« قطره‌ای از خون جهان‌آرا با دریاها خون آرش‌ کمان‌گیر و امثال آن قابل مقایسه نیست؛!!»

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله.عراق حمله کرده بود تا دینمون رو از پا دربیاره.
همه فهمیدن عراق فقط یه آلت دست بود شما نفهمیدی هنوز؟؟؟؟من با شما چه بحثی کنم اخه وقتی ابتدایی ترین چیزها رو نمیدونی.
وقتی ایران شد تنها کشور با حکومت اسلام و یه ایدئولوژی جدید رو به دنیا ارائه کرد غرب و شرق برای اولین بار با هم دوست شدن تا این ایدئولوژی جدید رو زمین بزنن و باز هم دنیا رو بین خودشون دو تا تقسیم کنن.
خرمشهر بهونه بود.مگه همون صدام نمیگفت چند روز دیگه تهرانیم؟؟؟

یعنی واقعا اینها رو نمیدونی یا خودتو به ندونستن میزنی تا الکی با من بحث کنی؟؟؟؟

ازاد سازی خرمشهر رو ادم جشن میگیره چون اولا که به قول امام "فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح تمام ارزشهای اسلامی است"دوما شهدا و رزمنده ها هدف فرعی شون هم حفظ ایران اسلامی بوده و پس گرفتن خرمشهر یعنی پیروزی بر شرق و غرب.
با عرض پوزش ولی:surprised:!!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که برای کسب روزی حلال بره اگه کشته شده یه درجه ای از شهید حساب میشه نه دقیقا شهید جهاد در راه خدا.اونم نه اونی که شما تو فکرتونه.
بلکه کسی که فقط برای رضای خدا نه زن و بچه و ... صبح بلند میشه به خدا تو دلش میگه خدایا من برای رضای تو پا میشم تا لقمه حلالی کسب کنم .
چنین کسی ایا نیتش و قصدش دنیوی هست؟؟کما اینکه وسیله ای دنیوی در کار هست اما نیت و قصد دنیوی نیست.

اما الان همه ما تنها چیزی رو کسب و کار تو فکرمون نمیاد رضای خداونده.
هیچ کس از آدمی که 4 تا کتاب دینی میخونه بعد جو میگیرتش میاد ایدئولوژی تحویل مردم میده خوشش نمیاد شما هم رئایت کنید تا هر کسی پست هاتون رو میخونه 10 دقیقه نخنده

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آیت الله مصباح یزدی گفت: اگر با فرهنگ جهاد و شهادت درست آشنا می‌شدند، می‌فهمیدند که قطره‌ای از خون جهان‌آرا با دریاها خون آرش‌ کمان‌گیر و امثال آن قابل مقایسه نیست؛ چون خون امثال جهان‌آرا ارزش الهی دارد و ثارالله است.

به گزارش مشرق به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مصباح یزدی، ظهر امروز در همایش ولایت‌مداری در فرهنگ جهاد و شهادت در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از سوی مؤسسه فرهنگی روایت سیره شهدا برگزار شد، اظهار داشتند:
پس از بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب، هنوز فرهنگ شهادت و جهاد اسلامی در جامعه و فرهنگ ما غریب است.

ایشان در بیان نمونه‌ای از غربت این فرهنگ درجامعه اسلامی تصریح کردند: در یکی از برنامه‌های تلویزیونی که درباره جهاد و شهادت پخش می‌شد یکی از میهمانان برنامه گفت: «مسئله جنگ را تمام شده ندانیم و قهرمانان را منحصر به قهرمانان دفاع مقدس و شهید جهان‌آرا نکنیم، در تاریخ ما در هزار سال پیش مردانی بودند که از آب و خاک دفاع می‌کردند و جان خود را دراین راه از دست دادند، اینها هم قهرمان هستند»!.

*داغ دل من تازه شد!

رییس مؤسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره)با تأکید بر این که این دو مسئله قابل مقایسه با یکدیگر نیست، افزودند: یکی دانستن جهاد و شهادت در راه اسلام با دفاع از آب و خاک به اندازه‌ای سنگین است کمه واقعاً جا دارد، انسان دق کند و بمیرد.

معظم‌له خاطرنشان کردند: دفاع از آب و خاک را کلاغ، گرگ و دیگر حیوانات هم دارند، در میان انسان‌ها نیز در تمامی کشورها این دفاع وجود دارد؛ این چه افتخاری دارد؟!

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که انسان‌هایی که چنین دفاعی را ندارند، از حیوان‌ هم پست‌تر هستند، تصریح کردند: البته این مسئله به اندازه‌ای نیست که برای کشوری چون ایران اسلامی افتخار باشد. این مسئله‌ای مشترک میان انسان و حیوان، مؤمن و کافر و حق و باطل است.

ایشان با ابراز تأسف از تبیین چنین مسائلی از سیمای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: جای تأسف دارد که بعد از سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی و فدا شدن جان بهترین گل‌های کشور در راه اسلام، در سیمای جمهوری اسلامی ایران افرادی که جزو فرهیختگان جامعه هستند، بیایند و بگویند که جها‌ن‌آرا تنها قهرمان ما نبود و باید از افرادی چون آرش کمان‌گیر و کاوه آهنگر که هزار سال پیش از آب و خاک دفاع کردند، یاد شود!

*ارزش خون جهان‌آرا در برابر آرش کمانگیرها

معظم‌له با بیان این که چنین تفکری در جامعه نشان دهنده فعالیت کم در نشر فرهنگ جهاد و شهادت اسلامی می‌باشد، اظهار کردند: اگر با فرهنگ جهاد و شهادت درست آشنا می‌شدند، می‌فهمیدند که قطره‌ای از خون جهان‌آرا با دریاها خون آرش‌ کمان‌گیر و امثال آن قابل مقایسه نیست؛ چون خون امثال جهان‌آرا ارزش الهی دارد و ثارالله است.

رییس مؤسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره) افزودند: خونی که برای آب و خاک ریخته شده است،‌ ارزش آن به اندازه همان آب و خاک است، ولی خونی که در راه خدا ریخته شود، ارزش الهی پیدا می‌‌کند و هیچ‌چیز به آن نمی‌رسد.

تکمیلی
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/68999/ارزش-خون-جهان‌آرا-در-برابر-آرش-کمانگیرها

ارزش جهان آرا به جاش................
اما دلیل نمیشه چون جهان آرا وقتی مملکت اسلامی شده به شهادت رسیده بشه انسان الهی و آرش بشه کلاغ و گرگ..........................
واقعن متاسفم برای جامعه و فذهنگمون که داره با شیب زیاد به سمت ویرانی میره........................................

shayesteh-namvar

عضو جدید
هیچ کس از آدمی که 4 تا کتاب دینی میخونه بعد جو میگیرتش میاد ایدئولوژی تحویل مردم میده خوشش نمیاد شما هم رئایت کنید تا هر کسی پست هاتون رو میخونه 10 دقیقه نخنده
اینجا کسی ایده نداده...رضای خدا یه ایده تولیدی نیست....چیزیه که همه دنبالشن مگر آدم های...کسی که باید به حالش گریست شمایید ...این رو ازروی تعصب نمیگم....اعتقادات اصیل مردم رو به سخره گرفتن اوج بی فرهنگیه...واقعا متآسفم براتون...دم از مردم دوستی میزنید ولی مسخره شون میکنید و توهین میکنید...لطفا تعادل اخلاقی داشته باشید...

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا کسی ایده نداده...رضای خدا یه ایده تولیدی نیست....چیزیه که همه دنبالشن مگر آدم های...کسی که باید به حالش گریست شمایید ...این رو ازروی تعصب نمیگم....اعتقادات اصیل مردم رو به سخره گرفتن اوج بی فرهنگیه...واقعا متآسفم براتون...دم از مردم دوستی میزنید ولی مسخره شون میکنید و توهین میکنید...لطفا تعادل اخلاقی داشته باشید...
اعتقادات اصیل ؟!!!
شما همون گریه کنید بهتره
در ضمن کسی که مرجع تقلیده و اسم آیت الله رو یدک میکشه . . . نباید در برابر زور و ظلم بی تفاوت باشه . . .

shayesteh-namvar

عضو جدید
من به شخصه جهان آرا رو بهتر از آرش میشناسم یعنی تاریخ اطلاعات بیشتری بهم داده . آرش رو بابت حباب های تاریخی خوب نمیشناسم...ولی کلا کارش رو قبول دارم به جهان آرا مدیونم...به خانواده اش مدیونم...
به آرش هم مدیونم...هردوشون رو دوست دارم ولی از اونجایی که راه جهان آرا واسم روشن تره با اسلامی که بهش معتقدم قاطی تره..... راهش رو دنبال میکنم...به همه جهان آراها میگم تا زنده ام در راه ایمانم نام ونانم را فدا میکنم...

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرز فکر شما هم قابل احترامه و کارهایی که آرش در افسانه ها اتجام داد جهان آرا در واقعیت انجام داد ولی اصولا کار درستی نبود مقایسه این دو افتخار ملی

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که برای کسب روزی حلال بره اگه کشته شده یه درجه ای از شهید حساب میشه نه دقیقا شهید جهاد در راه خدا.اونم نه اونی که شما تو فکرتونه.
بلکه کسی که فقط برای رضای خدا نه زن و بچه و ... صبح بلند میشه به خدا تو دلش میگه خدایا من برای رضای تو پا میشم تا لقمه حلالی کسب کنم .
چنین کسی ایا نیتش و قصدش دنیوی هست؟؟کما اینکه وسیله ای دنیوی در کار هست اما نیت و قصد دنیوی نیست.

اما الان همه ما تنها چیزی رو کسب و کار تو فکرمون نمیاد رضای خداونده.
اونوقت اینو کی به شما گفت؟؟؟میشه معنی رضای خدا رو برام تعریف کنی؟
.
.
خدایا من میرم زن میگیرم>>>>خوب به جهنم که گرفتم>>>>فقط رضای تو مهمه.زن و بچه برن بمیرن

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید و لی آخه کاوه چند کیلوش چنده؟ طبق شاهنامه و افسانه هایی که آورده شده، ضحاک (ضد کاوه)، 800 سال حکومت کرده! کی 800 سال زنده می مونه؟ یا اینکه دو تا مار از شونه هاش در اومده بودن؛ کدوم نسل بشر از شونه هاش مار بیرون میاد؟ ول کنید این حرفا رو خواهشا

منباب مثل اینو میگم
مثلایه جای شاهنامه میگه (اگه اشتباه نگفته باشم) «رستم گرز هفتاد منی را برداشت و به جنگ دشمن رفت »

هیچ عقل سلیمی باور نمیکنه که یک انسان بتونه گرزی به وزن هفتاد من ( هر من توی ده ما سه کیلو محسوب میشه و هفتاد تا سه تا ،210 کیلو) رو با یک دست برداره و به جنگ بره!
استادی در تفسیر این موضوع میگفت ، زبان شعر تمثیل و تشبیه و اغراق هست و با دیدی هنری اثری ادبی خلق میشه،
اینجا که گفته شده رستم گرز هفتاد منی رو برداشته نه اینکه این شخص یک گرز به وزن 210 کیلو رو سوار بر اسب ئدور سرش میچرخونده و به جنگ دشمن ایران رفته ، نه ، بلکه مراد از این گرز هفتاد منی
«ملت ایران» بوده ملتی که پشت رستم حضور داشته و شاعر با تمثیلی زیبا اینو بیان کرده که حامی و پشتیبان رستم در اون نبرد تمام مردم کشور بوده

حالا بهنام جان اینو در جواب این حرفت زدم که گفتی

ببخشید و لی آخه کاوه چند کیلوش چنده؟
کاوه کیلو چنده !!!
طوری حرف میزنی انگار درمورد ...................

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما اگه منطقی جوابی دارید بدید در خدمت هستیم.

رضا جان دوست من

باور کن این روزا حوصله بحث ندارم چون به نتیجه نمی رسیم اما یه حرف به خودت میگم از من بشنو حتما از من بزرگ تری عذر میخام اینم به دوست گلم میگم اما:

شمایی که این حرفو میگی
این حرفهای علامه رو باید با طلا نوشت.

شما دقت کردید همین علامه ای که شما حرفاشو با طلا می نویسی چی گفته . این آقا اگه خواسته ارزش شهید بزرگواری رو نشون بده چرا با تخریب یک چهره و شخصیت حماسی و آرمانی این کار رو کرده و بدتر از اون
اینجور شخصیتها رو به معنی کلمه ایشون با «حیوان» حیواناتی نظیر «کلاغ و گرگ» مانند کرده !

اینه شخصیت یک علامه !؟
اینه دفاع از آرمانهای شهادت؟ یعنی با این مثالها باید از ارزش شهادت در جامعه اسلامی طرفداری بشه !؟
آیا اینی که ما الان اینجای تاریخ ایستادیم محصول همین امروز ماست!؟ من که فک میکنم نه ، منی که اینجام ایرانی که اینجاست محصول الان نیست ، گلی بودیم که در مسیر تاریخ شکل گرفتیم !
یک دوره پیش از اسلام با همه باورهای درست و غلطش که برای ایرانی محترمه و یک دوره ، دوره اسلامی با همه کج دارو مریز بودنش که باز هم برای شکل گیری ایران امروز اهمیت داره
منو به بحث منطقی تشویق کردی دوست گلم اما یک سوال دارم آیا منطقت اینو میپذیره که با این الفاظ ارزش شهید و شهادت حفظ بشه !؟
آیا این ضربه به خود نیست !/
آیا ضربه به ارزشهای ملی نیست!؟
آیا هر کدام از این بزرگواران در جایگاه خودشون نباید برای تک تک ایرانیان محترم و قابل اسوه شدن باشه!؟
چرا بزرگانی که شما سنگشو به سینه می زنی از اینطرز ادبیات استفاده می کنند ادبیاتی که تفرقه به دنبال داره !؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
به من هیچ ربطی نداره اینایی که بالا گفتی درسته یا نه، نظری هم راجع به راست و دروغ بودنشون ندادم؛ ولی یکی که اژدهای 7 سر رو باور می کنه باید دو نیم شدن ماه رو هم باور کنه تا به عقلش شک نکنیم

ظاهرا اسرائیل زده چیز پی ان های ملت رو قطع کرده،نتونستم دیشب جواب بدم!!
دوست عزیز، مگه من اول حرفم نگفتم که اینا اساطیر کتاب های ادبی ما هستن؟! فرقش اینه که این بیچاره ها ایرانی هستن و اسپایدر من و بت من و چه میدونم، اسکای واکر امریکایی!!!

نمی دونم که چرا اصولا باید کسی یه شخصیت واقعی رو با شخصیت های افسانه ای مقایسه بکنه؟!

تا فردا هم 200 بار از روی "فضا" بنویس، بعد که اول دبستانت رو به خوشی و سلامتی پاس کردی کم کم می تونی وارد این بحثا هم بشی

عزیزم من املام همیشه ضعیف بوده و خوشبختانه قبلا انقد بخاطرش مسخره شدم که الان غلط املایی گرفتن از جملاتم، ناراحت یا خجالت زده ام نمیکنه!! یه ذرب المثلی در این مورد هست که یادم نمیاد،ولی دقیقا در مورد منه!!

راستی،دم در اوردی جمله ی باحالی بود!!!
تو کردی، ما میگیم طرف میخواست شاخ در بیاره، گوشش رو هم بریدیم!! یعنی طرف طرف میخواست مثل من باشما حرف بزنه،شما حالش رو گرفتی!! البته شما گوش من رو نبریدی،ولی گفتم شاید یه روز به کارت اومد!!

felor

عضو جدید
واقعا که متاسفم...
اون چه عقل ناقصی بوده که اینا رو مقایسه کرده...
حتی در صورت حقیقی بودن این افسانه من تفاوتی بینشون نمیبینم..اون برای دفاع از میهنش تلاش کرده...شهید جهان آرا هم همچنین...
حالا چون آخوندا دستور انونو ندادن فداکاری و از جون مایه گذاشتنش مهم نیست؟؟!!!!

آخرین ویرایش:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم که اخطار میگیرم....خدا حافظ بچه ها من رفتم.........حلالم کنید :redface:

amin karmania

عضو جدید
سلام به همه
همه ما میدونیم کسایی از ادیان دیگه کشورم مثه مسیحی کلیمی زرتشتی تو جنگ شرکت داشتن.
حالا من یه سوال دارم یکی جواب بده
ارزش خون جهان آرا بیشتره یا هرکدوم از اوونا؟

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
همه ما میدونیم کسایی از ادیان دیگه کشورم مثه مسیحی کلیمی زرتشتی تو جنگ شرکت داشتن.
حالا من یه سوال دارم یکی جواب بده
ارزش خون جهان آرا بیشتره یا هرکدوم از اوونا؟
اگه به اینا باشه که ارزش خون جهان ارا رو از امام حسینم بیشتر میدونن

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال از دوستان دارم:اگه دفاع از دین وناموس وخاک تو جنگ هشت ساله عین جهاده و کشته شدن دراین راه عین شهادت ومحشور شدن با پاکانه چرا یکی، تاکید میکنم فقط یکی از این اقایان منبری تو جبهه نبودن؟ اونا هیچی چرا بچه هاشون رو ده تا سوراخ قایم کرده بودن؟اخه چرا شهادت برای مردم باشه فقط ؟یعنی برای اونا شهید شدن بچه شون جیز بود؟اخه اینقدر کفر ادمو بالانیارین.اخه یکی یه چیزی گفته که سر وته نداره واقعا چرا روش بحث می کنید.

در جواب این جناب ایت الله:من هم یک قطره از خون کاوه و وامثالهم را با خون اونهای که شما گفتید عوض نمیکنم.برای حرفم هم دلیل دارم.کاوه وامثالهم رفتن و فرزندان ونوادگانشون هم عین ادم زندگیشونو کردن .ولی فرزندان قهرمانان مد نظر این ایت الله چه کردن با ملت جز تکیه بر پست های که یک ذره هم استحقاقشو ندارن ؛جز بالا کشیدن بیت المال ؛جز..................

nj_electronic88

عضو جدید
من چند تا رو میشناسم!! مطمئنی میخوای اسمشون رو بگم؟!!! من میشناسم کسانی رو که مرده ها رو زنده میکردن،ماه رو دو نصف میکردن، هزاران سال بدون اینکه کسی ببینتشون زندگی میکنن هنوز!! :biggrin: از دریا عبور میکردن!!:surprised: با یه اسب،به فظا میرفتن :eek: تمام دانش روز و اینده رو داشتن :redface: و....!! چیه؟! تا رسید به افسانه های ایرانی،اعتراض میکنین که با عقل جور در نمیاد؟:mad:

دقیقا!! برخی از شهدا، برای نجات دینشون رفتن، الان هم بچه هاشون بدون کنکور میره مدرسه، قرون به قرونی که خرج میکنن،حق من و امثال منه که بابامون برای دفاع از خاک و مردم رفت و برگشت چون جنگیدن رو مثل ایرانی های واقعی بلد بود!! نه مثل ترسو ها،پشت هزاران نفر بچه ی 13 ساله قایم بشه و اونها رو بفرسته زیر تانک و بعدش بگه اره ما جنگ رو بردیم!!راستی حماسه ای دیدم!! یه پسر 13 ساله خودشو برد زیر تانک که بترکونتش!!
یکی نیست بگه اگه داشتی می دیدیش،پس واسه چی نشستی نیگاش کردی؟!!!

الان هم 500 تا پست دارن و خون مردم رو دارم میخورن!! اگه خدایی باشه،این نون حروم رو که 20 ساله دارن میخورن،از حلقومشون میکشه بیرون!! اگرم نبود که .....

ارش و ضحاک و کاوه و اینها هم اسطوره های افسانه های ایرانی هستن!! خاک بر سر کسی که افراد واقعی رو با اسطوره ها مقایسه میکنه، و بیچاره دینی که برای دفاع از شخصیت های واقعیش،نیاز داره که به اسطوره ها پناه ببره!!
TnQ..

آبیدر751

اخراجی موقت
من یه سوال از دوستان دارم:اگه دفاع از دین وناموس وخاک تو جنگ هشت ساله عین جهاده و کشته شدن دراین راه عین شهادت ومحشور شدن با پاکانه چرا یکی، تاکید میکنم فقط یکی از این اقایان منبری تو جبهه نبودن؟ اونا هیچی چرا بچه هاشون رو ده تا سوراخ قایم کرده بودن؟اخه چرا شهادت برای مردم باشه فقط ؟یعنی برای اونا شهید شدن بچه شون جیز بود؟اخه اینقدر کفر ادمو بالانیارین.اخه یکی یه چیزی گفته که سر وته نداره واقعا چرا روش بحث می کنید.در جواب این جناب ایت الله:من هم یک قطره از خون کاوه و وامثالهم را با خون اونهای که شما گفتید عوض نمیکنم.برای حرفم هم دلیل دارم.کاوه وامثالهم رفتن و فرزندان ونوادگانشون هم عین ادم زندگیشونو کردن .ولی فرزندان قهرمانان مد نظر این ایت الله چه کردن با ملت جز تکیه بر پست های که یک ذره هم استحقاقشو ندارن ؛جز بالا کشیدن بیت المال ؛جز..................
بردوک جان گل بابا چندبار خدمتتون فرمودم (اینجا ایران است)-

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونوقت اینو کی به شما گفت؟؟؟میشه معنی رضای خدا رو برام تعریف کنی؟
.
.
خدایا من میرم زن میگیرم>>>>خوب به جهنم که گرفتم>>>>فقط رضای تو مهمه.زن و بچه برن بمیرن

اون درجات شهید رو هم ملاحظه میکردید تا جواب رو کامل داشته باشید.

بعضی مواقع رضای خدا هم راستای رضای خلق خداست و در خیلی از موارد هم ممکنه اینطور نباشه.

برای همین هست که بزرگان دین میگن که هر کاری رو فقط برای رضای خدا انجام بدید و نیتتون رضای خدا باشه تا اثر عملتون تا قیامت باقی بمونه.
چون اگر کاری برای رضای خلق باشه نتیجش رو دیگه گرفتید و جزای اون همون رضای خلق و خوشحال شدن اون بوده. و دیگه از خدا طرف طلبکار نباید باشه.
اما اگه کسی رضای خدا مهم باشه هم خوشنودی خلق رو داشته و هم خوشنودی خدا.
خیلی ساده و روان گفتم .در این مورد بحث الکی رو دیگه مفید نمیدونم.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که از اون اول دبستان شنیدم میگن کاری که هم برای رضای خدا باشه هم برای رضای خلق خدا ثوابش بیشتره اصلا قابل مقایسه نیست . . .
مثل نماز خواندن که برای رضای خداست یا کمک به نیازمند که هم برای رضای خدا هم برای رضای خلق خداست

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
رضا جان دوست من

باور کن این روزا حوصله بحث ندارم چون به نتیجه نمی رسیم اما یه حرف به خودت میگم از من بشنو حتما از من بزرگ تری عذر میخام اینم به دوست گلم میگم اما:

شمایی که این حرفو میگی

شما دقت کردید همین علامه ای که شما حرفاشو با طلا می نویسی چی گفته . این آقا اگه خواسته ارزش شهید بزرگواری رو نشون بده چرا با تخریب یک چهره و شخصیت حماسی و آرمانی این کار رو کرده و بدتر از اون
اینجور شخصیتها رو به معنی کلمه ایشون با «حیوان» حیواناتی نظیر «کلاغ و گرگ» مانند کرده !

اینه شخصیت یک علامه !؟
اینه دفاع از آرمانهای شهادت؟ یعنی با این مثالها باید از ارزش شهادت در جامعه اسلامی طرفداری بشه !؟
آیا اینی که ما الان اینجای تاریخ ایستادیم محصول همین امروز ماست!؟ من که فک میکنم نه ، منی که اینجام ایرانی که اینجاست محصول الان نیست ، گلی بودیم که در مسیر تاریخ شکل گرفتیم !
یک دوره پیش از اسلام با همه باورهای درست و غلطش که برای ایرانی محترمه و یک دوره ، دوره اسلامی با همه کج دارو مریز بودنش که باز هم برای شکل گیری ایران امروز اهمیت داره
منو به بحث منطقی تشویق کردی دوست گلم اما یک سوال دارم آیا منطقت اینو میپذیره که با این الفاظ ارزش شهید و شهادت حفظ بشه !؟
آیا این ضربه به خود نیست !/
آیا ضربه به ارزشهای ملی نیست!؟
آیا هر کدام از این بزرگواران در جایگاه خودشون نباید برای تک تک ایرانیان محترم و قابل اسوه شدن باشه!؟
چرا بزرگانی که شما سنگشو به سینه می زنی از اینطرز ادبیات استفاده می کنند ادبیاتی که تفرقه به دنبال داره !؟

علامه خودش نیومد یهو یه سخنانی رو بگه .خوبه که اول صحبتش گفت که بحث یه برنامه تلویزیون بود و مهمانان برنامه داشتن اینجور مقایسه میکردن و کاوه خیالی و غیر واقعی رو با شهید جهان ارا که شهید واقعی بود یکی میدونستن.
پس ایراد شما به سخنان علامه اشتباه است.چون این مقایسه و برابری رو یکی دیگه گفته بوده و ایشون در جواب اون طرف(که ماشالله همه مجری های صدا سیما دیگه الان اینطور صحبت میکنن)گفته.

در ضمن ایشون نیومده به قول شما کاوه رو ارش رو گرگ و خروس کنه.
ما ها عادت داریم شخصی رو که قبول نداریم جلوه منفی حرف رو میگیریم و سعی میکنیم با دید منفی نگاه کنیم و برای همین هر جملش برامون ایراد گرفتنی هست.

ایشون گفته دفاع از خاک و محدوده کاری هست که همه انجام میدن و همه کشورها هم همین جور کشته ها رو دارن و حتی این عمل انقدر ابتدایی و جز ملزومات هست که حتی حیوانات هم این خصوصیت رو دارند و داشتن اون چیز عجیبی و یا چیز قهرمانانه ای نیست.بلکه نداشتنش عین پستی هست .جوری که از حیوان هم پست تر میشه.چون حیوانات هم این خصیصه رو دارند.

در اخر هم یه مثال بزنم.
مثلا گفته بشه که مالک اشتر در مقابل امام علی(ع) خاک پای اون حضرت هم نمیشه.
یا امام علی(ع)در مقابل بزرگی خدا اصلا به حساب نمیاد.

اینجور اظهارات رو که هم خود مالک (در جمله اول)و هم خود امام علی(در جمله دوم) هم بارها گفتند چیزی توهین امیز برای مالک یا امام علی نیست.
بلکه بزرگی امام علی در جمله اول و خدا در جمله دوم رو میرسونه.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه به اینا باشه که ارزش خون جهان ارا رو از امام حسینم بیشتر میدونن

تو بحث های منطقی عموما طرفیت بحث از خودشون پیش قضاوت نمیکنن .و تهمتی نمیزنن.

چون همین تهمت زدن عین بی منطقی و بغض و کینه ی درونی طرف رو نمایان میکنه و لو میده.

شما جایی دیدی یا شنیدید که این قضاوت شما عینیت پیدا کنه.

جهان ارا و همت و ... همه خاک پای امام حسین هم نمیشن.
به قول رهبر ما ارزش غلامی کسی قنبر امام علی (ع) رو باید از خدا بخواهیم.

اینطور قضاوت ها بغض شما رو نشون میده که مطمئنا تو بینش شما تو هر بحثی تاثیر سو میزاره و دیگه جایی برای صحبت نمیزاره.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال از دوستان دارم:اگه دفاع از دین وناموس وخاک تو جنگ هشت ساله عین جهاده و کشته شدن دراین راه عین شهادت ومحشور شدن با پاکانه چرا یکی، تاکید میکنم فقط یکی از این اقایان منبری تو جبهه نبودن؟ اونا هیچی چرا بچه هاشون رو ده تا سوراخ قایم کرده بودن؟اخه چرا شهادت برای مردم باشه فقط ؟یعنی برای اونا شهید شدن بچه شون جیز بود؟اخه اینقدر کفر ادمو بالانیارین.اخه یکی یه چیزی گفته که سر وته نداره واقعا چرا روش بحث می کنید....

والا این حرف شما چند تا جواب داره:
یکی اینکه خیلی ها به جبهه ها میرفتن و خیلی ها از بزرگان حکومتی هم از تبار روحانی ها شهید شدن.(مثل شهید محلاتی)

فقط میخوام اون "یکی و فقط یکی" شما رو کلا از اعتبار و ارزش بندازم عرض میکنم:
ایت الله مشکینی-ایت الله میرزا جواد تهرانی-ایت الله العظمی فاضل لنکرانی-شهید ایت الله العظمی اشرفی اصفهانی-ایت الله العظمی حسن زاده املی -شهید ایت الله صدوقی-ایت الله جمعی-ایت الله نورمفیدی-شهید ایت الله مدنی-ایت الله جزایری-ایت الله هاشمی-ایت الله العظمی حائری شیرازی.حاج شیخ حسین انصاریان-ایت الله قرائتی-و ایت الله العظمی سید علی خامنه ای

اتفاقا چند شب پیش در دیدار جانبازان قطع نخاعی با رهبر یکی که جانباز هفتاد درصد بود میگفت که من فرزند فلان ایت الله هستم که چند وقت پیش فوت کردند.اسمش یادم رفت.اما رهبر سریع شناخت.

جواب دیگه شما اینه که تو بحث جنگ هر کسی یه وظیفه ای داره.یکی خط مقدم یکی پشتیبانی یکی به عنوان مداح یکی به عنوان راهنمای مسائل عقیدتی.و ....
مراجع با وضع جسمانی که داشتن مطمئنا نمیتونستن که در جبهه ها اونطوری که شما رو راضی کنه!!!!!!!!!!!! حضور داشته باشن.اما تشویق مردم به حمایت از جبهه ها و کمک های نقدی و غیر نقدی و ... همیشه جز وظایفشون بوده.
بگذریم که خیلی ها هم فرزندانشون رو فرستادن و البته این هم حقیقه که فرزند هر کسی میتونه فرزند خلفی باشه یا مثل همین مهدی خزعلی که باباش اونو طرد کرده باشه.
پس برای پسر پدر رو محاکمه نمیکنن.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جواب این جناب ایت الله:من هم یک قطره از خون کاوه و وامثالهم را با خون اونهای که شما گفتید عوض نمیکنم.برای حرفم هم دلیل دارم.کاوه وامثالهم رفتن و فرزندان ونوادگانشون هم عین ادم زندگیشونو کردن .ولی فرزندان قهرمانان مد نظر این ایت الله چه کردن با ملت جز تکیه بر پست های که یک ذره هم استحقاقشو ندارن ؛جز بالا کشیدن بیت المال ؛جز..................

خب ممنونم از شما که اجر شهید رو برای کارهای کرده یا نکرده فرزندشون کلهم بی خیال میشید و خون خیالی!!!!کاوه رو با خون این شهیدان عوض نمیکنید.
همون شما به خیالات بچسبید و به اونها افتخار کنید.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ممنونم از شما که اجر شهید رو برای کارهای کرده یا نکرده فرزندشون کلهم بی خیال میشید و خون خیالی!!!!کاوه رو با خون این شهیدان عوض نمیکنید.
همون شما به خیالات بچسبید و به اونها افتخار کنید.

نمیتونی درست وحسابی جواب بدی مجبور نیستی نقل قول بگیری.اگه جواب داری بفرما اگه نه که که وقت مارو نگیرلطفا.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا این حرف شما چند تا جواب داره:
یکی اینکه خیلی ها به جبهه ها میرفتن و خیلی ها از بزرگان حکومتی هم از تبار روحانی ها شهید شدن.(مثل شهید محلاتی)

فقط میخوام اون "یکی و فقط یکی" شما رو کلا از اعتبار و ارزش بندازم عرض میکنم:
ایت الله مشکینی-ایت الله میرزا جواد تهرانی-ایت الله العظمی فاضل لنکرانی-شهید ایت الله العظمی اشرفی اصفهانی-ایت الله العظمی حسن زاده املی -شهید ایت الله صدوقی-ایت الله جمعی-ایت الله نورمفیدی-شهید ایت الله مدنی-ایت الله جزایری-ایت الله هاشمی-ایت الله العظمی حائری شیرازی.حاج شیخ حسین انصاریان-ایت الله قرائتی-و ایت الله العظمی سید علی خامنه ای

اتفاقا چند شب پیش در دیدار جانبازان قطع نخاعی با رهبر یکی که جانباز هفتاد درصد بود میگفت که من فرزند فلان ایت الله هستم که چند وقت پیش فوت کردند.اسمش یادم رفت.اما رهبر سریع شناخت.

جواب دیگه شما اینه که تو بحث جنگ هر کسی یه وظیفه ای داره.یکی خط مقدم یکی پشتیبانی یکی به عنوان مداح یکی به عنوان راهنمای مسائل عقیدتی.و ....
مراجع با وضع جسمانی که داشتن مطمئنا نمیتونستن که در جبهه ها اونطوری که شما رو راضی کنه!!!!!!!!!!!! حضور داشته باشن.اما تشویق مردم به حمایت از جبهه ها و کمک های نقدی و غیر نقدی و ... همیشه جز وظایفشون بوده.
بگذریم که خیلی ها هم فرزندانشون رو فرستادن و البته این هم حقیقه که فرزند هر کسی میتونه فرزند خلفی باشه یا مثل همین مهدی خزعلی که باباش اونو طرد کرده باشه.
پس برای پسر پدر رو محاکمه نمیکنن.

اینا رفتن جبهه جنگیدن یا رفتن یه دوری زدن واومدن؟اخه چرا انکار می کنید؟طرف رفته نیم ساعت پشت جبهه نشسته ویه سخنرانی کرده حالا شده رزمنده.بس کنید دیگه.

اخه نمیدونم چرا فقط بچه های مردمو تشویق میکردن؟مگه خودشون بچه نداشتن؟خوب اونارو هم تشویق میکردن.

آخرین ویرایش:

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا رفتن جبهه جنگیدن یا رفتن یه دوری زدن واومدن؟اخه چرا انکار می کنید؟طرف رفته نیم ساعت پشت جبهه نشسته ویه سخنرانی کرده حالا شده رزمنده.بس کنید دیگه.

اخه نمیدونم چرا فقط بچه های مردمو تشویق میکردن؟مگه خودشون بچه نداشتن؟خوب اونارو هم تشویق میکردن.
جوابتو کامل دادم.
دیگه نیازی نمیبینم بازم حرفامو تکرار کنم.
شما برای جواب این دو سه خط هم باز نوشته ی بالا رو بخون.