[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

mfd.online

عضو جدید
درود mfd جان
فعلم برای آینده بود! و هنوز ایمیلی نزده ام. گذاشته ام واسه زمانی که اسممون تو لیست مهر هم نبود.

ایمیل ایشان: salahshoor@put.ac.ir می باشد. البته این ایمیل آکادمیک ایشان است و مربوط به زمان مدیرگروهی ایشان است. یکی از دوستانم که دانشجو ایشان بود بیان می کرد که در اسفندماه گذشته که ایمیلی به ایشان داده بود دو روزه جواب داده بودند.

قسمتی از رزومه تحصیلی ایشان:
. ١- دكتري در مهندسي كنترل از دانشگاه يوميست، منچستر از كشور انگلستان سال 1990
. ٢- فوق ليسانس مهندسي كنترل از دانشگاه يوميست، منچستر از كشور انگلستان سال 1987
. ٣- ليسانس مهندسي الكترونيك در ايران سال 1984

بدرود

سپاس گزارم. من هم امیدوارم کار به اونجا نکشه و اسم همه بچه ها تو لیست مهر ماه باشه.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
سلام به دوستان
مصاحبه شفاهی چند نمره داره؟
ازمون کتبی چند نمره داره؟
یا اصلا نمره نمیدن و حدنصاب بیاری تمومه؟
چطوریه ترازوشون؟
اصلا ترازویی هست؟

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
مصاحبه شفاهی چند نمره داره؟
ازمون کتبی چند نمره داره؟
یا اصلا نمره نمیدن و حدنصاب بیاری تمومه؟
چطوریه ترازوشون؟
اصلا ترازویی هست؟

سلام. والا این کارنامه ای که مثل سازمان سنجش باشه نداشت. کسانی که قبول شده بودن که فقط نوشته بود قبول شدید. اونهایی که مردود شدن مثل اینکه جزئیات نمرات در اختیارشون قرار گرفته. بچه های بومی استان بوشهر هم چه قبولی ها و چه مردودی ها ریز نمراتشون رو رویت کردن. کلا نمره مصاحبه شفاهی زیر 40 مردود قطعی محسوب میشد. از بین اون هایی که بالای 40 بوده کسانی که مجموع نمرات آزمون کتبی و مصاحبه علمی از بقیه بهتر بوده انتخاب شدن و سایرین به عنوان تکمیل ظرفیت رزروی بودن. پس نمره آزمون هم بسیار موثره. من قبلا فکر می کردم اگه از مرحله کتبی رد بشم دیگه تمومه. ولی دیدم نمره آزمون با نمره مصاحبه با هم جمع میشن. می تونی ریز نمرات بومی های بوشهر رو از اینجا ببینی

http://mansouroil.persiangig.com/image

آخرین ویرایش:

momech

عضو جدید
سلام دوستان
کسی شرایط کار و خوابگاه و... شرکت پتروشیمی برزویه(نوری) در عسلویه رو میدونه؟؟
کارشناسی ارشد مکانیک دارم و برای اولین بار میخوام برم عسلویه، لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه. ممنون

active2010

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
اکثر موارد مهمی که در دوره ماهشهر دیده شده توسط دوستانم گفته شده..در زیر بعضی چیزایی که گفته نشده یا سوال شده بوده رو لیست کردم.امیدوارم مفید باشه

1-در مورد کیفیت کلاسها، شاید دلیل اینکه توقعات ما برآورده نشده، این بوده که آموزش رو به پتروشیمی دادن..در حالیکه این مساله سابقه نداشته و قبلا خود نفت آموزش میداده...کلا ما تو این دوره کلمه "نمیدونم" رو زیاد از زبون استادا شنیدیم.البته بندگان خدا تقصیری نداشتن خیلیاشون از سیستم نفت مطلع نبودن..از طرفی میشه به شرکت هم حق داد که نتونسته جای دیگه ای که قابلیت همزمان اسکان،سرویس و آموزش این تعداد نیرو رو داشته باشه پیدا کنه

2-در مورد دوستانی که عدم دعوت خودشون رو براساس گرایش(علی الخصوص بچه های کنترل و سیالات) میدونستن.باید بگم که کلاسها براساس گرایش ها جدا نشده و بچه های هر رشته(فارغ از گرایش) آموزشهای یکسانی رو میبینن. دوستان مشهدی هم که میگفتن مشهدی ها رو دعوت نکردن، این هم درست نیس..بیاید اینجا میبینید چه تعداد مشهدی اینجا هستش...اگه بخام به تفکیک استانی براتون بگم، بیشترین تعداد بوشهری هستن، بعد اصفهانی، بعد خراسانی...یعنی به حدی زیاد هستند که کاملا به چشم میان..

3- در مورد آمدن به ماهشهر، شما هر بلیطی اعم از هواپیما،قطار، اتوبوس بگیرید پولش توسط شرکت 1ماه بعد از ورودتون به شما داده میشه.به شرط داشتن فاکتور یا لاشه بلیط. با هواپیما راحتترین راه اینه که شما برید اهواز و از فرودگاه اهواز تا ماهشهر(مسیر 1 ساعته) رو با سواری برید تا ماهشهر-شهرک مِمکو-جنب بیمارستان پتروشیمی(در صورت گرفتن فاکتو، هزینه این بخش هم داده میشه)...راه دوم هم اینه که برید فرودگاه ماهشهر که یکم سختتره چون پروازهای ماهشهر چارتره و بلیط فروشی براش انجام نمیشه و شما نهایتا روز قبل پرواز مطلع میشید که جاخالی داره یا نه مگر اینکه تو پتروشیمی آشنا داشته باشید. کلیه پروازهای ماهشهر توسط شرکت عملیات غیرصنعتی ساماندهی میشه که برنامه پروازی به ماهشهر رو در سایت این شرکت میتونید ببینید.
پروازهای تهران-ماهشهر http://www.posc.ir/persian/info.asp?id=434
پروازهای شهرستان به ماهشهر http://www.posc.ir/persian/info.asp?id=422

4-چند مورد زیر هم توسط آقای طهماسبی(رییس اداره کارکنان pogc) که اومده بود ماهشهر گفته شده:
1-4-حداقل تا 5 سال پروژه برای ساخت وجود داره(در نتیجه تا اون موقع اکثر نیروها در بخش ساختمان بکار گرفته میشن و بعد از اون به بهره برداری منتقل میشن)
2-4-هر کسی بخواهد میتواند در عسلویه خانه بگیرد و شرکت مخالفتی از این بابت ندارد ولی هزینه ای به وی پرداخت نمی شود.(که البته فکر کنم به متاهلین لااقل باید ودیعه اجاره مسکن پرداخت بشه)
3-4-اسکان نیروهای اعزامی در کمپهای O1,Eni (و یک کمپ دیگه که اسمش یادم نیس) خواهد بود.
بنابر شایعاتی که شنیده میشد، از آنجا که کمپ شیرینو هنوز ساخته نشده و شرکت توانایی اسکان این حجم نفرات پس از طی آموزش رو نداشته، احتمال دادن مرخصی به نفرات گروههای اول و دوم وجود داشته و از اونجا که این مساله برای شرکت بار مالی بسیاری داره، دعوت به کار گروه سوم به تعویق افتاده تا یه فکری برای اسکان در عسلویه بشه. صحبتهای بچه های دوره اول که از اوضاع نه چندان خوشایند اسکانشون در عسلویه میگن هم نشانه همین مساله است.

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
سلام. والا این کارنامه ای که مثل سازمان سنجش باشه نداشت. کسانی که قبول شده بودن که فقط نوشته بود قبول شدید. اونهایی که مردود شدن مثل اینکه جزئیات نمرات در اختیارشون قرار گرفته. بچه های بومی استان بوشهر هم چه قبولی ها و چه مردودی ها ریز نمراتشون رو رویت کردن. کلا نمره مصاحبه شفاهی زیر 40 مردود قطعی محسوب میشد. از بین اون هایی که بالای 40 بوده کسانی که مجموع نمرات آزمون کتبی و مصاحبه علمی از بقیه بهتر بوده انتخاب شدن و سایرین به عنوان تکمیل ظرفیت رزروی بودن. پس نمره آزمون هم بسیار موثره. من قبلا فکر می کردم اگه از مرحله کتبی رد بشم دیگه تمومه. ولی دیدم نمره آزمون با نمره مصاحبه با هم جمع میشن. می تونی ریز نمرات بومی های بوشهر رو از اینجا ببینی

http://mansouroil.persiangig.com/image

بسیار عالی بود.میشه توضیحات اضافتری هم بدهید.
بومی چه میزان به نمرشون اضاف میشه؟
نمره از صد هست؟
انهایی که قبول شدن مینیمم در مجموع چند بودند.؟
بسیار سپاسگزار
حرف اخر؟
توصیه؟

nima_4321

عضو جدید
نمره از صد هست؟
بسیار سپاسگزار
حرف اخر؟
توصیه؟

دیگه سوالای ملا نقطه گیری نپرس دیگه !! به چه دردت می خورن آخه ؟ بومی ها با خودشون مقایسه میشن و نه با همه پس فرقی نمی کنه چه میزان نمره به همشون اضافه بشه یا کم بشه ! اما حدود ده الی 15 درصد به نمره کتبی یا مصاحبه شون اضافه شد که چون فقط با خودشون مقایسه می شدند تقریبا بلاتاثیر بود . نمره از صد نیست و اگه تو فایل پی دی افی که بهت معرفی کردن یه کم دقت می کردی متوجه میشدی که بعضی ها نمره بالای صد اوردن .
معنی این جمله ای که نوشتی یعنی چی ؟ انهایی که قبول شدن مینیمم در مجموع چند بودند.؟:D
منظورت اینه که چند نفر بومی قبول شدن ؟ چند نفر در کل قبول شدند ؟ میانگین نمره های قبولی ها چقدر بوده ؟ مجموع مینیمم نمره هاشون چقدر بوده ؟ !! واریانس اختلاف معیار مجموع نمره های قبولی بومی منهای چگالی وزنی مینیمم تعداد قبولی چند بوده ؟ :surprised: و یا چی ؟ اما منظورت هر کدوم از این ها بوده باشد خدمتت عرض کنم که کاملا بستگی به شرکتی داره که تو اون شرکت قبول شدین . چون نمرات مصاحبه شرکت ها با هم بسیار متفاوت بود و در نتیجه نمرات نهایی متفاوت در میومدن .

اگه هنوز مصاحبه نرفتی ، حرف آخر این که رو چهار مورد تمرین کن : 1- کامپیوتر 2- زبان (مکالمه و ترجمه ) 3- اگه سابقه شغلی داری رو کاری که انجام می دادی 4- رو درس هایی که تو دانشگاه پاس کردی . از این چهار مورد ازت سوال می پرسن

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
از زمانی که یادمه به خاطر گرمای بوشهر نه میتونستم درس بخونم نه تفریح همیشه هم بی جون گرما زده مریض و بدحال بودم, شاید 1/3 عمرم تو بوشهر مریض بودم زمانی هم که سالم بودم به خاطر گرمای بوشهر زندانی بودم در خانه , حالا هم میگن مردودی.
خوب معلومه منی که بوشهر بودم توانم باید کمتر خدا دیده های تهرانی و شمالی باشه که تا حالا فقط برف بازی کردن.
مردودی حق من بود.
یکی از دوستان از بوشهر

iman-bonapart

عضو جدید
سلام بچه ها
به نظر شما "شرکت گاز استانی" بهتره یا " شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب"؟

controli

عضو جدید
به نظر دوستان مهر ماه قطعی هست...؟؟
من شاید به کل قیدشو بزنم اگه دیر تر بشه.....
هر کاری زده بودم الان سودشو میبردم....

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
دیگه سوالای ملا نقطه گیری نپرس دیگه !! به چه دردت می خورن آخه ؟
خوب به درد میخوره دیگه

بومی ها با خودشون مقایسه میشن و نه با همه پس فرقی نمی کنه چه میزان نمره به همشون اضافه بشه یا کم بشه !

یعنی کلا مسخرشون کردن؟

اما حدود ده الی 15 درصد به نمره کتبی یا مصاحبه شون اضافه شد که چون فقط با خودشون مقایسه می شدند تقریبا بلاتاثیر بود . نمره از صد نیست و اگه تو فایل پی دی افی که بهت معرفی کردن یه کم دقت می کردی متوجه میشدی که بعضی ها نمره بالای صد اوردن .

نمره مصاحبه ها زیر صد بود همشون همینطور ازمون کتبی .پس ماکس نمره ها از چنده؟

معنی این جمله ای که نوشتی یعنی چی ؟ انهایی که قبول شدن مینیمم در مجموع چند بودند.؟:D

یعنی بوشهری هایی که قبول شدند اخرین نفرشون چه نمره ای میاره و در مقایسه با همون نمره در غیر بومی ها چطوریه و چه میزان اختلاف دارند؟

منظورت اینه که چند نفر بومی قبول شدن ؟ نه - اما باید 50% کل شرکت ککنده ها باشه به گفته خودشون یا حداقل 50% سهمیه ها یا حداقل ی فرقی کنه دیگه

چند نفر در کل قبول شدند ؟ میانگین نمره های قبولی ها چقدر بوده ؟ مجموع مینیمم نمره هاشون چقدر بوده ؟ !! واریانس اختلاف معیار مجموع نمره های قبولی بومی منهای چگالی وزنی مینیمم تعداد قبولی چند بوده ؟ :surprised: و یا چی ؟ اما منظورت هر کدوم از این ها بوده باشد خدمتت عرض کنم که کاملا بستگی به شرکتی داره که تو اون شرکت قبول شدین . چون نمرات مصاحبه شرکت ها با هم بسیار متفاوت بود و در نتیجه نمرات نهایی متفاوت در میومدن .

خوب اگه اینطوریه مثه انتخاب رشته ارشد نمیشه بزنی شرکتی که کمترین تراز داره؟هیچ راهی نداره؟

اگه هنوز مصاحبه نرفتی ، حرف آخر این که رو چهار مورد تمرین کن :
1- کامپیوتر

سوالات کامپپیوتر در مصاحبه چیه؟

2- زبان (مکالمه و ترجمه )

سوالات زبان در مصاحبه چیه؟

4- رو درس هایی که تو دانشگاه پاس کردی . از این چهار مورد ازت سوال می پرسن

157واحد کدوم بخونم حداقل 90واحدش تخصصیه(نفت)

سپاسگزارم

nima_4321

عضو جدید

ممکنه اول بفرمایید این اطلاعات رو برای چی می خواین ؟ چون تصور می کنم که مصاحبه ها دیگه تموم شده . شما جزو تکمیل ظرفیت هستین و یا این اطلاعات رو برای سال آینده می خواین ؟ اما به هر حال ....

یعنی کلا مسخرشون کردن؟

نه در تمام زمینه ها ولی تو این زمینه خاص بله ! زمانی که بوشهری ها با خودشون مقایسه بشن که دیگه این ضریب بی معنی میشه !

دقیقا نمی دونم ماکزیمم نمره مصاحبه چند می تونه باشه . ولی داشتیم کسانی رو که نمره مصاحبه بالای صد گرفته بودن (حالا این که واقعا نمره مصاحبه بالای صد داریم و یا این قدر بهشون نمره دادن که یه جوری بفرستنشون داخل رو نمی دونم)

یعنی بوشهری هایی که قبول شدند اخرین نفرشون چه نمره ای میاره و در مقایسه با همون نمره در غیر بومی ها چطوریه و چه میزان اختلاف دارند؟

همون طور که قبلا گفتم . بستگی داره به این که کدوم شرکت مصاحبه داده باشین . مثلا ممکنه دو نفر با نمره کتبی مثل هم ، یکی در نفت و گاز پارس با نمره مصاحبه بالاتر قبول نشه و نفر دوم با نمره مصاحبه پایین تر قبول بشه . بستگی به مصاحبه گیر ها داره . اون طور که من دیدم تو نفت و گاز پارس به نسبت بقیهشرکت ها نمره مصاحبه بالاتری داده بودند و در نتیجه مثلا یک نفر در رشته مهندسی الکترونیک با نمره مجموع نود و خورده ای قبول نشد و در یک شرکت دیکه با نمره هفتاد قبول شد .
مقایسه نمره بوشهری ها با غیر بومی ها هم نسبی است . در برخی رشته ها نمره هاشون پایین تر بوده و در برخس رشته ها با وجود جمعیت کمتر نمرات خوبی داشته اند .

منظورت اینه که چند نفر بومی قبول شدن ؟ نه - اما باید 50% کل شرکت ککنده ها باشه به گفته خودشون یا حداقل 50% سهمیه ها یا حداقل ی فرقی کنه دیگه

نحوه محاسبه 50% توسط وزارت نفت با اون چیزی که مد نظر بوشهری ها بود خیلی متفاوت بود . شرکت نفت این سهمیه رو رشته ای اعمال کرد . در نتیجه در رشته هایی که بوشهری ها نمی تونستند این سقف رو تکمیل کنند سهمیه استاان بوشهر از 50 رصد کمتر میشد و در مجموع سهمیه ای که به بوشهری ها اختصاص داده شد کمتر از یک سوم بود . البته پس از اعتراض آن ها قرار بر این شده که عده دیگری از بوشهری ها جذب شوند .

خوب اگه اینطوریه مثه انتخاب رشته ارشد نمیشه بزنی شرکتی که کمترین تراز داره؟هیچ راهی نداره؟

بازم دقیقا متوجه منظورت نشدم . اما اگه بوشهری هستی و ارشد هستی به شرطی که تو امتحان کتبی قبول بشی تقریبا صد در صد قبولی .

هر چیزی که بگی بلدم از همون می پرسن . بهتره که همون چیزی رو که خوب بلدی بگی که ازت سوال های سخت نپرسن . ولی در کل باید با ورد و اکسل و کامپیوتر عمومی آشنایی داشته باشی

دو نوع سوال میپرسن . اول یهکم باهات مکالمه می کنند که در حد این که بتونی خودت رو معرفیکنی و از زندگیت و محل تحصیل و ... بگی کفایت می کنه . یه متن در حد متوسط هم جلوت می ذارن که باید بخونیش و ترجمه کنی . متن معمولا مرتبط با رشته ات هست

متاسفانه رشته بنده الکترونیک است و اطلاعی از دروس نفت ندارم . اما دروس تخصیت رو بخون ازش سوال می پرسن

------------------
به هر حال اگه دقیقا به من بگی که این اطلاعات رو برای چی می خوای من و بقیه دوستان بهتر می تونیم کمکت کنیم

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمره از صد هست؟
بسیار سپاسگزار
حرف اخر؟
توصیه؟

معلوم نیست نمره مصاحبه از چنده. فکر نکم به کسی نمره اضاف شده باشه. برای بومی ها 50% سهمیه در نظر گرفتن یعنی بالاخره هر طوری شده باید 50% از کسانی که استخدام میشن بومی باشن. من دقت نکردم که مینیمم نمره قبولی ها چند بوده ولی شما می تونی با بررسی اون لیست به یه نتایجی برسی که بازم درست نیست! چون یه وقتی هست انتخاب بین بد و بدتره و یه وقت دیگه بین خوب و خوب تر. پس نمیشه حداقل نمره رو تعیین کرد. به سطح سواد شرکت کنندگان بستگی داره.
و اما توصیه ها:
1. آزمون کتبی رو روش سرمایه گذاری کن. درسته برای مصاحبه علمی چندبرابر ظرفیت اعلام می کنن ولی در نهایت می بینی که بسیار موثره
2. سوالات کارشناسی ارشد سال های گذشته منبع خیلی خوبی هستن برای مطالعه جهت آزمون نفت.
3. تا می تونی اطلاعات جانبی حول رشته ات رو زیاد کن. این چیزیه که خیلی تو مصاحبه علمی کمکت می کنه. مصاحبه کننده قشنگ میفهمه که شما صرفا چندتا واحد پاس کردی شدی مهندس یا اینکه واقعا به درک و شعور بالایی از رشته ات رسیدی و علاقه مندی و اطلاعات زیادی در مورد رشته ات داری.
4. من از رشته نفت چیزی نمی دونم ولی اگر آیین نامه خاصی دارین حتما مطالعه ای داشته باش. مثلا در رشته عمران مباحث 20 گانه وزارت مسكن و شهرسازي بسیار مفیده.
5. کاربرد رشته شما در صنعت نفت بسیار گسترده باید باشه. پس از کاربرد ها هم مطلع باش و مطالعاتی در این زمینه انجام بده.
6. زبان انگلیسی برای مکالمه هم مد نظر داشته باش. لازم نیست تافل داشته باشی! در حد کتاب Intro از سری کتاب های Interchange به نظر من کافیه. البته فقط برای مصاحبه میگم. طبیعتا هرچه زبانت بهتر باشه موفق تر خواهی بود.
7. نرم افزارهای سری آفیس خصوصا ورد اکسل و پاورپوینت رو بررسی کن. می دونم بلدی ولی حتما یه سی دی آموزشی پیشرفته بگیر. برخی نکات ریز داره که تو مصاحبه آدم رو گیر میندازه. نرم افزارهای تخصصی هم که دیگه حتما کاملا واردی. نرم افزار های تخصصی معمولا طوری هست که یادگیری اونا مستلزم شناخت و درک صحیح از مطالب تئوری هست. سعی کن به اون درک صحیح و شناخت لازم بررسی.
8.طرز نشستن لباس پوشیدن و استرس نداشتن و ... هم خیلی مهمه برای مصاحبه علمی. پس در این زمینه ها هم تحقیقاتی انجام بده. اینا عواملی هستن که می تونی باهاش مصاحبه کننده رو تحت تاثیر بذاری.

ببخشید طولانی شد و برای خواننده خسته کننده ولی حیفم اومد که چیزایی که به نظرم کمکت می کنه رو نگم.

palou

عضو جدید
دوستان خوب pogc برای رفتن به ره اوران واسه اموزشی باید از شرکت معرفی نامه بگیریم؟اخه یکی از دوستان یه همچین چیزی تو صفحات قبل نوشته بود

civil 64

عضو جدید
دوستان خوب pogc برای رفتن به ره اوران واسه اموزشی باید از شرکت معرفی نامه بگیریم؟اخه یکی از دوستان یه همچین چیزی تو صفحات قبل نوشته بود

نه داداش معرفی نامه از pogc نمی خواهد اونجا توی شرکت ره آوران اسمت هست نمی خواهد نگران باشی ;)

ehsan6472

عضو جدید
گزینش دیگه هر چی میشد پرسید.
دوستانی که گزینش رفتند جوابش کی میاد . اگه یکی دوتا از این سوالای اینارو بلد نباشی چی میشه !! از کجا بفهمیم قبول شدیم؟؟
من یک ماه پیش مصاحبه عقیدتی رفتم(پخش وپالایش)...
شماره اونجا رو دارم که نتیجه رو میگفت ولی حدود 10 روزه که از اونجا رفتن و تغییر مکان دادن و حالا نمیدونم شماره جدیدشون چنده...
هرکی از بچه های پالایش و پخش شماره گزینش گیر آورد اطلاع بده..
ممنون

آخرین ویرایش:

arthas

عضو جدید
بنابر شایعاتی که شنیده میشد، از آنجا که کمپ شیرینو هنوز ساخته نشده و شرکت توانایی اسکان این حجم نفرات پس از طی آموزش رو نداشته، احتمال دادن مرخصی به نفرات گروههای اول و دوم وجود داشته و از اونجا که این مساله برای شرکت بار مالی بسیاری داره، دعوت به کار گروه سوم به تعویق افتاده تا یه فکری برای اسکان در عسلویه بشه. صحبتهای بچه های دوره اول که از اوضاع نه چندان خوشایند اسکانشون در عسلویه میگن هم نشانه همین مساله است.

دوست عزیز منظورت از تعویق گروه سوم همون نفرستادن به دوره تو مرداد بود دیگه ، یا منظورت اینه که گروه سوم باز برای کار هم دیرتر میرن !؟

اون روز با یکی از مهندسای o1 چت میکردم . بنده خدا اونم کف کرده بود این همه آدم ریختن کمپشون از قرار معلوم غذا هم تو رستوران هموناست . پس اگه اشتباه نکنم غذای خوب هم پر ، خوابگاه خوب پر ، نفت پر !!!

آخه این چه وضعیه هر جا بریم سر باریم دلمون خوش اومدیم نفت . اون از دوره اشون ، اینم از باقی اش ، خدا عاقبت آینده بخیر کنه .

آخرین ویرایش:

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
معلوم نیست نمره مصاحبه از چنده.
فکر نکم به کسی نمره اضاف شده باشه.
برای بومی ها 50% سهمیه در نظر گرفتن یعنی بالاخره هر طوری شده باید 50% از کسانی که استخدام میشن بومی باشن.

البته مثل اینکه اینطوری نبوده؟

من دقت نکردم که مینیمم نمره قبولی ها چند بوده ولی شما می تونی با بررسی اون لیست به یه نتایجی برسی که بازم درست نیست! چون یه وقتی هست انتخاب بین بد و بدتره و یه وقت دیگه بین خوب و خوب تر.
پس نمیشه حداقل نمره رو تعیین کرد. به سطح سواد شرکت کنندگان بستگی داره.
و اما توصیه ها:
1. آزمون کتبی رو روش سرمایه گذاری کن. درسته برای مصاحبه علمی چندبرابر ظرفیت اعلام می کنن ولی در نهایت می بینی که بسیار موثره
2. سوالات کارشناسی ارشد سال های گذشته منبع خیلی خوبی هستن برای مطالعه جهت آزمون نفت.
3. تا می تونی اطلاعات جانبی حول رشته ات رو زیاد کن. این چیزیه که خیلی تو مصاحبه علمی کمکت می کنه. مصاحبه کننده قشنگ میفهمه که شما صرفا چندتا واحد پاس کردی شدی مهندس یا اینکه واقعا به درک و شعور بالایی از رشته ات رسیدی و علاقه مندی و اطلاعات زیادی در مورد رشته ات داری.
4. من از رشته نفت چیزی نمی دونم ولی اگر آیین نامه خاصی دارین حتما مطالعه ای داشته باش. مثلا در رشته عمران مباحث 20 گانه وزارت مسكن و شهرسازي بسیار مفیده.
5. کاربرد رشته شما در صنعت نفت بسیار گسترده باید باشه. پس از کاربرد ها هم مطلع باش و مطالعاتی در این زمینه انجام بده.
6. زبان انگلیسی برای مکالمه هم مد نظر داشته باش. لازم نیست تافل داشته باشی! در حد کتاب Intro از سری کتاب های Interchange به نظر من کافیه. البته فقط برای مصاحبه میگم. طبیعتا هرچه زبانت بهتر باشه موفق تر خواهی بود.

نظرتون در مورد rosetta stone چیه و سوالاتش حدودا در چه level in the rosetta stone قرار میگیره؟

7. نرم افزارهای سری آفیس خصوصا ورد اکسل و پاورپوینت رو بررسی کن. می دونم بلدی ولی حتما یه سی دی آموزشی پیشرفته بگیر. برخی نکات ریز داره که تو مصاحبه آدم رو گیر میندازه. نرم افزارهای تخصصی هم که دیگه حتما کاملا واردی. نرم افزار های تخصصی معمولا طوری هست که یادگیری اونا مستلزم شناخت و درک صحیح از مطالب تئوری هست. سعی کن به اون درک صحیح و شناخت لازم بررسی.
8.طرز نشستن لباس پوشیدن و استرس نداشتن و ... هم خیلی مهمه برای مصاحبه علمی. پس در این زمینه ها هم تحقیقاتی انجام بده.

چگونه تحقیق انجام دهم,ایا منبع مفیدی دارید؟

اینا عواملی هستن که می تونی باهاش مصاحبه کننده رو تحت تاثیر بذاری.

ببخشید طولانی شد و برای خواننده خسته کننده ولی حیفم اومد که چیزایی که به نظرم کمکت می کنه رو نگم.

سپاسگزارم

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
ممکنه اول بفرمایید این اطلاعات رو برای چی می خواین ؟ چون تصور می کنم که مصاحبه ها دیگه تموم شده . شما جزو تکمیل ظرفیت هستین و یا این اطلاعات رو برای سال آینده می خواین ؟ اما به هر حال ....

یعنی کلا مسخرشون کردن؟

نه در تمام زمینه ها ولی تو این زمینه خاص بله ! زمانی که بوشهری ها با خودشون مقایسه بشن که دیگه این ضریب بی معنی میشه !

دقیقا نمی دونم ماکزیمم نمره مصاحبه چند می تونه باشه . ولی داشتیم کسانی رو که نمره مصاحبه بالای صد گرفته بودن (حالا این که واقعا نمره مصاحبه بالای صد داریم و یا این قدر بهشون نمره دادن که یه جوری بفرستنشون داخل رو نمی دونم)

همون طور که قبلا گفتم . بستگی داره به این که کدوم شرکت مصاحبه داده باشین . مثلا ممکنه دو نفر با نمره کتبی مثل هم ، یکی در نفت و گاز پارس با نمره مصاحبه بالاتر قبول نشه و نفر دوم با نمره مصاحبه پایین تر قبول بشه . بستگی به مصاحبه گیر ها داره . اون طور که من دیدم تو نفت و گاز پارس به نسبت بقیهشرکت ها نمره مصاحبه بالاتری داده بودند و در نتیجه مثلا یک نفر در رشته مهندسی الکترونیک با نمره مجموع نود و خورده ای قبول نشد و در یک شرکت دیکه با نمره هفتاد قبول شد .
مقایسه نمره بوشهری ها با غیر بومی ها هم نسبی است . در برخی رشته ها نمره هاشون پایین تر بوده و در برخس رشته ها با وجود جمعیت کمتر نمرات خوبی داشته اند .

نحوه محاسبه 50% توسط وزارت نفت با اون چیزی که مد نظر بوشهری ها بود خیلی متفاوت بود . شرکت نفت این سهمیه رو رشته ای اعمال کرد . در نتیجه در رشته هایی که بوشهری ها نمی تونستند این سقف رو تکمیل کنند سهمیه استاان بوشهر از 50 رصد کمتر میشد و در مجموع سهمیه ای که به بوشهری ها اختصاص داده شد کمتر از یک سوم بود . البته پس از اعتراض آن ها قرار بر این شده که عده دیگری از بوشهری ها جذب شوند .

بازم دقیقا متوجه منظورت نشدم . اما اگه بوشهری هستی و ارشد هستی به شرطی که تو امتحان کتبی قبول بشی تقریبا صد در صد قبولی .

منظورم اینه که مثلا لیست چند شرکت نمیزارن جلوت که بتونی انتخابی داشته باشی؟
مثلا بگن شما با این مصاحبه و ازمون کتبی از بین شرکت های نفت و گاز پارس و اروندان و پالایشگاه و پخش و ان جی ال و پروداکشن یونیت و افیس های سیمولیشن رسروار و دریک یکی رو انتخاب کن؟
من دانشجوی پایان نامه ارشد نفت گرایش مخزن هستم (بوشهری) و در ازمون بعدی میخوام شرکت کنم امــــــــــــــــــــــــا سربازی ندارم راهی هست؟

هر چیزی که بگی بلدم از همون می پرسن . بهتره که همون چیزی رو که خوب بلدی بگی که ازت سوال های سخت نپرسن . ولی در کل باید با ورد و اکسل و کامپیوتر عمومی آشنایی داشته باشی

دو نوع سوال میپرسن . اول یهکم باهات مکالمه می کنند که در حد این که بتونی خودت رو معرفیکنی و از زندگیت و محل تحصیل و ... بگی کفایت می کنه . یه متن در حد متوسط هم جلوت می ذارن که باید بخونیش و ترجمه کنی . متن معمولا مرتبط با رشته ات هست

اگه با rosetta stone کار کردی در چه لولی از این نرم افزاره؟

متاسفانه رشته بنده الکترونیک است و اطلاعی از دروس نفت ندارم . اما دروس تخصیت رو بخون ازش سوال می پرسن

------------------
به هر حال اگه دقیقا به من بگی که این اطلاعات رو برای چی می خوای من و بقیه دوستان بهتر می تونیم کمکت کنیم
من دانشجوی پایان نامه ارشد نفت گرایش مخزن هستم (بوشهری) و در ازمون بعدی میخوام شرکت کنم امــــــــــــــــــــــــا سربازی ندارم راهی هست؟(منظور فقط پایان نامه مونده اگه خدا کمک کنه

بسیار سپاسگزارم

arash3566

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گلم، از منطقه خوش آب و هوای عسلویه (!) در خدمت شما هستم.

این مدت دسترسی به اینترنت نداشتم، ولی حالا یه چیکه جی پی آر اس گیرم اومده، هر چند سرعت افتضاحه ولی اینقدر هست که بشه یه پست باهاش داد. یه سری خبرها رو قبلا دوستان گفتن. من دیگه تکرار نمی کنم.

صبح جمعه ما رو از ماهشهر با اتوبوس راهی عسلو کردن. ناهارو خانه معلم بوشهر بودیم. محلش نزدیک ساحل بود و عجب جای قشنگی بود. ساعت 5 و 6 عصر بود که رسیدیم کمپ OIEC موسوم به O1، هر سه نفر (به دلخواه خودشون) یه اتاق گرفتن. وضعیت اتاقا زیادم بد نیست. حداقل همه وسائلشو نو گرفتن.

بچه ها بین مناطق سه گانه ،فازهای 24 گانه، واحد های ستادی ، پشتیبانی و ... تقسیم شدن.

امروز (سه شنبه) هم جشنی با حضور مهندس سوری (مدیر عامل) و سایر مسئولین POGC برگزار شد. و ایشون به یه سری از سوالات همکارا پاسخ دادن. مثلا در جواب این سوال که چرا سوابق بچه ها در توزیع سمت ها کمتر لحاظ شده، گفتن که با اضافه شدن گروه های بعدی و تکمیل نفرات، امکان جابجایی و استفاده بهتر از تجربیات همکارا وجود داره . در مورد شیرینو هم یه قولایی دادن. در پایان مراسم هم از نفرات برتر دوره آموزشی و نمایندگان گروه ها با اهداء جوایزی تقدیر به عمل اومد.

فردا هم یه عده میرن رست. حالا هر موقع امکانش بود اخبار تکمیلی رو هم خدمتتون عرض می کنم.

ehsan-control

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گلم، از منطقه خوش آب و هوای عسلویه (!) در خدمت شما هستم.

این مدت دسترسی به اینترنت نداشتم، ولی حالا یه چیکه جی پی آر اس گیرم اومده، هر چند سرعت افتضاحه ولی اینقدر هست که بشه یه پست باهاش داد. یه سری خبرها رو قبلا دوستان گفتن. من دیگه تکرار نمی کنم.

صبح جمعه ما رو از ماهشهر با اتوبوس راهی عسلو کردن. ناهارو خانه معلم بوشهر بودیم. محلش نزدیک ساحل بود و عجب جای قشنگی بود. ساعت 5 و 6 عصر بود که رسیدیم کمپ OIEC موسوم به O1، هر سه نفر (به دلخواه خودشون) یه اتاق گرفتن. وضعیت اتاقا زیادم بد نیست. حداقل همه وسائلشو نو گرفتن.

بچه ها بین مناطق سه گانه ،فازهای 24 گانه، واحد های ستادی ، پشتیبانی و ... تقسیم شدن.

امروز (سه شنبه) هم جشنی با حضور مهندس سوری (مدیر عامل) و سایر مسئولین POGC برگزار شد. و ایشون به یه سری از سوالات همکارا پاسخ دادن. مثلا در جواب این سوال که چرا سوابق بچه ها در توزیع سمت ها کمتر لحاظ شده، گفتن که با اضافه شدن گروه های بعدی و تکمیل نفرات، امکان جابجایی و استفاده بهتر از تجربیات همکارا وجود داره . در مورد شیرینو هم یه قولایی دادن. در پایان مراسم هم از نفرات برتر دوره آموزشی و نمایندگان گروه ها با اهداء جوایزی تقدیر به عمل اومد.

فردا هم یه عده میرن رست. حالا هر موقع امکانش بود اخبار تکمیلی رو هم خدمتتون عرض می کنم.

نمیدونم چند نفر از شما با محیط های کاری مخصوصا دولتی آشنایی دارین.
متاسفانه چیزی که خیلی تو این محیطها رایجه زیرآب زدن و اینجور چیزاست که خودتون یهتر میدونین،کمتر پیش میاد کسی تجربیاتشو در اختیار همکارش قرار بده تا اون پیشرفت کنه.چه بسا با مشکل تراشیدن مانع پیشرفت همدیگه هم بشن.

اما من این چند وقتی که تو این تاپیک عضو شدم و مطالب رو میخونم،تنها چیزی که دیدم دوستی و معرفت بوده.
خوشحالم که در آینده همکارانی خواهم داشت که اینقدر با معرفت هستند که وقتی هیج سودی براشون نداره و شاید حتی هزینه هم داشته باشه،میان و تجربیاتشون رو در اختیار امثال من قرار میدن. واقعا آفرین داره.

جناب arash3566 ، salehi.com ، و بقیه دوستانی که من شاید کمتر بشناسم،واقعا ممنونم ازتون.

امیدوارم همیشه موفق باشین

hosein.3195

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.میخواستم بدونم کسی هست بخواد برای آزمون امسال نفت آماده بشه؟

hosein.3195

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.میخواستم بدونم کسی هست بخواد برای آزمون امسال نفت آماده بشه؟

mohandes851

عضو جدید
سلام به همه
از بچه هاي فلات كسي اينجا نيست ؟خبرجديدي نداره؟
من كه امروز زنگيدم ميگه اصلا معلوم نيست كه كي برين دوره
:wallbash::w00::w13::w29::w39::w47:

miladeng1

عضو جدید
سلام دوستان
الان به من زنگ زدن بیا دوباره مصاحبه عقیدتی. کسی تا حالا اینجور اتفاقی افتاده براش؟
علتش چیه دوباره میخان برای گزینش؟

بالا