تحليل تنش

jafary64

عضو جدید
سلام
كسي هست كه تحليل تنش لوله ها را بصورت دستي انجام داده باشد يا توي اينترنت ديده باشد من دارم با نرم افزار Caesar II كار مي كنم اما مي خواستم بصورت دستي هم يك خط را تحليل كنم و محل تكيه گاهها را در بيارم
ممنون

H4M3D

عضو جدید
آقاي جعفري تقريبا 18 ماهي از درخواستي كه داده بودين گذشته :D
احتمالا تا الان يه Stress analyser شدين ، اما اين فايل رو قرار ميدم كه محتويات تاپيك كامل باشه.
تحليل تنش در يك سيستم لوله كشي به صورتي دستي كه در دانشگاه خودمون هم انجام شده .

پیوست ها

• PIPING_STRESS_ANALYSIS.pdf
    7.8 مگایابت · بازدیدها: 6

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
كسي هست كه تحليل تنش لوله ها را بصورت دستي انجام داده باشد يا توي اينترنت ديده باشد من دارم با نرم افزار Caesar II كار مي كنم اما مي خواستم بصورت دستي هم يك خط را تحليل كنم و محل تكيه گاهها را در بيارم
ممنون

تحلیل تنش دستی اونم درباه piping جالب نیست. راستش بخوای کاربردی نداره، برای این جور مسائل در شرایط خاص می تونی از ANSYS استفاده کنی. البته اگر موضوع مورد بررسی ارزششو داشته باشه.

H4M3D

عضو جدید
تحلیل تنش دستی اونم درباه piping جالب نیست. راستش بخوای کاربردی نداره، برای این جور مسائل در شرایط خاص می تونی از ANSYS استفاده کنی. البته اگر موضوع مورد بررسی ارزششو داشته باشه.
از Ansys براي تحليل تنش در لوله ها كمتر استفاده ميشه ،در بخش پايپينگ استفاده از CeasarII كاربرد بيشتري داره.

saeed_1353

عضو جدید
سلام
ممنون

سلام دوست عزیز
اگه اطلاعات کامل تری راجع به استرس انالیز خواستی به سری به کتاب DESIGN OF PIPING SYSTEM نوشته شده توسط pollack ونیز کتاب casti book asme B31.3 بزن البته کتاب PIPING AND PIPE SUPPORT SYSTEM نیز عالی هست به دلیل حجم بالا من فقط یکی از این کتابها را برات میزارم مابقی را از سایت 4SHARE دانلود کن.مشاهده پیوست CASTI B31.3.pdf