تبعیض جنسیتی بین خانم ها و آقایان در استفاده از وسایل نقلیه عمومی را قبول دارید؟

maryam_22

عضو جدید
کاربر ممتاز
بفرما اينم مدرك از اينكه كي جاي كي رو تصاحب ميكنه ؟ من الان به تبعيض جنسيتي در وسايل نقليه عمومي خصوصا مترو اعتقاد پيدا كردم :d

فـــــــــتوشــــاپه
نه اتفاقا از اون وقتي كه نصفه واگن يكي مونده به اول و اخر رو هم دادن به خانوما ، من هميشه ميبينم تعداد اقايون اونجا بيشتر از خانوماس :surprised:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه بحثم این نیست چیزی میشه یا نمیشه.

علت تفاوت در نحوه برخورد برام مهمه که بدونم.

اگه اون خانم بیاد جای خانما ایرادی نداره چون آزاده. اما اگه شما برین جای خانما خیلی بوووووووق و بووووووووووووووووووق و بوووووووق هستین. ضمنا باید شمارو بوووووووووووق کرد که دوباره از این بوووووووووووقای زیادی انجان ندین. دلیلش اینه جان من.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
مترو که مشخصه مختلط هست، قسمت آقایونی وجود نداره که کسی ناراحت بشه.

برای اتوبوس شهر شما رو رو نمیدونم اما شهر ما حساس نیستند، از هر دو طرف هم اگه کسی بره طرف دیگه میگن برین طرف خودتون برای ما جا از باز بشه.
البته زمان های خلوت من به دفعات دیدم که زن و شوهر با هم در ردیف آخر طرف مردها و یا مردها در ردیف اول قسمت خانوم ها نشستن و مشکلی هم پیش نمیاد.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مترو که مشخصه مختلط هست، قسمت آقایونی وجود نداره که کسی ناراحت بشه.

برای اتوبوس شهر شما رو رو نمیدونم اما شهر ما حساس نیستند، از هر دو طرف هم اگه کسی بره طرف دیگه میگن برین طرف خودتون برای ما جا از باز بشه.
البته زمان های خلوت من به دفعات دیدم که زن و شوهر با هم در ردیف آخر طرف مردها و یا مردها در ردیف اول قسمت خانوم ها نشستن و مشکلی هم پیش نمیاد.
مشکل اینجاست که یه خانم میاد قسمت آقایون می شینه بعد به شما می گه:‌آقا برین اونور وایستین مگه خواهر مادر ندارین. نامحرمین ناسلامتی!!
شمام می شین::eek:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اینجاست که یه خانم میاد قسمت آقایون می شینه بعد به شما می گه:‌آقا برین اونور وایستین مگه خواهر مادر ندارین. نامحرمین ناسلامتی!!
شمام می شین::eek:

اون تیکشو که درست میگه برو اونور

ولی کارش از اول اشتباه وقتی شما راحت نیستی که یه اقا بیاد کنارت نیا بشین رو حق مردا

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که هرچی میبینم هیچ تبعیضی وجود نداره چه تو اتوبوس چه تو تاکسی و چه تو مترو. در ضمن اگه سمت خانومها توی اتوبوس یا مترو پر بشه میان سمت آقایون ولی تحت هیچ شرایطی نه آقایون میرن سمت خانومها و نه خانومها اجازه این کار رو میدن ، اگه یه بدبختی اشتباهی سوار بشه تا موقعی که برسه به ایستگاه بعدی مدام بهش تیکه می ندازن و سرش غر میزنن

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یک سوال جدی است.

خواهشا به دور از تعصبات هم نوع دوستی،به آن پاسخ بگویید.

چرا خانم ها این حق را دارند،که در اتوبوس،مترو یا........ در قسمت مخصوص آقایان سوار شوند و حتی صندلی خالی را که حق مسلم یک آقا است،تصاحب کنند. :mad:

اما یک آقا حق ندارد به قسمت مخصوص خانم ها وارد شود و در صورت ورود، با اعتراض و توهین گسترده از سوی خانم ها مواجه میشود!!!! :(

بارها شده در سرمای زمستان این بی آر تی ها قسمت مردانه جا نبوده، اما هیچ مردی جرات نکرده بره قسمت زنانه.

اما اکثرا خانم ها روی صندلی های قسمت مردانه هم مینشینند !!!!!!!

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=102062&stc=1&d=1339527068​

خب چون اونا زن هستند.

اما کلا این موضوع فقط مختص اتوبوس نیست. کلا خیلی وقته زنها وارد حیطه مردها میشوند و کسی چیزی نمیگه اما همین که یه مرد وارد حیطه خانم ها بشه مثه بمب میترکه و داد و اعتراض همه گوش فلک رو کر میکنه دلیلش هم بعلت فرهنگ غلطیه که جا افتاده و هم یکم بر میگرده به طبیعت مرد و زن یعنی مثلا یه مرد خوشش میاد که از حق خودش به یه خانم بده اما زنها عمرا از حق خودشون حتی واسه دوستان صمیمی و همجنس خودشون نمیگذرند.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال واقعا بایستی به حق عمل کرد تعداد صندلی خانمها در اتوبوسها کمتره
همینو بگو... دوسوم بی آر تی رو دادن بهتون ناراحتم هستین؟ :D
.
.
من که هرچی میبینم هیچ تبعیضی وجود نداره چه تو اتوبوس چه تو تاکسی و چه تو مترو. در ضمن اگه سمت خانومها توی اتوبوس یا مترو پر بشه میان سمت آقایون ولی تحت هیچ شرایطی نه آقایون میرن سمت خانومها و نه خانومها اجازه این کار رو میدن ، اگه یه بدبختی اشتباهی سوار بشه تا موقعی که برسه به ایستگاه بعدی مدام بهش تیکه می ندازن و سرش غر میزنن
وای ما یه بار تو سرویس دانشگاه به تلافی کار پسرا که همیشه می اومدن سمت خانوما رو اشغال می کردن، رفتیم قسمت آقایون نشستیم رو صندلی.... تا خود ایستگاه بهمون تیکه انداختن...

ما هم از لجشون تکون نخوردیم تا بچزن

.
.
بحث این قضیه قبلا روشن شده... خانوما از جانب آقایون احساس خطر می کنن... فک می کنن حریمشون شکسته... یه کم دید جنسیتی رو تو جاامعه کاهش بدین نتایج مثبتشو مشاهده می کنید

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب معلومه دیگه:
lady is first...
حالا واقعا تنها دغدغت همینه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*Essi*

اخراجی موقت
خب معلومه دیگه:
lady is first...
حالا واقعا تنها دغدغت همینه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا لیدی ایز فرست؟

ایز لیدی دیفرنت فرام جنتلمن؟

به هر حال باید همه دغدغه ها یه جورایی جواب داده بشه، خواهران بدجوری دارن نسل برادران رو منقرض میکنند. :)

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا لیدی ایز فرست؟

ایز لیدی دیفرنت فرام جنتلمن؟

به هر حال باید همه دغدغه ها یه جورایی جواب داده بشه، خواهران بدجوری دارن نسل برادران رو منقرض میکنند. :)

ایز لیدی دیفرنت فرام جنتلمن؟OKKKKKEY

*Essi*

اخراجی موقت

پریروز ایستگاه اول داشتم مترو سوار میشدم یه پلیس چاق گذاشته بودن جلوی واگن بانوان کسی از برادران سوار نشه.

تا در مترو باز شد، موج خروشان منتظران صندلی مترو، یهو غرش کرد، قسمت مردانه پر شد، یهو نگاه ها چرخید به سمت واگن نیمه خالی بانوان محترمه.:heart:

یک موجی درست شد به سمت اون در پلیس مترو رو هم برد تو، پلیسه تا ایستگاه بعدی در دریای زلال ملت خواهر و برادر گیر افتاده بود، خیلی جالب بود.....:biggrin:

*Essi*

اخراجی موقت
من با هردوش مشکل دارم.
نه خانما برن تو قسمت اقایون نه اقایون بیان تو قسمت خانما!

در حالت عادی حرفتون درسته.
اما وقتی قسمت زنانه به عنوان مثال خالی بود و قسمت مردانه پُر پُر، اگر مرها برن اونور چرا خیلی از زنان اعتراض میکنند؟

در حالیکه مردا به ورود زن ها اعتراضی نمیکنند و چیزی نمیگن.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا یادش بخیر
یه زمانی دبیرستانی بودیم اولین ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس بودیم
همینکه اتوبوس واستاد یه دختره پرید نشست جای مردا :surprised:
مام که 20 نفر میشدیم نامردی نکردیم قشنگ دور اینو گرفتیم مجبور شد ایستگاه آخر پیاده بشه :biggrin:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما وقتی قسمت زنانه به عنوان مثال خالی بود و قسمت مردانه پُر پُر، اگر مرها برن اونور چرا خیلی از زنان اعتراض میکنند؟

مگه نمی دانی!‌مردا برای خانما نامحرمند و اگه به خانما بخورند، اوووووووووووووووووووو وای وای وای وای
اما بر عکس خانما برای آقایون نامحرم نیستند تا فلان جا ایراد نداره.
یه بار تو واحد بودم یه خانمی اومد تو قسمت مردونه و با عصبانیت گفت برو اونور مگه نمی دونی من نامحرمم!
منم:eek::surprised::eek:
یه بارم یه مرده (از نوع لندهور) به اسم دفاع از حقوق زنا رفته بود تکیه داده بود بهشون و ازشون دفاع می کرد
یه سوال:
چرا اگه یه زت برهنه اگه کله شو از پنجره در بیاره هزار تا قلچماق می رند نجاتش بدن اما اگه یه مردو تو خیابون سر ببرند کسی ککش نمی گزه هیچ ملت فیلمم می گیرند؟

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مگه نمی دانی!‌مردا برای خانما نامحرمند و اگه به خانما بخورند، اوووووووووووووووووووو وای وای وای وای
اما بر عکس خانما برای آقایون نامحرم نیستند تا فلان جا ایراد نداره.
یه بار تو واحد بودم یه خانمی اومد تو قسمت مردونه و با عصبانیت گفت برو اونور مگه نمی دونی من نامحرمم!
منم:eek::surprised::eek:
یه بارم یه مرده (از نوع لندهور) به اسم دفاع از حقوق زنا رفته بود تکیه داده بود بهشون و ازشون دفاع می کرد
یه سوال:
چرا اگه یه زت برهنه اگه کله شو از پنجره در بیاره هزار تا قلچماق می رند نجاتش بدن اما اگه یه مردو تو خیابون سر ببرند کسی ککش نمی گزه هیچ ملت فیلمم می گیرند؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی مگه زمان شاه که اتوبوس مختلط بوده اتفاقی میوفتاده که جدا کردن؟ جالبه دوست دارم بدونم مثلا چه اتفاقاتی میوفتاده؟ :w07:
لابد اتفاقات بد بد ميافتاده ديگه تو زياد كنجكاوي نكن .
اين تفكيكها براي رفاه حال خانمهاست. راضي نيستين؟

جین ایر

عضو جدید
مرسی دوست عزیز.
خودت استارتر می پذیری
ی خانم تو جمع مردونه که لابد جا نبوده لابد دیرش شده هزار لابددیگه اومده بایسته تو بشینی ؟
بعد معمولا حقوق خانم ها نادیده گرفته میشه حالا استثنایی هم پیدا شده سخته ؟
من مرد بودم اصلا سختم نبود با کمال میل به یک خانم دیگه اجازه می دادم از صندلی من استفاده کنه هر چند خانم هستم نسبت به برخی از افراد مثل خانم های باردار و یا پیرمردا و بچه این کار و انجام می دم اینوجزو اخلاق می دونم.

آخرین ویرایش:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
100000000000000%موافق!!!
تازه جدیدن تو کرمون که اینطوره زنا از دره جلو سواره خط میشن!دی

البته تعداد خانوم هایی که پول بلیط رو حساب نمیکنن بیشتره برا همون شهرداری تصمیم گرفته خانوم ها از در جلو سوار شن!

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته تعداد خانوم هایی که پول بلیط رو حساب نمیکنن بیشتره برا همون شهرداری تصمیم گرفته خانوم ها از در جلو سوار شن!

یحرکون نساء مع الواحدفی سبیل الله.
زنان با واحد در شهر تردد می کنند در حالیکه خیال می کنند راننده فی سبیل الله این کارو انجام می ده

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
دیگه این رفتار نشون میده که خانما چقدر به حقو حقوق اقایون اهمیت میدن.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبعیض ینی بی عدالتی...حق کشی...
کلا چیزه بدیه...
چرا شما میتونید موتور سوار بشید ما نمیتونیم؟!!
:cool: