این سوسک همه را وحشت زده میکند!

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
برترین ها: سوسک تيتان دومين سوسک بزرگي است که در جنگل هاي باراني آمازون زندگي مي کند. اين سوسک که تنها عضو خانواده Cerambycidae (سوسک هاي شاخک بلند) است، يکي از بزرگترين گونه هاي سوسک در جهان به شمار مي رود.

سوسک تيتان بيشتر در جنگل هاي باراني ونزوئلا، کلمبيا، اکوادور، گويان فرانسه، پرو و شمال مرکزي برزيل زندگي مي کند و تورهايي وجود دارد که صرفاً براي شکار سوسک تيتان به اين جنگل ها سفر مي کنند . براي اين کارنوعي لامپ گازي روشن مي شود که مي تواند سوسک نر را به سوي خود جلب کند. سوسک هاي خشک شده در دسترس همه ي علاقمندان قرار دارد ولي گونه هاي بسيار بزرگ اين سوسک معمولاً کمياب هستند و قيمت آنها به صدها دلار مي رسد.

به عنوان مثال يکي از گونه هاي نر اين سوسک که طول آن به 150 ميلي متر مي رسد در سايت eBay به مزايده گذاشته شد و در مارچ 2012 به قيمت 540$ دلار به فروش رسيد. آژانس هاي اکوتوريسم در ساير کشورها از اين سوسک ها در تبليغات خود استفاده مي کنند.

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید رفت چن تاشو پیدا کرد لازم میشه چون از کوچیک تر از این خانم ها میترسن دیگه با این..........

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید رفت چن تاشو پیدا کرد لازم میشه چون از کوچیک تر از این خانم ها میترسن دیگه با این..........
اما به نظر من این بهتر از سوسریه. (سوسری که می دونید چیه؟ همون سوسک فاضلابه) این هم قشنگتره، هم آروم تر راه میره، هم پرز پاهاش کمتره...
ببین، تو دستشون چقدر بی حرکت بوده که این همه عکس ازش گرفتن. در ضمن جنسشم بهتر از اوناس.:w16:........

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما به نظر من این بهتر از سوسریه. (سوسری که می دونید چیه؟ همون سوسک فاضلابه) این هم قشنگتره، هم آروم تر راه میره، هم پرز پاهاش کمتره...
ببین، تو دستشون چقدر بی حرکت بوده که این همه عکس ازش گرفتن. در ضمن جنسشم بهتر از اوناس.:w16:........
چون اینجا نیستش میگی دیگه؟

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون اینجا نیستش میگی دیگه؟
فکر کنم آره:cry:
اول به این فکر نکردم. ولی الان که این سؤالو پرسیدی تصور کردم که اگه یکی از اینا رو دیوار اتاق باشه چی میشه؟!:w45:
ولی قبول داری قابل کنترل تر از سوسرین که؟

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم آره:cry:
اول به این فکر نکردم. ولی الان که این سؤالو پرسیدی تصور کردم که اگه یکی از اینا رو دیوار اتاق باشه چی میشه؟!:w45:
ولی قبول داری قابل کنترل تر از سوسرین که؟
تو میتونی کنترل کنی بفرما کنترل کن

yafa 7

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو میتونی کنترل کنی بفرما کنترل کن
اعصاب نداریا...
منم اعصاب ندارما:mad:...............
شما سوسکه رو بده تا من کنترلش کنم.:razz: منو دست کم نگیر. دوره کارشناسی کلی حشره اتاله کردیم.
از جمله سوسک و ملخ و ... . می دونی که برای اتاله کردن باید حشره رو دستت بگیری.

mohammad vaghei

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اعصاب نداریا...
منم اعصاب ندارما:mad:...............
شما سوسکه رو بده تا من کنترلش کنم.:razz: منو دست کم نگیر. دوره کارشناسی کلی حشره اتاله کردیم.
از جمله سوسک و ملخ و ... . می دونی که برای اتاله کردن باید حشره رو دستت بگیری.
نه بابا من اعصاب دارم و همش هم شوخی بود ولی قبول کن که ترس داره برا بعضی ها

sheyda jon

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربون خدا برم من
آخه چه جونورایی یهو می آفرینی!
:confused:

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کن همچین حشره ی کوچمولویی کنارت باشه بخوای با دمپایی مبارک لهش کنی....ایییییییی یک صدایی بده شبیه قرچچچچچ اونم از نوع خیسش....بارالها!!!!:دی

Girlicious

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کن همچین حشره ی کوچمولویی کنارت باشه بخوای با دمپایی مبارک لهش کنی....ایییییییی یک صدایی بده شبیه قرچچچچچ اونم از نوع خیسش....بارالها!!!!:دی

نه تو رو قران من یکی 1بار کشتم تا 1هفته عذاب وجدان داشتم شبا میومد خوابم

smooth criminal2

اخراجی موقت
آره دیگه میگفت چرا منو کشتی
منم همینجوری با دمپایی بزنمت له بشی دل و رودت باید بیرون؟

نگفت که چرا بچه هامو بی سرپرست کردی؟؟؟؟؟
حالا کی بره یارانه هاشونو بگیره؟؟؟؟
تو خجالت میکشی که از این کارای نژاد پرستانه انجام میدی؟؟؟؟
زود جواب بده
(تو فیلما، در این قسمت یه تکونی هم به لامپ میدن تا فضا ترسناک تر هم بشه...!!!!!

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه قشنگه...
با اینکه ازش میترسم ولی ای کاش اینجا بود میزاشتمش تو حشراتم یه نمره خوب میگرفتم...:D

Girlicious

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگفت که چرا بچه هامو بی سرپرست کردی؟؟؟؟؟ حالا کی بره یارانه هاشونو بگیره؟؟؟؟ تو خجالت میکشی که از این کارای نژاد پرستانه انجام میدی؟؟؟؟ زود جواب بده (تو فیلما، در این قسمت یه تکونی هم به لامپ میدن تا فضا ترسناک تر هم بشه...!!!!!
جانم؟نه خوشبختانه مجرد بود یارانه هم چون تعداد اعضای خانوادش زیاد بود بهش تعلق نمیگرفت ولی بیچاره عذاب وجدان دارم