اين چه عدالتيه؟؟؟؟؟

natashkooh

عضو جدید
خب دوستی منم گاهی از دیدن بعضی صحنه ها که جز زجر چیزی نیست و اون فرد هم هیچ دخالتی برای این موقعیتی که درش قرار داره نداره غصه می خورم و می گم پس کو عدالت خدا !!!!؟یه بچه که هنوز دست راست و چپش رو از هم نکرده چرا بخواد یه تایمی رو با زجر زندگی کنه و نهایتش بمیره تازه ردن قسمت خوب زندگیشه،اصلا چرا خدا به و جودش اورد و قت حتی یه سهم غذا هم ازش دریغ کرده یا کاری نکرده براش که ازش دریغ نکنن،این همه ظلم و ظالم رو چرا خدا جواب نمیده و راحت دارن روی کره زمین زندگی میکنن و.........نمی دونم شاید ما اعتقادمون ضعیف هست یا من هنوز بزرگ نشدم که درک کنم ولی سوال تو سوال منم هست
منم دقيقا همينو ميگم!!!!
چه سئوالای سخت سختی میپرسی شماااااااااااااااا...
1.اگه منظورتون از قربونی شدن قرار گرفتن تو یه شرایط خاص و رنج بردن هست مثلا" بچه های کوچیک که توی اون شرایط هستن این از حکمت خداست و خداوند به این جور حساب و کتابها در آخرت خواهد رسید ولی این معنیش این نیست که ما بیخیالشون بشیم وکمکی نکنیم...اونها هم وسیله آزمایش ما هستند ...همونجوری که توی قران اومده که مال و فرزند وسیله آزمایش هستند...حکمت خداوند این جور سرنوشتها رو مقدر کرده...
2.نمیتونم جواب مطمئنی بدم ولی فکر کنم سر نخشو پیدا کردم...حالا تا خداوند چه خواهد...:smile:(اینم یادگاری ناخداست)
ميگيم اخرت و تمومش ميكنيم!!!

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوسی یکی زجر بکشه که ما قراره امتحان شیم؟؟تو حاضری دور از جون گشنگی و یا تشنگی بکشی که یکی دیگه قراره بهشتی یا جهنمی شه؟؟
ببنین این نگاه از این جا بوجود میاد که ما همه چی رو محدود به این دنیا ببنیم...زجر روحی و جسمی مختص اون آدما تنها نیست...هر کدوم از ما ممکنه شرایط دردناکی برامون در طی زندگی بوجود بیاد...این حکمته خداوند و اون کسی که ما رو آفریده به این چیزها آگاه هست...
بهتره نگاهمونو از محدوده تنگ این دنیا کمی بالاتر ببریم...

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم دقيقا همينو ميگم!!!!

ميگيم اخرت و تمومش ميكنيم!!!
ای باباااااااااااا...من که گفتم باید ما هم وظیفه مونو در قبال این آدمها انجام بدیم...یه جوری میگین آخرت و تمام که انگاری آخرتی نیست یا اگه هست زیاد مهم نیست...چرا؟؟؟!!
پس ما چرا داریم الان زندگی میکنیم؟؟؟
یعنی انقده همه چی محدوده و بیهوده؟؟؟
دقیقا" از این نگاه هست که ما جواب این سئوالا رو پیدا نمیکنیم و قضاوت میکنیم...

kiyanna

اخراجی موقت
هیچ کدوم از کارهای خدا بی حکمت نیست این دنیا مکانه آزمایشه مطمئن باش هرکسی توی زندگیش یه مشکلاتی داره چه انسانهای مرفه و چه انسانهای نیازمند

natashkooh

عضو جدید
ببنین این نگاه از این جا بوجود میاد که ما همه چی رو محدود به این دنیا ببنیم...زجر روحی و جسمی مختص اون آدما تنها نیست...هر کدوم از ما ممکنه شرایط دردناکی برامون در طی زندگی بوجود بیاد...این حکمته خداوند و اون کسی که ما رو آفریده به این چیزها آگاه هست...
100% هممون تو شرايط سختي قرار ميگيريم ولي مقطعيه نه تمام عمرمون!!!!

پرواز@

کاربر بیش فعال
خدارو شكر!!!!
تا حالا هيچ وقت نشده بود از خودت بپرسي كه چرا اون داره من ندارم؟؟؟

من این دنیام دست خودمه زیاد کارم به کار خدام ندارم
چیریم اگه باشه تو دلیه دخلی به زندگیم نداره.....
زندگی جای کم آوردن و التماس کردن از خدا نیست
هر کی باید گلیم خودش رو از آب بکشه

capslock

عضو جدید
بهتر است انسانی باشیم با تمایلاتی ارضاء نشده تا خوکی با تمایلات ارضاء شده .بهتر است سقراطی ناخشنود باشیم تا ابلهی خشنود..

زیبا بود ولی اصل حاکم اصل تنازع بقاء

هر کسی هم که هر طور متولد شده بالخره 7 جد پیشش که خر پول نبوده شاید پدرشم با دسترج پول در آورده حرس مال و نباید خورد

natashkooh

عضو جدید
ای باباااااااااااا...من که گفتم باید ما هم وظیفه مونو در قبال این آدمها انجام بدیم...یه جوری میگین آخرت و تمام که انگاری آخرتی نیست یا اگه هست زیاد مهم نیست...چرا؟؟؟!!
پس ما چرا داریم الان زندگی میکنیم؟؟؟
یعنی انقده همه چی محدوده و بیهوده؟؟؟
دقیقا" از این نگاه هست که ما جواب این سئوالا رو پیدا نمیکنیم و قضاوت میکنیم...
اخه وقتي ميگيم اخرت كار رو به دست يه كار بلد ميسپريم و خودمون بيخيال ميشيم و حتي ديگه دربارش فكر هم نميكنيم!!!!

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اون دنیا رو قبول کنیم خدا چه جور می خواد زحر یه بچه رو تو اون دنیا جبران کنه اصلا شاید اون بچه دلش می خواست این دنیا رو مثل ما طعمش رو بچشه و زندگی کنه و بعد به اون دنیا بره،چه جور این تفامت ها جبران میشه

natashkooh

عضو جدید
تو تلاش كردي شدي ايني كه الان هستي و اين خيلي با ارزشه ولي يكي ديگه بدون زحمت شايد از تو بالاتر باشه!!!(از اينكه صريح ميگم اميدوارم ناراحت نشي)

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه وقتي ميگيم اخرت كار رو به دست يه كار بلد ميسپريم و خودمون بيخيال ميشيم و حتي ديگه دربارش فكر هم نميكنيم!!!!
به خاطر همین میگم حکمت خداوند...اینها هم وسیله آزمایشی برای ما انسانها هستند...این ما هستیم که باید با توجه کردن به این افراد و انجام وظیفمون و حس دلسوزی دنیا رو جای قشنگ تری بکنیم و با کمک به اونها آخرت خودمونو بسازیم...

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته...حالا به نظرتون چرا ما تو اون شرایط سخت قرار میگیریم؟؟؟
دوسی سخت تا سخت داریم،قبول داری؟بعضیا وااقعا دارن زجر می کشن و ذره ای زندگی نمی کنن،من اون ادمایی رو نمی گم که با سختی باید کار کنن و نون حلال در بیارن یا مثلا ماشین ندارن پایه پیاده رفت و امد می کنن من اون ادمایی رو می گم که نه جسمشون سالمه و نه واقعا تا الان یه نون کامل رو به چشم تونستن ببیننن و خیلی چیزایی که طاقت فرساست و حتی به ذهن من و تو خطور نمی کنه

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اون دنیا رو قبول کنیم خدا چه جور می خواد زحر یه بچه رو تو اون دنیا جبران کنه اصلا شاید اون بچه دلش می خواست این دنیا رو مثل ما طعمش رو بچشه و زندگی کنه و بعد به اون دنیا بره،چه جور این تفامت ها جبران میشه
دوست عزیز ما داریم درباره خداوند بزرگ وقادر صحبت میکنیم...کسی که جهان و تمام محتویاتش رو آفریده و به ما از خودمون آگاه تره...خداوند همیشه بهترین ها رو برای ما میخواد و برامون از همه دلسوز تره...
این حرف شما مثل این میمونه که یه مادر اجازه بده بچه اش خودشو از پل بنداز پایین به خاطر اینکه اینجوری دوست داره بچه اش...

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس می گی خدا هیچ؟ توهم ما ادماست؟ اعتقاد تو اینه دوسی؟فقط میگیم الکی خدا که یه امیدی داشته باشیم برا زجر کشیدنامون که بتوننیم تحمل کنیم!؟اگه خدا این باشه که گاهی هم من به همین نتیجه میرسم که دنیا واقعا ترسناکه،هر کی هر کاری کرد هر چقدر زورش رسید،پس چقدر دنیا تاریکه

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوسی سخت تا سخت داریم،قبول داری؟بعضیا وااقعا دارن زجر می کشن و ذره ای زندگی نمی کنن،من اون ادمایی رو نمی گم که با سختی باید کار کنن و نون حلال در بیارن یا مثلا ماشین ندارن پایه پیاده رفت و امد می کنن من اون ادمایی رو می گم که نه جسمشون سالمه و نه واقعا تا الان یه نون کامل رو به چشم تونستن ببیننن و خیلی چیزایی که طاقت فرساست و حتی به ذهن من و تو خطور نمی کنه
درسته...حالا شما فکر میکنین چرا ما باید این سختی های برهه ای رو تحمل کنیم؟؟خب چه دلیلی داره اصلا" رنج بکشیم؟؟؟
با جواب به این سئوال میتونین به جواب سئوال اصلی هم برسیم...

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون عدالتی که همه دنبالشن با ضهور آخرین ودیعه ی الهی صد در صد اجرا میشه، توی یه حدیثی که دقیق یادم نمیاد مال کدوم امام بود خوندم، با همین حدیث خیلی از بی عدالتی هارو تحمل کردم. اگرم کسی بگه اینایی که دم از اجرای عدالت میزنن چی؟ میگم اونا فقط تلاششونو میکنن، اونام مثل ما آدمن نمی تونن معجزه کنن.

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ما داریم درباره خداوند بزرگ وقادر صحبت میکنیم...کسی که جهان و تمام محتویاتش رو آفریده و به ما از خودمون آگاه تره...خداوند همیشه بهترین ها رو برای ما میخواد و برامون از همه دلسوز تره...
این حرف شما مثل این میمونه که یه مادر اجازه بده بچه اش خودشو از پل بنداز پایین به خاطر اینکه اینجوری دوست داره بچه اش...
یعنی تمامه اون بچه هایی که مثلا دارن تو افریقا از مریضی و گرسنگی میمیرن حقشون و صلاحشون هست؟من سخت می تونم بپذیرم دوسی،ممنون که به سوالا این جور منطقی سعی می کنی جواب بدی،من خیلی سوال ها دارم که هیچ کس نتونسته برام حلش کنه،میدونی نهایت حرفا میشه خدا،پس کو خدا؟همه می گن خیلی از خدا نپرس که به همه چی شک می کننی یا ....ما هر حا کم میاریم می گیم خدا با وجودی که خدا خیلی جاها که باید باشه نیست،پس کی میخواد نشون بده میشه حقم پیروز باشه..

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته...حالا شما فکر میکنین چرا ما باید این سختی های برهه ای رو تحمل کنیم؟؟خب چه دلیلی داره اصلا" رنج بکشیم؟؟؟
با جواب به این سئوال میتونین به جواب سئوال اصلی هم برسیم...
نمیدونم دوسی،خب زجر می کشیم که قدر روزایه خوشمون رو بدونیم،تا غم نباشه نمی تونه شادی معنا پیدا کنه ولی چرا نامساوی؟ چرا بعضیا فقط زجر می کشن؟چرا هر دو رو لمس نمی کنن،مثل ما

natashkooh

عضو جدید
اون عدالتی که همه دنبالشن با ضهور آخرین ودیعه ی الهی صد در صد اجرا میشه، توی یه حدیثی که دقیق یادم نمیاد مال کدوم امام بود خوندم، با همین حدیث خیلی از بی عدالتی هارو تحمل کردم. اگرم کسی بگه اینایی که دم از اجرای عدالت میزنن چی؟ میگم اونا فقط تلاششونو میکنن، اونام مثل ما آدمن نمی تونن معجزه کنن.
اخه همه كه تا اون موقع زنده نميمونن!!!!
بازم دنياشون پوچ ميشه!!!!

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی تمامه اون بچه هایی که مثلا دارن تو افریقا از مریضی و گرسنگی میمیرن حقشون و صلاحشون هست؟من سخت می تونم بپذیرم دوسی،ممنون که به سوالا این جور منطقی سعی می کنی جواب بدی،من خیلی سوال ها دارم که هیچ کس نتونسته برام حلش کنه،میدونی نهایت حرفا میشه خدا،پس کو خدا؟همه می گن خیلی از خدا نپرس که به همه چی شک می کننی یا ....ما هر حا کم میاریم می گیم خدا با وجودی که خدا خیلی جاها که باید باشه نیست،پس کی میخواد نشون بده میشه حقم پیروز باشه..
منم از کسایی که دنبال جواب ساده واسه سئوالاشون میگردن خوشم نمیاد...خیلی خوبه که سعی میکنی جواب واقعی واسه سئوالات پیدا کنی...
ببین گفتم که وجود این آدمها هم از حکمت خداونده و اینکه ما بتونیم با کمک و دلسوزی برای اونها آخرت خودمون رو بسازیم و دنیا رو به جای قشنگ تری تبدیل کنیم...اگه اینجوری نبود که دیگه آفرینشی وجود نمیداشت و باز هم آزمایشهای خداوند بی معنی میشد...این ماییم که با این کارها توشه خودمونو جمع میکنیم با اعتقاد و اعتماد به حکمت و قدرت خداوند...

jiji nanaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از کسایی که دنبال جواب ساده واسه سئوالاشون میگردن خوشم نمیاد...خیلی خوبه که سعی میکنی جواب واقعی واسه سئوالات پیدا کنی...
ببین گفتم که وجود این آدمها هم از حکمت خداونده و اینکه ما بتونیم با کمک و دلسوزی برای اونها آخرت خودمون رو بسازیم و دنیا رو به جای قشنگ تری تبدیل کنیم...اگه اینجوری نبود که دیگه آفرینشی وجود نمیداشت و باز هم آزمایشهای خداوند بی معنی میشد...این ماییم که با این کارها توشه خودمونو جمع میکنیم با اعتقاد و اعتماد به حکمت و قدرت خداوند...
نمی دونم دوسی غمگین شدم ولی اگه خدایی هست ازش می خوام به یه جایی برسونتم که بتونم کمک حال همه باشم که زجر نکشن و هیچ وقت انسان بودنم رو فراموش نکنم....ممنون دوسی از همراهیت،کاش خدا نزاره این قد بعضیا ناتوان باشن و ازمایش ها رو راحت تر کنه تا این حور ادما کمتر زجر بکشن،شب بخیر دوسی:gol:

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم دوسی،خب زجر می کشیم که قدر روزایه خوشمون رو بدونیم،تا غم نباشه نمی تونه شادی معنا پیدا کنه ولی چرا نامساوی؟ چرا بعضیا فقط زجر می کشن؟چرا هر دو رو لمس نمی کنن،مثل ما
آهاااااااااااااااااان...یکمی برات جوابتو باز کنم...
یعنی ما زجر میکشیم که رشد کنیم...که بزرگ شیم...که قدر نعمت بدونیم...تو یه کلام به تعالی برسیم و خداوند از ما راضی باشه و سربلند به لقالش برسیم...
اینجور افراد هم ممکنه تو محدوده تنگ دنیا زجر و سختی ببینن ولی تو اون دنیا با توجه و لطف خداوند مواجه میشن و اگه همون قدری که خدا ازشون خواسته و توانش رو داشتن به دستورهای خداوند عمل کرده باشن مورد لطف خداوند قرار خواهند گرفت...
سختیهایهای این دنیا مثل خوده این دنیا زودگذره...:smile:

scutcher

عضو جدید
سلام بچه ها!!:gol:
تو اين تاپيك ميخواستم نظرتونو درباه اين موضوع بدونم؛
اين كه يه بچه اي تو يه خونواده مرفه متولد ميشه و به احتمال 99.9%آيندش روشنه و اين كه يه بچه اي هم تو يه خونواده كم بضاعت متولد ميشه و بچه براي گذراندن زندگي بايد كار كنه و در نهايت ترك تحصيل ميكنه و احتمال بالاي 90%تا آخر عمرش عذاب ميكشه!!!!
اين چه عدالتيه؟؟؟

این سوال بی جوابو از خودم, تا حالا هزار دفعه پرسیدم ...

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم دوسی غمگین شدم ولی اگه خدایی هست ازش می خوام به یه جایی برسونتم که بتونم کمک حال همه باشم که زجر نکشن و هیچ وقت انسان بودنم رو فراموش نکنم....ممنون دوسی از همراهیت،کاش خدا نزاره این قد بعضیا ناتوان باشن و ازمایش ها رو راحت تر کنه تا این حور ادما کمتر زجر بکشن،شب بخیر دوسی:gol:
شب به خیر...
خواهش میکنم...آخ چه قد آدمایی که قلبشونو روحشون گنده اس رو دوس دارم...آدمایی که یه قدم جلوتره خودشونو میبینن و دلشون واسه هم نوعشون تاپ تاپ میکنه...

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابه سوالتونو نمیدونم
اما میدونم هیچ اتفاق و پیش امدی الکی نیست
گاهی شاکی میشم یه چیزایی میگم
اما خدا عادله
چجور عدالتیه من یا شما نمیدونیم
اما رفتم اونور حتما ازش میپرسم

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سال دوم دبيرستان بودم كه دبير رياضيمون خواست ما رو روشن كنه ما اون موقع همين حرف رو ميزديم!!! ولي......
دقت کردین چه باحال میپیچونین؟؟؟!!
سئوال میپرسین در میرین؟؟؟
باوشه...ولی یه بار دیگه پستای منو بخونین...بازم سر میزنم بهتون...
یاحق

بالا