ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amir-mehrizi

عضو جدید
همه رو بخون چون حجمش کمه قسمت مهم وغیر مهم هم نداره ولی قسمتی که تازگی ها سوالاتش مد شده تداخل در مدار ها و روشهای حذفشه

اونوقت ببخشید شما از روی چه کتاب یا جزوه ای میخونید؟من کتاب شیر خورشیدیان رو دارم خیلی خیلی حجیمه

ariax77

کاربر فعال
1- آزموناي نصير چي شد پس؟!!

2- احساس مي كنم كه ترموديناميك راهيان يه سري نكات رو نتونسته تجميع كنه و يه جا بگه و بعضي جاها گسستگي تو مطالب زياده. اگه كسي يه جزوه ي درست و درمون مثل جزوه ي كوثري داره بذاره استفاده كنيم همگي.

3- تستاي تكميلي مقاومت نايي رو بزنيم؟ شما مي زنيد يا نه؟

4- دو آزمون اول پارسه كه با كمال فضاحت تموم شد! اميدوارم آزمون 50 درصد بتونم جبران كنم. برنامه ي خيلي فشرده اي چيدم اميدوارم جواب بده. خيلي عقب افتادم متاسفانه. و تاكيد بيش از حد روي باكس رياضي و جواب ندادنش خيلي عصبيم كرده. مخصوصا دروس رياضي 2 و رياضي مهندسي كه نتونستم زياد تست بزنم بس كه متن دروس جديد و زياد بود. خودم جامداتيم. ولي كمترين وقت رو رو مقاومت گذاشتم! كلا افتض بودم. همگي واسه هم دعا كنيم. اميدوارم 100 نفر اول مكانيك همين خودمونا باشيم
;)

غلام90

عضو جدید
کاش یه نفر لطف میکرد 25 درصد دوم پارسه را میگزاشت.
این جهان کوه است و فعل ما ندا
سوی ما آید ندا ها را صدا
اینم ترجمه لاتین این شعر
This world is the mountain,and our action the shout
the echo of the shouts comes(back) to us.

nafas_e_khoda

عضو جدید

2- احساس مي كنم كه ترموديناميك راهيان يه سري نكات رو نتونسته تجميع كنه و يه جا بگه و بعضي جاها گسستگي تو مطالب زياده. اگه كسي يه جزوه ي درست و درمون مثل جزوه ي كوثري داره بذاره استفاده كنيم همگي.

4- دو آزمون اول پارسه كه با كمال فضاحت تموم شد! اميدوارم آزمون 50 درصد بتونم جبران كنم. برنامه ي خيلي فشرده اي چيدم اميدوارم جواب بده. خيلي عقب افتادم متاسفانه. و تاكيد بيش از حد روي باكس رياضي و جواب ندادنش خيلي عصبيم كرده. مخصوصا دروس رياضي 2 و رياضي مهندسي كه نتونستم زياد تست بزنم بس كه متن دروس جديد و زياد بود. خودم جامداتيم. ولي كمترين وقت رو رو مقاومت گذاشتم! كلا افتض بودم. همگي واسه هم دعا كنيم. اميدوارم 100 نفر اول مكانيك همين خودمونا باشيم
;)

سلام
اصلا رو تستای تکمیلی وقت نذارید،فقط درسنامه و حل مثالها و تستای کنکور کافیه،اگه وقت زیاد آوردید فوقش تستای عمران رو بزنید نه تکمیلی.
درمورد مقاومت باید بگم جوری رو مقاومت 1 وقت نذارید که به 3 فصل آخر نرسید،مقاومت 2 اهمیت زیادی داره جوری که از 6 یا 7 تا سوال کنکور 4و 5 تاش مقاومت 2 هست،مثل پارسال که فقط ی سوال از مقاومت 1 اومده بودو بقیش مقاومت 2 بود،فصل خیز تیرها و روش های انرژی رو حتما خوب بخونید.
موفق باشید

nafas_e_khoda

عضو جدید

;)

راستی درمورد ترمودینامیک،واقعا راهیان خیلی گسستگی مطالب داره،اما جزوه ی کلاس دکتر کوثری با کتاب ترمودینامیک پارسه که نوشته ی خود دکتر کوثری هست کاملا یکسانه جوری که بعضی از بچه ها اصلا سر کلاس جزوه نمی نویسن،پیشنهاد میکنم این کتابو بگیرید ولی فقط تستای مکانیک رو داره،درس رو از این کتاب بخونید و تستارو از راهیان که تستای مهندسی شیمی رو هم زده باشید.

nafas_e_khoda

عضو جدید
اونوقت ببخشید شما از روی چه کتاب یا جزوه ای میخونید؟من کتاب شیر خورشیدیان رو دارم خیلی خیلی حجیمه

دوست عزیز برای هیدرولیک فقط کتاب دکتر رضاعی،حجمش هم خیلی کمه و هم اینکه همه ی مطالب مربوط به کنکور رو پوشش داده ،درمورد سوالایی که از هیدرولیک میاد،تجربه ثابت کرده نباید حدس زد کجا مهم هست کجا نیست شما همه ی مطالبو بخونید مثلا کنکور 90 از همین موضوعی که آقای پویا گفتن سوال داده بودن(تداخل) ولی پارسال کلید کرده بودن فقط رو هیدرولیک و بازده مدارها و از پنوماتیک سوال ندادن..واسه همه ی دروس ساخت شما تا جائیکه فرصت دارید به طور کامل مطالبو بخونید درواقع منظورم اینه یا واسه یه درس وقت نذارید یا اگه وقت میذارید کامل بخونیدش.کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که پراکندگی سوالات استاندارد باشه یعنی آدم مطمئن باشه اگه نصف یه کتابی رو میخونه حتما میتونه به نصف سوالای مربوط به اون درس جواب بده،یهو آدمو سورپرایز میکنن از یه کتاب 700 صفحه ای که واسه علم مواد خوندی 3 تا سوال مثلا از صفحه ی 400 تا 450 میدن!!!حالا اگه یه نفر فقط همون فصل خاص رو نخونده باشه کلا هیچی نمیتونه جواب بده
موفق باشید

student.product

عضو جدید
سلام بچه ها.می خواستم بپرسم در مورد ریاضی مهندسی اگه من بخوام وقت بزارم برای رشته ساخت فصل هاشو به اولویت چطوری بخونم.اخه ما نداشتیم تو سیلابستمون.

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام بچه ها.می خواستم بپرسم در مورد ریاضی مهندسی اگه من بخوام وقت بزارم برای رشته ساخت فصل هاشو به اولویت چطوری بخونم.اخه ما نداشتیم تو سیلابستمون.

سلام
اصولا باید کلشو بخونی،طبق گفته ی مهندس کریمی تو کنکور اینطور مرسوم بوده که 50 درصد سوالات مربوط به توابع مختلط بوده،اما پارسال یه دونه هم مختلط سوال ندادن
بنابراین سعی کن کلشو بخونی
کتاب مهندس کریمی هم واسه ریاضی مهندسی عالیه
موفق باشید

karim-mech

کاربر بیش فعال
دوده والماس هر دو ازکربن هستن،اما الماس حاصل تحمل فشار و گرمای بیشتر است به آرزوهایت فکر کن!....میخواهی الماس باشی یا...؟!
دوباره امید رو تو دلم زنده کردی. 2 هفته میشه کتابارو گذاشته بودم کنار و میخواستم دی برم خدمت ولی از الان شروع میکنم در حد توانم میخونم. و خدمت رو هم میندازم اسفند.
بچه ها یه هفته نیستم. جمعه میام ببینم چیکار کردین. بعلا بای.:)

سحرخیز

عضو جدید
راستی درمورد ترمودینامیک،واقعا راهیان خیلی گسستگی مطالب داره،اما جزوه ی کلاس دکتر کوثری با کتاب ترمودینامیک پارسه که نوشته ی خود دکتر کوثری هست کاملا یکسانه جوری که بعضی از بچه ها اصلا سر کلاس جزوه نمی نویسن،پیشنهاد میکنم این کتابو بگیرید ولی فقط تستای مکانیک رو داره،درس رو از این کتاب بخونید و تستارو از راهیان که تستای مهندسی شیمی رو هم زده باشید.

کتاب مشکی رنگ رو می گید دیگه ؟

mahde1818

عضو جدید
سلام
اصولا باید کلشو بخونی،طبق گفته ی مهندس کریمی تو کنکور اینطور مرسوم بوده که 50 درصد سوالات مربوط به توابع مختلط بوده،اما پارسال یه دونه هم مختلط سوال ندادن
بنابراین سعی کن کلشو بخونی
کتاب مهندس کریمی هم واسه ریاضی مهندسی عالیه
موفق باشید
اگه وقت نداری همون جزوه رو بخون کافیه

bardiaxavi

عضو جدید
1-

;)

مهندس منظورت از فضاحت چه رتبه ایه؟ چند شدی ؟

Arman_awn

عضو
راستی رتبه های پارسه تا چه حد می تونن نزدیک باشن به رتبه ی کنکور؟ البته می دونم مقایسه در کل
درست نیس فقط محض تخمین میگم. مثلاً با رتبه هایی بین 100 تا 150 تو پارسه میشه به تهران روزانه امیدوار بود؟

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
خسته نباشيد

خسته نباشيد

سلام دوستان
خسته نباشيد اميدوارم تا اينجاي كار تلاشتون انگيزتون رو مضاعف كرده باشه
ميخاستم يادآوري كنم جمعه 26 آبان ماه آزمون اول آنلاين برگزار ميشه يادتون نره
هر چه شركت كننده بيشتر بهتر
كارنامه هاتون هم به تفكيك رتبه در تالار، و كنكور و اطلاعات ديگه در اختيارتون گذاشته ميشه
براي كسب اطلاعات بيشتر به تاپيك آزمون هاي آزمايشي مراجعه كنيد
موفق باشيد;)

ariax77

کاربر فعال

22 عدد تا گرفتم واسه كنكور تو تابستون و همين الانش 3 كتاب ديگه تو نوبته! يكيش رياضي مهندسي جلد دومه كه فعلا نيومده و دو تاي ديگه ديناميك ماشين و ارتعاشات راهيانه (هر دو تا رو از پوران دارم كه اصلا بدرد نميخورن)
ديگه پول ندارم كتاب بگيرم :cry:
اي خدااااااااااااااااااا:cry:

سحرخیز

عضو جدید

22 عدد تا گرفتم واسه كنكور تو تابستون و همين الانش 3 كتاب ديگه تو نوبته! يكيش رياضي مهندسي جلد دومه كه فعلا نيومده و دو تاي ديگه ديناميك ماشين و ارتعاشات راهيانه (هر دو تا رو از پوران دارم كه اصلا بدرد نميخورن)
این کتاب ترمو پارسه که گفتن اون مشکی حجم زیادست یا سفید حجم کمه ؟

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
راستی رتبه های پارسه تا چه حد می تونن نزدیک باشن به رتبه ی کنکور؟ البته می دونم مقایسه در کل
درست نیس فقط محض تخمین میگم. مثلاً با رتبه هایی بین 100 تا 150 تو پارسه میشه به تهران روزانه امیدوار بود؟

درود
به نظر من نه زیاد دور هست و نه نزدیک
منظورم اینه که رتبه خوبی اوردی زیاد مغرور بشی و اگه بد بود نا امید.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار

ارتعشات پوران که خوبه چطور زیاد باهاش حال نکردی ؟
من که ارتعاشاتم زیاد قوی نبود تا حدود زیاد کتاب پوران بهم کمک کرد.
اگه ریاضی مهندسی همون تک جلدی را می گرفتی به نظرم بهتر بود تا این دو جلدی را

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام دوستان .این سوال من رو کشوند به اینجا. واسه فردی با پایه شاخه دینامیک و ارتعاشات ضعیف چه منابعی رو پیشنهاد میکنید که هم حجمش کم باشه و هم بشه با خوندنش درس رو فهمید. هدفم اینه بتونم باکس دینامیک 20-25 بزنم.
واسه دینامیک - دینامیک ماشین - کنترل و ارتعاشات.

Arman_awn

عضو
سلام دوستان .این سوال من رو کشوند به اینجا. واسه فردی با پایه شاخه دینامیک و ارتعاشات ضعیف چه منابعی رو پیشنهاد میکنید که هم حجمش کم باشه و هم بشه با خوندنش درس رو فهمید. هدفم اینه بتونم باکس دینامیک 20-25 بزنم.
واسه دینامیک - دینامیک ماشین - کنترل و ارتعاشات.

سلام کریم آقا البته شما برادر بزرگتر مایین و صاحب تجربه اما بنا به چیزی که خودم تجربه کردم ازین دروس،
می تونم بگم که از دروس باکس مذکور با توجه به درصدی که مد نظرتون هست یعنی در حدود 5 سوال درست،

در دینامیک:
سعی بفرمایید در فصل سینتیک ذره قسمت کار و انرژی رو کاملاً مسلط بشید چون با اینکه قسمتی از یه فصله
اما بسیار سوال خیزه.

در ارتعاشات:
در کل در چند سال اخیر نزدیک 84% سوالات از سیستم های یک درجه آزادی بوده، که میشه تا صفحه ی 180 کتاب
پوران. اگر بتونید محاسبه ی فرکانس طبیعی و و مسائل مربوط به ارتعاشات با استهلاک رو بخونید فک کنم اگر
خوش شانس باشید دو سال ازین قسمت بیاد که معمولاً سوالات فرکانس طبیعی رو راحت با رد گزینه میشه جواب
داد و این مسئله به خوبی تو کتاب پوران شرح داده شده.

در دینامیک ماشین:
درس بسیار بدقلقیه و به نظر من درجه آزادی و تحلیل سرعت رو که نسبتاً ساده هست و سوال خیز مسلط بشید و
به کلی بی خیال شتاب و نیرو و ... بشید. اگر وقت دارید می تونید چرخدنده ها رو بخونید که خوندنش وقت زیادی نمیخواد
و نسبتاً سخت هم نیست و بسیار هم مورد توجه طراحای کنکوره.

kamtal

کاربر فعال
کسی جزوه ترمودینامیک و انتقال حرارت دکتر عسکری از موسسه نصیر را تداره ؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دقیقاً، بیشتر از 3 بار از روی کتاب کریمی تا حالا خوندمش و هنوزم دریغ ازینکه بتونم سوالاشو جواب بدم
مسايل تبديل فوريه رو سعي كنيد به تبديل لاپلاس ارتباط بديد چون اكثريتش باهم كي ميشه فقط جاي s تو لاپلاس، w تو فوريه است. در ضمن بهتره چند تا رابطه مهم تبديل فوريه رو حتما حفظ باشيد از جمله روابطي كه د ركتاب مهندس كريمي به به صورت نكته با كادر آبي رنگ اومده . اين فصل رو با تست زياد ميشه به خوبي و خوشي ردش كرد

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
کاهش داوطلبان کنکور ارشد92

کاهش داوطلبان کنکور ارشد92

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به میزان داوطلبانی که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کرده اند اعلام کرد که میزان داوطلبان کنکور سال آینده نسبت به سال گذشته 35 هزار نفر کاهش یافته است.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: در آزمون کارشناسی سال آینده 895 هزار و 100 داوطلب ثبت ‌نام کرداند که این آمار نشان دهنده کاهش 35 هزار نفری داوطلبان نسبت به سال گذشته است.

karim-mech

کاربر بیش فعال
مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به میزان داوطلبانی که برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کرده اند اعلام کرد که میزان داوطلبان کنکور سال آینده نسبت به سال گذشته 35 هزار نفر کاهش یافته است.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: در آزمون کارشناسی سال آینده 895 هزار و 100 داوطلب ثبت ‌نام کرداند که این آمار نشان دهنده کاهش 35 هزار نفری داوطلبان نسبت به سال گذشته است.

سال گذشته چنان رکبی زدن که همه از درس خوندن پشیمون شدن!

engineer110

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
من در مورد دروس ریاضی سوال دارم .
آیا کسی ریاضی 1و2 ماهان رو خونده؟ یا کسی ریاضی مهندسی مدرسان رو خونده؟به نظرتون خوبن؟
من معادلات نصیر نوشته ی مهندس کریمی و ریاضیات 1و2 آقاسی رو خوندم.از کلاساشونم تو موسسه نصیر استفاده کردم. کتابای خوبیه مطالب رو کامل توضیح دادن و تست هم به اندازه کافی دارن.کافین به نظرم.نظر شما چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا