ازدواج موقت

ازدواج موقت

• موافق

رای: 38 39.6%
  • مخالف

رای: 58 60.4%

• مجموع رای دهندگان
    96

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله دقیقا مثل تعدد زوجات که اگر مردی بدون اجازه همسر اول ازدواح مجدد داشته باشه قانون بجای مجازات شدید مرد
تنها کاری که انجام میده لطف میکنه و به زن اول اجازه طلاق یده
اینم شد مجازات؟؟؟ بجای مرد دراینجا زن اول و فرزندان مجازات میشن و زندگی از هم میپاشه

موافـــــــــــقم باهات شدیـــــــــد آبجی گلممممممممممممم;)

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافـــــــــــقم باهات شدیـــــــــد آبجی گلممممممممممممم;)
دستیار مدیر رو به خیر و خوشی از میدون بدر کردیم

ای نفس کششششششش ...دیگه کسی نبود

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دستیار مدیر رو به خیر و خوشی از میدون بدر کردیم

ای نفس کششششششش ...دیگه کسی نبود

اوره!راست میگیا!خب به همه خانوماخسته نباشید میگم موفق شدیم تقریبا

البته زیاد امیدوار نیستم(بازم حرف خودشونو میزنن!2روزدیگه یه تاپیک دیگه راجع به مزایای این امرالهی زده میشه:دی )

ولی جدی حرفایی که زدم حرفایی بود که توگلو گیر کرده بود واقعا ناراحت کنندس خیلی...

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
سلام.

خانوما !!

مگه این حکم مال اسلامی نیست که بحمدالله همه قبولش دارید؟

مگه زمان پیامبر هم نبوده؟

مگه امامای شیعه همه قبولش ندارن؟

پس

حرف حساب شما چیه آخه؟؟؟

• Like
واکنش ها: ?Why

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه تقلید معناش غیر از اینه؟!!

کدوم مرجع این حرفو زده؟؟؟ انگار شما بیشتر از من نیاز به مطالعه در امر تقلید دارید..مثلا یه سال بود که قم عید بود ولی ما هنوز روزه بودیم...یادتون نرفته که ایشالا؟ کار کدوممون درست بود؟ و گناه گوش کردن به حرف مرجعی که غلط گفت پای کیه؟؟
میشه بگی مثلا کجا عقلو تعطیل کردند؟؟ همون جایی که اگه بگه دختر 9 سال موظفه به حجاب به زور یه روسرب بکنی سرش بدون این که فکر کنی...
وقتی میخوای نص دین رو بفهمی هم باید دانششو داشته باشی هم عقل نه اینکه صرف عقل محدود خودت بگی این حکم مال دین نیست چون عقل من میگه!! دانش رو از اونهایی که بدست آوردن میپرسم اما عقل خودم هم شریک میکنم نه تقلید محض

من مرجعی رو ندیدم که ربا رو حلال کرده باشه حداقل اینایی که میشناسمشون! فعلا که بانک داریمون رو میبینی

امام چطوری قانعشون میکرد نماز ظهر چهار رکعته؟؟ سطحی نگر نباشید بحث سر این چیزا نیست...نماز 4 رکعته ربطی به مغایرت با عقل نداره
برای چی فکر کنم؟دلیل باید ببینم
این اکثر مسائل رو اگه میشه برای ما بشکاف همچنین دلیلش رو! مثلا همین نماز شکسته...و حدو مرزش و از این دست مسایل

شما میتونی حکم اصلیو برداشت کنی بسم الله البته اگه اون 20 جور واقعیت داشته باشه! شما مگه میتونی بگی کدومش درسته؟؟ کدومشو قبول میکنی؟؟

یعنی با عقلتون تشخیص میدید حکم خدا وسنت پیامبر چیه؟؟؟ماشاالله به عقل کامل شما دست راستتون روی سرما:دی
من با عقلم تشخیص میدم کدوم سنت به خدا و پیامبرش نزدیک تره... ببخشید نا محرمی...:دی

..........

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوره!راست میگیا!خب به همه خانوماخسته نباشید میگم موفق شدیم تقریبا

البته زیاد امیدوار نیستم(بازم حرف خودشونو میزنن!2روزدیگه یه تاپیک دیگه راجع به مزایای این امرالهی زده میشه:دی )

ولی جدی حرفایی که زدم حرفایی بود که توگلو گیر کرده بود واقعا ناراحت کنندس خیلی...
البته بازم میگم من با صیغه برای پسر مجری که ممکنه به انحراف کشیده بشه خیلی مخالفتی ندارم ولی به شرط اینکه با یک نفر باشه اونم تا زمان ازدواج
ولی خودم دوست ندارم همسر ایندم از این غلطا کرده باشه

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من حواسم هست تو حواست باشه:دی
اگه زمانی ازدواج کردم و خدای نکرده کوچکترین نگاه معنی داری ببینم آشی براش میپزم که نفس کشیدنو از یادش ببره ..هوو که جای خود داره
از همین شخصیتت خوشم میاد آجی جون;)
باریک احسنتتتتتتتتتتتتت;)

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
البته بازم میگم من با صیغه برای پسر مجری که ممکنه به انحراف کشیده بشه خیلی مخالفتی ندارم ولی به شرط اینکه با یک نفر باشه اونم تا زمان ازدواج
ولی خودم دوست ندارم همسر ایندم از این غلطا کرده باشه

منم این موردو قبول دارم آجی این حکم هم واسه این شرایط گذاشته شده بهتر از فسادوفحشاس....

مخالفت ما به خاطر سوءاستفاده از احکام الهیه...که بعضی فرصت طلبها میکنن....

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

خانوما !!

پس

حرف حساب شما چیه آخه؟؟؟
زمان پیامبر با حالا فرق داشته
ایشون و تمام ائمه بدلیل مقاصد سیاسی و اجنماعی به چنین کاری مبادرت می کردند
ولی الان موردی برای این کار وجود نداره مگر در موارد ضررورت

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دیدن ماه ربطی به تقلید نداره چون نمیخوای نص دین بیرون بکشی!!
خب خوبه یک جارو پیدا کردین ولی حجاب اجباری هم جایی گفته نشده
دانش پرسیدن معنی نداره مثل اینه که شما بگی برای درمان خودم علاوه بر نسخه دکتر عقل خودم رو هم دخیل میدونم اگر حکمی مربوط به دینه پس این ماییم که برداشت خودمون رو از شخصی بودن فرا ببریم
گورپدربانک!!!
علت تفاوت تو بعضی احکام رو باید جستجو کنید نه اینکه نظر شخصی بدین عده ای ممکنه فلان راوی یا فلان حدیث رو ثقه بدونند عده ای دیگر نه و...
من تخصصی تو احکام دین ندارم که بخوام بگم کدومش درستتره ولی عقلم میگه به اعلمترین شخصی که میشناسم رجوع کنم گرچه امام زمانم هم همین رو گفته
اما متاسفانه من اینقدر به عقل خودم اطمینان ندارم که تشخسص بدم چون ابزار و دانشش رو ندارم

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.

خانوما !!

پس

حرف حساب شما چیه آخه؟؟؟

برو بخون حرف حسابمونو دستت میاد چی میگیم!
بحث سوءاستفاده از احکامه !

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تخصصی تو احکام دین ندارم که بخوام بگم کدومش درستتره ولی عقلم میگه به اعلمترین شخصی که میشناسم رجوع کنم

دمت گرم...همینو میخواستم
عقل شما این اعلم بودنو از کجا تشخیص میده؟؟؟ یعنی اینقدر عقل ما کار آمده که بتونیم بین چند تا علما یکی رو اعلم بدونیم؟؟؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همین شخصیتت خوشم میاد آجی جون;)
باریک احسنتتتتتتتتتتتتت;)
عزیزمیییییییی :heart::gol:
منم این موردو قبول دارم آجی این حکم هم واسه این شرایط گذاشته شده بهتر از فسادوفحشاس....

مخالفت ما به خاطر سوءاستفاده از احکام الهیه...که بعضی فرصت طلبها میکنن....
فردا 22 بهمنه ولی ما از حالا تکبیر میگیم :Dتکبیررررر :biggrin:
بخصوص اینکه مردهای متاهل خیانتکار بیشتر از این مسئله سو استفاده میکنن تا بنده خداهای مجرد

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
زمان پیامبر با حالا فرق داشته
ایشون و تمام ائمه بدلیل مقاصد سیاسی و اجنماعی به چنین کاری مبادرت می کردند
ولی الان موردی برای این کار وجود نداره مگر در موارد ضررورت

تشکر میکنم!

اما این بصیرت شما چطوری حاصل شد؟

به نظر شما نمیتونستن بگن که " امت ما اکنون بدلیل مقاصد سیاسی و اجنماعی به چنین کاری مبادرت می کنیم"

"شما 1400 سال بعد نکنید؟"

میشد که بگن. اما نگفتن!

• Like
واکنش ها: ?Why

JavadMessi

مدیر بازنشسته

دمت گرم...همینو میخواستم
عقل شما این اعلم بودنو از کجا تشخیص میده؟؟؟ یعنی اینقدر عقل ما کار آمده که بتونیم بین چند تا علما یکی رو اعلم بدونیم؟؟؟
وقتی با تحقیق پی به اعلمیت یکیشون میبری همین کافیه حالا اینکه واقعا کدوم اعلمند الله اعلم!چ
بحث فکر کنم داره منحرف میشه اگه خواستین تو تاپیک دیگه ای ادامه بدین
راستی دوباره بدتون نیادا ولی لحنتون خیلی شبیه مردهاست

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تشکر میکنم!

به نظر شما نمیتونستن بگن که " امت ما اکنون بدلیل مقاصد سیاسی و اجنماعی به چنین کاری مبادرت می کنیم"

میشد که بگن. اما نگفتن!

ایــــــــــنو باش! اومده از آب گل آلود ماهی بگیره!

بحث سوءاستفادس همین!فقط همین باورکن!:)

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر میکنم!

میشد که بگن. اما نگفتن!
اولا که خوداعراب میدونستن اگر با دختری از قبیله ای ازدواج کنند تمام قبیله حامی اون مرد میشدن واکثرا از این نوع ازدواجها استفاده میشد
دوما اگر قرار بر گفتن بود پیامبر باید خیلی از مسال اینده را بازگویی میکردند
مثلا بگن مردم ما الان به میکرب میگیم شیطان(منظورم بیماری و ...)ولی ایندگان بدانید بعدهاعلم شما بالا میره و به شیطان میگید میکرب و یا خیلی از موارد دیگر
خداوند در قران حتی اسمی از امام اول شیعیان که مسذئه جنجال برانگیزی در طول تاریخ اسلام بوده و به همین دلیل اسلام به شاخه های متعددی تقسیم شده نیاوردن
شما انتظار دارید مسائل جزیی تر عنوان میشد

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عزیزمیییییییی :heart::gol:

فردا 22 بهمنه ولی ما از حالا تکبیر میگیم :Dتکبیررررر :biggrin:
بخصوص اینکه مردهای متاهل خیانتکار بیشتر از این مسئله سو استفاده میکنن تا بنده خداهای مجرد
مر30
فدات:heart:
بله آخه اون بنده خداهای مجرد توان همین صیغه کردنم ندارن!آقایون متاهلی که پول جیبشون یکم اضافه تر میشه از موقعیت و قوانین جدید فیض میبرن!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی با تحقیق پی به اعلمیت یکیشون میبری همین کافیه حالا اینکه واقعا کدوم اعلمند الله اعلم!چ
بحث فکر کنم داره منحرف میشه اگه خواستین تو تاپیک دیگه ای ادامه بدین
راستی دوباره بدتون نیادا ولی لحنتون خیلی شبیه مردهاست

آره داره منحرف میشه...تحقیق؟؟؟ جالب بود...نه من که جوابم رو گرفتم نیازی به ادامه نمیبینم...
نه بابا چرا بدم بیاد.. شما راحت باش....
خواستگاری که نیومدم ... علاقه ای هم ندارم واسه شما عشوه بیام و دختر بودن و ظرافتم رو به رخ شما بکشم...

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
ایــــــــــنو باش! اومده از آب گل آلود ماهی بگیره!

بحث سوءاستفادس همین!فقط همین باورکن!:)

اون قدر با منطق جواب دادی که چاره ای نیست جز باور کردن!

خدا به دادت برسه جواد مسی که

.........میخ آهنی نرود در سنگ

----------

همه موفق