباشید
من داشتم تلاشمو واسه تکنولوژی معماری میذاشتم ولی الان یکمی دچار تردید و سردرگمی شدم به خاطر منابع زیاد و به روزش و ظرفیت کم دانشگاه. می ترسم این همه تلاشم بی نتیجه بشه!
کسی اینجا هست که واسه تکنولوژی بخونه و بتونه منو از شک و تردید در بیاره؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .همگی خسته نباشید
من داشتم تلاشمو واسه تکنولوژی معماری میذاشتم ولی الان یکمی دچار تردید و سردرگمی شدم به خاطر منابع زیاد و به روزش و ظرفیت کم دانشگاه. می ترسم این همه تلاشم بی نتیجه بشه!
کسی اینجا هست که واسه تکنولوژی بخونه و بتونه منو از شک و تردید در بیاره؟

سلام
منم قرار بود برای تکنولوژی بخونم ولی به همین دلایل تو شک کردم و تصمیم گرفتم برای معماری بخونم و تفننی تکنولوژی شرکت کنم
هرچند منابع تکنولوژی برای کنکور معماری هم کمکت میکنه چون زبان تخصصی و فن و ایستاییش یکی هست اگه تابستان تا حالا شروع کردی میتونی هر دوتاشا با هم پیش بری هم تکنولوژی و هم معماری ولی اگه تازه می خوای شروع کنی باید یکیشا انتخاب کنی
اگه بخوای میتونی هم برای تکنولوژی و هم انرژی بخونی
بهت توصیه میکنم تکنولوزی را با یه رشته دیگه بخون تنها اگه بخونی ضرر میکنی به خصوص وقتی بدونی شانس کمی داری تا سال اول تکنولوژی قبول شی چون تمام اینهایی که امتحان میدن همشون 2 یا 3 سال پشت کنکور تکنولوژی بودن
برای تکنولوزی سری به سایت بزن http://www.civil-architecture.com

bahare7

عضو جدید
سلام
منم قرار بود برای تکنولوژی بخونم ولی به همین دلایل تو شک کردم و تصمیم گرفتم برای معماری بخونم و تفننی تکنولوژی شرکت کنم
هرچند منابع تکنولوژی برای کنکور معماری هم کمکت میکنه چون زبان تخصصی و فن و ایستاییش یکی هست اگه تابستان تا حالا شروع کردی میتونی هر دوتاشا با هم پیش بری هم تکنولوژی و هم معماری ولی اگه تازه می خوای شروع کنی باید یکیشا انتخاب کنی
اگه بخوای میتونی هم برای تکنولوژی و هم انرژی بخونی
بهت توصیه میکنم تکنولوزی را با یه رشته دیگه بخون تنها اگه بخونی ضرر میکنی به خصوص وقتی بدونی شانس کمی داری تا سال اول تکنولوژی قبول شی چون تمام اینهایی که امتحان میدن همشون 2 یا 3 سال پشت کنکور تکنولوژی بودن
برای تکنولوزی سری به سایت بزن http://www.civil-architecture.com

من مدت زیادی نیست شروع کردم.
اگه پشت کنکور بمونم خسته میشم و ازش دست میکشم ولی تکنولوژی رو به بقیه ترجیح می دادم.
به نظرتون میشه در کنار خوندن منابع منظر میتونم واسه تکنولوژی هم تلاش کنم؟

shiva2009

کاربر بیش فعال
اگه پشت کنکور بمونم خسته میشم و ازش دست میکشم ولی تکنولوژی رو به بقیه ترجیح می دادم.

تکنولوژی رو میشه سال اول قبول شد ولی یه مقدار شانسیه. اگه می خواین براش بخونین باید این ریسک رو قبول کنین. احتمالش هست که آدم با رتبه 13،14 قبول نشه و اون وقت خیلی ناراحت کننده‌س. به نظر منم با معماری بخونین. اگه یه مقدار منابع معماری رو بلد باشین و خیلی نخواین از 0 شروع کنین امکانش هست. ولی اگه تکنولوژی رو ترجیح میدین باید همه‌ی منابعشو مسلط بشین نه این که تفننی شرکت کنین.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز

احتمالی که پشت کنکور بمونی 90 % باید آماده باشی
منابع منظر با منابع معماری یکی هست ب
ه نظر من تکنولوژی را بذار اولویت اولت و تمام درساشا کامل بخون در کنارش برای کنکور معماری بخون چون اگه تکنولوژی را خوب بخونی نصف راه معماری و منظرا رفتی برای معماری و منظر باید منابع درس تاریخ و درک و منظرا اضافه بخونی و از اونجایی که درک و منظر خیلی منابع آنچنانی ندارند فقط میمونه منابع تاریخ
اگه منابع تکنولوژی را کامل بخونی نیاز چندانی به خوندن کامل منابع معماری نداری چون برای این که تکنولوژی قبول بشی باید تمام درساتا بالای 85% بزنی تا قبول بشی ولی معماری با میانگین 40 درصد جز نفرات خوب به حساب میای

مطمئن باش منم اگه وقت داشتم همین کارا می کردم
ولی متاسفانه زودتر از آبان نمیتونم شروع کنم و فقط امسال وقت دارم برای قبول شدن اگه نشم ارشد بی ارشد

موفق باشی

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام خسته نباشی طرفدارات منو کشته!کدوم پیام نوری؟منم قربانی پیام نورم!خدا بهم رحم کنه سال دیگه کنکور دارم اسکیس که دیگه هیچی نتایج بچه هارو که دیدم برق از سرم پرید رفیق!میدونی باید زیر 20
بیارم که قبول شم اسکیس یعنی بدبختییییییییییییییییییییییییییی
خداااااااااااااااااااا
تو کارشناسی که حقمون ضایع شد بازم قراره واسه ارشد بسوزیم؟نه نمیخوام ما میتونیم باید بتونیم عصبی نباش دوستی

جنوبم
تا هفته پيش شك داشتم بخونم يا نه
الان شك دارم كه اگه تئوريم 1 هم بشه معلوم نيس ميتونم قبول شم يا نه

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
بچه ها 1 سوالی... کتابای مربوط به درسایی مث روستا تو کنکور ارشد تاثیر دارن؟! احساس می کنم اگه هم فرقی داشته باشه تو درک عمومی معماری (شاید برای بالا بردن سطح اداراک!!! :surprised:) می تونه باشه نه؟! آخه نه جزء مباحث فنیه نه تاریخی....از طرفی هم نمی شه که 6 واحد از درسایی که ما پاس می کنیم کلا ندید گرفته شه تو کنکور!...من این ترم روستا 1 دارم، کنکورم می خوام آزمایشی شرکت کنم، موندم کتابایی رو که می خوان معرفی کنن مثل بچه ی خوب بشینم بخونم یا اینکه نگه دارم شب امتحان ماست مالی کنم و به جاش یکی دو تا کتاب مهم تر بخونم!

bahare7

عضو جدید
تکنولوژی رو میشه سال اول قبول شد ولی یه مقدار شانسیه. اگه می خواین براش بخونین باید این ریسک رو قبول کنین. احتمالش هست که آدم با رتبه 13،14 قبول نشه و اون وقت خیلی ناراحت کننده‌س. به نظر منم با معماری بخونین. اگه یه مقدار منابع معماری رو بلد باشین و خیلی نخواین از 0 شروع کنین امکانش هست. ولی اگه تکنولوژی رو ترجیح میدین باید همه‌ی منابعشو مسلط بشین نه این که تفننی شرکت کنین.

درسته نظر خودمم همینه.در هر صورت باید تلاش کرد.

احتمالی که پشت کنکور بمونی 90 % باید آماده باشی
منابع منظر با منابع معماری یکی هست ب
ه نظر من تکنولوژی را بذار اولویت اولت و تمام درساشا کامل بخون در کنارش برای کنکور معماری بخون چون اگه تکنولوژی را خوب بخونی نصف راه معماری و منظرا رفتی برای معماری و منظر باید منابع درس تاریخ و درک و منظرا اضافه بخونی و از اونجایی که درک و منظر خیلی منابع آنچنانی ندارند فقط میمونه منابع تاریخ
اگه منابع تکنولوژی را کامل بخونی نیاز چندانی به خوندن کامل منابع معماری نداری چون برای این که تکنولوژی قبول بشی باید تمام درساتا بالای 85% بزنی تا قبول بشی ولی معماری با میانگین 40 درصد جز نفرات خوب به حساب میای

مطمئن باش منم اگه وقت داشتم همین کارا می کردم
ولی متاسفانه زودتر از آبان نمیتونم شروع کنم و فقط امسال وقت دارم برای قبول شدن اگه نشم ارشد بی ارشد

موفق باشی

خیلی ممنون از راهنماییاتون.از اینکه این تاپیک رو دیدم خیلی خوشحالم. واسه همتون آرزوی موفقیت می کنم.

bahare7

عضو جدید
بچه ها 1 سوالی... کتابای مربوط به درسایی مث روستا تو کنکور ارشد تاثیر دارن؟! احساس می کنم اگه هم فرقی داشته باشه تو درک عمومی معماری (شاید برای بالا بردن سطح اداراک!!! :surprised:) می تونه باشه نه؟! آخه نه جزء مباحث فنیه نه تاریخی....از طرفی هم نمی شه که 6 واحد از درسایی که ما پاس می کنیم کلا ندید گرفته شه تو کنکور!...من این ترم روستا 1 دارم، کنکورم می خوام آزمایشی شرکت کنم، موندم کتابایی رو که می خوان معرفی کنن مثل بچه ی خوب بشینم بخونم یا اینکه نگه دارم شب امتحان ماست مالی کنم و به جاش یکی دو تا کتاب مهم تر بخونم!

بهتره کتاب ها رو بخونی همیشه فرصت و زمان به این خوبی نداری. مطمئنا مفید هستند شاید سوال خاصی ازشون مطرح نشه البته از نظر من و با توجه به زمان خوبی که دارین

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
اگه موافقید بیایم کارهایی که کردیم و درسایی که خوندیم اعلام کنیم . مثلا درسمون تموم شده یا نه . چه رشته / شاخه ای می خوایم واسه ارشد انتخاب کنیم . چقدر از درسا رو خوندیم . کی شروع کردیم ...........

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی
من واقعا نمیدونم چکار کنم
بخونم یا نه چند وقته پیش شروع کرده بودم به خوندن ولی یه سری زدن تو ذوقم کلا ولش کردم اما الان تحت فشارم خانواده ام هر دفعه یه چیزی میگن خودمم نمیدونم بخونم یا نخونم؟
چند وقتیه میرم کلاس 3دی مکس تو فکر کار کردن بودم اما حالا دلم میخواد بخونم
بیاین کمک کنیم بهم چی بخونیم از کی بخونیم و... ممنون

راستی میشه هر کسی میخواد واسه ارشد امسال بخونه سنشم بگه؟
آخه من فکر میکنم واسم دیر شده من 66 هستم:gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یکی از دوستان از من برنامه مو پرسیده بود. چیزایی که واسه نوشتم گفتم اینجا هم بذارم شاید مفید باشه.

من تا حدودی با برنامه پارسه پیش رفتم. زمانبندی کلی م هم واسه درسای مختلف اینطوری بود:

زبان: مهر و آبان:هفته ای 2 درس از 504. آذر: هفته ای 3 درس از 504. دی: هفته ای 3یا 4 درس. بهمن: گرامر و تست
فن: مهر و نیمه اول آبان: عناصر و جزئیات. نیمه دوم آبان تا آخر آذر: ایستایی. دی: تنظیم شرایط. بهمن: تاسیسات مکانیکی و صوت
تاریخ: مهر: معماری جهان. آبان و آذر: معماری معاصر. دی و بهمن: معماری اسلامی
درک معماری: یه روز در هفته کتابای مربوط به درک رو می خوندم
درک منظر: مهر: کتاب باغ ایرانی نعیما. بقیه سال: کتاب راهیان ارشد.

توی بهمن هم درس میخوندم هم مرور میکردم هم تست میزدم!:surprised:

خلاصه نویسی رو فقط برای تاریخ و تنظیم شرایط و صوت انجام دادم. به این صورت که مثلا شنبه معماری ماد رو میخوندم و یک شنبه خلاصه ش رو مینوشتم. تقریبا خلاصه نوشتن هم به اندازه خوندن طول میکشید. ولی ارزشش رو داشت. وقتی از روی خلاصه ها مرور می کردم همه مطالب کاملا یادم می اومد انگار که تازه خونده باشم.

خلاصه نویسی رو هم این جوری انجام دادم: اول مطلبو میخوندم بعد کتابو میبستم و هرچی فهمیده بودم مینوشتم بعد نوشته هامو با کتاب مقایسه میکردم و اشتباهاتشو اصلاح میکردم.

امیدوارم مفید باشه براتون.

meriil

کاربر فعال
سلام بچه ها یکی از دوستان از من برنامه مو پرسیده بود. چیزایی که واسه نوشتم گفتم اینجا هم بذارم شاید مفید باشه.

.

سلام، ببخشید امکانش هست این رو هم بفرمایید که نتیجه نهاییتون چی شد؟ اسکیس در چه حد کار کردین؟

mehrazin_f

عضو جدید
کدوم یکی از این موسسه ها آزموناش استاندارد تره و جامعه آماریش بالاتره؟
مدرسان شریف
اکسین
ماهان
ایوان خانه رو نگفتم چون از آزمونای خودسنجیش معلومه دیگه بقیه آزموناش چه خبره!!!!:surprised:
پارسه هم که کلا سوال طرح نمیکنه سوالای کنکور سالای قبلو میاره که واسه خیلیا هم آشناس واسه همین اکثرا رتبه های خوبی میگیرن و اعتماد به نفس کاذب میده به آدم:razz:
حالا از بین اون ۳تا اولی کدوم بهتره؟!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.