بررسی آزمون اسکیس 92 |طراحی گنبد نما با دید به حرم حضرت معصومه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد 10 ماه ماراتن کنکور معماری و ناملایماتی مثل تست درک غیر استاندارد و تست تاریخ خارج از منبع و تست منظری که جوابش غلطه و ... موضوع اسکیسی که رو برگه جا نمیشه و سرویس شدن به طرق مختلف، الان وقتشه که حداقل 2-3 روز لذت ببریم که هرچی بوده فعلا تموم شده و میتونیم یه مدت با خیال راحت استراحت کنیم، بقول شاعر:
دمی آب خوردن از پس بدسگال به از عمر هفتاد و هستاد سال
(سال بعد همین بیت رو تو مطالعات میدن، میپرسن شما بگید نقشه گنج کجاست؟:D)

چیه بحث راه انداختین تو برو بمیر، من از اونا متنفرم، اردن کویته، بکن تو دماغت... بیخیال بابا از گشایش بعد اسکیس لذت ببرید که یه مدت دیگه نتیجه ها میاد و دوباره استرس باید بکشیم.

سهراب تو هم باید تیز باشی دیگه. دیدی کسی داره سیگار میکشه فوری ازش بگیر خودت بکش، اینجوری به تو کمتر از اون آسیب میرسه.

:biggrin::biggrin:
این بیت هم با ابجد رمزگشایی میشه؟؟؟
پیشنهادت واسه این دو سه روز عیش و عشرت چیه؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم کلا اگه بشینیم تهران خانه کتاب طراحی کنیم برای امت اسلام مفیدتره:D به هر حال ما کارشناسیم صلاح جامعه رو بهتر میدونیم:D

میدونین از چی میترسم؟ سال بعد بچه های کنکور 93 بیان اینجا بگن: استادمون که برای قضاوت اسکیس میره، گفته پارسال نمره ها خیلی پایین بودن، چون هر کسی یه چیزی کشیده بود، در حالی که باید میگفتن پلان و برش و نما با این مقیاس جا نمیشه، و از اتوبان هم به سمت حرم دید نداره، بنابراین هیچ چیزی نباید میکشیدن رو برگه ها;)

ولی خدایی خودتونم که 1:100 کشیدین میدونین چقدر ستمه آدم بخواد پلان 1:50 بکشه. اگه تفاوتی قائل نشن معلومه 1:100 خیلی بهتر در میاد. تو 1:50 که جای بازی نیست:D من بعید میدونم تو حکومت آقا عده ای رو اینچنین مظلوم واقع کنن:D

جا داره من دوباره از کسی که کنارم نشسته بود تشکر کنم. تو 10دقیقه اول پلانشو ماژیکی کرد و تو نیم ساعت بعدش با غلط گیر کاغذشو پاک میکرد.
من چنان ترسیدم که میخواستم برگا اشتنباخو به قول سهراب از عرض بخورم.
آره سال 92 هرکی رو کاغذش چیزی کشید قبول نشد و غایبین جلسه نشستن بهشتی خوندند:biggrin:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونین از چی میترسم؟ سال بعد بچه های کنکور 93 بیان اینجا بگن: استادمون که برای قضاوت اسکیس میره، گفته پارسال نمره ها خیلی پایین بودن، چون هر کسی یه چیزی کشیده بود، در حالی که باید میگفتن پلان و برش و نما با این مقیاس جا نمیشه، و از اتوبان هم به سمت حرم دید نداره، بنابراین هیچ چیزی نباید میکشیدن رو برگه ها;)
جالبه که خیلی ها واقعا هیچی هیچی نکشیده بودن ... یعنی هیچی
خدا رو شکر که ما لااقل مقداری به مدادها و روان نویس ها و صد البته پاک کن ها و لاک غلط گیرهامون زحمت دادیم

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
... ولی خدایی خودتونم که 1:100 کشیدین میدونین چقدر ستمه آدم بخواد پلان 1:50 بکشه. اگه تفاوتی قائل نشن معلومه 1:100 خیلی بهتر در میاد. تو 1:50 که جای بازی نیست:D من بعید میدونم تو حکومت آقا عده ای رو اینچنین مظلوم واقع کنن:D
اصولا 1به100ها رو (که من هم جزوشون هستم) یا نباید داوری کنند یا کلا جدا کنند و با درصد پایین قضاوت کنند.
===================
پ.ن: اصلا تو برگه سوال اسکیس داخلی نوشته بودند که 1/100 ها رو کنار میذارن

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
جا داره من دوباره از کسی که کنارم نشسته بود تشکر کنم. تو 10دقیقه اول پلانشو ماژیکی کرد و تو نیم ساعت بعدش با غلط گیر کاغذشو پاک میکرد.

کسی که کنار من نشسته بود یه شیت کامل تکست نوشت بعد پا شد رفت. جا برای مقیاس گذاشتن هم نبود چه برسه به توضیحات. چه گریه ای بکنیم ما اگه به 1:50 خا کم بدن به 1:100 ها زیاد:D

:biggrin::biggrin:
این بیت هم با ابجد رمزگشایی میشه؟؟؟
پیشنهادت واسه این دو سه روز عیش و عشرت چیه؟

آره، من میخواستم تو جواب سوال بنویسم میدونم با ابجد رمزگشایی میشه ولی الان حضور ذهن ندارم چطوریه ابجد:D در مورد شعر بهارم، خب الانم من یه بنا بسازم میتونم شعر بهارو بزنم تنگش. ممکنه مال هر سالی تو قرن اخیر باشه... حافظم که جای خود داشت:biggrin:

بهزاد برا داخلی اومدی؟ همه برادرا طبقه دوم خوارزمی بودن دیگه؟ نصف بیشتر خالی بود. یعنی 200 تا بیشتر نبودن شرکت کننده ها. اونا هم اکثرا با مچ های خسته حضور پیدا کرده بودن سر آزمون:D من پلانو کشیدم، بعد رفتم سر برش، 1 ساعتی پایین بودم، بالا که اومدم برش بقل دستیمو دیدم، همونجا فهمیدم دیگه برای این گرایش دیس کوآلیفه شدم:biggrin: فورا سر ماژیکو گذاشتمو جمع کردم رفتم با شرمندگی، یکی ازم فیلم میگرفت خنده دارترین صحنه سال میشد. توی راه 4-5 نفر مونده بودن، ولی کار میکردنا، باب راس رفته بود تو قوطی:D

بین 4 تا آزمون مسخره ترینش همین معماری بود. منظر که خیلی صادقانه گفته بود پارک میخوایم، یه نقاشی خوشگل بکشین، هرکی درختاش قشنگ تر باشه قبوله. مقیاس سایت پلانم 1:5000 داده بود که کسی سرش وقت نذاره:D فقط همون نقاشی و درخت و آب زیبا. داخلی هم موضوعش خوب بود، فنی برخورد کرده بود با قضیه، کامل هم توضیح داده بود که چه میخوان، گفته بود داستانم ننویسین معماری داخلی doesnt work that way :D مطالعات هم سوالاش منطقی بروز میدادن تو این رشته دنبال چه چیزایی هستن، ادبیات و تاریخ و فرهنگ و کمی هم معماری.

واسه عشرت فعلا که به حالت stable نرسیدم، 2 ساعت بیدار میمونم خوابم میگیره:D ایشالله در نظر داریم بدن یاری کنه فیلم ببینیم:D دکسترم سیزن آخرش شروع شد، عقب نمونین یه موقع:D یه مقدار که پایدارتر شدیم کارای پیچیده تری انجام میدیم:D

معمارباشی

عضو جدید
جالبه که خیلی ها واقعا هیچی هیچی نکشیده بودن ... یعنی هیچی
خدا رو شکر که ما لااقل مقداری به مدادها و روان نویس ها و صد البته پاک کن ها و لاک غلط گیرهامون زحمت دادیم
منم جزء اون دسته بودم كه هيجي نكشيده بودن !!!!! :(

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم کلا اگه بشینیم تهران خانه کتاب طراحی کنیم برای امت اسلام مفیدتره:D به هر حال ما کارشناسیم صلاح جامعه رو بهتر میدونیم:D

ولی خدایی خودتونم که 1:100 کشیدین میدونین چقدر ستمه آدم بخواد پلان 1:50 بکشه. اگه تفاوتی قائل نشن معلومه 1:100 خیلی بهتر در میاد. تو 1:50 که جای بازی نیست:D من بعید میدونم تو حکومت آقا عده ای رو اینچنین مظلوم واقع کنن:D

ممنون از استدلالت، بحث من اينه که يه کارشناس معماري طراحه و طراح بهتر ميدونه طرحش براي نشون دادن خودش به چه چيزايي نياز داره،D:نه اينکه طراح صلاح جامعه رو بهتر ميدونه،پس بياد فلان کارو کنه، يا دوستي که گفته بود کافي شاپ کنار پارک لاله،اينا واقعا دور کردن بحث از اصلشه،مقدمه ي گفته ي منو براي خودت تغيير ميدي و نتيجه ميگيري!؟ D:

اون اتفاقي که ازش مي ترسي هم بعيد ندون! غير ممکن نيست،به هر حال اصل و اصولي براي داوري نوشته نشده،وگرنه ما انقدر بحث نمي کرديم، شايد مثالم صد درصد ربطي نداشته باشه،اما توي مسابقات استعداد يابي،داور ها باهم اختلاف نظر ندارن!؟ يا گاهي نمي بيني افرادي که به نظر سايرين خاص نيستن،راي مثبت داورا رو ميگيرن!؟
داستان همينه،سليقه و نظر شخصي داور مهمه، قاعده ي بازي مشخص نيست،داور فوتبال تو هر جاي دنيا که باشه،معيار هاي قضاوتش معلومه،حالا خطاي داوري و... يه ميزاني اختلاف ايجاد ميکنه،اما کليت ها تا درصد بالايي مشابه هست.
حالا نميدونم داوري اسکيس واقعا معياري داره يا نه،من که مثل استعداد يابيه ميدونمش،سليقه +نظر شخصي! يکي ممکنه بگه آفرين که به طراح احترام گذاشتي و سختي يک به پنجاه رو تحمل کردي،يکي هم ممکنه بگه طراح اشتباه کرده،دم تو گرم که حرفشو حساب نکردي... همش شانسه

arcdoc

اخراجی موقت
کسی که کنار من نشسته بود یه شیت کامل تکست نوشت بعد پا شد رفت. جا برای مقیاس گذاشتن هم نبود چه برسه به توضیحات. چه گریه ای بکنیم ما اگه به 1:50 خا کم بدن به 1:100 ها زیاد:D

آره، من میخواستم تو جواب سوال بنویسم میدونم با ابجد رمزگشایی میشه ولی الان حضور ذهن ندارم چطوریه ابجد:D در مورد شعر بهارم، خب الانم من یه بنا بسازم میتونم شعر بهارو بزنم تنگش. ممکنه مال هر سالی تو قرن اخیر باشه... حافظم که جای خود داشت:biggrin:

بهزاد برا داخلی اومدی؟ همه برادرا طبقه دوم خوارزمی بودن دیگه؟ نصف بیشتر خالی بود. یعنی 200 تا بیشتر نبودن شرکت کننده ها. اونا هم اکثرا با مچ های خسته حضور پیدا کرده بودن سر آزمون:D من پلانو کشیدم، بعد رفتم سر برش، 1 ساعتی پایین بودم، بالا که اومدم برش بقل دستیمو دیدم، همونجا فهمیدم دیگه برای این گرایش دیس کوآلیفه شدم:biggrin: فورا سر ماژیکو گذاشتمو جمع کردم رفتم با شرمندگی، یکی ازم فیلم میگرفت خنده دارترین صحنه سال میشد. توی راه 4-5 نفر مونده بودن، ولی کار میکردنا، باب راس رفته بود تو قوطی:D

بین 4 تا آزمون مسخره ترینش همین معماری بود. منظر که خیلی صادقانه گفته بود پارک میخوایم، یه نقاشی خوشگل بکشین، هرکی درختاش قشنگ تر باشه قبوله. مقیاس سایت پلانم 1:5000 داده بود که کسی سرش وقت نذاره:D فقط همون نقاشی و درخت و آب زیبا. داخلی هم موضوعش خوب بود، فنی برخورد کرده بود با قضیه، کامل هم توضیح داده بود که چه میخوان، گفته بود داستانم ننویسین معماری داخلی doesnt work that way :D مطالعات هم سوالاش منطقی بروز میدادن تو این رشته دنبال چه چیزایی هستن، ادبیات و تاریخ و فرهنگ و کمی هم معماری.

واسه عشرت فعلا که به حالت stable نرسیدم، 2 ساعت بیدار میمونم خوابم میگیره:D ایشالله در نظر داریم بدن یاری کنه فیلم ببینیم:D دکسترم سیزن آخرش شروع شد، عقب نمونین یه موقع:D یه مقدار که پایدارتر شدیم کارای پیچیده تری انجام میدیم:D
.........,ولی جالب ترین صحنه ماله کلاس ما بود ...یکی از بچه ها یه ملافه انداخته بود سرش که کسی کارش رو نبینه......صداش کردم خانوم حوزه خواهران اینجا نیست .....که برگشت دیدم سیبیل داره:biggrin:.....ولی این سنجش خیلی نامرده خدایی.....اون کیک رو دست بچه میدادین قهر میکرد....:child:حالا مثلا ما یه مرحله امدیم جلو باید بهمون برسنااا....:razz:.............دونفیلا بیگ بنگ تئوری رو ببین...به روحیاتت خیلی میخوره..;).....فکر کن شلدون میومد سر جلسه چه حالی میداد:biggrin:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعله داخلی هم بودم و سوال هم سوال خوبی بود و رک و راست خواسته اش رو گفته بود. منظر هم خوب بود مطالعات هم همینطور (منظورم اینه که سوالات این سه تا خوب بودن حالا اینکه من چه گلی به سرم زدم جای خود داردها) داخلی افراد کمی موندن تا آخر ولی اونایی که مونده بودن داشتن مثل فرفره کار میکردن
.........,ولی جالب ترین صحنه ماله کلاس ما بود ...یکی از بچه ها یه ملافه انداخته بود سرش که کسی کارش رو نبینه......صداش کردم خانوم حوزه خواهران اینجا نیست .....که برگشت دیدم سیبیل داره:biggrin:.....ولی این سنجش خیلی نامرده خدایی.....اون کیک رو دست بچه میدادین قهر میکرد....:child:حالا مثلا ما یه مرحله امدیم جلو باید بهمون برسنااا....:razz:.............دونفیلا بیگ بنگ تئوری رو ببین...به روحیاتت خیلی میخوره..;).....فکر کن شلدون میومد سر جلسه چه حالی میداد:biggrin:
من گفتم یا تیرامیسو میدن یا یه پیاله فالوده بستنی با آبلیمو به مقدار مورد نظر:biggrin:(بس که کلاس ما گرم بود من رسما عرق سوز شدم) یادمون باشه به بچه های 93 بگیم پودر بچه بزنن بعد برن آزمون
=================
در کنار دکستر و تئوری بیگ بنگ و ... من میخوام یه سری از برنامه های فرزاد جمشیدی رو سفارش بدم مخصوصا که ماه رمضون تو راهه و حسابی میخوام فرزادخان معنویت وجودمو بالا ببره:D دیگه عیش و عشرت بالاتر از این؟
البته سریالهای جدید HBO هم تو این مدت اومدن که هنوز واسه ماها ممکنه کشف نشده باشه ... چه حالی بکنیم ما... البته تا شهریور

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه خیلی خوشحالم که واسه اسکیس{معماری} وقت چندانی نذاشتم و الکی خودمو سه چهار ماهی علافش نکردم چونکه هر چقدر هم وقت میذاشتم و عرق میریختم با این سوال و مقیاس و اینا باز باد هوا بود به همین خاطر بود که تو پست 48 گفتم جلسه آزمون صبح پنجشنبه اذیت نشدم. اما برعکس تو سه تا اسکیس بعدی اذیت شدم که چرا رو منظر و مطالعات و بویژه داخلی وقت نذاشته بودم و بس که به قول donfilelio سوالات رک و سرراست و منطقی بودن ادم حیفش میومد. البته ما الان همه مون به لطف الهی چشم داریم
====================
از مدیر دفتر به خاطر تهدیدش که "یا اسکیس یا کار" ممنونم به خاطر اسکیس اولی و متنفرم به خاطر سه تای بعدی!

آخرین ویرایش:

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه عکس از پرسپکتیو کارم میذارم، اعتماد به نفستون بالا بره:biggrin:

بچه ها کاراتونو بذارید دیگه اگه عکس گرفتید
من از کنکور معماری و منظر و نصف داخلیم عکس گرفتم با یه وضعی!! فکر کن گوشیمو تو آستینم جاسازی کرده بودم!!!
اگه چند نفر بذارن منم میذارم!!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کنکور معماری و منظر و نصف داخلیم عکس گرفتم با یه وضعی!! فکر کن گوشیمو تو آستینم جاسازی کرده بودم!!!

ای بابا بزار دیگه;)
حتما باید به یه حد نصابی برسه تا بزاری؟؟:biggrin:
من عکس نگرفتم و الا تا الان 500 بار میذاشتمالبته تو پست 6 یچیزی گذاشتم.
دارم از پایان نامم رندر میگیرم اونو بزارم قبوله؟؟

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

تو معماریتو بذار، بقیه هم که گذاشتن بعد تو منظرتو بذار:D هستی که شروع کرد، تو راهشو ادامه بده.

بهزاد من برای بقیش هم ناراحت نشدم. اسکیس منظر و مطالعات کاملا خبر از سر درونشون میداد که چی قراره ببینیم تو این گرایشا. من بی علاقه بودم از اول به این دو تا. معماری داخلی رشته خوبیه، ولی همونطور که دیدی بعضیا تخصصی اومده بودن فقط واسه داخلی، درسته خیلیا هم نیومدن، ولی اونایی که موندن واقعا قوی بودن اکثرا. کاش از سال بعد معماریو هم محدود کنن، بگن فقط 2 رشته میتونید اسکیس شرکت کنید، آدم تکلیفش با خودشم مشخص میشه.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا بزار دیگه;)
حتما باید به یه حد نصابی برسه تا بزاری؟؟:biggrin:
من عکس نگرفتم و الا تا الان 500 بار میذاشتمالبته تو پست 6 یچیزی گذاشتم.
دارم از پایان نامم رندر میگیرم اونو بزارم قبوله؟؟

پست 6 که نشد اسکیس سر جلسه
اخه میترسم بذارم بعد دوسه سال دیگه بچه های همین باشگاه بیان بگن به چی این داده بودن 60 درصد؟؟!!(اعتماد به نفسو دارین؟!) مگه میشه حتما به داورا قبلش عکس کارشو نشون داده بوده وگرنه محال بود دانشگاه تهران قبول شه!!!(مثلا)

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب مگه اجازه میدن عکس بگیری؟؟؟؟

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جالب مگه اجازه میدن عکس بگیری؟؟؟؟

دارم میگم با بدبختی عکس گرفتم میگی اجازه میدن؟!!!
فکرکن جلوی مراقبای دانشکده امار و انفورماتیک!! اگه اونجا امتحان داده باشین میدونین چی میگم!! تازه جلوی در بودم کافی بود یه مراقب از زاهرو منو ببینه!!!:biggrin:
اما به خیر گذشت! البته سر داخلی 5تا مراقب دورم بودن 2تا شیتمو گرفتم که یکیشم نصفه افتاد!! اخه از هولم انگشتم نصف لنزو گرفته بود!!
تازه سر داخلی میگشتنمون!!:biggrin:منم تو جامدادیم جاسازی کرده بودم دقیقا جامدادیه رو لمس کرد و بعد گذاشت سر جاش!!!:biggrin:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست 6 که نشد اسکیس سر جلسه
اخه میترسم بذارم بعد دوسه سال دیگه بچه های همین باشگاه بیان بگن به چی این داده بودن 60 درصد؟؟!!(اعتماد به نفسو دارین؟!) مگه میشه حتما به داورا قبلش عکس کارشو نشون داده بوده وگرنه محال بود دانشگاه تهران قبول شه!!!(مثلا)

ای بابا خوب اینم کار من
خب بزار ما ببینیم دیگه

پیوست ها

• IMAG0973.jpg
    IMAG0973.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 4

JASOOOS

عضو جدید
salamman ke jadidaminja koli be neveshtehatoon khandidamo keyf kardam, doostan ye soal daram be manbegid kasi ke rotbeye 3300 dare ba 75 % skis rotbash hoodoodan chand mishe? kasi 2200 e ba 65 chand mishe ? 1100 ba 55 chand mishe? va 500 ba 50 ? nazaretoono begid , ya hads bezanid ?

JASOOOS

عضو جدید
سلام دوستان من که جدیدم اینجا کلی با نوشته هاتون حال کردم و خندیدمُ یه سوال دارم : رتبه نهایی دوستان زیر با درصد های اسکیس درج شده به نظرتون چند میشه؟ * ۳۳۰۰-------> ۷۵٪ * ۲۲۰۰---------> ۶۵٪ *۱۱۰۰ با ---------------> ۵۵٪ * ۵۵۰ -------------->۵۰٪ ۵۰ ---------------->۴۵٪

erisss

عضو جدید
سلام دوستان من که جدیدم اینجا کلی با نوشته هاتون حال کردم و خندیدمُ یه سوال دارم : رتبه نهایی دوستان زیر با درصد های اسکیس درج شده به نظرتون چند میشه؟ * ۳۳۰۰-------> ۷۵٪ * ۲۲۰۰---------> ۶۵٪ *۱۱۰۰ با ---------------> ۵۵٪ * ۵۵۰ -------------->۵۰٪ ۵۰ ---------------->۴۵٪
بستگي به ميانگين داره ،بعضي سالها ميانگين مياد پايين اگه اشتباه نكنم مثل سال ٨٩

JASOOOS

عضو جدید
بستگي به ميانگين داره ،بعضي سالها ميانگين مياد پايين اگه اشتباه نكنم مثل سال ٨٩
میدونم ُ شما فقط حدس بزنین و یا با میانگین های سال قبل بگید..... میخوام بدونم اینها در نهایت نسبت به هم چقدر جا بجا میشن

JASOOOS

عضو جدید
سلام دوستان من که جدیدم اینجا کلی با نوشته هاتون حال کردم و خندیدمُ یه سوال دارم : رتبه نهایی دوستان زیر با درصد های اسکیس درج شده به نظرتون چند میشه؟ --------------------------------------------------------/ * ۳۳۰۰-------> ۷۵٪ /* ۲۲۰۰---------> ۶۵٪ /*۱۱۰۰ با ---------------> ۵۵٪ / * ۵۵۰ -------------->۵۰٪ /* ۵۰ ---------------->۴۵٪/

milad-karimi

عضو جدید
سلام... بچه ها... من برداشت خودمو میگم از این پروژه و موضوع... اولا من که 1:100 کار کردم و ایده مو فدای رسم فنی نکردم... حالا هرچی میخواد بشه بشه...!!! دوما.... میخوام در مورد ایده م حرف بزنم... خواسته بودن که یه گنبد نما طراحی بشه.... خوب خیییللییی از بچه ها رفته بودن سراغ فرم های گنبدی و اسلامی... که فک کرده بودند که منظور اینه که ساختمون شکل گنبد بشه در حالی که این به نظر من نکته انحرافی بود.... امسال میخوان با این ترفند خیلییی از طرحارو بکشن پایین و امتیازارو پایین بدن... و در نتیجه تراز امتیازای بالا که محدودن میره به عرش آسمون... به نظر من منظور از گنبد نما یه فضای من دراوردیه... که واسه حالگیری دادن... اون مقیاسم همینطور اونم از حالگیریا بود.... ببینید قدیما که سفر با شتر بود... مردم قبل اینکه برسن شهر... روی یه تپه وایمیسادنو به شهر نگاه میکردنو سلام میدادنو تکبیر میگفتن این کار الانم تو بعضی از شهرای مذهبی کردستان رواج داره... ولی ساختمونی ندارن فقط تپه هستش... اینجا آورده خاط گنبد حرم حضرت اینو گفتن... منظور از گنبد نما این بود که نمای گنبد حضرت رو بتونیم از اونجا ببینیم... با اجازتون به نظر من موضوع نظرگاه خلیج فارس تکرارشد.... اون واسه دریا بودو تفریحی... اینم واسه حرم بودو مذهبی.... باید ما یه نظرگاه داشتیم... من که یه الگوی یوووو شکل زدم جلو که دو بازوش میشدن فضاهای چای خانه و فروشگاه... بعدش به وسیله دو پله یکی به طبقه بالا میرفت . یکی بو شیب زمین وصل میشد و از تپه استفاده کردم.... نکته طرحم اینبود که هر فضا واسه خودش یه حیاط داشت حتی تو طبقات... یه شکاف تو طبقه بالا انداختم که بعد اینکه به بالای راهپله میرسیدیم باید از یه فضای سبز رد میشدیم تا به نمازخونه و نظرگاه و سلام گگاه میرسیدیم... دوتا نمازخونه خانومو آقا روی دو بازوی یوووو گذاشتم البته با حیاط پشتبومشون.... و یه سلام گاه طویلم رو به نمای حرم گذاشتم که اونم یه بالکن داره... البته زیر سلام گاه خالی بودو با ستون نگه داشته بودم و از یووووو زده بود بیرون و اومده بود روی شیب تپه تا بتونم فضای تپه رو تبدیل به یه فضای پله پله برا نشستنش کنم... که اونم سایه بده... خلاصه اکثر متراژنیمه بازو بازو بسته من شد نظرگاه و سلام گاه.... فرم منم که از اتوبان قابل رویت بود مثل حجم یا شیی بود که انتهاش رو زمین بود و نوکش هم از زمین جدا شده بود و به سمت حرم نشانه میرفت... که یه حالتی از پرواز و تاکیید بنا و کشش رو ایجاد میکرد... خیلی از دوستام اسلامیو گنبدو اینا طراحی کردن ولی من اینجوری انتخاب کردم...
گفته بود از داخل فضا گنبد حرم رو ببینید. من هرچی فکر کردم نفهمیدم یعنی چی. یعنی حرمو بکشیم؟/ خب چرا؟؟ من که یه رواق داشتم از توش گنبد و دیدم و بیششتر روق رو نشون دادم. عارفه جان تو پست اول کانسپتمو گذاشتم با نمامو نظرتو میگی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا