قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samra8631

عضو جدید
نمی تونی بخونی یا نمی خونی ؟
اگه نمی تونی با توجه به شرایط خاصی که ممکن داشته باشی مهم کیفیت خوندن و دوره کردن مطالب هست
ولی اگه نمی خونی بازهم مهم کیفیت هست ولی حیف هست وقت بیهوده تلف کرد

نمیتونم بخونم!نه که نخوام!وقت واسه دوره حتما لازم دارم انشاله.ولی کیفیت خوندنو نمیتونم تعیین کنم چون نمیرسم تست بزنم.مگر در آخر تستای کنکور سالای قبل!

samra8631

عضو جدید
کلا اگه میرسی هر چهار تاشو بخونی خیلی بهتره چون مطالبشون مکمل همن و هر کدوم تو یه زمینه ای خوبه کتاب فبادیان خلاصه مختصر و مفیده هر چی رمهمه رو گفته و تقسیم بندیش هم خوبه کتاب بانی مسعود (معماری غرب ریشه ها ومفاهیم ) نسبت به این 3 تا کتاب کتاب جامع تریه چون از اول تاریخ معماری غرب رو تا دوره حاضر یکجا داره و تصاویر بهتر و با کیفت تری نسبت به بقیه داره یه جورایی مکمل معماری جهان زارعی هم هست کتاب لادن اغتضادی هم به نقش شهر سازی و تو سبک های مختلف اشاره کرده و کتاب مزینی هم یه جورایی مکمل همه ایناست مثلا تو هر سبکی که معرفی میکنه علاوه بر معماری به نقاشی یا مجسمه سازی های تاثیر گدار تو اون مکتب هم اشاره میکنه و ریشه ای تر به مساله نگاه میکنه و دید انتقادی هم نسبت به بعضی کارا نشون میده

آخه کتاب اعتضادی به نظرم وقت گیره و در آخر فک نکنم چیزی از اون همه اسم یادم بمونه!

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من از این همه منابع گیج شدم
فکر میکردم همه مثل من بعضی از منابع و میخونن
اما انگار همشو میخونین. خسته شدم از اینکه هر صفحه که از این تاپیک میخونم یه کتاب جدید بچه ها پیشنهاد میدن
نمیدونم چکار کنم . امیدمو از دست دادم . بازم کتاب بخرم یعنی؟؟

abbasbostaniasl

عضو جدید
من از این همه منابع گیج شدم
فکر میکردم همه مثل من بعضی از منابع و میخونن
اما انگار همشو میخونین. خسته شدم از اینکه هر صفحه که از این تاپیک میخونم یه کتاب جدید بچه ها پیشنهاد میدن
نمیدونم چکار کنم . امیدمو از دست دادم . بازم کتاب بخرم یعنی؟؟

واللا منم موندم.... این بچه هایی که تن تن (!) اسم کتاب میارن واقعا همشونو میخونن یا نه. من خودم چند تا منبع که به نظر خودم اصلی بودن رو خوندم و حالا دارم فقط از رو کتابای عصر کنکاش میخونم و جلو میرم. حالا نمیدونم این کارم درسته یا نه!

tehrangharb

عضو جدید
کلا اگه میرسی هر چهار تاشو بخونی خیلی بهتره چون مطالبشون مکمل همن و هر کدوم تو یه زمینه ای خوبه کتاب فبادیان خلاصه مختصر و مفیده هر چی رمهمه رو گفته و تقسیم بندیش هم خوبه کتاب بانی مسعود (معماری غرب ریشه ها ومفاهیم ) نسبت به این 3 تا کتاب کتاب جامع تریه چون از اول تاریخ معماری غرب رو تا دوره حاضر یکجا داره و تصاویر بهتر و با کیفت تری نسبت به بقیه داره یه جورایی مکمل معماری جهان زارعی هم هست کتاب لادن اغتضادی هم به نقش شهر سازی و تو سبک های مختلف اشاره کرده و کتاب مزینی هم یه جورایی مکمل همه ایناست مثلا تو هر سبکی که معرفی میکنه علاوه بر معماری به نقاشی یا مجسمه سازی های تاثیر گدار تو اون مکتب هم اشاره میکنه و ریشه ای تر به مساله نگاه میکنه و دید انتقادی هم نسبت به بعضی کارا نشون میده

من کتاب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود و معماری غرب قبادیان رو میخونم ولی آیاجزوه ای وجود داره که معماری معاصر رو خوب پوشش داده باشه ، خصوصا کتاب اعتضادی و مزینی رو ؟ اگر جزوه ای وجوداره لطفا بگید که از کجا میشه گیرش اوورد(منظورم اینه که کدوم موسسه با بچه هاش کارمیکنه یا کجا میفروشن)

باتشکر;)

fereshte1111

عضو جدید
من که از رتبه 19 پارسال پرسیدم گفت نیازی به خوندن بانی مسعودو اینها نیست. خودمم کتابشو ندارم. اعتضادی ام ندارم. رتبه 1 پارسال هم از آبان شروع کرد فقط کتابای اصلی رو خوند. بچه ها کتاب زیاد خوندن دلیل بر موفقیت نیست. مخصوصا اینکه آخرش همه باسد چند بار مرور شن. بهتره فقط یه جزوه جمع و جور از بانی مسعودو اعتضادی رو بخونه. همین کافیه.پیداش کردین تو قسمت جزوه ها بذارین اینجاهم خبر بدین

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه کتاب اعتضادی به نظرم وقت گیره و در آخر فک نکنم چیزی از اون همه اسم یادم بمونه!

نه اصلا لازم نیست بشینی همه اون اسما رو حفظ کنی بناهای مهم هر سبک و معماراشونو و ویژگی های خاص اون سبک رو بدونی کفایت میکنه نمیخواد ریز به ریزشو حفظ کنی عکسا و زیرنویساشو هم نگاه کنی چون بعضی بناها رو داره که کتابای دیگه ندارن نمیدونم اگه کنکور آزمایشی شرکت میکنی طبق سیلابسش بخون واگرم شرکت نمیکنی مثلا یه سبک رو انتخاب کن بعد تو این 4 تا کتاب پیداشون کن و با هم بخون که هم یکحا مطلبو گرفته باشی که تو وقتم ضرفه جویی کرده باشی

واللا منم موندم.... این بچه هایی که تن تن (!) اسم کتاب میارن واقعا همشونو میخونن یا نه. من خودم چند تا منبع که به نظر خودم اصلی بودن رو خوندم و حالا دارم فقط از رو کتابای عصر کنکاش میخونم و جلو میرم. حالا نمیدونم این کارم درسته یا نه!
خوب من از این 4 تا کتابی که گفتم قبادیان و بانی مسعودو خوندم قبلا الان مزینی و اعتضادی رو پیش میبرم به شما هم توصیه میکنم حداقل 2 تا از این کتابا رو (ترجیحا قبادیانو بانی مسعود ) رو کامل بخونید و بعد برید سراغ اون یکی کتابها اگرم نمیرسید حدافل عکس هاشونو حتما ببینید کتابای عصر کنکاش واسه مرور خیلی خوبن بذارینش واسه یک ماه آخر الان که فرصت دارید خود کتابا رو بخونید

من کتاب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود و معماری غرب قبادیان رو میخونم ولی آیاجزوه ای وجود داره که معماری معاصر رو خوب پوشش داده باشه ، خصوصا کتاب اعتضادی و مزینی رو ؟ اگر جزوه ای وجوداره لطفا بگید که از کجا میشه گیرش اوورد(منظورم اینه که کدوم موسسه با بچه هاش کارمیکنه یا کجا میفروشن)
باتشکر;)
گفتم که این کتابا مکمل همن همون دو تا کتابی که داری میخونی تا 90 درصد سوالای معاصر و میتونی باهاش جواب بدی اون 2 تا کتابو رسیدی بخون نرسیدی هم عکساشونو حتما ببین

erisss

عضو جدید
من که از رتبه 19 پارسال پرسیدم گفت نیازی به خوندن بانی مسعودو اینها نیست. خودمم کتابشو ندارم. اعتضادی ام ندارم. رتبه 1 پارسال هم از آبان شروع کرد فقط کتابای اصلی رو خوند. بچه ها کتاب زیاد خوندن دلیل بر موفقیت نیست. مخصوصا اینکه آخرش همه باسد چند بار مرور شن. بهتره فقط یه جزوه جمع و جور از بانی مسعودو اعتضادی رو بخونه. همین کافیه.پیداش کردین تو قسمت جزوه ها بذارین اینجاهم خبر بدین

دوست منم که پازسال کنکور داد و دانشگاه تهران قبول شد همه منابع رو نخونده بود فقط اصلیا رو خوند

النازا

عضو جدید
بچه ها شما میرسید تست هم بزنید؟من طبق سیلابس مرکز دارم پیش میرم ولی زیادنمیرسم تست بزنم
برا فن ومعاصر ازروچه کتابی تست میزنید/

mahboooobeh

عضو جدید
سلام
من فکر کنم 4wبشه
راهمو بگم؟ ممان اینرسی تیرb رو تقسیم بر ممان اینرسی aکردم(عرض b نصف a هست بنابراین W، نصف میشه، یعنی(1/2W). ارتفاعش هم 2برابره، پس 1/2W ضربدر(2 به توانه 3) میشه=1/2*8=4w
درسته؟
اها.................منم همین جوابو دراوردم ولی:evil: تو جواب تست گفته 2w (چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
ج:
میگه معیار مقاومت خمشی تیر، اساس مقطعه(اساس مقطع=ممان اینرسی تقسیم بر بیشترین فاصله تا تار خنثی)
یعنی تا اینجارو درست اومدیم ولی تیر B فاصله تا تار خنثاش 2برابر شده، پس ممانش که 4W شد رو تقسیم 2 کنیم= 2W
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟​

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز

اها.................منم همین جوابو دراوردم ولی:evil: تو جواب تست گفته 2w (چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
ج:
میگه معیار مقاومت خمشی تیر، اساس مقطعه(اساس مقطع=ممان اینرسی تقسیم بر بیشترین فاصله تا تار خنثی)
یعنی تا اینجارو درست اومدیم ولی تیر B فاصله تا تار خنثاش 2برابر شده، پس ممانش که 4W شد رو تقسیم 2 کنیم= 2W

این سوالو تو کدوم کتاب خوندی؟ واسه کنکوره یا تالیفیه؟

shiva2009

کاربر بیش فعال

ج:

2wکه خودش گفته درسته. اون 4wکه شما به ذست آوردین I هستش. یعنی ممان اینرسی سطح مقطع. ولی تنش ماکزیمم که بار از روی اون محاسبه می شه مساویه با mI/y که چونyدوبرابر شده. تنش مجاز و در نتیجه بار هم به جای 4 برابر دو برابر می شن.

camelia ka

عضو جدید
بچه ها کسی اینجا آزمون ایوانخانه نمیده یعنی همه مرکزند؟؟حسودیم شد! ایوانیا بیاین با هم تعاملی داشته باشیم!!!

آره منم موافقم..سوالاش یا جواب تشریحی نداره یا انگارغلطه توکارنامه یه چیزه تو پاسخنامه یه چیز دیگه مخصوصا تو آزمون سومش

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره منم موافقم..سوالاش یا جواب تشریحی نداره یا انگارغلطه توکارنامه یه چیزه تو پاسخنامه یه چیز دیگه مخصوصا تو آزمون سومش
من ایوانخانه ازمون نمیدم ولی یه نظرتون سوالای درکش یکم سخت تر از مرکز نیست..؟؟؟ یا واسه من سخته؟؟؟

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مرکز معماریو نمیدونم اما آره به نظرمنم سخته حداقل درمقایسه با آزمونای پارسه که من میبینم...
ازمونای مرکز تو تاپیک جزوه ها هست
ولی نگاه اجمالی که داشتم به نظرم درک مدرسان از همه اسون تر بود بعد مرکز بعد ایوانخانه
ماله ایوانخانه که من نهایت 3 ، 4 تا شو تونستم درست جواب بدم درصد درکای شما واسه ایوان چند میشه معمولا... ؟؟؟ البته اگه دوست داشتی بگو :)

shiva2009

کاربر بیش فعال

دوست منم که پازسال کنکور داد و دانشگاه تهران قبول شد همه منابع رو نخونده بود فقط اصلیا رو خوند

می خواستم یه نکته ای رو یادآوری کنم..... هدف خوندن کتابا نیست، رسیدن به یه سطح مشخص از دانشه.. هر کس برای رسیدن به این دانش یه راهی رو طی می کنه که با راه دیگران متفاوته. اینکه خوندن چندتا منبع اصلی کسی رو موفق می کنه یا نه بستگی به گذشته ی اون آدم داره و شرایطش.... مثلاً همون رتبه یک که شما میگی از آبان شروع کرده، از دانشگاهی بود که اکثر استاداش طراح سؤال بودن و به خاطر درصد خیلی بالای درک، اختلاف ترازش با رتبه های بعدی خیلی زیاد شد. خب این استادا نظریاتشون رو سر کلاسا میگن. بعدشم از همین نظرا سؤال میدن دیگه.. دیگه اینکه شک نکن که تو این مدت منابع اصلی رو فقط ، دوره کرده. همچین کسی که نمیاد در دوران تحصیلش کتابای معماری رو نخونده بذاره. می خوام بگم شرایط هرکدوم از ما فرق داره باهم. حتماً براساس سؤالای کنکورای گذشته درس بخونین.. هر یه مدت تستای یکی از کنکورا رو بزنید تا متوجه بشید به دانش لازم رسیدین یا نه. ممکن یکی با چنتا منبع اصلی برسه. یکی با کتابای بیشتر.. یکی با تست و آزمون. یه نفرم کلاس لازم داشته باشه... همین.
موفق باشین

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من تو خونه تو زمان صحیح آزمون خودمو سنجیدم
آزمون دوم امسال مرکز معماری رو اینطوری زدم
زبان 53
ساختمان10
تاریخ10
درک26
منظر41

آزمون هشتم پارسالشم اینطوری
زبان73
ساختمان14
تاریخ17
درک25
منظر25

نگران شدم! کم نخوندم اما خیلی چیزا یادم میره
نظرتون در مورد درصدا چیه؟
مخصوصا اونایی که آزمونای مرکزو دیدن

تو پرانتز اینکه
ترم 5 آزمایشی شرکت کردم اینطوری زدم)
37
3
40
44
11
شدم 900
(

در مورد سازه هم نظرتون رو میخام، قبلن هم گفتم،حدود 15 16 تا از منابع رو خوندم،اما خوب نمی زنم! به نظرتون خوبه برم سراغ ایستایی و فن ساختمان مجتبی فاطمی،که مرکز معماری منتشر کرده؟ اونو بخونم و تستاشم بزنم
ضمنا بگم که
من سازه 30 تا 36 بزنم برام کافیه

پیشاپیش ازتون ممنون

fereshte1111

عضو جدید
می خواستم یه نکته ای رو یادآوری کنم..... هدف خوندن کتابا نیست، رسیدن به یه سطح مشخص از دانشه.. هر کس برای رسیدن به این دانش یه راهی رو طی می کنه که با راه دیگران متفاوته. اینکه خوندن چندتا منبع اصلی کسی رو موفق می کنه یا نه بستگی به گذشته ی اون آدم داره و شرایطش.... مثلاً همون رتبه یک که شما میگی از آبان شروع کرده، از دانشگاهی بود که اکثر استاداش طراح سؤال بودن و به خاطر درصد خیلی بالای درک، اختلاف ترازش با رتبه های بعدی خیلی زیاد شد. خب این استادا نظریاتشون رو سر کلاسا میگن. بعدشم از همین نظرا سؤال میدن دیگه.. دیگه اینکه شک نکن که تو این مدت منابع اصلی رو فقط ، دوره کرده. همچین کسی که نمیاد در دوران تحصیلش کتابای معماری رو نخونده بذاره. می خوام بگم شرایط هرکدوم از ما فرق داره باهم. حتماً براساس سؤالای کنکورای گذشته درس بخونین.. هر یه مدت تستای یکی از کنکورا رو بزنید تا متوجه بشید به دانش لازم رسیدین یا نه. ممکن یکی با چنتا منبع اصلی برسه. یکی با کتابای بیشتر.. یکی با تست و آزمون. یه نفرم کلاس لازم داشته باشه... همین.
موفق باشین

نظر شما دوست عزیز محترم. از نظر من نه فقط به گذشته بلکه به توانایی ، حافظه ، اعتماد به نفس . به لحظه ی حال نگاه کردنه و تلاش بی نهایت برای استفاده بی نهایت از اون لحظه. فارغ اتحصیل شدن از دانشکاه تهران دلیل بر موفقیت نیست کمائینکه من از دوستانم از علم و صنعت ارشد رفت آزاد سمنان. پس همه چی دست خود آدمه. منابع رو هر کسی برای خودش تعیین میکنه ، با توجه به وقتش و یادگیری و مرور . حرف من این بود. سپاس

fereshte1111

عضو جدید
زبان 53
ساختمان10
تاریخ10
درک26
منظر41

زبان73
ساختمان14
تاریخ17
درک25
منظر25

تو پرانتز اینکه
37
3
40
44
11
شدم 900
(

در مورد سازه هم نظرتون رو میخام، قبلن هم گفتم،حدود 15 16 تا از منابع رو خوندم،اما خوب نمی زنم! به نظرتون خوبه برم سراغ ایستایی و فن ساختمان مجتبی فاطمی،که مرکز معماری منتشر کرده؟ اونو بخونم و تستاشم بزنم
ضمنا بگم که

پیشاپیش ازتون ممنون

خوب دوست خوبم شما زبانتو از همه بهتر میزنی. اطلاعاتی هم تو منظر داری. ولی باید روی درک و تاریخ و فن برای ادرام و تسلطت وقت بذاری.موفق باشی

sweetbrier1989

عضو جدید
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻣﯿﺸﻪ ﯾﮑﯽ ﺑﻪ ﻣﻦ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺑﺪﻩ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ ﻗﺎﺑﻠﯿﺖ ﺧﻤﺸﯽ ﻭ ﺧﺎﺻﯿﺖ ﻣﯿﺮﺍﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻓﺼﻞ ۵ ﺁﮐﻮﺳﺘﯿﮏ ﮔﻔﺘﻪ ﭼﯿﻪ ؟
ﻣﺮﺳﯽ.

طرمه

عضو جدید
سلام من زیاد نمی خونم ولی درصداممو خوب می زنم مخصوصا در ک عمومی ...زیاد وقت نمی کنم بیشتر بخاطر اینکه ترم 7 هستم وکلی درس داریم خوشا بحالتون اکثرا فارغ تحصیل

هستید .وقت خوندن دارید دلم می خواد بذارم واسه ساله دیگه ولی ازمون هایی که می دم درصدام بد نمی شن

طرمه

عضو جدید
یکی از دوستای من 2 ماه بیشتر نخوند واسه کنکور شهید بهشتی هم قبول شد به نظر من که زیاد ربطی به خوندن انواع جزوه ها نداره بیشتر بستگی به سطح علمی فرد تو 4 سال کارشناسی داره این نظر منه ............

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
زبان 53
ساختمان10
تاریخ10
درک26
منظر41

زبان73
ساختمان14
تاریخ17
درک25
منظر25

تو پرانتز اینکه
37
3
40
44
11
شدم 900
(

ضمنا بگم که

پیشاپیش ازتون ممنون

بخشید من ازمون نمیدم ولی نظرمو میگم .
زبان برگ برنده شماست پس با اینکه خووب میزنید ولی بیشتر بیشتر تمرین کنید
تعجب میکنم سازه با 16-15 تا منبع حتما باید بیشتر بزنید چرا این همه کم میزنید .
چه سوالایی نمی تونید بزنید ؟ سازه تنظیم شرایط ایستایی .............. ؟ غلط می زنید یا بلد نیستین ؟

تو سازه از شکل و نمونه موردی خیلی سوال میاد اگه این کتاب ها رو خوندید زدن این تیپ سوال ها اسون هست
تنظیم شرایط تاسیسات چی خوندید ؟
حالا ایستایی چون مسئله هست نتونید بزنیدم اشکال نداره
من کتاب سازه عصر کنکاش جلد 12 خریدم امروز چون خلاصه ای از منابعی که خوندم واسه مرور
امروز که رفتم کتاب فروشی خیلی از کتابای درسنامه عصر کنکاش و راهیان دیدم واکثرا خلاصه همین کتابای گلابجی قیابکلو و ..... بودن

آخرین ویرایش:

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کتاب تاریخ معماری غرب از عصر باستان تا مکتب شیکاگو ،بانی مسعود را دارم...اینو بخونم ؟یا رو این کتاب وقت نزارم؟

این کتاب واقعا خلاصه هست . اگه ابراهیم زارعی + قبادیان + ریشه ها و مفاهیم غرب خونیدید و وقت اضافی داشتید یه دور بخونید این کتاب .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستای من 2 ماه بیشتر نخوند واسه کنکور شهید بهشتی هم قبول شد به نظر من که زیاد ربطی به خوندن انواع جزوه ها نداره بیشتر بستگی به سطح علمی فرد تو 4 سال کارشناسی داره این نظر منه ............

کاش منم بعدا یکی بگه فلانی هم خوند تهران قبول شد اینم کتابایی هست که خونده :D
کنکور کلا به همه چی بستگی داره
منابع / جزوه / کلاس / دعا / شانس / استعداد / سطح علمی .....................

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من زیاد نمی خونم ولی درصداممو خوب می زنم مخصوصا در ک عمومی ...زیاد وقت نمی کنم بیشتر بخاطر اینکه ترم 7 هستم وکلی درس داریم خوشا بحالتون اکثرا فارغ تحصیل

هستید .وقت خوندن دارید دلم می خواد بذارم واسه ساله دیگه ولی ازمون هایی که می دم درصدام بد نمی شن

بخون منم پارسال همین تصمیم گرفتم پشیمونم

erisss

عضو جدید
خسته نباشین
برای منظر ایندفعه مرکز معماری نتونستم کتاب غزاله روحانی و جمشی حکمتیرو بگیرم میشه کتاب یا جزوه دیگه ایی معرفی کنین که در باره باغ های کشورهای دیگه تووش مطلب باشه

آگرین

عضو جدید
خدا قوت دوستاااان
مرکز معماری هم عناصر کزازی را چاپ کرده یا فقط پوران پژوهش عناصرکزازی داره؟ اگه داره به نظرتون کدومش بهتره؟
ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.