مسابقه *** این علائم مربوط به کمبود یا بیش بود (سمیت) کدام عنصر غذاییه؟

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه دوستان ميدونم من برنده نشدم ولي ديدم گلدون بيچاره من يه بلايي سرش امده..گفتم نظر شما رو هم بپرسم ببينم چه كارش كنم. به نظر من كمبوده.كمبود نيتروژنه؟مشاهده پیوست 85479
خیر سهیلا خانم کمبود گوگرد هم نیست. شما هم فقط یک بار دیگه فرصت دارید جواب بدید. راستی این عکس گلدونت را نتونستم باز کنم، نمی دونم چرا نتونستم بازش کنم!

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم بين كمبود k & mg شك دارم
http://up.vatandownload.com/images/rc06e3i2xonru7nf2df.jpg اين هم عكس گلدون طفلكي منه
به نظر من مشکل آگلونمای شما کمبود عناصر نیست، بلکه به احتمال زیاد مشکل مربوط به شرایط نگهداری میشه. مثلا ممکنه شرایط خیلی گرم و خشک باشه یا آبیاری زیاد انجام شده باشه.
در کل شرایط نگهداری و پرورش آگلونما به شرح زیر است:
نور: تحمل نور مستقیم آفتاب را ندارد. اتاقهای قسمت شمالی ساختمان بهترین شرایط نوری این گیاه است.
دما: بهترین درجه حرارت در زمستان 15 درجه سانتی گراد و در تابستان 24 درجه سانتی گراد است.
آبیاری: در زمستان هفته ای یکبار و در تابستان دو بار در هفته آبیاری شود.
رطوبت: در تابستان هفته ای دو بار احتیاج به غبار پاشی با آبفشان دارد. رطوبت اتاق در زمستان برای گیاه کافی است.
تغذیه: در فصل رشد در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار تغذیه مصنوعی با کودهای قابل حل در آب مخصوص گیاهان زینتی لازم است.
خاک مناسب: خاک برگ.

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
بین مولیبدن و روی دو به شکم!
علایمش به هر دو میخوره ولی چون برگها پیچ و تاب زیادی دارن میگم کمبود روی!

این الهه گفت یادتون رفت انگار !!!به نظرم منم باید روی باشه اما اگه نیست !! اینو حسابش نکین هااااااا!ا

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمن تشکر از دوستان شرکت کننده به ویژه الهه، الهام و سهیلا خانم. پاسخ صحیح کمبود روی در ذرت بود که همانطور که الهه خانم زودتر از الهام خانم اشاره کردند ایشون برنده مسابقه هستند، ضمن تبریک به ایشون ازشون درخواست میکنم سوال بعد را مطرح کنند. همچنین از الهام خانم هم تشکر میکنم.

eliot -esf

کاربر ممتاز
متاسفانه هیچ کدوم از جوابا صحیح نیس..
عجب سوال مزخرفی طرح کردماااا :-(

اره واقعا :D خوب یک عکس دیگه بگذار !! اخه این خشک هم شدن دیگه خیلی مشخص نیست کجاش سفید شده !!! لکه ها چه شکلی هستن !! از کجا بفهمیم !!!

Soheila.G

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميدوني چيه؟ اين شبيه زنگ زرده به خدا من همه مدله دارم قاطي ميكنم
كمبود پتاسيم نيس؟ k ؟

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید نمیتونم نقل قول بگیرم.
باتشکر از همه دوستان ولی متاسفانه جواب ها اشتباه بودن،
نه آقا ابوذر سمیت نیس،کمبود!

تصویری ک گذاشتم انگار چندان واضح نیس،اگه اجازه میدین جواب رو بگم؟؟؟ :smile:

eliot -esf

کاربر ممتاز

نه اجازه نمیدیم:D !!! کمبود نیتروژن که من گفتم نیست ؟؟؟

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله الهه خانم دیگه خیلی وقت جواب دادن تموم شده، خودتون جواب را اعلام کنید و سوال بعد را لطفا بزارید... ممنون... اشکالی نداره خیلی وقتها هم هست کسی نمی تونه جواب را در زمان مقرر پیدا کنه، این جژئی از مسابقه است. ممنون.

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب کمبود منگنز در گندم بود.دوستای گلم من چن روزی هست مشکل نت دارم.نمیتونم بهتون سر بزنم.الانم که از خونه وصل شدم نیم ساعت بیشتر طول کشید تا تونستم این پست رو بدم...لطفا یکی بجای من سوال رو طرح کنه!آقا ابوذر شما که استارتر تاپیکی خودت یه نفر رو انتخاب کن...ممنون

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب کمبود منگنز در گندم بود.دوستای گلم من چن روزی هست مشکل نت دارم.نمیتونم بهتون سر بزنم.الانم که از خونه وصل شدم نیم ساعت بیشتر طول کشید تا تونستم این پست رو بدم...لطفا یکی بجای من سوال رو طرح کنه!آقا ابوذر شما که استارتر تاپیکی خودت یه نفر رو انتخاب کن...ممنون
ممنون، پس با اجازتون من از الهام خانم خواهش میکنم سوال بعد را بزارند....

eliot -esf

کاربر ممتاز
ممنون، پس با اجازتون من از الهام خانم خواهش میکنم سوال بعد را بزارند....

مر3000000000000000000000!!!! از خیلی وقت پیش من یک سوال طراحی کرده بودم برنده شدم بگذارم;) !!! بفرمایین ... اگه گفتی !!!.jpg

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممکنه نه حتما !!! اما گیا هشم بگو گلاب جون !!!

جدی؟؟ مشکوک بودم وگرنه به این سرعت جواب درست رو نمیدادم...
آخه مدتها پیش توی یه وبلاگی بودم که اسم با مزه ای داشت....دکترپسته...:Dاین سوختگی دور برگ رو اونجا دیدم...که از کمبود پتاسیم ایجاد شده بود...حالا نمیدونم گیاه تو هم همون پسته هست یا نه الهام جون؟
:redface:

بالا