جمله های كوتاه با يك دنيا معنا

n.sara

عضو جدید
من برای متنفر بودن از کسانی که از من متنفرند وقت ندارم
زیرا من گرفتار دوست داشتن کسانی هستم که مرا دوست دارند!
کوروش کبیر

mar.1980

عضو جدید
يك ...

يك ...

افريننده جوياى ياران است نه نعش ها و مومنان . افريننده جوياى افرينندكان قرين خويش است ، جوياى انانكه ارزشهاى نوين را بر لوح هاى نو مينكارند*** زرتشت بيامبر ايران زمين ***

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
وقتی هر روز کسی بهت بگوید این نمیشود نایست پیش برو و ثابت کن که همه چیز شدنی هست حتی محالترین کارها کافیست به خدا توکل کنی و پیش بروی

Amir M@hdi.A

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی
کاربر ممتاز
اگر می‌خواهيد در زندگی دوستان وفادار و ياران غمخوار داشته‌باشيد، کم و خيلی دير با مردم دوست شويد .«هرشل»

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند. رنه دكارت

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
اگر آدم خوبی با تو بدی کرد،چنان وانمود کن که نفهميده‌ای. او توجه خواهد کرد و مدت زيادی مديون تو خواهد بود. يوهان ولفگانگ گوته

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
«هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظاره‌گر اين دعوا هستند، احمق‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
زندگی جبر نيست؛
اگر بشناسيم چندجمله‌ای محبت و ايثار را
اتخاد ناگسستنی دلهای اهل ايمان را
بسط انسانيت و تجزيه کدورتها و عداوتها را اگر دوستيها را جمع، دشمنيها را کم،
شاديها را ضرب و غمها را تقسيم کنيم،
محبتها را به توان برسانيم و کينه‌ها را به زير راديکال ببريم،
مفهوم زيبای زندگی را می‌فهميم. چندجمله‌ای زندگيتان «تعريف شده‌تر» و اتحاد قلبهايتان مستحکم‌تر باد.

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
سخنان مهاتما گاندی - پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری، آنست که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی. - تمامی گناهان ، نهانی صورت می گیرد. آن لحظه ای که درک کنیم خداوند حق بر افکار ما گواه است ، شاید رها و آزاد شویم. - هیچ چیز نمی تواند مانع آن شود که به همسایگان خویش در ماورای مرزهای خود نیز خدمت کنیم . . - خود را قربانی کنیم بهتر است تا دیگران را. - این مرزها را هرگزخداوند به وجود نیاورده است . .

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
گالیله : هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد.... ویلیام شکسپیر : گذشت زمان بر آنها که منتظر می مانند بسیار کند، بر آنها که می هراسند بسیار تند، بر آنها که به سر خوشی می گذرانند بسیار کوتاه است. اما بر... ماریو لاگومن: با زمان قرار زندگی مسالمت آمیز گذاشته ام که نه او مرتبا مرا دنبال کند و نه من از او فرار کنم، سرانجام که به هم خواهیم رسید.... ویکتور هوگو : هرگز در ميان موجودات مخلوقي كه براي كبوتر شدن آفريده شده كركس نميشود. اين خصلت در ميان هيچ يك از مخلوقات نيست جز آدميان....

n.sara

عضو جدید
گفتند عينك سياهت را بردار دنيا پر از زيباييست!!!
عينك را برداشتم...
وحشت كردم از هياهوي
رنگها!
عينكم را بدهيد
ميخواهم به دنياي
يكرنگم برگردم

n.sara

عضو جدید
اي كاش من هميشه بچه بودم
اونوقت به جاي قلبم سر زانوهام زخمي مي شد!

RZGH

عضو جدید
کاربر ممتاز
شک کرده بودم که کسی بین مادونفرباشداما حالا میبینم انگار من بین دونفر بودم........

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
گريزانم از اين مردم که با من به ظاهر همدم و يکرنگ هستند... ولي در باطن از فرط حقارت به دامانم دوصد پيرايه بستند... از اين مردم که تا شعرم شنيدند به رويم چون گلي خوشبو شکفتند... ولي آن دم که در خلوت نشستند مرا ديوانه‌اي بدنام گفتند
وای چقدر این جمله سخت و سنگینه.
یعنی نمی شه یه طور دیگه نگاه کرد؟

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ای قلب من
اگر کسی پیش امد تا بپرسد؟
انچه برایم رخ داده است را بازگو مکن.
تنها بگو خدا شنواترین شنواست.

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
دهان مردم دروازه ایست که بستن آن دشوار است
ولی می توانی با ادامه ی کاری که موجب گشودن دهانشان شده آنها را بسوزانی

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
دیگران برای خوابیدن قصه می گویند،ما قصه خود را می گوییم که دیگران بیدار شوند . . .

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
درمقابل سختیها همچون جزیره اى باش که دریا هم با تمام
عظمت وقدرت نمى تواند سر او را زیر آب کند . . .

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
به جای اینکه سعی کنید مرد موفقیت ها باشید، سعی کنید مرد ارزشها باشید.

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
آبراهام لینكلن:
* همه كس می توانند بدبختی را تحمل كنند، اگر می خواهید اخلاق كسی را امتحان كنید به او قدرت بدهید.

آلفرد دوموسه:
* آدمی شاگردی است كه درد و اندوه او را تعلیم می دهد و هیچكس بدون احساس این معلم قادر به شناسایی خود نیست.

آناتول فرانس:
* هیچ عیب ندارد كه شما فهیم و فیلسوف باشید، ولی اگر هستید طوری رفتار كنید كه كسانی كه با شما حرفی میزنند شما را به سادگی خودشان تصور كنند.
* هرگز با احساساتی كه از اولین برخورد نسبت به كسی پیدا می كنید نسنجیده اعتماد نكنید.
* خنده بهترین اسلحه جنگ با زندگی است.

آنتوان چخوف:
* انسان همان است كه خود باور می كند.

آنده ژید:
* هركس باید راه زندگی خودش را پیدا كند و از آن راه برود، نه از راه زندگی دیگری.

ابن سینا:
* هرچه را شنیدی مادام كه دلیلی بر خلاف آن نداری ممكن بدان.

ابوالفضل بیهقی:
* مردان بزرگ نام بدان گرفتند كه چون بر دشمن دست می یافتند، نیكویی می كردند و از او درمی گذشتند.

ادوارد گیبن:
* بادها و امواج سهمگین پیوسته طرف قابلترین ملاحان هستند.

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
استاندال:
* در تنهایی و عزلت هرچیزی را می توان كسب كرد به استثنای شخصیت.

اسپینوزا:
* فقط تا حدی به لذت و تفریح بپرداز كه برای حفظ تندرستی ات لازم باشد.

اسكار وایلد:
* همیشه دشمنان خود را ببخش چیزی بیش از این آنها را ناراحت نمی كند.
امرسون:
* اعتماد به نفس اولین راز كامیابی است.

امیل زولا:
* تا به حال بیشتر كسانی موفق شده اند كه كمتر تعریف شنیده اند.

اونوره دوبالزاك:
* استعداد شگرف بدون اراده آهنین معنی و مفهومی ندارد.

باسیل والش:
* اگر ندانید به كا می روید چگونه توقع دارید با آنجا برسید..

Amir M@hdi.A

کاربر ممتاز
بایگون:
* آمیختن سخن راست با دروغ مانند عیاری است كه به سكه های نقره و طلا نهند. هرچند مایه استحكام مسكوك است، اما از بهای آن می كاهد.

بتهوون:
* اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بكوش، زیرا آن شادی كه ما به دیگران میدهیم به دل خود ما برمی گردد.

بودا:
* یك روز زندگی با روشن بینی، بهتر از صد سال عمر در تاریكی است.

تولستوی:
* همه می خواهند بشریت را عوض كنند، ولی دریغا كه هیچكس در این اندیشه نیست كه خود را عوض كند.

جان اشتاین بك:
* هرچه سن و سال انسان بالا می رود به همان نسبت در رابطه با تغییر و تحول از خودش مقاومت نشان می دهد، به ویژه تغییراتی كه موجب بهتر شدن امور می شود.

جرج برنارد شاو:
* فاجعه آمیزترین حادثه در دنیا اینست كه فرد نابغه ای بی مرام باشد.
* مزه زندگی بخاطر وجود مرگ از دست نمی رود، همانطور كه خنده ما از جدی بودن زندگی نمی كاهد.

جرج هربرت:
* سخنان آرامش بخش كاراتر از یك سطل آب برای خاموش كردن آتش اس

aynaz.m

کاربر ممتاز
گاهی باید یاد بگیریم از ظاهر یه نفر اونو قضاوت نکیم شاید چهره ی او سرد و بی احساس باشد اما تو نمیدانی دنیا به او یاد داده اینگونه باشد بهتر هست خودش را خوب بشناسی نه ظاهرش را

vajiheh.kh

عضو جدید
مردم حتی زمانی هم که از شما می خواهند معایب شان را آشکارا به آنها بگویید ، انتظار ستایش و تحسین دارند. ........... ویلیام سامرست موام
بهشت بزرگترین فریب برای جهنم کردن دنیاست. ............... صادق هدایت

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه تلخ است ؛علاقه ای که عادت شود ،عادتی که باور شود !باوری که خاطره شود ....وخاطره ای که درد شود ...:(

aynaz.m

کاربر ممتاز
گاهی میخواهی فریاد بزنی اما بهتر توی اب فریاد اعتراض بزنی اخر دیگر هیچ کس صدایت را نمیشنود پس فریاد زدن بی فایده است