مسابقه ••• تشخیص عکسهای میکروسکوپی!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حرف امیر موافقم
حالا که میگی فرم جنسیه و تو هوای خنک هم خسارت میزنه و هممونم دیدیم میتونه آسکهای آزاد تافرینا باشه
والا ما تافرینا رو از پهلو دیدیم
از بالا ندیدیم متاسفانه! (حالا اگر تافرینا باشه)

senjed A

عضو جدید
وقتی متخصصاش ندونند چه امیدی به ماست!!!! اگه تو هوای سرد ایجاد بیماری کنه میتونه عامل سفیدک داخلی باشه.... گفتی فرم جنسیه ؟ به نظر فاقد آسکوکارپه... Taphrina نیست؟
آفرين ميشه تافرينا !... سفيدك تو هواي تقريبا خنك خسارت ميزنه ولي فرم جنسيش اين شكلي نيست!
سوال بعد با شما!

آخرین ویرایش:

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیر جان این سری من ازت میخوام که بیای

من به درخواست هرکسی نمیام!:D
بفرمایید یک سوال ساده جهت ادامه پیدا کردن تاپیک:

مشاهده پیوست 69319

اون قهوه ای ها چقدر شبیه کلیستوس های فیلاکتنیاست!!:surprised:

ولی در کل شبیه گیلاسن!:D

از اونجایی که کریتور تصویر خودتی اونم با این وضوح پس قارچ نمیتونه باشه! بیشتر به تخم حشره میخوره که از تو اتاقک مخصوصت گرفتی!

کلا به نظر از تخصص من خارجه!:cool:

senjed A

عضو جدید

از اونجایی که کریتور تصویر خودتی اونم با این وضوح پس قارچ نمیتونه باشه! بیشتر به تخم حشره میخوره که از تو اتاقک مخصوصت گرفتی!

منم ميگم اون كليستوتسا فايلاكتينياس ولي نارنجيا اگه تخم حشرس پس چرا هر كدومش يه اندازس شايد اين قارچه قبل از اينكه كليستوتس بده يه ضرري زده تخما اين شكلي شدن !
حالا امير مسعودمن ازت ميخوام اگه جوابت درست بود به خاطر حميد بياي سوال بعد رو بزاري:D!!!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته اینجا یه موضوع رو بیان کنم که قارچ های گروه اریزیف فاقد کلیستوتس هستند و نوع ویژه ای از آسکوکارپ شبیه پریتسیوم دارند که کاسموتسویم نام داره! که با عامیانه میگیم کلیستوتسیوم.

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز

عذر خواهی میکنم!

واي چقدر سخته/ اومديم ببينيم ميتونيم ديديم نه نميتونيم/ دست مريزاد بابا ايول داره كارتون/ولي ميتونيم استفاده كنيم و ياد بگيريم/

منم ميگم اون كليستوتسا فايلاكتينياس ولي نارنجيا اگه تخم حشرس پس چرا هر كدومش يه اندازس شايد اين قارچه قبل از اينكه كليستوتس بده يه ضرري زده تخما اين شكلي شدن !
حالا امير مسعودمن ازت ميخوام اگه جوابت درست بود به خاطر حميد بياي سوال بعد رو بزاري:D!!!

البته اینجا یه موضوع رو بیان کنم که قارچ های گروه اریزیف فاقد کلیستوتس هستند و نوع ویژه ای از آسکوکارپ شبیه پریتسیوم دارند که کاسموتسویم نام داره! که با عامیانه میگیم کلیستوتسیوم.

جدی؟
چه جالب! یعنی شبیه پریتسه؟
منظورم اینه که اون دهانه اوستیول رو داره؟
بعد کاملا روی سطح شکل میگیره؟ یا قسمتیش زیر سطح برگه و قسمتیش بیرونه؟

سلام بر همگی
امیدوارم خوب باشین
به به مسابقه ها زیاد شده..........خدا زیادترشون کنه :D
موفق باشین;)

به افتخار حضور شعف انگیزش: هیپیپ ... هورااااااااااااااااا :D

ولی خداییش حال کنید چه سوال بحث برانگیزی گذاشتم!
قول میدم هیچ کدومتون تا حالا ندیده بودید!
عکس از اتاقک مخصوص گرفته شده!

جواب رو قاطعانه میخوام!
زود باشید!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته از یه دید دیگه هم شبیه نماتود های ماده سکیت Heterodera (زردها) و سیست هاشون ( قهوه ای ها) هست... اما بازم از اون جا که کریتور تصویر حمیقد قبادیر هست اونم با دوربین 3.15 گوشیش! بعید میدونم اینا هم باشه! من بعید میدونم تو اتاقک حمید جز تخم و لارو حشره چیز دیگه ای پیدا بشه!:D

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته از یه دید دیگه هم شبیه نماتود های ماده سکیت Heterodera (زردها) و سیست هاشون ( قهوه ای ها) هست... اما بازم از اون جا که کریتور تصویر حمیقد قبادیر هست اونم با دوربین 3.15 گوشیش! بعید میدونم اینا هم باشه! من بعید میدونم تو اتاقک حمید جز تخم و لارو حشره چیز دیگه ای پیدا بشه!:D

مرد حسابی خوشت میاد منم بهت بگم امیقر مسقود!؟؟؟
خوشگله شاید من تو اون اتاق رو رکتور هسته ای هم کار کنم بعدا صداش دربیاد!
ممنون از نظرات متنوعت! :surprised:

senjed A

عضو جدید

مشاهده پیوست 69319

عذر خواهی میکنم!

جدی؟

جواب رو قاطعانه میخوام!
زود باشید!

قاطعانه همون كليستوتس فايلاكتينياست ! :)
اون زردا و نارنجيا هيچ موجود زنده اي نيست

senjed A

عضو جدید

مشاهده پیوست 69319

عذر خواهی میکنم!

جدی؟

جواب رو قاطعانه میخوام!
زود باشید!

مگه نماتدهاي ماده Heterodera يا سيستاشون با كليستوتس هم اندازن ؟ بايد خيلي بزرگتر باشن! سيست ها حدود نيم ميليمتر قطر دارن ولي كليستوتس كوچيكتره حالا دقيقا اندازش يادم نيست

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه نماتدهاي ماده Heterodera يا سيستاشون با كليستوتس هم اندازن ؟ بايد خيلي بزرگتر باشن! سيست ها حدود نيم ميليمتر قطر دارن ولي كليستوتس كوچيكتره حالا دقيقا اندازش يادم نيست

من چه میدونم مقیاس عکس چقدره! مگه من گفتم سیست و کلیستوتس با همه! گفتم شبیه نماتود ماده و سیست هم هست! شبیه کاسموتسیوم های فیلاکتنیا هم هست! خلاصه کلا شبیه!

senjed A

عضو جدید
من چه میدونم مقیاس عکس چقدره! مگه من گفتم سیست و کلیستوتس با همه! گفتم شبیه نماتود ماده و سیست هم هست! شبیه کاسموتسیوم های فیلاکتنیا هم هست! خلاصه کلا شبیه!
خب مگه نگفتي زردا شبيه ماده هاي هترودران و قهوه ايا شبيه سيستشون و سياها هم شبيه كاسموتسيوم ! توي عكس سياه ها و قهوه اي ها هم اندازن ! نميشه كه كاسموتسيوم با سيست هترودرا هم اندازه باشه!!!

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب مگه نگفتي زردا شبيه ماده هاي هترودران و قهوه ايا شبيه سيستشون و سياها هم شبيه كاسموتسيوم ! توي عكس سياه ها و قهوه اي ها هم اندازن ! نميشه كه كاسموتسيوم با سيست هترودرا هم اندازه باشه!!!

ای بابا! از تو بعیده ها! بگم غلط کرد خوبه؟ من سیاه و قهوه ای ها رو یکی در نظر گرفتم! دوتا بحث جدا بود! نظریه اول: گوی های قهوه ای (سیاه) شبیه کاسموتسیوم های فیلاکتنیاست! زردها این وسط نمیدونم چیه! ( به قول تو میتونه قطره ای از یه مایع باشه!) نظریه دو: گوی های قهوه ای شبیه سیست و زرد ها شبیه نماتود های ساکیت شکل ماده هستند! افتاد یا دو دستی بزنم تو سرم؟

تاره اینقد داریم حرص میخوریم هیچکدوم از اینا نیست وگرنه حمید تایید میکرد.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
به به !! همه مهندسان گیاه پزشک بزرگوار جمعشون جمع هستش !! گلشون کمه !! که منم امدم !!! دی :
از حرف ها و نظر های هیشکی سر درنیوردم !! اما منم نظرمو میگم !!! یک سوال هم از اقا حمید داشتم !! حالا بپرسم میگن دوباره سیم جیمم کردی !!! اما !! اتاقک مخصوص چیه ؟؟ همون اتاق کشت ؟؟؟
اما نظرم !!!
یک حشره است که امده زیر اپیدرم برگ یک گیاه تخم گذاشته !!!

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها همتونو دوست دارم

امیر جان هم به کلیستوتس اشاره کرد اما طیبه جان سوال بعدی با شما ...

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها همتونو دوست دارم

امیر جان هم به کلیستوتس اشاره کرد اما طیبه جان سوال بعدی با شما ...

سوال بعدی با شما چیه؟ توضبح بده خودت ببینیم چی شد... اونا فیلاکتنیاست؟ به این وضوح؟ این سطح زیرش چیه؟ شبیه اپیدرم گیاهه! نمونه ها روی لام نیستن؟ اون زردا چیه؟ همینجوری میگه سوال بعد با شما!

eliot -esf

کاربر ممتاز
سوال بعدی با شما چیه؟ توضبح بده خودت ببینیم چی شد... اونا فیلاکتنیاست؟ به این وضوح؟ این سطح زیرش چیه؟ شبیه اپیدرم گیاهه! نمونه ها روی لام نیستن؟ اون زردا چیه؟ همینجوری میگه سوال بعد با شما!
منم موافقم !! علاوه بر این ها یک توضیحی هم برای من بیسواد بدین اصلا این کلیستوتس چی هست ؟؟ اتاقک مخصوص چیه ؟؟ بعد طیبه جون اگه سرت شلوغه میخوای من سوال بعد طرح کنم !! دی :

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله امیرجان کلیستوتس فیلاکتینیا است
روی سطح برگ! نمونه لامی نیست
با بزرگنمایی 40
اون زردا رو میخواستم بگید که اونا هم کلیستوتسه ... کسی اشاره ای نکرد متاسفانه! (البته طیبه جان گفت اونا هیچ موجود زنده ای نیست که بازم اشتباهه اونا موجود زنده اند) وگرنه کلیستوتس کامل شده اش که تابلوئه ...
نه تخم حشره ای در کاره نه چیز دیگه

این اتاقک مخصوص مثل کعبه میمونه واسه من.

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
الهام جان تصویرت زیاد مشخص نیست
اما فکر کنم میخوای هالتر رو نشون بدی
بال که بال دیپتره پس اونم میتونه هالتر باشه
نه؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
راست میگی حالا بالش رو دقت نکردم اما شکمش ضایع است که واسه دیپتر نیست!
تیمپانوم؟
راستش تا بحال ندیدم خودم!
اره دقیقا !!! افرین !! داداش خودمی دیگه !! معلومه خانوادتا باهوش هستیم ;) اره منم ندیده بودم !!! گفتی برو دل و روده ملخ بگیر از رو اون بخون دیگه منم کنجکاو تمام وجودش بررسی کردم !! دی :

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دقیقا !!! افرین !! داداش خودمی دیگه !! معلومه خانوادتا باهوش هستیم ;) اره منم ندیده بودم !!! گفتی برو دل و روده ملخ بگیر از رو اون بخون دیگه منم کنجکاو تمام وجودش بررسی کردم !! دی :

من ملخ دوبار گرفتم و بررسی کردم
یکسری امیر هم باهام بود داشتیم رو قطعات دهانیش کار میکردیم
اما تو بعضی ملخ ها این تیمپانوم بصورت شیار داخلی وجود داره و به سادگی دیده نمیشه!

eliot -esf

کاربر ممتاز
من ملخ دوبار گرفتم و بررسی کردم
یکسری امیر هم باهام بود داشتیم رو قطعات دهانیش کار میکردیم
اما تو بعضی ملخ ها این تیمپانوم بصورت شیار داخلی وجود داره و به سادگی دیده نمیشه!

افرین به جفتتون !!! این پاش هم نکته اشو خواندی تو بورر میشه چپتر 11 قسمت f o g !! به ببین چه عکسی گرفتم DSC02709.jpg

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا من باید سوال میزاشتم!؟
چه جالب!

افرین به جفتتون !!! این پاش هم نکته اشو خواندی تو بورر میشه چپتر 11 قسمت f o g !! به ببین چه عکسی گرفتم مشاهده پیوست 70162

خب یکی نکته اخلاقی این عکس الهام رو بگه!؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=70162&d=1319398592

eliot -esf

کاربر ممتاز
بفرمایین DSC03237[1].jpg عکسش خوب نشد !! اما حالا قابل مشاهده است !!!