دستگیری اراذل و اوباش- اینبار مشهد!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينا هم اراذل اوباشن؟:eek:

می تونن باشن

منم می تونم باشم

یه خانوم هم می تونه باشه

برای اراذل اوباش شدن کافیه

داشته های الانت< داشته های بعد از اراذل شدنت + لذت اراذل شدن

باشه تا اراذل بشی. فقط همین و همین و همین

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می تونن باشن

منم می تونم باشم

یه خانوم هم می تونه باشه

برای اراذل اوباش شدن کافیه

داشته های الانت< داشته های بعد از اراذل شدنت + لذت اراذل شدن

باشه تا اراذل بشی. فقط همین و همین و همین
آخه اينا كه معتادن ....معتاد مريضه نه اراذل اوباش

*Essi*

اخراجی موقت
اینجا مسله ی اون عزیز اراذل مطرح هست که چرا اون لحظه توانسته اشتباه کنه؟(در واقع من به جایز الخطا بودن آدم ها اعتقادی ندارم)

بنظرت چرا من الان نمی رم یه لحظه اشتباه کنم؟ منم ادم منم ....

(پناه بر خدا) اما دلیل اینکه من به همچین کاری دست نمی زنم بنظرت چیه؟

نظر من اینه که داشته های الانم رو می بینم (موقعیت های مختلف اجتماعی خانوادگی و....) در واقع داشته های الانم یک طرف
حالا نمی دونم لذت می بره یا هر چیز دیگه اون طرف + داشته هایی که بعد از اون شرایط دارم

بزرگترین اشتباهت همین جاست که خودت رو میندازی دقیقا توی موقعیت اون، اما بدون در نظر گرفتن گذشته اون با خودت.

فرض کن پسری هست که وقتی چشم باز میکنه پدری بالای سرش نیست، یک ناپدری میاد از بچگی اینو میندازه توی خیابان.

از سرما میلرزه، غذاش یک لقمه نونه، توی همون خیابان ها چند نفر میگیرن به همون پسر بچه در بچگی تجاوز میکنن.

این بزرگ میشه، فقر فکری، فقر روحی، فقر اقتصادی، بالاخره یه روزی میشکنه پسر.

اون اصلا خدا و باوری نداره که بهش پناه ببره که بعد بگه کدوم بزرگتره......

چون فرصت نداشته فکری داشته باشه فقط تحقیر و سرکوب شده.

این ها تماما عقده های سرکوب شده اند، تو عقده ای نداری اینها رو با سنگ محک خودت میزنی.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه اينا كه معتادن ....معتاد مريضه نه اراذل اوباش

از نظر من معتاد کم از اراذل خطر ناک نیست

اگر معتاد نداشته باشیم مواد مخدر برای کی می خواد وارد کشور بشه که یه تعداد جوان برن لب مرز خدمت و اشرار بین خیلی راحت سرشونو ببرن اگر با معتاد ها درست رفتار می شد و کسی جرعت معتاد شدن نداشت دیگه لازم نبود لب مرز با مواد مخدر مبارزه کنیم

جایی که قدرت اشرار از نیروهای ما بیشتر و کشته می دیدم.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر من معتاد کم از اراذل خطر ناک نیست

اگر معتاد نداشته باشیم مواد مخدر برای کی می خواد وارد کشور بشه که یه تعداد جوان برن لب مرز خدمت و اشرار بین خیلی راحت سرشونو ببرن اگر با معتاد ها درست رفتار می شد و کسی جرعت معتاد شدن نداشت دیگه لازم نبود لب مرز با مواد مخدر مبارزه کنیم

جایی که قدرت اشرار از نیروهای ما بیشتر و کشته می دیدم.

به نظرت الا كه دارن مي گيرنشون جامعه درست شد ...اينا موقتيه بدتر از قبل مي شه...وقتي كه سن اعتياد در ايران 13 ساله با اين طرحهاي من در آوردي مي هش اصلاحشون كرد؟؟؟؟؟؟

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب خردبین... من شما رو بسیار منطقی تر میدیدم... استارتر تو تاپیکش شرح تخلفات این بنده گانه خدا رو نیاورده... ولی مطمئنا خوندین که وقتی کسی رو به جرم ارادل و اوباش میگیرن یه شرح کوچیکی از سوابق و تخلفاتشون میگن که بیشتر از مواردی که ذکر شد هست که کمتر نیست...
اراذل و اوباش کسانی هستن که کارهایی خلاف قانون و شرع جامعه انجام میدن و علاوه بر اون باعث تجاوز و مزاحمت به حقوق دیگران میشن و برخی مواقع هم در ترویج فحشا نقش به سزایی دارن...
بیشترم وقتی این لفظ بهشون داده میشه که سابقه دار باشن...

قانون وقتی می خواهد با کسی به جرم اراذل بودن برخورد کند باید ابتدا تعریفی روشن از آن ها داشته باشد.من دنبال یک تعریف دقیق قانونی بودم نه نظرات شخصی.
مشخص نبودن مرزها موجب می شود شخصی با یک مزاحمت کوچک هم اراذل باشد.پس اراذل با اراذل خیلی می تواند تفاوت داشته باشد.
یکی می تواند سیاهه ای از نقض قوانین و اعمال غیرانسانی داشته باشد و شخصی دیگر هم می تواند با فقط یک عمل ناپسند و غیراخلاقی در زمره اراذل قراربگیرد.پس خواهش می کنم در مورد اراذل یکجور صحبت نکنید و وقتی در مورد آنها صحبت می کنید در نظر داشته باشید که همه آنها یکجور نیستند و گناهانشان هم همانند یکدیگر نیست.

به من که خیر... ولی به مجریان قانون این اجازه داده میشه... که به نظر شما متوحشانه است... به نظر من کاملا منطقی و طبق اصول انسانیه...(در باب مجازات متجاوزان به عنف و قاتلان)
چون در کشورهایی که طبق به قول شما قرون وسطایی عمل نمیشه داریم امار جرم و جنایت رو میبینیم...
در باره ی اونهای دیگه هم باید یک فکر اساسی بشه... زندان هتل زیادی بهشون خوش میگذره...

ما در مورد مجریان قانون صحبت نمی کنیم.کسی که به مجریان قانون مجوز داده باید در مورد دلایل آن توضیح دهد.اگر می خواهید در مورد میزان امنیت و آمار جرم و جنایت در کشورهایی همانند آمریکا بیشتر بدانید توصیه می کنم به فروم های مربوط به اپلای کردن و زندگی در کشورهایی همانند آمریکا سر بزنید تا جوابتان را از کسانی که آنجا زندگی می کنند بگیرید.

گفتم طبق قانون طبیعت ضعیف محکوم به فناست

ما در حوزه روابط انسانی و در مورد جوامع متمدن صحبت می کنیم.اگر طرز تفکر قانون جنگل را کنار بگذارید بهتر می توانیم حرفهای یکدیگر را بفهمیم.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب ...
دیروزم چهارتاشونو تو شرق تهران دار زدن ... البته اونا کارای بدتریم انجام داده بودن!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزرگترین اشتباهت همین جاست که خودت رو میندازی دقیقا توی موقعیت اون، اما بدون در نظر گرفتن گذشته اون با خودت.

فرض کن پسری هست که وقتی چشم باز میکنه پدری بالای سرش نیست، یک ناپدری میاد از بچگی اینو میندازه توی خیابان.

از سرما میلرزه، غذاش یک لقمه نونه، توی همون خیابان ها چند نفر میگیرن به همون پسر بچه در بچگی تجاوز میکنن.

این بزرگ میشه، فقر فکری، فقر روحی، فقر اقتصادی، بالاخره یه روزی میشکنه پسر.

اون اصلا خدا و باوری نداره که بهش پناه ببره که بعد بگه کدوم بزرگتره......

چون فرصت نداشته فکری داشته باشه فقط تحقیر و سرکوب شده.

این ها تماما عقده های سرکوب شده اند، تو عقده ای نداری اینها رو با سنگ محک خودت میزنی.

دقیقا همینو گفتم منم

داشته های الان < داشته های بعد از جرم + لذت جرم

در واقع ممکنه سمت چپ تساویش بزرگ نباشه و به خاطر کوچک بودن راست تساوی این جوری بشه!

2 تا راه کار وجود داره (فقط همین 2 تا وجود داره من خیلی فکر کردم تو جامعه ی واقعی تا این 2 تا رو پیدا کردم و مربوط به جامعه ی فینال فانتزی نیستش)

1 - اول بیام بهشون ارزش بدیم (سمت راست معادله را بزرگ کنیم تا تا جهت نا مساوی عوص بشه)
2- دیگه نا مساوی شکل گرفته و مسولین هم که مشکل دارن و نمی تونن نون و خرما بذارن تو کولشون شبا راه بیوفتن دنبال بچه یتیما حالا به هر دلیل (جامعه واقعی است نه مجازی!) دیگه نامساوی رو پذیرفتن در نتیجه اعدام رو پذیرفتن!

بخوایم بیان بهشون ارزش بدیدم که کار درستی هست و اما زمان بر شاید 20 سال دیگه حداقل تازه اگه از امروز شروع کنیم که هیچ وقت شروع نمیشه به هر دلیلی!

در نتیجه تنها راه حل گزینه ی 2 هست یعنی نامساوی شکل گرفته و دیگه تمام .نقطه!
============================================================

یه سوال من می تونم بپرسم اقا اسی؟

چرا شما از این دفاع می کنید؟چرا فکر می کنید یه یک نفر هم یک نفر است؟ تو دوهفته ی گذشته داشتم راجع به این موصوع با یه نفر دیگه صحبت می کردم آیه ی قران اورد که کشتن یک نفر هم مثل کشتن همه ی انسان هاست! شما خوشبختانه به بحث فکر علاقه مند تر هستید دلیل شما چیه؟

من میگم اصلا این فرد بیگاه قدیس اصلا بگو قدیس

شما چند لحظه چشماتونو ببندید به قول مولانا هیچ مگو هیچ مپرس هیچ ....

من سر اینا رو می برم و بعد شما چشماتونو باز کنید ببینید امروز زیبا تر هست یا دیروز یا اصلا هیچ تفاوتی نکرده!

چه فرقی 2 تا اراذل یا اصلا شما بگو 2 تا ادم خوب و جیگیلی بیگیلی من سر اینا رو ببرم تو زندگی شما چه تغییری حاصل میشه؟

ممکنه بگی ممکنه بیام سر شما رو هم ببرم به اشتباه باز من زیاد تغییری احساس نمی کنم

تو بم زلزله اومد خیلی ها مردن زندگی خیلیا خراب شد اما هنوز زندگی جریان داره و....
=========================================================

صمن اینکه شما احساسات یک خانوم خانواده دار رو داشته باش و احساسات یه اراذل که سرمای زمستونو حس کرده ! و رسیده به مرز اراذلی جایی که دیگه داره به حیوان تبدیل میشه بنظرت

من برای حیوانات ارزشی قایل نیستم منظورم حیوان وحشی است که از محیط زیست حفاظت شده ی خودش خارج شده و...

من سر اون اراذل رو ببرم شک نکن که تو زندگی شما ذره ای مشکل پیش نمیاد
ولی برای احساسات اون خانوم که مثل شما انسان هست می دونی چقدر فشار روحی وارد میشه؟

بنظرت یه گوسفند که می خوان سرشو ببرن چه احساسی داره؟ شما که می خوای گشتشو بخوری چه احساسی داره؟ احساس گوسفند اصولا مهم نیست چون روی ما (اکثریت) بی اثر است بود و نبودش
و احساس شیرینی که از خوردن گوشتش داریم چه احساس خوبی ما اینجا تولید احساس خوب کردیم تو جامعه در حالی که احساس بدی تولید نشده

یعنی جامعه داره شاد تر میشه .و....

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرت الا كه دارن مي گيرنشون جامعه درست شد ...اينا موقتيه بدتر از قبل مي شه...وقتي كه سن اعتياد در ايران 13 ساله با اين طرحهاي من در آوردي مي هش اصلاحشون كرد؟؟؟؟؟؟

من دوست دارم 2 روز حکومت نظامی بذارن از رادیو 3 بار بگن مجازات یه نخ سیگار اعدام هست و این حکم تا ابد پا بر جاست 2 روزم سخت بگیرن 100 نفرو اعدام کنن

بعد ولش کنن مثل همین پلیسا که یهو می بینی زیر درخت قایم شدن دوربین گذاشتن!

دم دکه های سیگار فروشی کمین کنن بچه ی 13 ساله که جیگر کرد بیاد سیگار بخره رو همون جا سر ببرن ببینم کدوم جون دیگر جیگر می کنه سیگار بکشه

داستان داستان کمربند بستنه

100 بار قانون اجرا شد گفتن میگیرن یه روز 2 روز می بستیم ول می شد

یه روز که نگفته بودن من بستم داداشم بهم خندید گفت تو ترافیک حوصله داریا همون جا جریمش کردن حالا ماشینم که خاموشه کمربندشو باز نمی کنه ! صبر می کنه فن ماشین خاموش بشه بعد!!!

bahareh85

عضو جدید
با اینا چیکار میکنن؟!
مملکت نون اضافی داره مگه بده این مفت خورا تو زندان بخورن و پروار شن؟!
باید از دم همشون رو اعدام کنن... آدم بی خاصیت انگل حقش مرگه...
اینا یه حرکت انقلابی میخوان مثل کاری که ماؤو تو چین کرد
یه فرصت به معتادا و انگلایی مثل اینا داد هر کدوم که اصلاح نشدن رو بردن ریختن تو دریا خلاص.
اینه که جامعشون شده الان چیزی که هستن

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

صمن اینکه الان می گیرن چیکار می کنن؟

بنظرتون اگه نگیرن بهتره؟

اگر برای سر هر معتاد 1000 دلار جایزه می گذاشتن دیگه تو باغها هم کسی جیگر نمی کرد مواد بکشه (البته این که عملی نیست چون ممکنه شما منو معتاد کنید تا جایزمو بگیرید!)

ولی خوب منم باید بیشتر حواسم رو جمع کنم و....

شما فرص کن 100 تا معتاد امروز کشتن تاثیر ان بر روی زندگی شما؟
شما فرص کن 100 تا معتاد امروز به جامعه اصافه شود تاثیر ان بر زندگی شما؟

خوب دارن اکسیزن هوا رو میسوزنن دارن سرمایه ی ملی رو به باد می دن خوب دارن ....

اگر بکشیمشون حداقل 100 نفر به طور طبیعی از دریافت یارانه انصراف می دن + اثرات زیست محیطی کمتر;)

*Essi*

اخراجی موقت
چرا شما از این دفاع می کنید
؟چرا فکر می کنید یه یک نفر هم یک نفر است؟ تو دوهفته ی گذشته داشتم راجع به این موصوع با یه نفر دیگه صحبت می کردم آیه ی قران اورد که کشتن یک نفر هم مثل کشتن همه ی انسان هاست! شما خوشبختانه به بحث فکر علاقه مند تر هستید دلیل شما چیه؟

من سر اینا رو می برم و بعد شما چشماتونو باز کنید ببینید امروز زیبا تر هست یا دیروز یا اصلا هیچ تفاوتی نکرده!

چه فرقی 2 تا اراذل یا اصلا شما بگو 2 تا ادم خوب و جیگیلی بیگیلی من سر اینا رو ببرم تو زندگی شما چه تغییری حاصل میشه؟

بنظرت یه گوسفند که می خوان سرشو ببرن چه احساسی داره؟ شما که می خوای گشتشو بخوری چه احساسی داره؟ احساس گوسفند اصولا مهم نیست چون روی ما (اکثریت) بی اثر است بود و نبودش

آقا شما جهان بینیت مصداق بارز این شعر هست :

یکی پشه بر کوه بنشت و خاست ........ بر آن کوه چه افزود و از آن چه کاست

تو آن پشه ای این جهان کوه توست........ چو رفتی جهان را چه اندوه توست.

روی همین شعر با تعمق فکر کنی جواب همه سئوالاتت رو میگیری. :gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینا یه حرکت انقلابی میخوان مثل کاری که ماؤو تو چین کرد
یه فرصت به معتادا و انگلایی مثل اینا داد هر کدوم که اصلاح نشدن رو بردن ریختن تو دریا خلاص.
اینه که جامعشون شده الان چیزی که هستن

دقیقا خلاصه و مفید منظور من همینه

bahareh85

عضو جدید
یعنی چی شوهرش چی؟؟!!!

خوب مشکل این دیدگاه سنتی به زندگی هست، تجاوز درسته که یک فاجعه هست،اما اینکه چرا مدام باید توی ذهن بمونه رو نمیفهمم.

من برای زندگی همه ارزش قائلم، مجازات حبس های طولانی، پرداخت خسارت و بودن در انفرادی و.... میتونه خیلی از اینهارو جبران کنه.

چرا اون دختر التماس میکنه پس از تجاوز منو بکش؟
چون شوهر آینده متحجر و احمقش به جای دلداری دادن بهش میگه بکارتت کو؟

بازم تاکید مجدد، تجاوز زشته زشته زشته، اما قابل فراموش شدن و جبرانه.
اما گرفتن جان قابل جبران نیست.

همه هم انسانند و فرصت اصلاح رو باید به همه داد، البته پس از مجازات متناسب با جرم.
اگر دوباره غفلت کرد، حق با شماست.
با عرض تاسف این نظر شماست
وبه این بر می گرده که شما بکارت و اعتقاد به اون رو متحجرانه می دونی
در صورتی که این عرف اعتقاد و باور و جزیی از فرهنگ ماست و به هیچ عنوان اعتقاد به اون عقب افتاده گی نیست

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قانون وقتی می خواهد با کسی به جرم اراذل بودن برخورد کند باید ابتدا تعریفی روشن از آن ها داشته باشد.من دنبال یک تعریف دقیق قانونی بودم نه نظرات شخصی.
مشخص نبودن مرزها موجب می شود شخصی با یک مزاحمت کوچک هم اراذل باشد.پس اراذل با اراذل خیلی می تواند تفاوت داشته باشد.
یکی می تواند سیاهه ای از نقض قوانین و اعمال غیرانسانی داشته باشد و شخصی دیگر هم می تواند با فقط یک عمل ناپسند و غیراخلاقی در زمره اراذل قراربگیرد.پس خواهش می کنم در مورد اراذل یکجور صحبت نکنید و وقتی در مورد آنها صحبت می کنید در نظر داشته باشید که همه آنها یکجور نیستند و گناهانشان هم همانند یکدیگر نیست.

بعضی وقتا ناراحت میشم از اینکه نمیدونید چه کسانی رو به عنوان اراذل و اوباش دستگیر کردن... فکر میکنین داریم راجع به یک انسانی حرف میزنیم که بر حسب اتفاق و روزگار حالا یا معتاد شده یا به راه خلاف کشیده شده...
یا کسی که مرتکب یک جرم کوچیک شده؟

کار سختی نیست... وقتی شرح تخلفاتشون رو بخونیم خیلی راحت میتونیم متوجه بشیم چه کسانی رو با این عنوان دستگیر میکنن...
به هیچ وجه نظر شخصی نیست دوست گرامی... ببینید یک فردی دستگیر میشه و دلایل دستگیریش ذکر میشه...
اینهایی که میبینید تو کوچه و خیابون با طرز خفت آوری دستگیر میشن و در معرض تماشای عموم قرار میگیرن همه مجرمین سابقه داری هستن که جرمشون اثبات شده و اگر جرمشون رو بخواید بدونید همون چیزهاییه که گفته شد...
حالا به قول شما یکی بیشتر و یکی کمتر اما این کمتر به معنی یک جرم ساده نیست
بررسی میشه و هرکسی متناسب با شدت عملش مجازات میشه که به نظر من مجازات اینها خیلی ساده گرفته میشه

اینها حتی متهم نیستن اینها مجرمن... اگر به من وقت بدین کن حتما یک منبع معتبر از شرح جرایم اینها بهتون ارائه میدم که مستند حرف زده باشیم...

ما در مورد مجریان قانون صحبت نمی کنیم.کسی که به مجریان قانون مجوز داده باید در مورد دلایل آن توضیح دهد.اگر می خواهید در مورد آمار جرم و جنایت در کشورهایی همانند آمریکا بیشتر بدانید توصیه می کنم به فروم های مربوط به اپلای کردن و زندگی در کشورهایی همانند آمریکا سر بزنید تا جوابتان را از کسانی که آنجا زندگی می کنند بگیرید.
دلایل توضیح داده میشه... هیچ کس بی دلیل گرفتار نمیشه...
من ترجیح میدم پاسخم در رابطه به امنیت کشورها رو از کسانی بگیرم که میشناسمشون و حرفشون رو قبول دارم با این حال حتما یه سری میزنم...
ما در حوزه روابط انسانی و در مورد جوامع متمدن صحبت می کنیم.اگر طرز تفکر قانون جنگل را کنار بگذارید بهتر می توانیم حرفهای یکدیگر را بفهمیم.

کارهایی که این اراذل و اوباش انجام میدن در حوزه ی روابط انسانی نیست...
تا کی میشه یک فرد رو در لایق روابط انسانی دونست؟

دوست عزیزم...
در آخر من بخش اعظم حرفهای شما رو قبول دارم.
اما این ایده رو هم دارم که نباید وقت و هزینه ی مملکت رو صرف کسانی کنیم که سابقه دارن و فرصتی برای اصلاحشون نیست... و با تاخیر و تعلل ما بخش های سالم جامعه رو بیمار و ناامن میکنن.
مائو کسی بود که کار درستی کرد...شاید در ظاهر غیر انسانی بود اما بسیار مفید واقع شد.

نمیدونم ما ایرانی ها چرا عادت به افتادن از بوم داریم... یا از این ور بوم انسانیت میفتیم که برای اون فداییان انسانیت قائل نیستیم یا از اون ور و برای اینهایی که این کارها رو انجام دادن قائلیم...

(لازم به ذکره که من حرف شما رو مبنی به یکسان نبودن جرایم اینها متوجه شدم و قبول کردم اما پاسخم اینه که حتی کمترین جرم اینها هم مستحق یک مجازات سخت و سنگینه... که باید در کنار اصلاحات دیگه انجام بشه)

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا شما جهان بینیت مصداق بارز این شعر هست :

یکی پشه بر کوه بنشت و خاست ........ بر آن کوه چه افزود و از آن چه کاست

تو آن پشه ای این جهان کوه توست........ چو رفتی جهان را چه اندوه توست.

روی همین شعر با تعمق فکر کنی جواب همه سئوالاتت رو میگیری. :gol:

من این سوالو از شما پرسیدم دیگه

شعر درسته فقط یه اصلاحیه می خواد و اون اینه

البته دوستان معتقند که دیوار کشی کار درستی نیست اما خوب برای حل مسله ها جواب میده(مثل یه عدد از 1 تا 100 در نظر بگیره هی دیوار و دیوار تا به عدد مورد نظر برسید پیشرفته ترش روش نیوتن رافسون خودمون)

اصلاحیه شعر:
انسان ها رو به 2 دسته تقسیم می کنیم
1- افراد مفید :
افرادی که برای جامعه مفید هستن مثلا دکتر اصانلو پدر نفت ایران! (اگر ایشون نبودن عقب می موندیم از اینی که هستیم.)

افراد مفید به واسطه ی ارزششون و اینکه آدم هستن (تاپیک امصام) از کوه با ارزش تر هستن در واقع کوه از ایناست نه اینها از کوه

افراد غیر مفید:
معتاد گوشه کنار خیابان که مصداق یک پشه است که شهرو زشت کرده و از انسانیت خارج شده چون اراده نداره
بود و نبود همچین فردی فاقد ارزش است.

نظرتون چیه اقا اسماعیل؟

*Essi*

اخراجی موقت
در صورتی که این عرف اعتقاد و باور و جزیی از فرهنگ ماست و به هیچ عنوان اعتقاد به اون عقب افتاده گی نیست

شما گویا نوشته هارو کامل نمیخونین.
بحث سر تجاوز بود و از بین رفتن بکارت در اثر تجاوز.

سپس افسوس دختر به خاطر عکس العمل بعدی شوهر آینده اش.

اعتقاد این تیپی که طرف در تجاوز بکارتش رو از دست بده و مردی تحقیرش کنه، اوج تحجره.

بحث سر روابط آزاد و........ نبوده، عجیبه از این برداشت شما. :mad:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چه در دین چه در عرف چه در ....

وقتی به شخصی مورد تجاوز قرار می گیرد بر او هیچ مشکلی نیست و باید بهش کمک کن به جامعه برگرده و....

*Essi*

اخراجی موقت
انسان ها رو به 2 دسته تقسیم می کنیم
1- افراد مفید :
افرادی که برای جامعه مفید هستن مثلا دکتر اصانلو پدر نفت ایران! (اگر ایشون نبودن عقب می موندیم از اینی که هستیم.)

افراد مفید به واسطه ی ارزششون و اینکه آدم هستن (تاپیک امصام) از کوه با ارزش تر هستن در واقع کوه از ایناست نه اینها از کوه

آقا شما میدونین برخی از دانشمندان بزرگ همین اسلام، زمانی دزد و غارتگر بودن که پس از توبه، از مشاهیر بزرگ شدن.

خیلی از تبهکاران به دلیل استعداد بالاتر، اگه امکان اصلاحشون فراهم بشه، به جامعه بشری خیلی بیشتر از عوام همیشه در صحنه خدمت میکنند.

افراد غیر مفید کسانی هستند که هیچ فکری ندارند و گوسفندوار زندگی می کنند.

ما هم حق ذبح اینهارو نداریم، بلکه باید در چراگاهی به اینها فرصت چریدن بدیم.

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر می کنم ساده ترین جرمی که گفتید چک برگشتی ممکنه برای هر کدممون به وفور پیش بیاد مشکل هست دست منو و شما هم نیست پیش میاد دیگه!

ولی من با اینم مخالفم آدم عاقل یا چک نمی کشه یا 10000 درصد مطمن هست که قیامتم بشه چک پاس میشه یا اینکه طرفش انقدر قابل اعتماد هست که ا100 سالم طول کشید چکو اجرا نگذاره

وقتی چکی بر گشت می خوره یعنی تورم برای من شخص سوم مشکلاتش فقط مال اون نیست مشکلش مثل جعل اسکناس می مونه که رو کل سیستم اثر میذاره 4 نفر که رقم چکشون بیشتر از رقم دیشون بود رو اگر اعدام می کردن مثل ابنبات چک بی محل ملت نمی کشیدن.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا شما میدونین خیلی از دانشمندان بزرگ همین اسلام، زمانی دزد و غارتگر بودن که پس از توبه، از مشاهیر بزرگ شدن.

خیلی از تبهکاران به دلیل استعداد بالاتر، اگه امکان اصلاحشون فراهم بشه، به جامعه بشری خیلی بیشتر از عوام همیشه در صحنه خدمت میکنند.

افراد غیر مفید کسانی هستند که هیچ فکری ندارند و گوسفندوار زندگی می کنند.

ما هم حق ذبح اینهارو نداریم، بلکه باید در چراگاهی به اینها فرصت چریدن بدیم.

اسماعیل شما که از منطق ریاصیات و دکارت صحبت م یکردی دیگه چرا؟

یه مثال بچه ها اورده بودن بتهون 8 تا بچه ی قبلی معلول بودن و سقط و....

من اونجا گفتم نظرم منفیه به صرف معلول بودن ادمها رو نمی کشن ادم ها فکرشون هست که مفید هست هنوزم نظرم همینه فقط برای روشن شدن داستن :

فرص کن بتهون رو هم بکشیم که چه شود؟ یه بتهون کمتر 4 تا موزارت سالم بیشتر فرص کن اصلا بتهونی نبوده و نه میاد که چه شود و....(البته گفتم که مخالف مثالو زدم که درکمون نزدیک تر بشه)

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صمن اینکه بنظرت طبق جبر و احتمال اگر 100 تا دزد داشته باشیم چنتاشون مشاهیر میشن بنظرت من می گم هزارم درصد!

فرص کن یه مشاهیر 1000 تومن قیمتش باشه
و یه گوسفند 1 تومن

اگر ما 1000 تا دزدو بکشیم در عوص 1000 تا گوسفند می تونن بهتر زندگی کنن و شرایط بهتر کیفیت بهتر و ممکنه ادم بشن

در صورتی که این 1000 نفر فقط یک درصد بودن یعنی بازده خرج کردن رو گوسفندان بازدهش 100 برابر خرج کردن رو دزدها جواب میده

فکر کنم مهندسی مکانیک هم اقتصاد مهندسی داشته باشه.

*Essi*

اخراجی موقت
اسماعیل شما که از منطق ریاصیات و دکارت صحبت م یکردی دیگه چرا؟

یه مثال بچه ها اورده بودن بتهون 8 تا بچه ی قبلی معلول بودن و سقط و....

من اونجا گفتم نظرم منفیه به صرف معلول بودن ادمها رو نمی کشن ادم ها فکرشون هست که مفید هست هنوزم نظرم همینه فقط برای روشن شدن داستن :

فرص کن بتهون رو هم بکشیم که چه شود؟ یه بتهون کمتر 4 تا موزارت سالم بیشتر فرص کن اصلا بتهونی نبوده و نه میاد که چه شود و....(البته گفتم که مخالف مثالو زدم که درکمون نزدیک تر بشه)

عجب. :biggrin:

ببین همین الان فرض کن چندتا بمب اتم بندازن توی هند و خاورمیانه و افریقا و.... نزدیک 3 میلیارد از جمعیت دنیا کم بشه.

چی میشه؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب. :biggrin:

ببین همین الان فرض کن چندتا بمب اتم بندازن توی هند و خاورمیانه و افریقا و.... نزدیک 3 میلیارد از جمعیت دنیا کم بشه.

چی میشه؟

نه دیگه شما سوا (جدا) نکردی دارای صندوقی میوی می بری

من به میوه به صورت سوا کردنی اعتقاد دارم موصوع تاپیک هم همین سوا شده ها بود که همون میوه های له هستن که باعث فساد میوه های سالم هم میشن

من باشم اشغال بارو تو میدون خالی میکنم و فقط جنس خوبو می برم و متوسط

اونا رو هم بعد سوا می کنم!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه دیگه شما سوا (جدا) نکردی دارای صندوقی میوی می بری

من به میوه به صورت سوا کردنی اعتقاد دارم موصوع تاپیک هم همین سوا شده ها بود که همون میوه های له هستن که باعث فساد میوه های سالم هم میشن

من باشم اشغال بارو تو میدون خالی میکنم و فقط جنس خوبو می برم و متوسط

اونا رو هم بعد سوا می کنم!!!

پس قانع شدی دیگه اسماعیل جان که برای جلوگیری از فاسد شدن میوه های سالم تنها راه جدا کردن و ریختن میوه های خراب به درون سطل اشغال و.... است قطعا بسته به میزان خرابی و کپک میوه ها!

*Essi*

اخراجی موقت
پس قانع شدی دیگه اسماعیل جان که برای جلوگیری از فاسد شدن میوه های سالم تنها راه جدا کردن و ریختن میوه های خراب به درون سطل اشغال و.... است قطعا بسته به میزان خرابی و کپک میوه ها!

فرق میوه ای که یه ذره اش کپک زده با کلش کپک زده در نحوه برخوردت چطوریه؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرق میوه ای که یه ذره اش کپک زده با کلش کپک زده در نحوه برخوردت چطوریه؟

نظر شخصی من ؟ یا نظر من ؟

نظر منطقی بخوام بهت بدم که کل دوستان هم قبول دارن میشه :

میوه ای که یه ذرشو کپک زده همون جاشو بکن یا کیسشو از بقیه سوا کن هر چند بزودی کلش کپک می زنه!!!!(نظر شخصی من ) ولی خوب سعی کن همون جاشو بکنی و بقیشو بخوری!

نظر شخصی من :من خودم همین جوری ام کپک که خوبه لک هم رو میوه ها باشه نمی خورم! الان اصلا یه مدت دیگه میوه نمی خورم ! هم مجازی این درسته هم واقعی!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در کل با نظر شما موافقم
اما به نظر من با اعدام فرصت رشد گرفته نمیشه ازشون
پس از مرگی هم هست...

بنظرتون چقدر زمان می بره یه میوه که یه ذره کپک زده بقیه اش هم کپک بزنه؟ تاثیرش رو بقیه ی میوه ها ؟ بخصوص میوه های درجه یک! چی می تونه باشه؟

engage

اخراجی موقت
ﺍﺭﺍﺯﻝ ﺍﻭﺑﺎﺵ ﮐﻪ ﺧﻮﺑﻦ ﭼﺮﺍ ﺍﺫﻳﺖ ﻣﻴﮑﻨﻴﺪ ﮐﯽ ﺍﻭﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﭘﻠﻴﺲ ﺑﺸﻪ